reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrzaní pc ve windousech

hl.hl (1387)|19.2.2010 14:02
[quote=Georginek;350793]Evidentne necte nic. :D

Neco o cisty instalaci tady uz padlo. Mam pocit, ze Memtest ci GM by v jeho pripade nebyl na skodu :D[/quote]

Na skodu by urcite nebyl, ale mam cim dal vetsi pocit, ze se zadny hw problem nekona. Ze nejvetsi problem je stav sw a to co je mezi zidli a klavesnici.
Catani111 (7)|19.2.2010 14:29
for all

Neurážel bych vinciho. Každý umí něco jiného a on se snaží a věřím tomu, že Vaše příspěvky čte. Nikdo učený z nebe nespadl. Dejte mu čas.
Catani111 (7)|19.2.2010 14:30
for vincik

Asi bych opravdu vyzkoušel úplně čistou instalaci windows. Je možné, že už toho mají opravdu mnoho.
durib (1141)|19.2.2010 15:01
[quote=kevin00;350651]Už nemám slov :runaway

Když už mu radíš program na testování stability jako je LinX, tak taky není od věci sdělit "uživateli" jak s ním pracovat a jak jej nastavit. Pokud testuješ s Problem Size nastaveným na 10.000, tak se nedivím, že nastavuješ 500 cyklů a chválíš si, jak máš stabilní počítač :notsure :mistake. LinX je vhodný pro testování přetaktovaných CPU s max. nastavením Problem Size na 14.000 . 17.000 (max.) a poté stačí zopakovat 20 - 30 cyklů.
Jen by jsi my mohl vysvětlit, co tím uživatel získá. Zjistí, že nemá stabilní počítač, ale nezjistí proč ;)[/quote]

On je problem size zavisly na mnozstvi volne pameti a ne kazdy ma 4 GB a vice. Ja musel nastavit 12000. Pokud si myslis, ze 20-30 cyklu staci, je to tvoje vec. Me ale treba vyskocil error u 138. cyklu. Testuju to pres noc a tak nevidim duvod, proc nenastavit i tech 500 -se zvysenym napetim to PC projelo a tak nevim, proc by melo byt nestabilni. Vysokou NEstabilitu PC to odhali temer okamzite do 6 cyklu a je to podobne OCCT, jen lehci na ovladani, prehlednejsi (dle me).

Problem tohoto tematu vidim hlavne v mnozstvi uzivatelu, co zde prispivaji. Byt BFU, tak se vubec nevyznam, co mam delat. Kazdy pise trochu neco jineho a tak se nedivim, ze autor tematu ani nestaci ty testy provadet- kazde takove otestovani zabere dost casu!

Priklanim se k reinstalaci OS -alespon vyloucime SW chybu.
Georginek (2957)|19.2.2010 15:05
[quote=hl.hl;350813]Na skodu by urcite nebyl, ale mam cim dal vetsi pocit, ze se zadny hw problem nekona. Ze nejvetsi problem je stav sw a to co je mezi zidli a klavesnici.[/quote]

Mam takovej pocit, ze on snad rikal ze udelal cistou instalaci. Nevim jestli v tomlhe topicu, on ma jeste dalsi 3, tak sem to tam myslim videl.....
Otazka je jestli mu to nedelaji nejaky viry. Cert vi, co tam ma za sajrajt. Treba uz zrovna dela test pameti, no uvidime jak to dopadne. :notsure
Ja kdyz mel vadne pameti, tak se mi to zasekavalo ve hrach, obraz se zastavil, a zvuk jel ve smycce porad dokola. Pomohl jen restart. Zasekavala se mi o Mozzila, ale to jak kdy. Bud se to zaseklo a musel sem dat restart nebo mi to napsalo chybu - neco jako v tom smyslu ze system odkazuje na data v pameti a ty se neschodujou..........

