reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové chlazení pro Ati HD 4850 x2

Jan Machalik (25)|30.1.2009 15:40
[QUOTE=cool.user]1) Ovladace nebudou mit profil pro danou hru = vykon jako jedna 4850
2) Hra bude pro vysoke nastaveni vyzadovat vic jak 512MB ram = velke propady vykonu, hlavne min FPS oproti relativne vyrovnanemu vykonu 4870 1GB

Jane, prumerne FPS neni vzdy jasnym ukazatalem toho jak je grafika (ne)vyhodna.[/QUOTE]


Tohle ja preci vim, stejne si ale myslim, ze CF a SLI je tu uz dostatecne dlouho a ovladace uz jsou pomerne vyladeny, takze by se nemelo stavat, to co se stavalo, ze SLI melo nizsi vykon jak jedna karta...Take myslim, ze ted uz by byla hloupost to menit.Nereknu, kdyby to bylo v ramci 14 dni...Navic on zalozil thread, kde se dotazoval, jak vyresit chlazeni 4850 X2, a vy mu tu radite prodat a koupit jinou.Je sice hezky, ze chcete poradit to co je nejvyhodnejsi a nejekonomictejsi, ale on ji zrejme prodavat nechce.
cool.user (2822)|30.1.2009 15:46
[QUOTE=Jan Machalik;212965]Tohle ja preci vim, stejne si ale myslim, ze CF a SLI je tu uz dostatecne dlouho a ovladace uz jsou pomerne vyladeny, takze by se nemelo stavat, to co se stavalo, ze SLI melo nizsi vykon jak jedna karta...[/QUOTE]
Presto se to stava a prozradim ti jeden malej trick. Kdyz jako vyrobce optimalizujes ovladace zhruba pro 30 her, ktere se nejcasteji testuji, pokryjes tim 95% benchmarku. Tim chci rict, ze pokud se v dane hre netestuje, tak je vyrobci optimalizace drive a funkcnost CF temer u zadku (a nezalezi jestli je to ati, nvidia nebo s2)

[QUOTE=Jan Machalik;212965]Take myslim, ze ted uz by byla hloupost to menit.Nereknu, kdyby to bylo v ramci 14 dni...Navic on zalozil thread, kde se dotazoval, jak vyresit chlazeni 4850 X2, a vy mu tu radite prodat a koupit jinou.Je sice hezky, ze chcete poradit, ale on ji zrejme prodavat nechce[/QUOTE]

Radim mu to, co je dle meho nazoru nejlepsi a uprimne, ani bych mu nedoporucoval kupovat 4850x2 1GB.
Jan Machalik (25)|30.1.2009 15:49
[QUOTE=cool.user;212971]Presto se to stava a prozradim ti jeden malej trick. Kdyz jako vyrobce optimalizujes ovladace zhruba pro 30 her, ktere se nejcasteji testuji, pokryjes tim 95% benchmarku. Tim chci rict, ze pokud se v dane hre netestuje, tak je vyrobci optimalizace drive a funkcnost CF temer u zadku (a nezalezi jestli je to ati, nvidia nebo s2)[/QUOTE]

To mi taky neni neznamy, beru to z osobniho hlediska, testuje se vetisinou to nejlepsi, nebo to nejranejsi.A kdyz se podivam, co tu mam za hry, zjistim, ze to jsou prave ty, ktery se objevuji v testech...
Muzstary (73)|30.1.2009 15:50
[QUOTE=Morpheus88;212964]...teď už je to jde jen z důvodu reklamace...[/QUOTE]

Výměna je hodně i o dohodě a o tom, v jakém stavu věc neseš zpět.
Nechoď tam s reklamací, ale s prosbou o výměnu za dražší výrobek.
Za zkoušku nic nedáš a šance umírá poslední.
Morpheus88 (40)|30.1.2009 15:52
Cool.user jj to už jsi radil, když jsem sestavu vybíral. Dal jsem na tuhle kartu, prozatím jsem neměl žádný problém, výkonostně je dost nahoře, takže nechme řečí ohledně nákupů, prodeje nebo výměny :o)))

Téma zní, chlazení :o)) Tedy, jsou tu zatím dva dobré nápady, takže pokud má někdo ještě další, sem s ním :o))
johny__g (6387)|30.1.2009 16:01
Myslím že víc z nás nevyrazíš:
1) zkusit regulovat stávající větráky
2) nahradit je nějakými tiššími
3) VF900 (ale to až jen v nouzi nejvyšší)
cool.user (2822)|30.1.2009 16:03
[QUOTE=Jan Machalik;212974]To mi taky neni neznamy, beru to z osobniho hlediska, testuje se vetisinou to nejlepsi, nebo to nejranejsi.A kdyz se podivam, co tu mam za hry, zjistim, ze to jsou prave ty, ktery se objevuji v testech...[/QUOTE]

Objevuji se hlavne ty, kterej maj integrovanej benchmark a jsou dosti narocne.

