reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Komp za 20 na hry

Draken (1578)|1.6.2009 11:23
tak původně jsem měl vybranou DFi Lanparty uATX
(http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmproduct/XX_cmproddetail/XX_WbProdsWindow?itemId=701&downloadFlag=false&action=e&windowstate=normal&mode=view),
protože jsem měl uATX CASE s 790GX/750SB, ale tý nefungovali PCI-e sloty tak jsem ji hned vrátil
(jinak 100% luxus pevný kondíky,perfektní rozložení portů...všeho,Hajdpaipi na chipsetu,tlačítko pro power/reset,140W CPu podpora,16GB ram,2xPCI-e 16x,super OC možnosti... nádherná mATX deska)

ale pak jsem si řekl ne koupím jinou jednodušší desku a vykašlu se na uATX a koupím i novej case,
chtěl jsem:AM2+ HTT3.0, chipset 790GX/FX/SB750, podporu 140W CPU,podporu DDR2 1066Mhz,aspoň 2xPCI-e 16x,
kvalitní značku,10x USB,dobrý možnosti OC (ale jednodušší než DFI)

no a vybral jsem asuse M3N78-T (požadavky splňuje na 100%) a s cenou 3200kč
lepší desky nebylo (desky od MSI nejsou pro OC,Gygabyte se mi nezdál,DFI už jsem nechtěl-moc složitý BIOS),jedině ASUS M3A79-T Deluxe ale za bylo 1000kč dražší a o moc víc nenabízela (vyšší možnosti v přidávání voltáže a jeden PCI-e 16x (čtvrtý) navíc)...

ta ASUS M3N-HT DELUXE je taky pěkná ale zase nemá 790GX-FX/SB750
na druhou stranu má 3-way SLI... ale jinak je prakticky stejně vybavená (M3A78-T má zas crossfireX)
kevin00 (10238)|1.6.2009 11:53
Motherboardy Gigabyte montuji do sestav celkem často. Za poslední rok jsem reklamoval 2 základní desky, což si myslím, je v normě. To samé bude i u Asusu či jiného výrobce. Gigabyte základní desky jsou i celkem kvalitně osazeny, rozmístění konektorů má logiku ... já jsem s nimi spokojen.
Richmond (8084)|1.6.2009 12:13
[QUOTE=Draken;255228]...jedině ASUS M3A79-T Deluxe ale za bylo 1000kč dražší a o moc víc nenabízela (vyšší možnosti v přidávání voltáže a jeden PCI-e 16x (čtvrtý) navíc)...

ta ASUS M3N-HT DELUXE je taky pěkná ale zase nemá 790GX-FX/SB750
na druhou stranu má 3-way SLI... ale jinak je prakticky stejně vybavená (M3A78-T má zas crossfireX)[/QUOTE]

Tak ja se rozhodoval mezi M3A79-T Deluxe a M3N-HT Deluxe (DFI v te dobe jeste nebyly). Na test jsem mel cca tyden na kazde desce, desky byly vybaveny stejnym chlazenim, M3A byla lepe vybavena ale take o par stovek drazsi (a jako jedina mela ADI zvukovku, ne Realtek, LANka tusim Marvell takze slabsi nez Aetheros ale zase mela dve...). Prvni co me prekvapilo bylo teplo - fakt se na tech heatsinkach nedala udrzet ruka (pritom z pozdejsich recenzi skoro vsichni psali, ze amd chipset topi mene nez nforce). Co se oc tyce tak pro stabilni 3.4GHz jsem musel pridavat voltaz do NB pritom na nForce ne. Obe dve desky zvladly 3.56GHz stabilne, akorat M3A uz pri fsb 250 obcas zaselestila pri startu windowsu vic nez nForce. Sumasumarum me bylo prakticky jedno jestli amd nebo nforce (v tyhle cenovy uz je to spis o znackovych preferencich nez o tom rekneme +/- 1% rozdilu ve vykonu) nicmene jsem vzal nforce kvuli cene - mam vyuziti stejne jen pro jednu lanku (a tim padem radsi jeden Aetheros nez dve Marvellky). Na druhou stranu jsem byl pomerne zklaman ze sata radice, ktery neni o nic lepsi nez na starych nF590 (z ktere jsem prechazel) - naopak na pribalenem cd nebyla ani verze ovladacu na MCP72... Na prechodnou dobu jsem mel ROG verzi nicmene krome AMI biosu, teplomeru a wifi se prakticky nijak nelisi s M3N (krom ceny a kolotocarskyho vzhledu). Dnes bych opet volil M3N kvuli cene (ja mam sice verzi s Mempipe pac verze bez tech trubek na ramkach nebyla skladem, nicmene je to stejne zbytecnost - neda se nasadit na ramky s vlastnim chladicem takze jsou stale v krabici a stejne dost pochybuju o prinosnosti - NB je daleko teplejsi nez ramky...). Tot muj verdikt a me rozhodnuti o slusne desce (neplest s luxusni deskou), ja osobne si radeji priplatim litr navic nez abych pozdeji vyndaval desku a montoval o chloupek vybavenejsi (kdyz uz jsme u toho litru tak je to dan za znacku, delsi zaruku, lepsi chlazeni, Express Gate na NAND flashce apod. viz. vyse). Me osobne GB do pc nesmi alespon ne do doby, kdy nebude schopny/ochotny vyrabet lepsi desky nez konkurence...

