reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Komp za 20 na hry

Leroj (271)|2.6.2009 23:40
to jsou neuvěřitelný přemety který v těch sestavách provádíš! chtělo by to zklidnit!
od drahého Asusu k levné Gigabyte pak dražší Gigabyte, nyní opět Asus :runaway
papírová skříň nahrazena pouťovkou - tak nějak nevim co k tomu dodat :D
jinak Gigabyte jsem doporučoval taky /mailem, který jsem posílal jako odpověď na dotaz z 30.5/
pro zajímavost ho sem část šoupnu:
procesor - OK /myšlen byl AMD Phenom II X4 810/
paměti 2x2BG /a-data, patriot/
grafika - nVidia GTX 275 nebo něco od ATI, osobně preferuju nVidii
zdroj - Corsair PS VX550W nebo Enermax pro82 525W
DVD - OK /je to jedno/
case - tam bych šel do trochu lepší, oblíbené mám Cooler Master Centurion 5 nebo Sileo, ale je to vcelku jedno, hlavně nebrat ty levný /jít aspoň nad 1000kč/
zákl. deska - stavím na Gigabyte, takže tu 790 nebo 770 /tam bude asi potřeba přehrát bios, u té 790 nevím, možná ne/
HD - OK /myšlen byl Western Digital Caviar SE16 WD6400AAKS/

doporučuju rychle objednat, takhle hrozí zhroucení /a nejen sestavy/ :p
Richmond (8084)|3.6.2009 00:01
[QUOTE=kevin00;255820]K čemu Ti je motherboard za takové peníze pokud jeho potenciál nevyužiješ ? Nehledě na to, že chipset nForce nepatří mezi zdařilé.[/QUOTE]
S tim nevyuzitim souhlasim - pokud mu nevadi Realtek tak at vezme levnejsi GB. Ale s tim chipsetem.... Neco konkretniho by nebylo?
kevin00 (10238)|3.6.2009 00:11
[QUOTE=Richmond;255829]Ale s tim chipsetem.... Neco konkretniho by nebylo?[/QUOTE]

Už to myslím tady někde zaznělo, že chipsety nForce byli docela topení ...
Richmond (8084)|3.6.2009 01:10
[QUOTE=kevin00;255833]Už to myslím tady někde zaznělo, že chipsety nForce byli docela topení ...[/QUOTE]
A myslis, ze to ten chladic neuchladi? Pokud jde o me tak je mi celkem jedno jestli mi zere pc 340w nebo 350w, navic je to s nejvetsi pravdepodobnosti tim, ze ma nForce int. gk
pas!k (3765)|3.6.2009 07:11
Co se tyce levnych kvalitnich skrinich poohledl bych se po znacce yeong yang.
mech13 (5526)|3.6.2009 07:39
snad jen posledni navrat k "flamewar" asus vs gigabyte abych to trochu ukoncil- https://www.svethardware.cz/quest_list.jsp?id=2008_21

ono to je vpodstate jedno, oba vyrobci umi udelat poradnou desku a taky se muze stat ze se nektera povede min. at uz si nakonec vyberes cokoli, tak pokud ti bude vyhovovat pocet a rozlozeni slotu/konektoru a v recenzi deska nepropadla (nebo google nevyplivne hromady odkazu na nadavani na ni na forech), melo by to byt vpohode.

obecne se snad jen da rict, ze asus tak trochu sidi levny desky a vyziva se v tech nejdrazsich (ROG serie). Gigabyte zase je schopny za malo penez nabidnout kvalitnejsi soucastky a nektery pokrocilejsi funkce z drazsich modelu (samozdrejme zadarmo ani kure nehrabe takze zazraky se cekat nedaji)

do ceho bych ale urcite nesel je nForce... at si to kazdy prebere jak chce
Draken (1578)|3.6.2009 08:44
Myslíte, že ten chieftech CH-02B-BM by nebyl dobrou volbou?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kevin00 (10238)|3.6.2009 08:45
[QUOTE=Draken;255860]Myslíte, že ten chieftech CH-02B-BM by nebyl dobrou volbou?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Radši bych dal těch +/- 500 Kč navíc a koupil Lian-li - lepší volba ;)
Osobně mě se už jen ten vzhled case nelíbí. A hlavně, když se podíváš do vnitřku case, není tam žádný prostor pro schování kabeláže.
Draken (1578)|3.6.2009 09:06
no tak LIAN-LI je LIAN-LI ... 500kč je 500kč... mno ale jinak souhlasim, sám jsem si koupil LIAN LI...
na druhou stranu má chieftech dobrej systém chlazení disků a pevnou konstrukci bez ostrých hran...
kevin00 (10238)|3.6.2009 09:18
[QUOTE=Richmond;255837]A myslis, ze to ten chladic neuchladi? Pokud jde o me tak je mi celkem jedno jestli mi zere pc 340w nebo 350w, navic je to s nejvetsi pravdepodobnosti tim, ze ma nForce int. gk[/QUOTE]

