Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 10 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 142

Téma: Přihlašování na fórum

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Od včerejška se mi už dvakrát stalo (včera a dneska), že mě fórum nějakým záhadným způsobem "odhlásilo", ačkoliv na SHW jsem byl přihlášen (resp. včera to bylo takhle, dneska jsem byl na SHW odhlášen, po přihlášení kliknutím na tlačítko Přihlásit jsem se přihlásil na SHW ale na fóru jsem zůstal stále odhlášen).

Po kliknutí na tlačítko Přihlásit vyleze vždycky chyba "Pro přihlášení do fóra nebo galerie se zde odhlašte a posléze znovu přihlašte.", po odhlášení a opětovném přihlášení už se přihlásit šlo.

Předtím mi vždycky všechno fungovalo správně (asi - předpokládám, že tak to fungovat má), že pokud jsem byl přihlášen na SHW, byl jsem automaticky přihlášen i na fórum.
    Odpovídat lze po přihlášení

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Zkuste si smazat cookies SHW a pak napsat, zda problém přetrvává nebo nikoli.

Nezavítal jste včera náhodou jako přihlášený na TVFreak?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Dojigiri Zobrazit příspěvek
    Od včerejška se mi už dvakrát stalo (včera a dneska), že mě fórum nějakým záhadným způsobem "odhlásilo", ačkoliv na SHW jsem byl přihlášen (resp. včera to bylo takhle, dneska jsem byl na SHW odhlášen, po přihlášení kliknutím na tlačítko Přihlásit jsem se přihlásil na SHW ale na fóru jsem zůstal stále odhlášen).

Po kliknutí na tlačítko Přihlásit vyleze vždycky chyba "Pro přihlášení do fóra nebo galerie se zde odhlašte a posléze znovu přihlašte.", po odhlášení a opětovném přihlášení už se přihlásit šlo.

Předtím mi vždycky všechno fungovalo správně (asi - předpokládám, že tak to fungovat má), že pokud jsem byl přihlášen na SHW, byl jsem automaticky přihlášen i na fórum.
    Neproběhl mezitím update prohlížeče? Mě to dělá pokaždé, když se FF updatuje. Smazáním cookies se to spraví.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Přidávám se k dotazu, stejný problém.

Mám podezření, že to souvisí s nedávným updatem, kdy se rušilo trvalé přihlášení. Dokud jsem měl uloženy původní cookies, tak jelo vše OK. Po dnešním upgradu prohlížeče se na fórum už nedostanu.
    Z práce se připojujeme přes síť vyrovnávacích proxy, takže během přihlášení se mění IP. Z domu není problém, ale tam se dostanu na net obvykle je pár minut pozdě v noci.

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Smeli
    Tak, právě sem tady asi 10 minut šaškoval s logováním... Promazával cookies, přihlašoval, odhlašoval jak blbec doslova.

Pokaždé po přihlášení na webu sem byl přihlášen i na foru a při pokusu o odpověď na post sem dostal hlášku o tom, že nejsem přihlášen.

Navíc to přesměrování - jako, chápu, že logování je pro vše společné, ale tenhle systém - logni se na forum přes magazín ale zůsteneš v magazínu se mi nelíbí a doslova obtěžuje

Ještě bych dodal teorii, že to celé souvisí s tím, že nově může být člověk pouze z jednoho místa a z jednoho prohlížeče (svůj názor na tohle sem vyjádřil, neudělám nic ale). Diskuze k tomuto byla (možná ještě je) na foru Digimanie.

Další věcí je, že ačkoli sem promazal cookies a loguju se teda pokaždé (R.I.P. původnímu způsobu) tak se mi často stává, že při přesouvání/slučování a dalších mod aktivitách jsem nucen potvrzovat přihlášení heslem (píšu to sem aby se to řešilo na jednom místě).
    Naposledy upraveno uživatelem Smeli: 06-02-2009 v 00:18

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Pokud jde o to, jakou souvislost má přihlášení na fóru s připojením k internetu samotným? To, co popsal Dojigiri, se mi stává, když jsem přihlášený a připojený přes domácí internet, pak přepnu na mobilní internet a voila, problém je na světě.

Totéž při přepojení z mobilu na domácí kabel zpět.

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Smeli Zobrazit příspěvek
    Další věcí je, že ačkoli sem promazal cookies a loguju se teda pokaždé (R.I.P. původnímu způsobu) tak se mi často stává, že při přesouvání/slučování a další mod aktivitách jsem nucen potvrzovat přihlášení heslem (píšu to sem aby se to řešilo na jednom místě).
    To ale vůbec nesouvisí se společným přihlašování a není to žádná chyba - opětovné zadání hesla při moderátorských úpravách je nová funkcionalita nové verze vBulletinu, která jde zcela mimo naše přihlašování. Tuto funkci lze vypnout, ale má své opodstatnění - pokud vyprší určitý čas od poslední aktivity, je třeba pro provedení moderátorského úkonu opětovná autentifikace (zadání pouze hesla). Normální uživatelé bez moderátorských práv se s tímto nesetkají.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    Pokud jde o to, jakou souvislost má přihlášení na fóru s připojením k internetu samotným? To, co popsal Dojigiri, se mi stává, když jsem přihlášený a připojený přes domácí internet, pak přepnu na mobilní internet a voila, problém je na světě.