Podivej se kolik webu kdy testovalo v jakemkoliv NFS a podivej se kolik webu testovalo v Doom3.

Kolik webu testuje cokoliv na ISI enginu (gtr2, race07, rfactor)?
Kolik webu testuje ve wowku nebo v jakekoliv jine onlinovce?
Kolik webu testovalo v the sims2? (jasne, ts2 neni narocne hra, bylo to brano spis z toho historickeho hlediska)
Kolik webu testuje....

Tohle jsou vsechny velice hrane hry, akorat ze holt nemaj integrovanej benchmark, tak proc by tester ztracel cas s tim je testovat? A kdyz se netestuji proc by vyvojari z ati/nvidie ztraceli cas s optimalizaci ovladacu kdyz vykon v prave vyhypovanem titulu je mnohem dulezitejsi, protoze ma integrovanej benchmark?

Naproti tomu, neustale se testuje v jerichu, v lost planetu a nektere weby dokonce donedavna testovaly v doom3 :runaway
Muzstary (73)|30.1.2009 16:05
Máte někdo zkušenost s těmito ventilátory?
Vypadají zajímavě i cenově.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jan Machalik (25)|30.1.2009 16:07
[QUOTE=cool.user;212985]
Kolik webu testuje....

Tohle jsou vsechny velice hrane hry, akorat ze holt nemaj integrovanej benchmark, tak proc by tester ztracel cas s tim je testovat? A kdyz se netestuji proc by vyvojari z ati/nvidie ztraceli cas s optimalizaci ovladacu kdyz vykon v prave vyhypovanem titulu je mnohem dulezitejsi, protoze ma integrovanej benchmark?[/QUOTE]


V tomhle ti musim dat samozrejme za pravdu, nic jineho mi taky nezbyva :-) Ukoncil bych tuhle kapitolu, stejne by to nikam nevedlo.Autor threadu se jiz sve dozvedel, ted uz je jen na nem, jak to bude realizovat:)
Jan Machalik (25)|30.1.2009 16:10
[QUOTE=Muzstary;212986]Máte někdo zkušenost s těmito ventilátory?
Vypadají zajímavě i cenově.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

S temito zkusenosti nemam, na chlazeni disku bozivam BOX, radeji bych volil klasicke 92mm Xilence nez tohle reseni.Jsou vetsi , z toho plynou nizsi otacky, nizsi hlucnost a vyssi prutok vzduchu...
johny__g (6387)|30.1.2009 16:30
[QUOTE=Muzstary;212986]Máte někdo zkušenost s těmito ventilátory?
Vypadají zajímavě i cenově.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Nebrat, jsou to malé mrchy, 3500 otáček a žádný výkon. Podívej se na průtok a porovnej s [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] na 1500 otáčkách.
Morpheus88 (40)|28.2.2009 22:05
Tak první pokus o vylepšení chlazení. Žebra jsou ze starých AMD procesorů. Na konci je Noctua NF-B9. Karta ve hře, zatím jsem testoval jen Oblivion, 80-90 stupňů. Větrák neslyším.
Zatím jsem naměřil nejvíc 86 stupňů. Existuje nějaký prográmek, který loguje teplotu nebo ji ukazuje aktuálně, když jsem někde ve hře?

Zdá se mi to sice moc, ale všude čtu, jak to pro tuhle kartu je odpovídající teplota při zátěži a že součástkami je na tyto teploty stavěná. Je to pravda?

Přemýšleli jsme, po šesti hodinách úprav a tvoření tunelu, že tunel rozšíříme, že je možná moc stlačený k zemi.