Pokud mám na výběr, tak mi není jedno, jestli daná komponenta odebírá o xx W více či méně. Každý watt si zaplatíš a každý watt je určitou ekologickou zátěží. IMHO pokud je grafika do PCIe, nač mít int. grafickou kartu.

[QUOTE=Draken;255871]na druhou stranu má chieftech dobrej systém chlazení disků a pevnou konstrukci bez ostrých hran...[/QUOTE]

Jen mi nepřijde zcela logické udělat průhledný bok a nevytvořit prostor pro co nejlepší cable management. Jediný prostor, kam by se kabeláž dala poschovávat je prostor za disky. Zda-li jdou přední dvířka otvírat doleva i doprava :notsure
mech13 (5526)|3.6.2009 10:18
coz takhle Antec Three Hundred? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Deee-aN (3834)|3.6.2009 11:06
Antec je vynikající i když se najde spousta lidí, co mají problém s tím "co když na to vyleju kýbl čaje?", "co když mi spadne do zdroje hasák?" atp...:mistake
Někomu může vadit, že je to "cedník", ale o to tu jde - ta skříň je vynikající, co se možností chlazení týče. Vestavěné fany i po (už přítomném) zregulování na nejnižší otáčky uchladí leccos a to docela tiše. Mám podezření, že pro většinu sestav by stačil zapnutý pouze horní fan. Mám podobný "cedník" doma na stole vedle hlavy (Tt M9) a i když se mi toho v tom točí dost, každá návštěva žasne, jak je to tiché. Antec300 je lépe zpracovaný, takový komfortnější. Pokud chceš hlavně dobrý chladící výkon, dá se doporučit. Pokud jdeš po rozumném poměru cena/výkon, vezmi zde doporučovaný Centurion 534.
Václav Šorčík (38)|3.6.2009 11:18
Dobré ráno!

U nás je poměrně chladné ráno,ale nevím,zda-li je moudřejší večera.

Poslední varianta sestavy vznikla na základě Vašich připomínek.

A byla šita horkou jehlou.Už jsem usínal a chtěl jsem TO mít za sebou!

A viděl jsem „na jedno oko“

A ukázalo se,že ještě blbě!

A asi i proto je výsledné hodnocení následující:

…..to jsou neuvěřitelný přemety který v těch sestavách provádíš! chtělo by to zklidnit!
od drahého Asusu k levné Gigabyte pak dražší Gigabyte, nyní opět Asus [Zmatek]
papírová skříň nahrazena pouťovkou - tak nějak nevim co k tomu dodat [Široký úsměv]

……Má to vůbec cenu ? Až to budeš stavět, pořežeš si prsty a HDD Ti rozvibruje plechařinu v case, vzpomeneš si [Mrknutí]

Já TO stavět nebudu.

A teď ani nevím,kdo mi TO postaví,protože z „ochotných pomocníčků“,kteří si četli NAŠI-VAŠI diskusi,ale nezapojovali se do ní ……

Za to patří dík Vám Všem!

Bednu jsme vyměnili na základě: …Asi bych si to rozmyslel s tim SilverStonem [Nejsem si jistý] vzhledem k tomu, ze ma otoceny MB a heatpipe funguji lepe kdyz jsou natoceny smerem vzhuru.

S návrhem nebyl souhlas,takže jsme dali na Vás….DRAKEN:…. kámoš má tuhle
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a je to poměrně dobrej case...překvapivě i pevnej...

… a dle Vás je to pouťovka…..

Levný GB jste většinově „vygumovali“,dražší ASUS se také nelíbil..