Totéž při přepojení z mobilu na domácí kabel zpět.
    jj, pri zmene IP (mam doma dve pripojenia), alebo prihlaseni sa z ineho prehliadaca ma forum odloguje a musim sa prihlasit znovu

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Ty IP dávají smysl, ale nepřijde mi, že to tak funguje. KáPovi jsem už psal, že přihlašování ze stolního PC a notebooku ( oba počítače Firefox, jen různé verze ) se nikterak neovlivňuje, vždycky zůstanu přihlášený. I přesto, že se IP obou PC liší ( jsou v jedné síti ).

Ani na jednom PC mezi prohlížeči mi to nefunguje, prostě jediná situace, kdy mě to odhlásí, je kompletní změna ISP.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

jj, to muzu potvrdit - FF 3.04 (wifi) & FF 3.06 (LAN) ven pres proxy

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    Ty IP dávají smysl, ale nepřijde mi, že to tak funguje. KáPovi jsem už psal, že přihlašování ze stolního PC a notebooku ( oba počítače Firefox, jen různé verze ) se nikterak neovlivňuje, vždycky zůstanu přihlášený. I přesto, že se IP obou PC liší ( jsou v jedné síti ).

Ani na jednom PC mezi prohlížeči mi to nefunguje, prostě jediná situace, kdy mě to odhlásí, je kompletní změna ISP.
    Ja som to aj tak myslel (v tej vete "mam dve pripojenia" - mam dvoch ISP).

Ale:
    1. som prihlaseny na fore cez FF
    2. otvorim IE, prihlasim sa na uvodnej stranke, kliknem na odkazy fora, dostanem sa do fora a som prihlaseny. Vsetko OK.
    3. zavriem IE bez toho, aby som sa odhlasil
    4. vratim sa do FF, kde mam stale otvorene forum, kliknem napriklad na Nove prispevky, ale zrazu som odhlaseny, kliknem na link uvodnej stranky, ta sa otvori, ale som odhlaseny
    5. prihlasim sa

Takze pri tom meneni prehliadacov sa nemenila IP. Proste stranky asi identifikuju typ prehliadaca a posielaju cookies.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od EditorPO Zobrazit příspěvek
    Ja som to aj tak myslel (v tej vete "mam dve pripojenia" - mam dvoch ISP).

Ale:
    1. som prihlaseny na fore cez FF
    2. otvorim IE, prihlasim sa na uvodnej stranke, kliknem na odkazy fora, dostanem sa do fora a som prihlaseny. Vsetko OK.
    3. zavriem IE bez toho, aby som sa odhlasil
    4. vratim sa do FF, kde mam stale otvorene forum, kliknem napriklad na Nove prispevky, ale zrazu som odhlaseny, kliknem na link uvodnej stranky, ta sa otvori, ale som odhlaseny
    5. prihlasim sa

Takze pri tom meneni prehliadacov sa nemenila IP. Proste stranky asi identifikuju typ prehliadaca a posielaju cookies.
    jj. Přesně tak. Opera a FF-jsem odhlášený, IE-i po ukončení a znovuspuštění jsem přihlášený. Co to dělá? Cookies?

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Taky mě to poslední dobou (14dní odhadem?) začalo zlobit. Někdy se na fórum dostanu jako přihlášenej, jindy ne (dříve vždy přihlášen). Musím do magazínu, ten začne hlásit že se mám nejdřív odhlásit, pak znova přihlásit a pak zpět do fóra. Není to příliš komfortní.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Jj, taky se připojuju na dvou různých PC přes různýho poskytovatele. Dřív mi to fungovalo tak, že na fóru jsem zůstával přihlášenej pořád, ať jsem se připojil odkud chtěl (to bylo IMHO lepší, ale třeba jsou k novýmu chování určitý důvody, dejme tomu bezpečnostní).

Každopádně ale problém, který jsem popisoval, byl takový, že jsem se musel přihlásit 2x - přihlásit, byl jsem přihlášen na SHW ale na fóru stále odhlášen, znova se přihlásit nešlo ("jste již přihlášen ..."), takže jsem se musel ještě znova odhlásit a znova přihlásit (pak už to šlo).

Ale zatím to vypadá, že vymazání cookies tomu pomohlo - dneska už se mi to nestalo, stačilo se přihlásit jenom jednou, takže se zdá, že v rámci možností ok.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Zatím jsem vypozoroval, že se dá "fungovat" tím způsobem, že se přihlásím a pak mačkám refresh tak dlouho, než se trefím znovu do připojení, které je správné. Prohlížení tématu pak připomíná loterii a odeslání příspěvku jackpot

Osobně nepochopím, proč není možné autorizaci vázat klidně i volitelně prostě na hodnotu v cookies tak jako na ostatních diskusních systémech

Strana 1 z 10 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Software: přihlašování na foru
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 29-07-2011, 13:23
  2. Windows 7: Změna způsobu přihlašování
    Od Rosta43 v sekci OS Windows
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 28-03-2011, 22:45
  3. Vypnutí monitoru při přihlašování