Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 52 z 172 PrvníPrvní ... 242505152535462102152 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 766 až 780 z 2578

Téma: Trackmania Forever

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od EditorPO Zobrazit příspěvek
    neboj, vcera som netocil
    http://www.svethardware.cz/forum/sho...1&postcount=21 já jo (miCHi)
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    No tak me zas chytl ten pohled od ridice (3:30)
    I to se dá...
    Připojené soubory Připojené soubory

Občasný diskutér / Pilot TMF Avatar uživatele miCHi
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    Já včera hrůza...ale pěkné video deeeane ja bych nezvládl ani takové
    Citace Původně odesláno od EditorPO Zobrazit příspěvek
    neboj, vcera som netocil

inak, na tom videu, co ste nedavno postovali http://www.gamerztube.cz/w72LJdqnt/tg-clan-movie/ som zasol nad jednym momentom, ked auto robi piruetu na nose (47 sekunda videa)
    Jestli někdo chce tak tady je to video full (http://uloz.to/1426599/tg-clan-movie.wmv)

I to se dá...
    hm to by zajímalo jak se to dá udělat

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od miCHi Zobrazit příspěvek
    Já včera hrůza...ale pěkné video deeeane ja bych nezvládl ani takové
    Tohle nic není. Jen se hodíš do specu, přepneš na nějaký typ sledování (už nevím, co to bylo, je nutno vyzkoušet) a zapneš FRAPS. Já už z toho pak jen vystříhal špatný kusy. V tomhle případě dělá kameru sám komp.
    hm to by zajímalo jak se to dá udělat
    Jestli bude zájem, udělám tutor. Já to nevydržím, musím se pochlubit - přišel jsem na to sám!
    No, samochvála smrdí, tak toho radši nechám... Ale stejně...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Jestli bude zájem, udělám tutor. Já to nevydržím, musím se pochlubit - přišel jsem na to sám!
    No, samochvála smrdí, tak toho radši nechám... Ale stejně...
    Tutorial bych zkous, stejne tak i nejaky popis jak ovladat kameru apod.

Registrace
    Jan 2008

Ať chcete nebo ne, ten tutor udělám .
    Jak Rich říkal, že se mu líbí pohled od řidiče, tak mě napadlo, že by se to dalo zkusit. Určitě tam bude něco s ukotvením něčeho někam...
    Takže jsem si zbastlil jednoduchou mapu a na ní nahrál dva duchy. Začátek je klasický:

a vyberu oba duchy :

Objeví se tohle. Je vidět, že oba duchové jsou nahraní (závodnička není pod Astonem téměř vidět ). První, co bude následovat, je odstranění původní kamery...

... a nastavení Vlastní kamery ...

Kameru nastavíme tak, že jednoho ducha nastavíme jako sledovacího (Objekt) druhého jako sledovaného (Ukotvení). S položkami "Zobr. ukotvení" a "Rot. ukotvení" je možno si později pohrát dle libosti - mě se nejvíc líbilo nastavení obě ON a nebo obě OFF, ale žádné zásadní rozdíly nenastanou. Je třeba také nastavit začátek a délku trvání efektu (u mě po celu trať).
    A teď asi to nejdůležitější, musíme umístit kameru tam, odkud chceme soupeře sledovat, tzn. do míst vlastní hlavy. Já postupně došel k hodnotám X-0, Y(výška nad terénem)- cca1, Z - teoreticky by měla být 0, ale mě přišlo vizuálně lepší -0,3. Položku UhP jsem metodou pokusu a omylu nastavil na 90, ale i tam je to podle ctěné libosti...

To samé nastavíme na konec trasy (neboli na konec požadovaného trvání efektu)

Když přepneme zpátky na start, ukáže se tohle:

Není to žádná chyba, řidič už vlastně sleduje druhého ducha. Několik prvních metrů jedou auta zhruba stejně a protože by to vypadalo divně, nechal jsem sledující auto vystartovat o 0,5sec později.

Takže asi tak...

EDIT: jak myslíš "ovládat kameru"? Ona se vlastně ovládá sama, ty jí řekneš, co má sledovat (Objekt) a pak jen definuješ odkud. Jestli mášna mysli tohle, tak dám link na tutor, eventuálně to pořešíme tady...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

EDIT: jak myslíš "ovládat kameru"? Ona se vlastně ovládá sama, ty jí řekneš, co má sledovat (Objekt) a pak jen definuješ odkud.
    Diiiik za tutor (RB+ jeste nemuzu udelit)!
    Jde mi o to, abych si neka stoupnul a nechal treba pres "sebe" skakat auticka nebo naopak je na sebe nechal jezdit ... Je fakt, ze ty "advanced" zamirovani apod. jsem nenasel (resp. nehledal) takze vecer na to mrknu a otestuju jestli to teda funguje v obyc free TM

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Diiiik za tutor (RB+ jeste nemuzu udelit)!
    Jde mi o to, abych si neka stoupnul a nechal treba pres "sebe" skakat auticka nebo naopak je na sebe nechal jezdit ... Je fakt, ze ty "advanced" zamirovani apod. jsem nenasel (resp. nehledal) takze vecer na to mrknu a otestuju jestli to teda funguje v obyc free TM
    Fungovat by to mělo IMHO i v free TM. Koukni sem: http://tutorials.tm-creative.org/video_creation/. Teď nemám čas, ale pak udělám nějaký jednoduchý tutor na postavení kamery. Ono na tom nic není, jen na to přijít...