edit: na layout asusu si tady stezoval myslim cool.user, nicmene uz i GB vyrabi layouty se spatne osazitelnymi pci sloty, sata/usb uprostred desky apod.
Co se poctu reklamaci tyce tak za celou dobu jsem reklamoval akorat moji M2N32-SLI Delx kvuli spatnemu biosu (kupovano u czc - deska byla opravovana, bez socketu na chip biosu coz mi pri koupi nikdo nerekl).
Václav Šorčík (38)|1.6.2009 19:27
Dobrý večer!
Někdo navrhl použít dražší Asus P5q Pro.
Změnila by se sestava kromě ceny?
kód název množ. cena e-shop cena prodejny
14293 AMD Phenom II X4 940 Black Edition 1 4 429,60 4 520,-
29571 ASUS ENGTX275/HTDI 896MB DDR3 1 5 752,60 5 870,-
16337 Cooler Master Hyper 212 1 744,80 760,-
11160 Enermax PRO82+ 525W 1 2 464,70 2 515,-
13203 Gigabyte GA-MA770-UD3 (rev. 1.0) 1 1 695,40 1 730,-
18408 Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1066MHz 1 1 234,80 1 260,-
11037 Nexus D12SL-12 BW Real Silent case fan 1 166,60 170,-
34633 Samsung SH-S223B černá, OEM 1 558,60 570,-
22505 Samsung SpinPoint F1 3.5" 1TB HD103UJ 1 2 038,40 2 080,-
10846 SilverStone SST-TJ06B-W Temjin 1 1 852,20 1 890,-
Cena celkem za množství 20 938,- 21 365,-

Za rady předem děkuje VŠ KH
kevin00 (10238)|1.6.2009 19:31
Musel by jsi změnit i procesor, neboť ASUS P5Q Pro je určen pro procesory Intel se socketem 775.
Draken (1578)|1.6.2009 21:57
ještě taková drobnost, nevim jestli jste odpovídal... ale taktovat budete... a víc grafik v budoucnu využijete
(víc PCI-e 16x)?
Václav Šorčík (38)|1.6.2009 22:50
Omlouvám se za technickou chybu.Poradce mne neupozornil.Byla to nabídka pro INTEL.To kilo bych přidal,ale nechtěl bych to celé zase rozházet.Asi by se zamlžila základní myšlenka.
Zdá se mi,neobjeví-li se něco zásadně nového,že bych nechal některou z Vašich včerejších nabídek.Nebudu konkrétnější,abych se někoho nedotkl.
Zatím za vše děkuji.
S pozdravem VŠ KH satrapa
kevin00 (10238)|1.6.2009 23:02
Pokud by jsi chtěl sestavu založenou na Intelu, mohla by vypadat [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Václav Šorčík (38)|2.6.2009 07:54
Díky za "sestavu založenou na Intelu".Cenově by odpovídala.Musíme TO ale ještě prodebatovat,neboť onen "poradce" i nadále tvrdí,že se procesor nemusí měnit.Nemám důvod po předcházejících zkušenostech Vašim názorům nevěřit,opak je pravdou,ale nechci si "rozhněvat" svoje "reálné" pomocníky.A oni jsou ochotni pro svoji pravdu jít skutečně do toho,hlava nehlava.Budu je ale potřebovat pro vlastní sestavení,neboť moje technická zručnost už je,diplomaticky řečeno,mizerná. A ALFA chce za sestavení,pokud se nepletu,LITR.
Zatím díky.Za každý další nápad jsem vděčen.
S pozdravem VŠ KH satrapa.
pas!k (3765)|2.6.2009 08:33
Dogmaticky postoj je vzydcky spatny .. protoze cloveku proste unikaji alternativni reseni .. Chapu to ze si clovek nechce nekoho rozezlit ale prece jen pokud kupuji vec za desetitisice kterou budu pouzivat kazdy den.. hledel bych spis na to co je pro mne v tuto chvili nejlepsi a ne co je nejlepsi pro nekoho kdo ti s tim bude pomahat ...
Draken (1578)|2.6.2009 08:36
[QUOTE=kevin00;255496]Pokud by jsi chtěl sestavu založenou na Intelu, mohla by vypadat [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].[/QUOTE]

akorát že Q8400 se s PII 940 BE zrovna srovnávat nedá...vyrovnaná volba je až tak Q9550 (Q9450)...
já bych opravdu volil to AMD...
kevin00 (10238)|2.6.2009 09:15
Jsem si toho plně vědom, ale je dán nějaký finanční limit, do kterého se musíš vejít;) S tím nic neuděláš.