……Sice stale nechapu proc chces najednou o litr drazsi asus, navic s nforcem chipsetem, ale jsou to tve penize…..cool.user

Tak jsme se vrátili ke GB,protože…Možná bych ještě prodiskutoval základní desku, sice se v nV čipsetech nevyznám, ale nějak se mi nezdá. Co na to ostatní?.... (viz níže).
MB: Ta integrovaná GK je zbytečná.
RAM: Postačí 800Mhz…

A byla doporučeno

….No a ramky [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

…MB: Gigabyte GA-MA790X-UD4 ….nejnovější recenze je docela pozitivní

Hodnocení poslední varianty na jiném Fóru je následující….

…….Tu skrinku nepoznám, inak je to v poriadku……..
nebo
......100% sestava pro víceúčelové využití :)....
anebo
......Ano, můžete bez obav objednávat.
Možná bych ještě prodiskutoval základní desku, sice se v nV čipsetech nevyznám, ale nějak se mi nezdá. Co na to ostatní?....



Za všechny rady ještě jednou děkuji.

Dostal jsem se ale do situace obdobné jako před týdnem.

Nevím vlastně nic,pouze místo 17k jsem někde na 22k a vím,že mi TO nikdo nepostaví,protože TO nebude fungovat!!

Pokud by někdo udělal tlustou čáru a navrhl by SESTAVU PC v rozmezí 17 až 21k,byl bych mu vděčen!

S pozdravem VŠ KH SATRAPA
Deee-aN (3834)|3.6.2009 11:30
Jestli k tomu něco můžu, tak je IMHO dobrá sestava z postu 100 (až na skříň).

EDIT: pro zpřehlednění svých postů používej tlačítko Multiquote (vedle Cituj);)
kevin00 (10238)|3.6.2009 11:47
Já bych To viděl [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Dál nerozebíral a objednal ;)
husky14 (4214)|3.6.2009 11:56
[QUOTE=Václav Šorčík;255903]....a vím,že mi TO nikdo nepostaví,protože TO nebude fungovat!![/QUOTE]No tak si to postav sám, nic na tom není, je to jen stavebnice. Konektory jsou v drtivý většině dělaný tak, že jinam nejdou a budeš k tomu mít manuály, kde je většinou zapojení (i obrázkově) vysvětlený.... ;)

No a trošku si přihřeju svojí polívčičku: článek Svůj počítač si postavím sám! jsi četl? :p
Draken (1578)|3.6.2009 12:04
[QUOTE=kevin00;255910]Já bych To viděl [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Dál nerozebíral a objednal ;)[/QUOTE]

vidím to stejně...

stále ale nemáme zodpovězeno
1)taktovat budeš?
2)využiješ víc PCI-e 16x?

pokud je odpověď na obojí NE! tak už nic neřeš a objednej to...
nevím jak ty ale já vidím název treadu je : "Komp za 20 na hry" , pokud jsem přehlíd nějaký snížení rozpočtu tak se omlouvám...
rozpočet přesáhneš o 1300kč, což za kvalitní komponenty není zas tak moc...
jestli jsem ti přidělal nějaký potíže tak promiň, ale je to bohužel tak
"za pravdu se každej zlobí" (viz AM2+ procesor do 775)

a jak říká Husky14 tak je to stavebnice ... dneska neni problém postavit počítač krok za krokem dle manuálu
Richmond (8084)|3.6.2009 12:27
[QUOTE=Václav Šorčík;255903]
Možná bych ještě prodiskutoval základní desku, sice se v nV čipsetech nevyznám, ale nějak se mi nezdá. Co na to ostatní?....[/QUOTE]
Me se to taky nezda - je sice hezky, ze nekdo preferuje Asus a nekdo GB nicmene vypovedni hodnota se blize nule - je to jako rict, ze cerveny auta bouraji vic nez zeleny (protoze se cervenych proda vic). Kdyby anketni otazka alespon znela: "Od ktereho vyrobce byste si KOUPILI zakladni desku kdyby jste nemuseli sertrit?" tak bych jeste pochopil, ale porad to nemeni nic na faktu, ze ten Asus s nForce rozhodne nepatri mezi ty levny, osizeny - tam bych se Asusu vyhnul, protoze proste dostanete prakticky to samy u GB ale levnejsi. Me osobne je spotreba sumak - tim ze si koupim desku ktera zere o 10w planetu fakt nezachranim ;).
Jinak nForce mam uz od nF2 - do dnesni 780a (vynechal jsem akorat nF3) a muzu rict, ze jsem nikdy nemel problem s diskama, latencema pameti apod. neduhama jako trpely chipsety od AMD ikdyz ty posledni (790fx/sb750) jsou konkurenceschopny a navic pro ne hovori cena. Podotykam, ze ja pro moji desku vyuziti mam - realtek zvukovky mi zneji "placate", vyuziti pro int. gk mam take, sli uz jsem si vyzkousel (obcas se zaseknu na par tydnu u 3d studia ktere je proste lepsi na vic monitorech) a hrat se na tom da samozrejme take.
Pujdu tedy diplomatickou cestou (demokratickou) a poradim Vam investovat rozdil cen mezi Asusem a GB investovat do kvalitnejsi skrine (Lian-Li co sem daval odkaz Draken), ktera Vam jiste poslouzi dele nez jeji obsah ;)
pas!k (3765)|3.6.2009 13:09
Nechapu jak tak banalni vec muzete resit tak dlouho tazatel si zrejme mysli ze kdyz koupi gb a ne asus ci naopak prijde k ujme na zdravi a do invalidniho duchodu jinak si tu nerozhodnost nedokazi vysvetlit.