Občasný diskutér / Pilot TMF Avatar uživatele miCHi
    Registrace
    Feb 2009

Kdo by byl pro udělat zítra ve 20:00 další turnaj?

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Já jsem pro, ale nezúčatsním se, protože mám každé úterý jinou práci v 8 večer než autíčka Jó být to o víkendu kdy je spousta času nebo v pátek, či v rozumný čas třeba v 6 nebo v 7, tak příjdu. Bohužel se musím učit

Registrace
    Jan 2008

Já...

Občasný diskutér / Pilot TMF Avatar uživatele LoGi.CZE
    Registrace
    Aug 2008

No proč ne... :-)

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Kirk1
    Registrace
    Jan 2009

Ak to stihnem tak prídem.

Kurnik písali mi že mi TMU pošlú do 7 dní

Registrace
    Jan 2008

Ještě tedy zkusím nakousnout základy práce s kamerou, nebo aspoň to, co jsem zatím pochytil (a pochopil). Vás, zkušenější, prosím o shovívavost a pokud narazíte na chybu, nebo něco, co se dá dělat jinak, nenechávejte si to pro sebe . Budu tu popisovat i banální záležitosti, které asi umíte, ale mě ruce neupadnou a informace bude komplexnější.

Takže...
    Opět pokusná trať a dva duchové. Smažeme stávající kameru a dáme Vlastní (Custom).

Dokud si nevybereme Objekt (tzn. to, co budeme snímat), můžeme se v prostoru pohybovat pomocí kurzorových šipek ve spolupráci se zmáčklým pravým myšítkem. Na dalším screenu je vidět, že zatím není vybrán žádný Objekt a v tuhle chvíli si člověk může "létat" v prostoru, jak je libo.

To se ovšem změní, když "Objektu" přecvakáte na duch auta, které chcete natáčet. Kamera se okamžitě natočí tak, aby objekt byl přesně uprostřed záběru. Když se teď pustíte do mačkání kurzorových šipek, bude se kamera pohybovat, ale pouze kolem vybraného auta. To může někdy dělat problémy, když chcete přestavět kameru - auto vás nepustí... Já to řeším tak, že si přepnu "Objekt" na "Žádný" a kameru přesunu, pak zase přepnu na auto. Důležité je to, abyste měli vlevo nahoře přepnuto na tuto ikonku:

a ne tuto:

Auta jsou na startu a kamera je na ně natočená (respektive je natočená na jedno,ale vzhledem k tomu, že jsou na jednom místě... proto je na trati později to rozdvojení)

Najedeme na místo, odkud chceme točit...

Kameru zatím ponecháme statickou a tak jen přeneseme parametry prvního políčka na poslední. To se dělá tak, že kliknete na takové to oranžové označení posledního políčka, pustíte myšítko, zmáčknete CTRL, držíte a kliknete na takové to oranžové () označení prvního políčka. Teď by se parametry z prvního políčka měly objevit i na posledním. Úhel a sklon se budou lišit, ale to nehraje roli.

No, a můžete si to pustit... (příloha1)
    Vidíte, že kamera sleduje fialové autíčko. Ještě patrnější to bude, když přesunu pozici kamery a pro změnu budu sledovat Astona. (příloha2)

A už jen krátce nakousnu další z možností. Kamera se samozřejmě umí také hýbat. Doteď jen stála na místě. To bylo způsobeno tím, že jsme zatím jen kopírovali souřadnice prvního a posledního políčka. Když se budou souřadnice lišit, kamera se bude během sledování auta pohybovat z bodu A do bodu B. Rychlost a směr pohybu se dá regulovat pomocí vložených klíčů, ale do toho jsem zatím jen nakoukl a netroufám si o tom povídat.
    Takže jen jednoduše postavím kameru na počáteční pozici ...

...pak nastavím koncovou...

... přidám jeden klíč kvůli průletu fialového kolem kamery a pak viz příloha 3
    Připojené soubory Připojené soubory

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Deee-aN, pekny tutorial, len tak dalej. ..... RB+ (mas ich u mna, len zatial ti nemozem udelit, na vine je system) Vies to pekne popisat.

Osobne sa mi paci (ale funguje to asi len u original modelov Nadea), ze ako je pohybliva hlava pilota v zakrutach. Len pre ukazku, skus umiestnit kameru vedla hlavy pilota tak, aby bolo vidiet posobenie odstredivej sily.

BTW, teraz som si uvedomil, ze to mame v zlom threade
    Naposledy upraveno uživatelem EditorPO: 11-05-2009 v 23:11

Podobná témata

1. TM Nations Forever- hra po čase přestala jet
    Od alias077 v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-01-2014, 22:27
  2. TM Nations Forever problém
    Od zvejra v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 77
    Poslední příspěvek: 31-05-2011, 17:01