[QUOTE=Václav Šorčík;255544]"poradce" i nadále tvrdí,že se procesor nemusí měnit[/QUOTE]

Poradce bohužel nemá ani za mák pravdu. Sockety 775 a AM2+ jsou od sebe naprosto rozlišné. Stačí zagooglit a kouknout se jen na samotné procesory - AM2+ procesory jsou s nožičkami a 775 procesory nožičky nemají.
Richmond (8084)|2.6.2009 09:41
[QUOTE=Draken;255476]jale taktovat budete... a víc grafik v budoucnu využijete
(víc PCI-e 16x)?[/QUOTE]
Taktovat bude? V tom pripade by ten GB sel smykem - nic pod 2tis. bych si nekupoval (resp. necekal bych ze mi vydrzi a ono 770+700 je k smichu uz jen kvuli nefunkcnimu raidu - ale to je trochu jina kapitola....) a nic pod 790+sb750 bych nechtel (resp. amd chipset bych si ani nevzal).
Vic grafik... Mno ja mam sice dve grafiky ale ani nejedu na SLI - mam to jen kvuli vice vystupum (a int. je malo). Je blbost kupovat si dve grafiky do SLI uz jen kvuli narokum na zdroj, ikdyz dnes jako nejrychlejsi reseni vychazi 2x gtx275...
Václav Šorčík (38)|2.6.2009 10:08
Pokouším se zorientovat!
Cena nad 2k není limitující.
Ale souběžně probíhá velmi vyhraněná diskuse.
A já bez praxe rozhodně nemohu posoudit!
Musím se pouze rozhodnout!

Až na tu základní desku... Prosím, zapomeňte na výrobce Gigabyte!!Jsou to sice poměrně vybavené desky,ale jsou to prostě ......

Vím jak to s nimi je. Začalo to u 55,přes 56, 61, 69. Od dob 69 je nebereme. Raději výrobce Asus. Prostě už jim nevěříme. Pro nás je lepší když se náš zákazník vrátí pouze pro vylepšení PC a ne aby zde byl každou chvíli že mu nejde počítač. Jak se říká, Náš zákazník náš pán.

Co Vy na to?
S pozdravem VŠ KH satrapa
husky14 (4214)|2.6.2009 10:17
[QUOTE=Václav Šorčík;255532]....ale nechci si "rozhněvat" svoje "reálné" pomocníky.A oni jsou ochotni pro svoji pravdu jít skutečně do toho,hlava nehlava.[/QUOTE]V tom případě dej na ně, ať máš "klid" ;)

Btw. jakou sestavu teda vlastně navrhujou ti pomocníci? Hoď jí sem, ať je nějaká zpětná kontrola....
Václav Šorčík (38)|2.6.2009 10:26
Za odborníky považuji Vás.Pouze jsem si dovolil seznámit Vás i s jiným názorem!Onoho "odborníka" jsem požádal o návrh,a pokud ho pošle,obratem bych Vás požádal o oponenturu.Za poslední 3 roky jsem už dvakrát "zpackal" sestavení PC.A tak jsem hledal jiné řešení.A proto jsem se obrátil na Vás.Zatím rozhodnutí nelituji.
S pozdravem VŠ KH satrapa
kevin00 (10238)|2.6.2009 10:31
A na jaké platformě sestavu tedy chceš ? Intel nabo AMD ?
pas!k (3765)|2.6.2009 10:33
[QUOTE=Václav Šorčík;255576]Pokouším se zorientovat!
Prosím, zapomeňte na výrobce Gigabyte!!Jsou to sice poměrně vybavené desky,ale jsou to prostě ......

Vím jak to s nimi je. Začalo to u 55,přes 56, 61, 69. Od dob 69 je nebereme. Raději výrobce Asus. Prostě už jim nevěříme.

Co Vy na to?
S pozdravem VŠ KH satrapa[/QUOTE]


ehm ehm ehm ... co to slysim na gigabyte? Nevim tedy jake pocitace kde skladate a jake nespokojene zakazniky mate ale znacku gigabyte ja osobne radim mezi spicku a co se poruchovosti tyce taktez .. Na rozdil od asusu umi udelat i interface desky tak aby uzivatel v pripade ze dokoupi nejakou dalsi kartu neresil problem ze tam bud nestrci dalsi disky protoze sata konektory jsou presne pod telem grafiky .. nebo nestrci zvukovou kartu protoze jediny volny pci slot (ze tri zle pouzit pouze jeden protoze vyrobce chytre umistil dalsi dva hned po pcie sbernici takze v pripade pridavneho chlazeni jsou sloty mimo) ma pred sebou kondenzator ktery znemoznuje zasaznei karty .. a obcas se stane ze nejaky chladic na procesor nelze zasadit protoze mu zavazi jine robustni chlazeni na desce .. ano toto vsechno jsou me zkusenosti s deskami asus. Kdyz pripoctu i to ze gigabyte si velice dobre vedl i v dobach kdy do nekterych desek slo dat jen nejake pameti nejakych vyrobcu (U msi to byla loterie) tak nevidim opravdu jediny duvod proc firmu gigabyte hanit .. navioc v tvem prispevku nevidim jediny argument .. pouze neco ve stylu stara omackova povidala .. A pokud chce tvuj kolega do 775 desky davat am2 procesor celkem rad bych pak videl ten vysledek a primlouvam se o fotografii ..