Takze k veci:

Padlo tu dost navrhu na to jak to slozit a z ceho to slozit .. spatne ohlasy na gigabyte jsem tu zaregistroval akorat v tvem jednom postu ze to nekde rika nejaky tvuj znamy pro me = informace s nulovou hodnotou ..
Z dotazu ktere tu neustale pokladas a z navrhu ktere nustale menis sem si stoprocentne jisty ze i kdyz budes mit pajsl od asusu ci gb na venek to stejne nepoznas .. osobne bych zrovna v tvem pripade volil cim levnejsi tim lepsi (nekde u hranice kolem 2000) ta deska bude fungovat jeste dlouho po tom co budes mit dalsi druhy nebo treti pocitac od tohodle co ted skladas..

Jestli cekas na to ze tu nekdo rekne ano ted si to slozil genialne takl bych rekl ze bude lepsi to zamknout protoze toho se tady nedockas a jelikoz to jsou tvoje penize tak rozhodnuti je jen a jen na tobe informaci tu mas vic nez dost staci je jen cist a premyslet nad nima ..
speedsnail (4876)|3.6.2009 13:20
Také souhlasím s [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Skřín si vyberte podle vkusu, může být bezproblému tato. A omezme další diskuzi, nové světlo už sem nevneseme..
Václav Šorčík (38)|4.6.2009 08:22
Dobré ráno!
Pokud Vás včerejší příspěvek příliš "neroztrpčil",dovoluji si Vás požádat ještě o rady k závěrečné variantě "sestavy PC do 20k".Jedná se o téměř stejnou sestavu jako o několik řádek výše.
Změnila se deska a skříň:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kód název množ. cena e-shop cena prodejny
14293 AMD Phenom II X4 940 Black Edition 1 4 429,60 4 520,-
16337 Cooler Master Hyper 212 1 725,20 740,-
11160 Enermax PRO82+ 525W 1 2 464,70 2 515,-
13238 Gigabyte GA-MA790X-UD4 (rev. 1.0) 1 2 376,50 2 425,-
18408 Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1066MHz 1 1 254,40 1 280,-
29952 Leadtek GTX275 896MB DDR3 1 5 674,20 5 790,-
11037 Nexus D12SL-12 BW Real Silent case fan 1 166,60 170,-
34537 Samsung SH-S223F černá, OEM 1 504,70 515,-
22505 Samsung SpinPoint F1 3.5" 1TB HD103UJ 1 2 038,40 2 080,-
11513 Thermaltake VJ2000BWS M5 1 1 803,20 1 840,-
Cena celkem za množství 21 438,- 21 875,-
Pokud budou ohlasy vcelku kladné,odpoledne bychom objednávali.Porovnám-li tento návrh s původním,naším,nezůstal "kámen na kameni".
A ať se Vám to zdá či nikoliv,tento návrh je výsledkem Vašich návrhů.
Pochopitelně byl,a stále ještě je,konzultován i z jiných zdrojů!
Za připomínky,souhlasné i nesouhlasné,předem děkuje VŠ KH SATRAPA
Deee-aN (3834)|4.6.2009 08:37
Skříň bych já osobně za tyhle peníze vzal buď Centuriona ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) nebo toho Anteca300 ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) a nebo ne už o tolik dražšího Dominatora ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), ale jestli se ti líbí tahle, tak cajk.
Václav Šorčík (38)|4.6.2009 08:50
Dík za první připomínku.Protože hlavním uživatelem tohoto PC má být syn,"musím zohlednit"i jeho estetično!Ale ještě jednou děkuji.Až se dnes vrátí ze školy,prodebatujeme!
S pozdravem VŠ SATRAPA
Pozn:Výběr "bedny" včera trval celé odpoledne a večer!!
meeee (1110)|4.6.2009 08:57
Teď odhlédněme od estetický stránky věci. Bude ta bedna stát v bezprašným prostředí?
Pokud ne, je během několika málo dní plná prachu a ten vnitřnostem nesvědčí.
//zmiňuji samozřejmě ten cedník M5, aby nedošlo k nedorozumění
Václav Šorčík (38)|4.6.2009 09:57
Dík.V technických detailech se skutečně nevyznám.A zkušenosti téměř nula,nula, nic.Prostředí bude určitě,dle mého názoru,"skoro" prašné.
Co je TO "cedník M5"?
meeee (1110)|4.6.2009 10:01
[QUOTE=Václav Šorčík;256159]
Co je TO "cedník M5"?[/QUOTE]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je hrozně děravá ? hned plná prachu.;)
Václav Šorčík (38)|4.6.2009 10:10
Dík!Už jsem pochopil.To je TA v návrhu:Thermaltake VJ2000BWS M5.Včera byla doporučována,a to velmi intenzivně!Nevšiml jsem si konce....M5.Omlouvám se.
Já osobně bych si mezi těmi "výše navrhovanými" vybral.Dotaz:ty nejsou děravé?