Tak co na to říkáte?.o)))
P2282495.JPG P2282503.JPG P2282504.JPG
mstejska (2912)|28.2.2009 22:16
Logovani teplot umi i gpuz. Protlacis tim tunelem dost vzduchu? Ja jsem zkousel neco podobneho na HD4850 ale nechal jsem trochu vzduchu prochazet i ze zadni strany karty (PCB) I tam to pekne zhne
Morpheus88 (40)|28.2.2009 22:22
Dneska jsem byli rádi, že jsme to sestavili a dali takhle dohromady. Když jsme viděli ty vyšší teploty, tak jsme říkali, že zkusíme zvednout ten tunel výš, aby tolik nestlačovatl vzduch dolů, ale k tomu se dostaneme během týdne.

Hlavně mě zajímají ty teploty, zda zkoušet hrát a mít to kolem těch 85 stupňů, a nebo raději počkat, ažli to zkusíme o něco srazit.
mstejska (2912)|28.2.2009 22:33
Orig chladic na me hd4850 mel v zatezi teplotu do 90 stupnu, cili jsi asi v limitu.
Morpheus88 (40)|28.2.2009 23:00
Hmm o tom jsem četl dost, že teploty kolem 90 stupňů nejsou zase tak přehnané u těchto karet. V jednu chvíli se mi teď karta dostala na 93 stupňů, ale většinou má rozmezí 85-90, podle logu GPUZ.

Takže co, můžu ji dál zatěžovat, nebo je lepší si počkat a srazit teplotu o něco níž. Teda najít další upgrade :o))
Morpheus88 (40)|1.3.2009 20:12
Tak testing chlazení. Chlazení není slyšet, naprostý klid.

Teploty ve hře, mám jen čtyři :o)))

Oblivion 93 stupňů max. Jedenkrát na ni dosáhla. Počítá to teplotu každou vteřinu. Ne konstatní, teplota se pohybovala mezi 85-93.

Teď odzkoušeno GTA 4 a max teplota 87 stupňů.

Ještě testnu NFS Undercover a Fear 2, ale Fear měl rozhodně menší zátěž na grafiku, nežli ostatní tři hry.
Draken (1578)|2.3.2009 17:05
nebylo by to lepší z plechu?papír ti to zbytečně zahřejvá...
teplota by ti určitě tak o 10C klesla
mstejska (2912)|2.3.2009 18:56
???
Papir ti izoluje vnitrek tunelu od vnejsku, cili aspon se neohriva tolik vnitrek skrine. Plek by salal teplo rovnou do case na ostatni komponenty.
Morpheus88 (40)|2.3.2009 19:25
Aspoň někdo další se ozval. EE plech určitě ne. Ještě jsme přemýšleli o plastovým krytu, ale to možná v pozdější fázi. V tuhle chvíli to vidím, že rozšíříme ten tunel, protože je to zbytečně hnaný moc dolů. Zítra se do toho dáme.

Další varianta je, že se tam přidá do toho volného prostoru pod kartou další větrák, protože včera při Oblivionu opětovně nad 90, tentokrát 96 stupňů, a to je fakt moc.

No koukám, že moc lidí už nic nenapadá, jak to vylepšit :o)) nebo v čem by mohla být potíž, že to tak topí furt :o))
mstejska (2912)|2.3.2009 19:36
Mozna spis mala plocha zeber. Kdyz se podivas na accelero nebo na GFXChillu ktere jsou urceny k chlazeni jednojadrovych grafik, tak uvidis fakt velka zebra. Mozna by stalo za uvahu pouzit vetsi pasiv. Ale jaky me ted nenapada.
Morpheus88 (40)|2.3.2009 19:40
Ono zase musíš brát to místo, který tam ta karta a možnosti mají :o))) Už takhle jsem skoro na maxu, ale zase, co nedokážou český ručičky.

Neboj, pojedeme všechno postupně, až se prostě bude chladit, zítra dám vědět, jak to je, po tom zvětšení toho tunelu.
mstejska (2912)|2.3.2009 19:55
Ja jsem taky premyslel nad vlastnim chladicem z medi. proste vzit pas medi tlousky tak 1-2mm a udelat z nej varhanky a tou harmonikou pak hnat vzduch. Neco takoveho.
Morpheus88 (40)|2.3.2009 20:05
to taky nezní špatně. No, myslím, že možností je ještě dost, než se přejde na vodníka :o))) Dám echo zítra, protože jak koukám, jediný, koho to trošku zajímá, jsme my dva :o)
mstejska (2912)|2.3.2009 21:27
Lidi co maji dvoujadrovou grafiku moc neni. Takze vyrobcum se moc nevyplati delat specialni chladice a kdyz uz je delaji, tak se musi zaplatit i vyvoj, tj cena leze nahoru.
Pokud ti tam budou pasovat nejake vodni bloky tak si priprav velke prasatko a velke kladivo.
matyyy (2527)|2.3.2009 22:09
imho ty teploty jsou tak vysoký jelikož to chlazení nasaje lehce ohřátý vzduch z case pak se hned ohřeje o regulátory (podle výšky pasivu asi zrovna studený nebudou) a pak teprve k jádrům