EDIT: napis odkud ses urcite se tu najde i nekdo kdo ti sestavu za par piv slozi ..
mech13 (5526)|2.6.2009 10:47
nehlede na to, ze vsechny vyjmenovane modely desek jsou s nVidia chipsety.... at si rika kdo chce co chce, nForce je hruza a kdo vi za kolik tech problemu mohl gigabyte a za kolik nvidia (a za kolik uzivatel). uz jen samotna volba nForce chipsetu o onom "poradci" cosi vypovida.
husky14 (4214)|2.6.2009 11:21
[QUOTE=mech13;255596]nehlede na to, ze vsechny vyjmenovane modely desek jsou s nVidia chipsety.... at si rika kdo chce co chce, nForce je hruza a kdo vi za kolik tech problemu mohl gigabyte a za kolik nvidia (a za kolik uzivatel).[/QUOTE]Přesně tak, nForce chipsety topily všude a všude topit budou. To nesouvisí s Gigabytem.... btw. kdysi sem měl GB s.754 s nForce4 a šlape do dneška (jen pro zajímavost :p) [QUOTE=mech13;255596]uz jen samotna volba nForce chipsetu o onom "poradci" cosi vypovida.[/QUOTE]Asi tak, dneska stavět PC na nForce je tak trochu (jak to říct) nerozum ;)

@Václav Šorčík: každopadně ten jeho návrh sem určitě dej, jsme imho všichni docela zvědavý. Ono jen sedět a říkat "tohle ne", "GB od 55 jsou špatný", to umí s prominutím každej....
Richmond (8084)|2.6.2009 11:24
[QUOTE=pas!k;255590]Na rozdil od asusu umi udelat i interface desky tak aby uzivatel v pripade ze dokoupi nejakou dalsi kartu neresil problem ze tam bud nestrci dalsi disky protoze sata konektory jsou presne pod telem grafiky...[/QUOTE]
S tema PCI souhlasim, ale kraviny se SATA/USB dela Gigabyte, potazmo uz vyrabi i mb s layoutem kdy pci neosadis. Jinak by chtelo jeste upresnit to "dodatecny chlazeni" - ono je neco jinyho stock 2slot chladic a Accelero (ktery je velky jako prase v pripade, ze ho chces ofukovat a tim pade pci neosadis... hlavne ze je levny...). Jinak ja nemam problem s 2x grafikou a pci tv tunerem (a ani jsem nikdy nemel). Pro ilustraci prikladam podle me nejmin zmrsenou 790fx po Gigabytsku a moji M3N (pro srovnani jeste Asusku s 790 - http://extreme.pcgameshardware.de/members/darkdragon-albums-bilder-von-komponenten-meines-pc-s-787-picture8351-asus-m3a79-t-deluxe.jpg). Takze preju hodne zdaru pri zasunovani PCI karty pri osazeni dvema grafikama a jednoho pci tvtuneru... Jeste screen ze stareho Asusu https://www.svethardware.cz/forum_attachment.jsp?id=5629 - to kvuli tomu, abyste nerikali ze to ma Asus dneska osetreny...

edit:
[QUOTE=husky14;255606]Přesně tak, nForce chipsety topily všude a všude topit budou. To nesouvisí s Gigabytem.... btw. kdysi sem měl GB s.754 s nForce4 a šlape do dneška (jen pro zajímavost :p) Asi tak, dneska stavět PC na nForce je tak trochu (jak to říct) nerozum ;)[/QUOTE]

Ano nF4 topily (stejne tak i nF3) ale narozdil od pripitomelyho Xpress3200 jim fungoval raid, mely nesrovnatelnej oc, sata radic integrovan primo v MCP (a pomalej taky zrovna nebyl)...

[QUOTE=husky14;255606]...Ono jen sedět a říkat "tohle ne", "GB od 55 jsou špatný", to umí s prominutím každej....[/QUOTE]

...skoro jako tvrdit, ze stavet na nForce je nesmysl...