Všiml jsem si-Nový Bor!Protože jsem se narodil ve Stráži u České Lípy a znám Stružnici,Jezvé....zdravím:Deee-aN .
Deee-aN (3834)|4.6.2009 10:18
[QUOTE=meeee;256161][odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je hrozně děravá ? hned plná prachu.;)[/QUOTE]
Pokud jsou ve skříni fany s určitým výkonem, nezáleží IMHO na tom, jestli cedník/necedník. Skříní by mělo projít teoreticky stejné množství vzduchu (prachu). Ano, do cedníku se zřejmě o trochu víc prachu dostane (a to i přes ty filtry, které se dají jednou za čas vyklepat), ale o to lépe chladí než skříně s nějakým pofidérním miniotvorem nasávání. V řadě případů nemusí relativně horší chlazení vadit, když sestava tolik netopí, ale herní kompy jsou na chlazení většinou náročnější. Prach podle mě není u cedníků nějak zásadním problémem, to už bych spíš poukazoval na potenciálně vyšší hlučnost. Přeci jen, děrované čelo nebrání tolik pronikání hluku komponentů zevnitř tak dobře jako kus plechu nebo plastu. Ale i to je řešitelné ;).
Ještě k tomu Tt M5. Někdo tu kupoval M9 s oknem a Thermaltake nemá příliš dobré upevnění okna na bočnici. Údajně to drnčí a je to potřeba dořešit samo-domo.
Václav Šorčík (38)|4.6.2009 10:22
Dík za tyto technické připomínky.A hlavně podané způsobem,kterému i já rozumím.
Přišla ale připomínka odjinud,od "praktika"(?):
...Není to špatné. Jen bych zvolil silnější zdroj. Nejsem si zcela jist zda-li těch 525W bude stačit na takové herní dělo....
Včera jsem si vyhledal recenze na uvedený zdroj a zdály se mi přijatelné?!?
Tento zdroj prosazuje syn.Právě na hry!
Co s tím?SATRAPA
husky14 (4214)|4.6.2009 10:28
[QUOTE=Václav Šorčík;256168]Přišla ale připomínka odjinud,od "praktika"(?)....[/QUOTE]Ten zdroj v sestavě #122 (Enermax 525 W) je natolik kvalitní, že tu sestavu utáhne v pohodě.... "praktik" zřejmě mluví o 500W zdrojích typu EC, LC apod., ty by to neutáhly. Zdroj nechat, je v pohodě ;)

Jinými slovy: vybrat skříň podle estetična a objednat.... [SIZE="1"]a už se v tý sestavě proboha nehrabat[/SIZE]
meeee (1110)|4.6.2009 10:28
Dee: s tím lepším chlazením u cedníků bych si nebyl tak jistej, zrovna u tý M5 musí bejt airflow dost rozbitej, já jsem zastáncem utěsnění všeho co jde a usměrnění toku vzduchu směrem kde bude nejůčinnější.