1)zkus otestovat jestli to ty chladiče vůbec dávaj, na chvíli na ně namotovat AMD ventilátory a změřit teploty při 1000/1500/2000ot(nebo nějakých podobně hezkých třeba při 5V/12V)
2) zkus zbastlit ten chladič tak že větrák bude na plx chipem a jeden výfuk bude dovnitř a druhý ven, lepší verze tak že větrák bude sát studený vzduch z bočnice/zespodu. Případně další verze že větrák se otočí (na výfuk)
3) udělat pro každé jádro vlastní větrák opět ventlátory zkusit nasměrovat jak k jádrům tak od nich

TO mstejska
tech tvůj návrh "pasivu" asi nebude moc účinný , ta měď se nebude zvládat ohřívat celá (proč asi výrobci chladičů vyrábějí chladiče frézováním když by ho mohly naohýbat)
někde na netu jsem viděl velmi pěkné homemade chladiče z mědi (nějak nemůžu najít odkaz) chladič byl zhledově podobný [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] konstrukce byla střídání dlouhých a krátkých plechů z boku 2x provtráno a stáhnuto šroubem a spodek pak srovnán na frézce
mstejska (2912)|2.3.2009 22:37
@matyyy:
Rikal jsem si ze 2mm medeny plech by jeste sel ohnout a jeste by treba dobre vedl. To ale jenom hadam. Zatim jsem to nepocital ani nezkousel. Kdyz jste tady tolik skolaku nechcete to nekdo zkusit zpocitat?
Draken (1578)|3.3.2009 13:30
nevim ale arcticooling udělal nový chladič na 4870X2 a vypadá nejen monstrozně ale i účinně a možná i tiše
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nevim jak je to s kompatibilitou ale asi by pomohl...
já mám HD3870 x2 no a skoušel jsem ten trik s odmontováním platového krytu a instaloval jsem tam tři 70mm ventilátory z box. AMD cpu ...což nepomohlo teplota GPU2 byla sice snížena z 82C na 61C ale druhé jádro stouplo z 84C na 98C přičemž hry začínaly zamrzat...
tak jsem vrátil platový kryt zpět a přidělal tři ventilátory s opačné strany, na gpu jsem nastavil max. 44% otáček a ventilátory dal na 1000ot. na fancontrolu, no a teploty 71C na GPU1 jádru a 72C na GPU 2 jádru
hluk klesnul o dost, navíc otáčky def. větráku se drží na 37% při zátěži

původně to běželo na GPU1 84C a GPU2 82C a otáčky jeli na 66% což už byl docela vysavač
a na těch 44% to zas zamrzalo...

krom tohodle opatření hodlám ještě nainstalovat do bočnice 18cm fan
Morpheus88 (40)|3.3.2009 20:27
Draken tak ten větrák vypadá luxusně, ale nakonec jsme zvednuli ten tunel jednou tolik na výšku, nebo aspoň ho zvedli o 70% a Oblivion stál na 82 stupních.

No, ještě to testnu na GTA4, včera si šlehlo stovku, tak jsem na to zvědavej.

Ono mě docela omezuje místo, ale nějaký nápady se nám ještě vynořily, takže, dám vědět.