edit2: A jeste k problemu "topi" - no me je to sumak, at si topi hlavne at funguje a jestli shori tak desku vyreklamuju - klidne za tri roky... A hadat se tu o "zravosti" uz taky nebudu protoze jestli nekoho zruinuje par watthodin navic tak at si taky prestane nabijet mobil, baterky do fotaku apod. Jinak by nebylo od veci se podivat co jsem psal kdyz jsem mel doma Asus M3A vs M3N, popr. (a jeste lepe) si je pujcit a treba je orecenzovat, vzit si teplomer a zmerit je... Nebo uz mate spalene ruce od tech "netopicich" pasivu z Gigabytek?
ma790fxds4-b01.jpg M3N-HT NF780a.jpg
pas!k (3765)|2.6.2009 11:44
[QUOTE=Richmond;255608]. Jinak by chtelo jeste upresnit to "dodatecny chlazeni" - ono je neco jinyho stock 2slot chladic a Accelero (ktery je velky jako prase v pripade, ze ho chces ofukovat a tim pade pci neosadis... hlavne ze je levny...[/QUOTE]

Priklad .. Gigabyte sice starej chipset 965 DS4 a asus P5K pro .. stejny pocet pcie a stejny pocet pci .. s 4870 a accelerem v gigabyte v poho vyuzijes jeste 2x pci u asusu uz jen jeden .. na stejne desce napprosto dementni rozlozeni sata .. u rady 43,35,45 se mi nestalo ze bych mel nekde problem ze grafika temto konektorum zavazi ..
Richmond (8084)|2.6.2009 12:05
[QUOTE=pas!k;255615]Priklad .. Gigabyte sice starej chipset 965 DS4 a asus P5K pro .. stejny pocet pcie a stejny pocet pci .. s 4870 a accelerem v gigabyte v poho vyuzijes jeste 2x pci u asusu uz jen jeden .. na stejne desce napprosto dementni rozlozeni sata .. u rady 43,35,45 se mi nestalo ze bych mel nekde problem ze grafika temto konektorum zavazi ..[/QUOTE]
Jasny, P5K Pro je ale dementni uz od pohledu (ale opet je levna), to ze si ji nekdo koupi je vec druha (uplne v klidu se da pouzit slovo "dementni"). Ja osobne jsem stavel na P5K Premium/Wifi a nemel jsem problem jak s nVidii (tehda jedna Ultra, jedna GTS) tak s ATI 3870x2 (a jeste jedno pc s 2900XT), vsechny pc mely X-FI Fatlity (ne kvuli tomu ze je modni, ale kvuli stupidite Creativu umistit na kartu konektor pro FrontPanel jacky takze Fatality kvuli pritomnosti panelu do 5a1/4 na kterem byly IO), vsechny mely Ninju a vsechny byly ve standartnim kejsu (CM Cavalier) krome jednoho s tim R2900XT kde byl kejs vlastni, vsechny mely Enermax Liberty 400w a 500w... Jestli nekdo vyuzije 2 sloty je jeho vec, ja osobne bych si nepustil pres ALC888 ani mp3-ku takze bych zaplacnul jeden pci slot - kdyby mela ta GB pcie tak bych to vyresil zvukovkou do pcie ale na to samozrejme ti nejlepsi a nejzkusenejsi a nejvychvalovanejsi ajtaci nepomysleli...
To ze tazatel nechce GB chapu a mam na ne stejny nazor (a nezmenim ho dokud GB nebude davat nejlevnejsi soucastky i na nejdrazsi desky pro intel) - presne takovyho zakaznika bych vital, protoze u me nechce utratit par stovek, ale je ochoten si priplatit a neco za sve penize zada. To samozrejme nemeni nic na faktu, ze mu muze odejit zrovna ta Asuska protoze reklamace jsou proste vsude a nikdo nikdy nemuze zarucit ze nic neodejde. Na druhou stranu tusim coolovi vymenili GB desku ikdyz prohnal sitovkou blesk (ja osobne bych mu ji omlatil o usta a pak bych mu ji teprv vymenil - kdyz je clovek takovy prase a vi ze si to zavinil sam a jeste ma tu drzost zadat reklamaci...)
kevin00 (10238)|2.6.2009 12:08
[QUOTE=Richmond;255608]S tema PCI souhlasim, ale kraviny se SATA/USB dela Gigabyte, potazmo uz vyrabi i mb s layoutem kdy pci neosadis[/QUOTE]

IMHO úplná blbost. Motherboardy Gigabyte montuji docela často, neboť stejně jako Pas!k je považuji za jedny z nejlepších, a s montáží jak PCI, tak USB/SATA jsem nikdy problém neměl. Rozložení na deskách Gigabyte je dobré a ve vložení USB či PCI problém nebyl.
pas!k (3765)|2.6.2009 12:11
[QUOTE=Richmond;255624]Jasny, P5K Pro je ale dementni uz od pohledu (ale opet je levna), [/QUOTE]
Sorry moje chyba myslel jsem p5k premium .. a ta rozhodne levna nebyla.. Jinak zachazime trosku ot .. a rad bych tohle povidani o deskach utnul a venujme se opet tomu co je zde aktualni a to je herni pc do 20 tisic nikoliv interface desek .. ten prvni post byla pouze reakce na nesmyslne tvrzeni ze gigabyte stoji za ..
Richmond (8084)|2.6.2009 12:34
[QUOTE=pas!k;255626].. ten prvni post byla pouze reakce na nesmyslne tvrzeni ze gigabyte stoji za ..[/QUOTE]
No ja netvrdim, ze jsou na... jenom tvrdim, ze stoji presne za to co stoji - nic vic, nic min. Ovsem davno uz nepatri mezi spicku (za kterou jsem je v dobach P2-P3 povazoval - alespon tedy do doby nez jsem si poridil Abit) stejne tak jako sla v jeden cas dolu kvalita Asusek. Ovsem pokud si nekdo mysli, ze si poridi desku za 1.800,- a dostane za to to samy jako za 3.000,- tak se dost myli.
Jinak do tohodle pc bych se opravdu nebal strcit nForce (tedy mnou vychvalovanou M3N-HT za 3tis.) nebo priplatit na M3A79-T, "M4" verzim bych se vyhnul a davat si DFI za bura se mi zda jako zbytecnost.
Draken (1578)|2.6.2009 12:47
tak krom Gigabytu je na výběr MSI,ASUS,DFI....
DFI je předražené
MSI zas nevhodné na nějaký větší OC...