Je lepsi udelat nejdriv test pameti, nez se babrat se systemem zbytecne. V jeho pripade, jak kdyby byli pameti dobry, tak i spatny, bych doporucoval format disku a vse od znova.
:)
vincik (136)|19.2.2010 15:18
nedivim se ze navrhujete reinstal vidli a ze si myslite ze mam zabordelenej komp... pravda je takova, ze si o pc pecuju..ccleaner...defregmentace...aktualizovany antivir...projel sem to combofixem...vycistil sem procesy pri startu v regcleaneru atd...problem s daemonem o kterem sem psal v jinem topicu sem uz vyresil to nemelo se stavem pc nic spolecneho a ten ovladac to uz je taky ok...

ted bych potreboval poradit s aktualizaci biosu. update uz mam stazenej a ted to potrebuju nejak nainstalovat ale nemam disketovku.... mate nekdo zkusenosti?
DrZelenka (2491)|19.2.2010 15:20
2x jsem postnul co ma kteryma programama udelat, mezitim tu sou 3 stranky plny zbytecnych vinciho postu, kde se dozaduje dalsich rad bez jakekoliv snahy z jeho strany udelat ty testy. Snad neni tak tezky pustit OCCT a 2x kliknout, goldmemory ma dokonce vlastni program na vypalovani, takze staci 1 klik a boot CD je hotovy, zvladla by to i moje mladsi segra, ktera s PC skoro neumi!!

[quote=vincik;350772]uz jdi doprdele...dneska mi to dvakrat zamrzlo jen pri delani fulmarku...

dotaz: jak se pouziva golden memory? zkusil sem vypalit iso na cd a nic...zkusil sem spustit vsechny exe a nic...zkusil sem to dat na flashku a mountnout iso v daemonovi a nic[/quote]

1. Jsem trpelivej clovek a snazil sem se co to slo, ale tohle uz je moc!! Chces pomoct a nadavas tady?! Nevim jak zareaguji ostatni, ale ode me uz rady necekej.
2. Kdyz sem ani nenapises vysledky testu,protoze ty jsi usoudil, ze to nema zadnou vypovidajici hodnotu (bodejt by melo kdyz udelas 1 z 10) prip. odmitas rady ostatnich (podstatne zkusenejsich) lidi i kdyz s PC ocividne moc neumis, tak proc sem vlastne lezes?!?!
Georginek (2957)|19.2.2010 15:28
[quote=vincik;350849]nedivim se ze navrhujete reinstal vidli a ze si myslite ze mam zabordelenej komp... pravda je takova, ze si o pc pecuju..ccleaner...defregmentace...aktualizovany antivir...projel sem to combofixem...vycistil sem procesy pri startu v regcleaneru atd...problem s daemonem o kterem sem psal v jinem topicu sem uz vyresil to nemelo se stavem pc nic spolecneho a ten ovladac to uz je taky ok...

ted bych potreboval poradit s aktualizaci biosu. update uz mam stazenej a ted to potrebuju nejak nainstalovat ale nemam disketovku.... mate nekdo zkusenosti?[/quote]


PROSIMTE, vetsina lidi uz to vzdala a moje trpelivost neni vecna....... Udelal si ten test pameti???

BIOS zatim nech tak jak je, update je v tomto pripade dosti rizikovy.
durib (1141)|19.2.2010 15:30
U update BIOS si MUSIS byt JISTY, ze jsi stahnul SPRAVNOU! verzi. Pokud to vyrobce desky umoznuje, stahni si instalator pro Windows -jen to spustis, komp se restartuje a BIOS se flashne (jednoduche). Pozor na vypadky elektriny!

Jestli nechces reinstall, tak uz nevim jak. Ja se s timto problemem setkal u pretaktovani, kdyz byla moc zvysena frekvence NB/sbernice (jistota 80%).
vincik (136)|19.2.2010 15:51
jo...pameti jsou v poradku..stejne tak grafika
Georginek (2957)|19.2.2010 15:51
[quote=durib;350860]U update BIOS si MUSIS byt JISTY, ze jsi stahnul SPRAVNOU! verzi. Pokud to vyrobce desky umoznuje, stahni si instalator pro Windows -jen to spustis, komp se restartuje a BIOS se flashne (jednoduche). Pozor na vypadky elektriny!