Zítra sem nahodím i fotky :o)

P.S. tak ještě dnes. Prostě jsme zkusili jen zvednou ten tunel a zatím, klepy klep, vše fungovalo.
P3032531.JPG
johny__g (6387)|3.3.2009 21:16
Myslím že by opravdu pomohlo dát tam jiné pasivy. Ty AMD boxy jsou dělané na chlazení silným proudem vzduchu - mají hodně hustá žebra, ty potřebuješ něco co se víc podobá pasivním chladičům - velká tenká žebra s většími rozestupy. Stačí se podívat na Accelero.
Druhá věc - ty chladiče jsou myslím celé z hliníku, chybí jim měděná základna. Tepelná hustota na jádrech je tak vysoká, že to možná hliník nestačí odvést. Chtělo by to něco s měděnou základnou a hliníkovými žebry (hliník zas líp odevzdává teplo do vzduchu).
Pokud by jsi si chtěl vyhrát s tím tunelem, udělej ho z plexiskla. Dobře se s ním pracuje a nemusíš mít ani vybavenou dílnu, stačí být trochu šikovný.
Draken (1578)|3.3.2009 22:08
http://shop.tntrade.cz/acutake-acu-dvs-01-darkvga-semicircle_d80757.html
co koupit tyhle dva...
nebo použít boxovaný chladiče z novýho phenomu....má měděnou základnu s headpipe
mstejska (2912)|4.3.2009 08:06
[QUOTE=johny__g;225805]... (hliník zas líp odevzdává teplo do vzduchu) ...
[/QUOTE]

OT? To jsi nekde slysel, nebo to ma nejaky duvod. Doted jsem myslel ze medene jadro a hlinikova zebre jsou kvuli snizeni nakladu
johny__g (6387)|4.3.2009 08:50
Kvůli tomu také, další důvod je váha - sockety by velká chladící monstra celá z mědi neudržely. Hliník má oproti mědi skoro trojnásobnou tepelnou kapacitu, takže teplo efektivněji jímá a dokáže ho odevzdat do okolí i při menším teplotním spádu než měď. Mnohem líp taky odevzdává teplo sáláním, to se hodí u pasivních chladičů. Navíc, hliník se mnohem líp zpracovává než měď. Celoměděné chladiče nejdou vyrobit z jednoho kusu podobně jako hliníkové (protlačováním, obráběním ..).
matyyy (2527)|4.3.2009 10:19
TO johny__g: ty chladiče vypadaj povědomě
hele když má hliník lepší schopnost předávat teplo proč třeba v testu vf700cu vs fv700alcu je alcu verze horší
cool.user (2822)|4.3.2009 10:26
[QUOTE=mstejska;225495]@matyyy:
Rikal jsem si ze 2mm medeny plech by jeste sel ohnout a jeste by treba dobre vedl. To ale jenom hadam. Zatim jsem to nepocital ani nezkousel. Kdyz jste tady tolik skolaku nechcete to nekdo zkusit zpocitat?[/QUOTE]

Matty ma pravdu, ten tvuj navrh na chladic by byl v praxi totalni katastrofa. To co si navrhnul je bezpochyby zajimave reseni, ale jedna se defakto o chladic s pouze jednim zebrem. Kdyby tim byly aspon prosmikovany HP tak by se dalo o necem uvazovat, ale to uz pak neni rozdil mezi timhle a freezrem.
johny__g (6387)|4.3.2009 10:39
Tady bych viděl problém v konstrukci - chladiče jsou zkonstruované stejně, liší se jen materiálem. Konstrukce je tady zjevně přizpůsobená tak, že je výhodná pro měděnou verzi. Problém asi nebude v tom odevzdávání tepla do vzduchu, spíš v rychlosti odvodu tepla z jádra do žeber. Prostě podle mě ideální chladič má masivní měděnou základnu přes celé jádro, a hliníkový radiátor. Vyjímkou jsou asi různé chladiče do 1U serverů, tam se spíš hodí měď, protože chlazení je zajištěno řekl bych "hrubou silou" - malé pasivy + vysokootáčkové větráky, s velkým tlakem vzduchu.
mstejska (2912)|4.3.2009 10:43
[QUOTE=cool.user;225944]Matty ma pravdu, ten tvuj navrh na chladic by byl v praxi totalni katastrofa. To co si navrhnul je bezpochyby zajimave reseni, ale jedna se defakto o chladic s pouze jednim zebrem. Kdyby tim byly aspon prosmikovany HP tak by se dalo o necem uvazovat, ale to uz pak neni rozdil mezi timhle a freezrem.[/QUOTE]