no vybral jsem tyhle:
MSI ale s 790GX/750SB a Crossfirem... celkem dobře udělaná deska i s vypínačema na desce...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Novější model Asuse opět s 790GX/750SB a Crossfirem zdá se mi pěknej...ale ten chladič čipsetu se mi moc nezdá...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
no a tady ASUS co mám osobně doma... krása,jednoduchost,zatím i spolehlivost:D
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

i když Gigabytu bych se zas tak moc nebál...

jo a cpát AM2+ procesor do 775, to je jak cpát do trabantu motor z avie...
Richmond (8084)|2.6.2009 12:54
[QUOTE=Draken;255635]...[/QUOTE]
Tu M4A78-E bych jeste schvalil, ale vubec netusim jak je na tom ta zvukovka (jestli ma EAX popr. jak je na tom ve hrach - jestli nezatezuje cpu apod.)
kevin00 (10238)|2.6.2009 13:13
MSI bych nedoporučil, jejich motherboardy jsou "zoufalé". Jak už se jedná o rozložení konektorů na motherboardu, tak i o kompatibilitu s hardwarem.
Draken (1578)|2.6.2009 14:13
ještě mrkněte na tuhle:
http://www.tiphardware.cz/dfi-lanparty-jr-790gx-m2rs.html
je to fakt přepich

http://www.tiphardware.cz/dfi-lanparty-dk-790gx-m2rs.html
tak fullATX tu bych bral všema deseti...roice roice mezi deskami.
Václav Šorčík (38)|2.6.2009 14:37
Dobré odpoledne!
Velice děkuji za názorovou "smršť".Musím přiznat,že "profese" mi neumožňuje sedět trvale a vytrvale "u bedny".Když jsem ale po několika hodinách k ní zasedl,byl jsem překvapen.
Dotazy jsem rozhodně nechtěl vyvolat názorovou různici!
I tak za vše děkuji,večer si v klidu zasednu a budu "studovat",co jste napsali.
Někdy se mi z těch číslic a písmen "točí" hlava.
Asi už se netočí mozkové závity?!
Zatím to vypadá na následující rozhodnutí:
................zakl. desku jsem posílal tuhle ASUS M3N-HT Deluxe/HDMI [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je taky od asusu ale pro procesory AMD bral bych ji jako finální !....
Co tomu říkáte?
S pozdravem VŠ KH

Pozn:Ještě jednou za vše děkuji!
Richmond (8084)|2.6.2009 15:06
Asi bych si to rozmyslel s tim SilverStonem :notsure vzhledem k tomu, ze ma otoceny MB a heatpipe funguji lepe kdyz jsou natoceny smerem vzhuru.
Václav Šorčík (38)|2.6.2009 15:39
.....Asi bych si to rozmyslel s tim SilverStonem .....
Jako laikovi mi to moc neříká?
Zkus zkonkretizovat!
Richmond (8084)|2.6.2009 16:01
Doporucil jsem bednu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] na puvodni "verzi", ovsem ten Asus ma heat-pipe, ktere maji vyssi ucinnost kdyz jsou namireny smerem nahoru a ne smerem dolu - a tam by prave byly nasmerovany protoze ten kejs ma otoceny design :thumb
Václav Šorčík (38)|2.6.2009 16:39
Dík!Už začínám "lapat" Váš slovník!Anebo jsem se po práci už stabilizoval.
VŠ Satrapa
Draken (1578)|2.6.2009 19:06
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

osobně bych zvážil tyhle dvě jsou to perfektní skříně
já mám Lian-Li PC60-FW která je krom spodní části masky (jiná mřížka)
a prosklené bočnice totožná s PC-7F (PC-7F prosklenou bočnici nemá)

tady je moje recenze na PC60-FW
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/34094-lian-li-pc-60fw#250064