Jestli nechces reinstall, tak uz nevim jak. Ja se s timto problemem setkal u pretaktovani, kdyz byla moc zvysena frekvence NB/sbernice (jistota 80%).[/quote]


No, nechci delat BUBU, ale v jeho pripade a zavsivenosti Windows (obrovzkou nestabilitou) je hazard a IMHO zbytecnost, kdyz to predtim fungovalo normalne.

Kdyz uz se chce hrabat v Biosu a delat update, tak ne ve Winu. :hmm
Georginek (2957)|19.2.2010 15:58
[quote=vincik;350868]jo...pameti jsou v poradku..stejne tak grafika[/quote]

Otestoval si kazdy modul zvlast? pak oba spolu? Kazdy test aspon 2 hod?
Georginek (2957)|19.2.2010 16:01
Stahni si CPU-Z, udelej screeny zalozek CPU,Mainboard,Memmory,SPD

a hod to sem.

Dale pak napis presny nazev desky, a pameti.
kevin00 (10238)|19.2.2010 16:42
[quote=durib;350860]U update BIOS si MUSIS byt JISTY, ze jsi stahnul SPRAVNOU! verzi. Pokud to vyrobce desky umoznuje, stahni si instalator pro Windows -jen to spustis, komp se restartuje a BIOS se flashne (jednoduche).[/quote]

Koukám ty máš rady nad zlato ... on má nestabilní počítač (potažmo s tím i Win), netušíš jestli HW či SW problém a radíš mu update BIOSu z Windows ... no jo, tvůj hardware to není, co, tak kdyby to nevyšlo o nic nejde (tobě) :mistake :stupid
vincik (136)|19.2.2010 18:56
nasel sem na jednom foru diskuzi o stejnem problemu a borec to vyresil tak, ze vypnul gigabyte programy na řízení spotřeby. Máte někdo tušení co to je a kde to najdu?
durib (1141)|19.2.2010 18:59
[quote=kevin00;350894]Koukám ty máš rady nad zlato ... on má nestabilní počítač (potažmo s tím i Win), netušíš jestli HW či SW problém a radíš mu update BIOSu z Windows ... no jo, tvůj hardware to není, co, tak kdyby to nevyšlo o nic nejde (tobě) :mistake :stupid[/quote]

Dela ti dobre kritika druhych? Kdyby jsi poradne cetl, tak update BIOS mu NEDOPORUCUJI, jen davam navod, jak na to. Zeptal se na to sam, tak jsem mu poskytl odpoved. Alespon odpovidam vecne a neponizuju ostatni uzivatele. Jestli mas nejaky problem, tak si ho vyres na nejakem blogu a neprispivej sem. Uzivatel pred tebou napsal objektivne a neofenzivne, ze update BIOS je v teto chvili riziko, tak proc se jeste ozyvas? PS: (co ten LinX? na to uz nemas slov?)
Pardon za zbytecny post, ale stve me, kdyz si na me nekdo hoji svoje komplexy. Pokud mi jeste neco chces, posli soukromou zpravu a nezasirej toto tema.
durib (1141)|19.2.2010 19:05
[quote=vincik;350968]nasel sem na jednom foru diskuzi o stejnem problemu a borec to vyresil tak, ze vypnul gigabyte programy na řízení spotřeby. Máte někdo tušení co to je a kde to najdu?[/quote]