No jo, ale vyzkouset jsem o kdysi chtel. Rikal jsem si ze 2mm tlusta med povede teplo dobre. Ohnout se da i doma a koupit takovy pasek (100mm x 1000mm tl.2mm) tak neni problem. S heatpipama je to samozrejme jine. Za prve nevim, kde je sehnat, nevim jak se daji ohybat a delka heatpipe se taky neda zkratit.
PS: ted jsem spocital vahu toho pasu medi (100mm x 1000mm x 2mm) je to 1.8Kg. To uz je docela dost na vyzarovaci plochu 2000 cm2
Draken (1578)|4.3.2009 14:36
hmm jen pro zajímavost:
http://www.arctic-cooling.com/catalog/product_info.php?cPath=2_&mID=244

dokáže dostat teplotu dolu o 50C!!!!!!!!!!!!!!

jen zjistit tu kompatibilitu...zám bych ho na 3870x2 hned bral...

myslim že boxovaný chladiče z AMD by taky stačily...ale horší je jak je přichytit...
s tou mědí nevim každopádně bys ji musel mít po stranach výztuhy při takový váze by se plech už začal deformovat...navíc bys musel dosáhnou 100% přilnavosti s jádrem jinak bys kartu brzo odpálil...
pas!k (3765)|4.3.2009 16:28
[QUOTE=Draken;226012]
dokáže dostat teplotu dolu o 50C!!!!!!!!!!!!!!

[/QUOTE]

Ale no tak stujme nohama na zemi :)
Draken (1578)|4.3.2009 17:25
hmm tak i těch 25 by bylo pěknejch...
cool.user (2822)|4.3.2009 17:34
Tak ja bych aj tem 50 pri max otackach aj veril. Respektive dosahnout teploty kolem 46-7 stupnu pri max otackach imho na rv770 neni zas az takovy problem.
pas!k (3765)|4.3.2009 18:19
No tak mluvime o realnem pouziti tezko bude nekdo takovy magor aby mu to neustale jelo na sto procent jedine z eby to pc mel v jine mistnosti
Draken (1578)|4.3.2009 19:41
tak necháme se překvapit v recenzi...myslíte že to na 3870X2 taky dám...
cool.user (2822)|4.3.2009 19:46
Myslim ze ne time.


Krom toho mam jiste pochybnosti o vyhodnosti davat na takovou kartu takhle drahy chladic.
Draken (1578)|4.3.2009 20:15
copak výhodnost ta by nevadila prostě bych pak koupil hd4870x2 a zabyl tímdvě mouchy jednou ranou...
...otázka jestli jsou ty bolzny s vnitřnim závitem k tomu chladiči napevno...jestli by nešli demontovat a převrtat...ale krom jedný rozteče se to liší fakt o desetiny mm
Kozouš (500)|4.3.2009 20:16
[QUOTE=Morpheus88;225792]Draken tak ten větrák vypadá luxusně, ale nakonec jsme zvednuli ten tunel jednou tolik na výšku, nebo aspoň ho zvedli o 70% a Oblivion stál na 82 stupních.
...[/QUOTE]

Zajimave teploty. Coz pak v lete kdy bude teplota v mistnosti okolo 30°C...
cool.user (2822)|4.3.2009 20:18
[QUOTE=Draken;226124]ale krom jedný rozteče se to liší fakt o desetiny mm[/QUOTE]

V tom pripade jsem asi slepej. Vsechny oznacene diry se lisi radove o milimetry a obzvlast leve jadro je vedle jak ta jedle.
Draken (1578)|4.3.2009 20:29
hmm ať se snažim jak se snažim vychází maximálně 5 děr což je polovina...holt smůla jedině to fakt převrtat...(v chladiči samozřejmě)
matyyy (2527)|4.3.2009 21:11
když se kouknu na tuhle fotku tak ten plech kterým se chladič přidělává ke kartě vypadá jak kdyby držel pomocí 4šroubků na chladiči čili je tu naděje že ten plech půjde odmontovat pak už stačí "jen" si nechat vyrobit jiný plech na montáž
Draken (1578)|4.3.2009 21:39
si genius jsou tam opravdu dva šrouby u každýho jádra...takže bych si v práci nechal z 1,5mm tlustýho hliníkovýho plechu vylejzrovat novej plech s odpovídajícímu otvory a místo těch bolzen použil šrouby a z druhý strany to pak stah matkama tak by to tam šlo...otázka je jak tam dosedá ten zbylej hliníkovej pasiv...kterej je extra k chladiči viz. http://www.arctic-cooling.com/catalog/images/install_acceleroxtreme_4870X2.pdf