Václav: Pro82+ 525W je k sestavě perfektní zdroj, tady už nic nevymýšlej.
Deee-aN (3834)|4.6.2009 10:38
[QUOTE=Václav Šorčík;256168]Dík za tyto technické připomínky.A hlavně podané způsobem,kterému i já rozumím.
Přišla ale připomínka odjinud,od "praktika"(?):
...Není to špatné. Jen bych zvolil silnější zdroj. Nejsem si zcela jist zda-li těch 525W bude stačit na takové herní dělo....
Včera jsem si vyhledal recenze na uvedený zdroj a zdály se mi přijatelné?!?
Tento zdroj prosazuje syn.Právě na hry!
Co s tím?SATRAPA[/QUOTE]
Zdroje bych se nebál. Výrobce GK sice uvádí jako minimální zdroj 550W, ale tím se spíš jistí pro případ použití méně kvalitního zdroje s nízkou účinností. Enermaxy jsou špička (BTW, zrovna tenhle vlastním) a tak by v tom problém být neměl.

EDIT: @meeee: jj, ta M5 je spíš taková pouťovka, ale že by neuchladila bych se nebál. Ty díry na boku by bylo lepší zalepit. BTW, uklidit se musí čas od času v každém kompu.
Václav Šorčík (38)|4.6.2009 11:08
Díky!Základní myšlenka dnešního dne je: o b j e d n a t ! Nešťourat se.
Připadám si jako když nastupuji "na plac" a rozhodčí za chvilku hvízdneee.
Nikdo stoprocentně neví,jak TO vlastně dopadne!Uvidíme asi až příští týden.
Držíme se včerejšího posledního příspěvku.Na této stránce úplně nahoře.
A protože vzniká i Vaše dílo,bude Vás třeba i zajímat,jak to dopadlo.Ozvu se!
S pozdravem VŠ KH satrapa
Draken (1578)|4.6.2009 11:44
Co se týče skříně, tak jsem teď hodinu laborol, jaký co nejlevnější a přitom kvalitní case vybrat...
nakonec jsem vylučovací metodou došek k:
Thermaltake VG7000BWS SopranoRS 101 .... sice není moc prostorná ale alespoň kvalitní a vzhledově pěkná
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

CoolerMaster Centurion 5 CAC-T05-WW-GP už má pár let na trhu za sebou, ale ve své době o něm psali jen v dobrém... vzhled nic extra ale jinak by mohla být dobrá...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (verze s oknem)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (koupit k ní nějakou tišící hmotu tak by byla i pěkně tichá, což v recenzi v Computer hardware i doporučovali... byla tam tuším čtvrtá )

CoolerMaster Centurion 534 RC-534-KWNA-GP, no a 534 je kvalitní,prostorná i když vzhledově to není zrovna můj favorit...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (verze s oknem)
husky14 (4214)|4.6.2009 11:55
[QUOTE=Draken;256191]Co se týče skříně, tak jsem teď hodinu laborol....[/QUOTE]Hele a nepřeháníte to trochu? Na 5 stranách řešit skříň? :mistake Stejně jsou všechny v daný cenový relaci +- stejný a jestli má některá o jednu díru navíc :rolleyes:

Stejně si jí vyberou hlavně podle vzhledu, pak do ní nacpou komponenty a strčí jí někam pod stůl.... :turtle


EDIT: uvědomte si, že thread Komp za 20 na hry bude dost čtenej i v budoucnu, tak se snažte, aby tady uživatel našel, co potřebuje. Vy ste ochotný se tu na 3 stranách dohadovat o deskách (samozřejmě to skončí u Asus vs. GB) a upřímně, co se na tý sestavě změnilo od postu #2 do #122? Grafika a paměti....
Václav Šorčík (38)|4.6.2009 12:31
Téměř jsem se domníval,že dnes už nebudu "přispívat",ale dotazem na alfacomp.cz jsem zjistil,že nemají:
...Z Vámi zaslaných komponentů momentálně nemáme na skladě ES paměti Kingston kód 18408....
Dá se uvedená komponenta nahradit jinou anebo lépe počkat?Jiný obchod by byla asi zbytečná komplikace?
S pozdravem VŠ KH satrapa
husky14 (4214)|4.6.2009 12:40
[QUOTE=Václav Šorčík;256204]...Z Vámi zaslaných komponentů momentálně nemáme na skladě ES paměti Kingston kód 18408....[/QUOTE]Podle e-shopu jsou "na cestě". Když teď objednáš, tak možná den dva budeš čekat navíc.... imho žádnej problém.
Deee-aN (3834)|4.6.2009 12:41
[QUOTE=Václav Šorčík;256204]Téměř jsem se domníval,že dnes už nebudu "přispívat",ale dotazem na alfacomp.cz jsem zjistil,že nemají:
...Z Vámi zaslaných komponentů momentálně nemáme na skladě ES paměti Kingston kód 18408....
Dá se uvedená komponenta nahradit jinou anebo lépe počkat?Jiný obchod by byla asi zbytečná komplikace?
S pozdravem VŠ KH satrapa[/QUOTE]
Tyhle jsou dokonce "herní"...(:D) [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
husky14 (4214)|4.6.2009 12:48
Ještě detail: proč vlastně berem 1066 MHz paměti? V tomhle threadu už těžko hledat, kdo to doporučil?