no a ten poseidon vypadá taky opravdu dobře (zpracováním i vzhledem) a myslím že by byl víc než vhodnej....
kevin00 (10238)|2.6.2009 19:41
Gigabyte Poseidon 310: Není vybaven Reset tlačítkem, což mě osobně přijde jako dost silný nedostatek. Front panel této skříně neustále svítí modře a podsvícení nejde vypnout (napájeno spolu s Intake ventilátorem) :stupid. V case je velmi malá možnost schovat kabeláž, což je též škoda, když už má case prosklenou bočnici. Jinak se do skříně montuje celkem dobře. Až tedy na grafickou kartu větších rozměrů - Point Of View GTX260 se svými 27 cm se tam bude vejít jen tak tak. A to Tě zachrání, že napájení není ze zadní strany graf. karty, ale z boku ;)
Václav Šorčík (38)|2.6.2009 20:04
Dobrý večer!
Na základě Vašich mnoha připomínek poslední varianta:
kód název množ. cena e-shop cena prodejny
14293 AMD Phenom II X4 940 Black Edition 1 4 429,60 4 520,-
10637 Apevia X-plorer černá 1 1 352,40 1 380,-
29571 ASUS ENGTX275/HTDI 896MB DDR3 1 5 752,60 5 870,-
12940 ASUS M3N-HT Deluxe/HDMI 1 2 915,50 2 975,-
16337 Cooler Master Hyper 212 1 725,20 740,-
11160 Enermax PRO82+ 525W 1 2 464,70 2 515,-
18408 Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1066MHz 1 1 254,40 1 280,-
11037 Nexus D12SL-12 BW Real Silent case fan 1 166,60 170,-
34633 Samsung SH-S223B černá, OEM 1 558,60 570,-
22505 Samsung SpinPoint F1 3.5" 1TB HD103UJ 1 2 038,40 2 080,-
Cena celkem za množství 21 658,- 22 100,-

A otázka na Vás!
Můžeme objednávat?
Za odpověď předem děkuje VŠ KH SATRAPA
Richmond (8084)|2.6.2009 20:10
[QUOTE=Draken;255752][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]
Tuhle ne - sice pochazi z dilen CM, ale prakticky to samy jako kejsy za 1.700,- akorat ma diry na protahnuti hadic k radiatoru - coz zrejme nevyuzijes a deravou bocnici...

[QUOTE=Draken;255752] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]
Ale jo, proti tyhle nic nemam :D

edit:
[QUOTE=Václav Šorčík;255770]10637 Apevia X-plorer černá 1 1 352,40 1 380,-[/Quote]
Tak tomuhle bych se vyhnul obloukem... [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je "malo svitici"? Me je to celkem jedno, ale radeji bych koupil neco pevnejsiho...
kevin00 (10238)|2.6.2009 20:15
[QUOTE=Václav Šorčík;255770]... Apevia X-plorer ...[/QUOTE]

Nemám osobní zkušenost s tímto case, ale podle obrázků je již vidět, že to je pouze slaboučký plech, mřížky pro Intake a Outake jsou šílené, front panel bez audia. Lepší volbou by bylo vzít nejlevnější Centurion, pokud nechceš moc investovat do case ;)
cool.user (2822)|2.6.2009 20:20
[QUOTE=Václav Šorčík;255770]12940 ASUS M3N-HT Deluxe/HDMI 1 2 915,50 2 975,-[/QUOTE]

Sice stale nechapu proc chces najednou o litr drazsi asus, navic s nforcem chipsetem, ale jsou to tve penize...
Richmond (8084)|2.6.2009 20:23
[QUOTE=kevin00;255776]Nemám osobní zkušenost s tímto case, ale podle obrázků je již vidět, že to je pouze slaboučký plech, mřížky pro Intake a Outake jsou šílené, front panel bez audia. Lepší volbou by bylo vzít nejlevnější Centurion, pokud nechceš moc investovat do case ;)[/QUOTE]
Mno kamos si koupil takovou cervenou hruzu s budikama a vypada to uplne stejne - o ty "plechy" jsem se akorat porezal, hdd pak celou skrin pekne rozvibroval... Ale front panel mela na pravym boku tak jenom jestli nemaji chybku v popisu. Kazdopadne Apevii urcite ne...
Draken (1578)|2.6.2009 22:03
no u těch apevií...
kámoš má tuhle
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a je to poměrně dobrej case...překvapivě i pevnej...

