Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 62

Téma: Přehřávíní PC (jádra)

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Zdravim, chci si jen ověřit svojí verzi a poradit se co bych měl udělat.
    PC mám 2,5 roku starý... Po přestěhování se mi začal počítač přehřívat a speedfan mi ukazuje na mým dvoujádrovým procesoru (AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600+ 2,41GHz) že jedno jádro má při práci ve winech okolo 50° a při hře CoD4 na min detaily má dokonce i přes 60° a ve hře mi začnou házet textury nebo mi to freezne kompa, ostatní teploty jsou max 45-50° což bych řekl že je normálu při náročnějších hrách. Myslim si že můj chladič na procák nestíhá chladit(originál od prodejce), jediné co nechápu že jedno jádro má jinou teplotu než druhý (někdy i o 10°C)

Počítač je na špatném místě, ale to ted řeším s dalším ventilátorem aby byla větší cirkulace vzuchu v casu. ale to neřeší problém s core a jeho přehřívání

Poradte cokoliv... myslim že by to mohl vyřešit lepší chladič procesoru
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Suprak
    Registrace
    Mar 2009

Pročistit chladič od prachu a zkusit vyměnit teplovodivou pastu.

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

už se stalo... ale to by nevyřešilo problém že jeden core je více zahřátý než druhý ne ? i když zapnu pc tak hned od začátku je jeden core teplejší než ten druhý z počátku o 5-7 stupnu. pří zátěži o 10 stupnu

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Rozdil teplot u jader je normalni. "Hazeni" textur = prehrata grafika, ne cpu core, takze doporucuju vycistit chladic a ventilator grafiky + vymenit pastu, pripadne gk podtaktovat a otestovat jestli "hazi" texturama.

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

no nemyslim že je to GK. při zátěži má okolo 44-46 stupnů ... což není hodně
    všechno je v cajku, je to kompletně vyčištěný ale někdy při tý zátěži mi to prostě rozkostičkuje obraz a freezne nebo se mi invertujou barvy
    přes Hw monitor mi ukazuje max 62°C na procaku a na GK taky 62°C maximální teplotu... testuju to celý den ale dneska mi to textury nehazi zrovna.. každý den je to jinak,...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Vidim, ze jste presvedcen o vine cpu teploty, stahnete si napr. Furmark, zaskrtnete Xtreme burning mode + Displacement mapping + PostFX a otestujte stabilitu. Samozrejme je uplne nejlepsi testovat to primo ve hrach (+ pustit si do obrazu informace o teplotach napr. pres RivaTuner s CPU teplotou) nicmene je to na delsi dobu.

edit: nebylo by od veci pustit cpu ventilator na max. otacky (v biosu vypnout aut. regulaci ventilatoru), takto muzete postupne otestovat jak cpu tak gk a z toho vyvodit zaver

Starousedlík SHW Avatar uživatele hawkeye9898
    Registrace
    Feb 2008

trhanie textur vacsinou sposobuje prehrievanie GPU - nie prehrievanie jadra ale pamati.
    Ked skusis to co navrhuje richmond a stale to bude robit pozrel by som sa na grafiku - skusil dat niekam dalsi ventilator alebo najlahsie dat vecer pod okno PC, otvorit okno a nechat bezat nejaku hru ci to spravi alebo nie... myslim si ze studeny vzduch zvonka schladi dostatocne cely PC a tym by sa dalo odhalid ci to je prehrievanie CPU - GPU

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od wolfinek Zobrazit příspěvek
    už se stalo... ale to by nevyřešilo problém že jeden core je více zahřátý než druhý ne ? i když zapnu pc tak hned od začátku je jeden core teplejší než ten druhý z počátku o 5-7 stupnu. pří zátěži o 10 stupnu
    To znamena, ze je bud spatne nanesena pasta, nebo je jedno jadro proste vic zatizene. Stahni si napr. OCCT, pust test grafiky na 1 hodinu a posli sem graf teploty.

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

děkuju moc za rady... všechno vyzkoušim

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

takže jsem trochu experimentoval a pomohlo mi přetaktování procesoru, snížil jsem napětí a teploty spadly... tím je jasné že by to mělo být chladičem procáku ne ?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od wolfinek Zobrazit příspěvek
    takže jsem trochu experimentoval a pomohlo mi přetaktování procesoru, snížil jsem napětí a teploty spadly... tím je jasné že by to mělo být chladičem procáku ne ?
    Proc myslite? Snizil jste napet - procesor zacal vydavat min tepla a logicky spadla teplota.

SpeedFan je podle me dost nespolehlivy na mereni teplot (u me ukazuje vzdy presne o 10C vedle). Stahnete si OCCT, pustte na 1h test CPU a posli sem grafy (uploadni to primo na forum, zadnej edisk atp).

Uz jste testoval grafiku furmarkem jak radil Richmond? Kdyz uz budete mit OCCT, tak muzete test grafiky pustit primo tam a ty grafy uploadnout taky.

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

dobře hned udělám

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

tak tady je test v OCCT teploty jsou dost vysoké ...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-02-14-10h05-Volt12.png 
Zobrazení: 101 
Velikost: 24.5 KB 
ID: 15521   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-02-14-10h05-Volt3.png 
Zobrazení: 112 
Velikost: 24.9 KB 
ID: 15522   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-02-14-10h05-VCore.png 
Zobrazení: 100 
Velikost: 25.7 KB 
ID: 15523   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-02-14-10h05-GPU1.png 
Zobrazení: 105 
Velikost: 24.5 KB 
ID: 15524   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-02-14-10h05-CPU2.png 
Zobrazení: 118 
Velikost: 29.0 KB 
ID: 15525   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-02-14-10h05-CPU1.png 
Zobrazení: 109 
Velikost: 29.1 KB 
ID: 15526  

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

to je teplota jadra, to je v pohode. ted jsem tu mel i7-860 a v linpacku mely jadra se zapnutym HT 70°C pod ninjou.

nejaka diskuse na tohle tema tady:
    http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=238244
    http://www.tomshardware.co.uk/forum/267871-10-load

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

ale mě to shazuje PC a ty teploty byly asi před měsícem normální okolo 45 a ted je tu tohle.. maximální teploty sem naměřil asi 55 stupnů.... nevim c se podelalo

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Ze 2 jadra na 4 jadro
    Od Georginek v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 04-01-2011, 15:57
  2. ve win 7 64 bit mam jen dve jadra
    Od ferry6 v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 28-02-2010, 12:46
  3. Dvě jádra