Imho na AMD je lepší rychlejší časování, taktovat se taky nebude a i kdyby, tyhle desky daj tak 220 MHz a to by 800MHz ramky zvládly taky.

Nebyly by lepší 800 CL4? Třeba A-Data nebo Patriot? [SIZE="1"]Jen se ptám....[/SIZE] :turtle
Deee-aN (3834)|4.6.2009 12:51
[QUOTE=husky14;256209]Ještě detail: proč vlastně berem 1066 MHz paměti? V tomhle threadu už těžko hledat, kdo to doporučil?
[/QUOTE]
Někdo zkraje prohlásil, že tyhlety jsou za tu cenu super. Ale IMHO by bohatě stačily 800-ky. Např. oblíbené a ozkoušené [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Richmond (8084)|4.6.2009 13:01
[QUOTE=Deee-aN;256208]Tyhle jsou dokonce "herní"...(:D) [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]
Ale prave proto taky strasny :D
Uvedomte si, ze platforma AMD tezi predevsim z pametoveho subsystemu (ano, dnes uz to neni tak moc o FSB jako to byvalo u prvnich Athlonu) ;) takze nejvetsi rozdil ve vykonu se prave nahani casovanim, pouzitim jineho chipsetu apod. (mimochodem zde zatracovaneho kvuli spotrebe - no ale necham to bejt - ostatne benchmarky jsou i tady na foru...).

S tou skrini je to snad provokace :D ale budiz - holt kdyz nekdo vybira podle "voko bere" tak at... Ja osobne bych doporucil ne-cedniky, tvrde a tezke bedny (pokud nebudete brat hlinik) a z toho mi vychazi YY Cetus, CM Sileo nebo lepe Centurion 5 (a podobne klony lisici se jen prednim celem), Chieftec (ne ty novy zverstva).

edit:
[QUOTE=husky14;256209]
Imho na AMD je lepší rychlejší časování, taktovat se taky nebude a i kdyby, tyhle desky daj tak 220 MHz a to by 800MHz ramky zvládly taky.
Nebyly by lepší 800 CL4? Třeba A-Data nebo Patriot? Jen se ptám.... :turtle[/QUOTE]
No konecne neco rozumnyho... Ale fakt nechapu kam chodite na ty napady kupovat si A-Data kdyz jsou Patrioty lepsi :D
Jen tak mimochodem pouhou zmenou CL4 na CL3 dostanete na propustnosti 300-500MB/s a to se bavim o nevyladenym casovanim a latencich... BTW tech 220MHz bylo mysleno FSB?
husky14 (4214)|4.6.2009 13:59
[QUOTE=Richmond;256212]BTW tech 220MHz bylo mysleno FSB?[/QUOTE]Jo FSB.... je mi samo jasný, že deska dá třeba 350, ale s osazeným CPU s násobičem x15 a default voltáží to teda bude třeba až 230 MHz (= 3,3 GHz, kam dál by ses chtěl dostat?) ;)