nebo co dát slovo chieftechu
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
https://www.svethardware.cz/recenze-chieftec-aegis-cx-05-kvalitni-zaklad/22624
Václav Šorčík (38)|2.6.2009 22:54
Upravená varianta:
kód název množ. cena e-shop cena prodejny
14293 AMD Phenom II X4 940 Black Edition 1 4 429,60 4 520,-
29571 ASUS ENGTX275/HTDI 896MB DDR3 1 5 752,60 5 870,-
12940 ASUS M3N-HT Deluxe/HDMI 1 2 915,50 2 975,-
11395 Cooler Master Elite 330 W černo-stříbrná 1 979,02 999,-
16337 Cooler Master Hyper 212 1 725,20 740,-
11160 Enermax PRO82+ 525W 1 2 464,70 2 515,-
18408 Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1066MHz 1 1 254,40 1 280,-
11037 Nexus D12SL-12 BW Real Silent case fan 1 166,60 170,-
34633 Samsung SH-S223B černá, OEM 1 558,60 570,-
22505 Samsung SpinPoint F1 3.5" 1TB HD103UJ 1 2 038,40 2 080,-
Cena celkem za množství 21 285,- 21 719,-
Změnili jsme bednu.
ASUS jsme zařadili na základě Vašich připomínek.GB nebyl doporučován,ZD pod 2,5k je údajně málo kvalitní!!!
Pokud jsem špatně pochopil,dejte obratem vědět a já se pokusím "popřemýšlet"!
Dobrou noc-VŠ satrapa
cool.user (2822)|2.6.2009 23:01
[QUOTE=Václav Šorčík;255817]ASUS jsme zařadili na základě Vašich připomínek.GB nebyl doporučován,[/QUOTE]

Vetsina lidi tady ti GB doporucovala, takze nevim jaky thread si vlastne cetl...
Václav Šorčík (38)|2.6.2009 23:06
Asi jsem skutečně "špatně" četl.
A co následující gigabyte ga-ma790x-ud4?
VŠ satrapa
kevin00 (10238)|2.6.2009 23:08
[QUOTE=Václav Šorčík;255817]... Cooler Master Elite 330 W[/QUOTE]

Elite je papír. Očividně chceš ušetřit na case co nejvíce, tak vem Centurion 534 Light, je to nejlevnější case, která je kvalitní.

[QUOTE=Václav Šorčík;255817]ASUS jsme zařadili na základě Vašich připomínek.GB Nebyl doporučován,ZD pod 2,5k je údajně málo kvalitní!!![/QUOTE]

Gigabyte rozhodně nepatří mezi špatné výrobce motherboardů, ba naopak. Říci, že motherboard pod 2.500 Kč je aušus je holý nesmysl. K čemu Ti je motherboard za takové peníze pokud jeho potenciál nevyužiješ ? Nehledě na to, že chipset nForce nepatří mezi zdařilé.

[QUOTE=Václav Šorčík;255817]A co gigabyte ga-ma790x-ud4?[/QUOTE]

A jsme tam, kde jsme byli :runaway
Stejná otázka: Budeš taktovat ? Pokud ne, vzal bych levnější GA-MA770-UD3.
Václav Šorčík (38)|2.6.2009 23:09
Takže poslední dnešní varianta:

kód název množ. cena e-shop cena prodejny
14293 AMD Phenom II X4 940 Black Edition 1 4 429,60 4 520,-
29571 ASUS ENGTX275/HTDI 896MB DDR3 1 5 752,60 5 870,-
16337 Cooler Master Hyper 212 1 725,20 740,-
11160 Enermax PRO82+ 525W 1 2 464,70 2 515,-
13238 Gigabyte GA-MA790X-UD4 (rev. 1.0) 1 2 376,50 2 425,-
18408 Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1066MHz 1 1 254,40 1 280,-
11037 Nexus D12SL-12 BW Real Silent case fan 1 166,60 170,-
34633 Samsung SH-S223B černá, OEM 1 558,60 570,-
22505 Samsung SpinPoint F1 3.5" 1TB HD103UJ 1 2 038,40 2 080,-
Cena celkem za množství 19 767,- 20 170,-

Dobrou noc!
VŠ SATRAPA
Pozn:Docela bychom ušetřili!
Václav Šorčík (38)|2.6.2009 23:18
Chybička se vloudila.Bednička vypadla a všechno je jinak!

14293 AMD Phenom II X4 940 Black Edition 1 4 429,60 4 520,-
11443 Apevia X-Telstar-BK črená 1 1 759,10 1 795,-
29571 ASUS ENGTX275/HTDI 896MB DDR3 1 5 752,60 5 870,-
16337 Cooler Master Hyper 212 1 725,20 740,-
11160 Enermax PRO82+ 525W 1 2 464,70 2 515,-
13238 Gigabyte GA-MA790X-UD4 (rev. 1.0) 1 2 376,50 2 425,-
18408 Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1066MHz 1 1 254,40 1 280,-
11037 Nexus D12SL-12 BW Real Silent case fan 1 166,60 170,-
34633 Samsung SH-S223B černá, OEM 1 558,60 570,-
22505 Samsung SpinPoint F1 3.5" 1TB HD103UJ 1 2 038,40 2 080,-
Cena celkem za množství 21 526,- 21 965,-
Dobrou noc!
VŠ satrapa
kevin00 (10238)|2.6.2009 23:24
[QUOTE=Václav Šorčík;255823]Apevia X-Telstar-BK[/QUOTE]

Má to vůbec cenu ? Až to budeš stavět, pořežeš si prsty a HDD Ti rozvibruje plechařinu v case, vzpomeneš si ;)