Nechci to tu už zasírat, takže víc když tak po SZ. Každopádně sem tím chtěl říct, že i kdyby taktoval, tak tam má Blacka, takže na FSB nebude muset sahat, proto ramky 800 CL4 budou lepší, toť vše :turtle
Václav Šorčík (38)|4.6.2009 14:10
Ještě dotaz.Tyto také "nemají" okamžitě:
OCZ 4GB Fatal1ty XTC (kit 2x 2GB) 1066MHz
Máme se tedy vrátit k "odmítnutým":
ProduktA-Data Vitesta EE 4GB (kit 2x 2GB) 800+ MHz.
Anebo několik dnů počkat.
Nebo volit jinou firmu?
husky14 (4214)|4.6.2009 14:12
[QUOTE=Václav Šorčík;256237]Nebo volit jinou firmu?[/QUOTE]Dej si tam tyhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (jsou skladem) a už to konečně objednej ;)
speedsnail (4876)|4.6.2009 14:14
Když ty kingstony zvládaj 5-5-5-15@1066Mhz, tak 4-4-4-12@800 daj taky.
Nicméně BFU nepozná rozdíl mezi těmi pamětmi a nebude je ani nijak ladit, takže je to fuk.. hodtě tam ty patrioty
To samé deska, jestli zůstane 770 UD3 (dle mě zcela dostatečná), nebo 790 UD4 BFU nepozná.
Deee-aN (3834)|4.6.2009 14:15
[QUOTE=Václav Šorčík;256237]Ještě dotaz.Tyto také "nemají" okamžitě:
OCZ 4GB Fatal1ty XTC (kit 2x 2GB) 1066MHz
[/QUOTE]
//OT: to je rychle prodali :mistake. Já je postoval taky proto, že byly psaný skladem...:turtle
Richmond (8084)|4.6.2009 16:16
[QUOTE=speedsnail;256240]Když ty kingstony zvládaj 5-5-5-15@1066Mhz, tak 4-4-4-12@800 daj taky.
Nicméně BFU nepozná rozdíl mezi těmi pamětmi a nebude je ani nijak ladit, takže je to fuk.. hodtě tam ty patrioty
To samé deska, jestli zůstane 770 UD3 (dle mě zcela dostatečná), nebo 790 UD4 BFU nepozná.[/QUOTE]
Tot otazka - napr. ty A-Daty nezvladly CL3 ani za 2.55v (800MHz, hafo kitu zkouseno vcetne tech prvnich a zrejme nejkvalitnejsich ktere by mozna CL3 zvladly ale koupit se uz stejne nedaj). Patrioty daji CL3 i na tech 2.2v (800). Na 2.2v daji CL4 jak A-Data tak Patriot, maximalne se bude trosicku zvedat napeti. Mushkiny daji CL3 i na 2.1v a maji vyssi zapis, otazkou je, jestli se to nekomu vyplati. Jinak co se tyce meho testu nf780a vs 790/750 tak vzdycky byly latence i cteni pomalejsi (latence 44 vs 47 ve prospech nf) takze z toho usuzuju, ze umi 790/750 hur zachazet s pameti, ale jinak je to rekneme "odchylka mereni" nicmene ja volil mezi odbobne vybavenymi deskami a ne mezi realtekem, ktery jsem zavrhl uz v zacatcich. Nutno podotknout, ze ja mel jasnou predstavu kolik mi to "musi hodit" abych byl spokojenej (a tim padem nemusel zabyvat nejakym hc-oc)...
pas!k (3765)|4.6.2009 16:45
Opravdu si myslite ze ma smysl tady rozebirat terminy a cisla co tomu cloveku vubec nic nereknou?
kevin00 (10238)|4.6.2009 17:12
Nechápu. Řešíte tu časování pamětí, které uživatel nikdy nepozná. Jestli A-Data na 800 MHz dají CL3 či nedají, Kingstony na 1066 MHz CL5 půjdou na CL4 apod. Vždyť je to hovadina, uživatel to sestaví, vše bude na Auto a hlavně, že to funguje.
Vem [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a jestli nemají paměti Kingstony, tak vem [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a už to neřeš. Stejně ničeho jiného nedocílíš a tato sestava výborná.
Václav Šorčík (38)|4.6.2009 18:52
Děkujeme za rady i poučení.Čísla v takovém množství mi skutečně "moc"neřeknou,ale orientaci mám podstatně lepší než před týdnem.Objednávka byla provedena,přijata,jsou tam PATRIOTY.Dostal jsem hned "vyhubováno" od některých pomocníčků ohledně varianty A-DATA,ale já se odvolám na Vás.Zatím velmi děkujeme,já tu týdenní dřinu vnímám jako "špicu".Snad Vám šéf příliš nenadává za mnoho zbytečných stránek.Nebyly zbytečné.Až to dáme dohromady,včera někdo psal,že to je "pouhá stavebnice",a bude TO fungovat,dám vědět.S pozdravem VŠ KH SATRAPA