Pokud jsi je neinstaloval, tak je nemas. Jinak jsou to programy jako kazde jine a to "Energy Saver", popr. na ladeni z win "Easy Tune". Odeberes je z "Pridat odebrat programy" v Ovladacich panelech.
vincik (136)|19.2.2010 19:43
ted se podrzte protoze to zacina byt opravdu hodne divny.
donesl sem si do pokoje druhe pc. Mel sem obe pc zapnute. Na tom mym sem mel pustenou hudbu a nebyl pripojeny na net. Na druhem sem byl na netu a cekal jestli mi zamrzne taky. No a taky ze jo. Chvili potom co sem odeslal svuj predchozi prispevek, tak mi pc zmrzlo uplne stejne jak to moje. Zacal sem se radovat ze to bude teda modemem kdyz asi za 2 minuty zamrzl i ten muj komp ktery nebyl pripojen na net!
A to nejlepsi teprve prijde: Na tom druhem pc kdyz ho zapnu, tak nereaguje monitor klavesnice ani mys. Na tom mem pc kdyz ho zapnu, tak pri startu windous naskoci modre okno a hlaska ze mam z bezpectnostnich duvodu vypnout pc.
To znamena ze jedinym jmenovatelem tech dvou pc jsou zasuvky v mem pokoji a to, ze sem predtim menil hardisk ( zeby preskocil nejaky virus nebo zeby ten hardisk poskodilo neco v mem pc?).
Tak a ted radte...pisu z tretiho pc ktere je doma a dalsi uz nemame...

edit: tohle sem nasel na netu:
¨Při spínání spotřebičů(s větším výkonem)může dojít k poklesu napětí(i proudu)říká se tomu podpětí a to PC moc nesnáší.Proto se nedoporučuje dávat PC třeba společně do jedné zásuvky s ledničkou,mrazákem,atd.
dzandra (1368)|19.2.2010 19:58
[quote=vincik;350982]t
¨Při spínání spotřebičů(s větším výkonem)může dojít k poklesu napětí(i proudu)říká se tomu podpětí a to PC moc nesnáší.Proto se nedoporučuje dávat PC třeba společně do jedné zásuvky s ledničkou,mrazákem,atd.[/quote]

No snad nemáš pc připojené s mrázakem nebo pračkou na stejné zásuvce. Ale pokud jsi jeden z těch, kteří do zásovuvky narvou roztrojku, do roztrojky další dvě roztojky a na to připojí pc ..., tak to raději změn.
Jak máš do toho pc teda přivedenou voltáž
vincik (136)|19.2.2010 20:01
jeste sem zapomnel rict, ze kazde pc bylo zapojene do jine zasuvky....v te jedne bylo jen pc a monitor a v druhe pc,monitor,repraky a lampicka
dzandra (1368)|19.2.2010 20:08
[quote=vincik;350992]jeste sem zapomnel rict, ze kazde pc bylo zapojene do jine zasuvky....v te jedne bylo jen pc a monitor a v druhe pc,monitor,repraky a lampicka[/quote]

To je blbost, do jedné zásuvky to všechno nezapneš. Musíš tam mít prodlužku :-). Co takhle ji zkusit vyměnit.
Georginek (2957)|19.2.2010 20:08
Tak jeste jednou a naposled. A pokud mi neodpovis na moje otazky, koncim a dal se nebudu angazovat - a ver tomu ze jsem jeden z poslednich kdo ma s tebou nervy, ale jsem trpelivej (ale vseho moc skodi)
Takze
Otestoval si kazdy modul zvlast?
Oak oba spolu?
Kazdy test aspon 2 hod?
Zkousel si Memtest86 nebo Goldmemory

Stahni si CPU-Z, udelej screeny zalozek CPU,Mainboard,Memmory,SPD

Dale pak napis presny nazev desky, pameti a procesoru
Priklad: MSI P45NEO2, 2x2GB 1066Mhz Patriot 5-5-5-15, IntelCoreDuo E8400 3ghz

A az mi na todle odpovis, budu se ti snazit radit dal. Pochop, ze Tvym chaotickym zpusobem prace nikdy neprijdes na to kde je problem? Mozna tak nahodou.

PS: K tem blabolum se zasuvkou :
Natahni si prodluzovak z jinyho pokoje :D
Dobre zdroje kompenzuji chyby v siti.

A perlicka na zaver? To snad nikoho ani nenapadne si davat kompa do stejny zasuvky jako lednicku a mrazak. Ale pri dobrem zdroji by to nemel byt problem. Odber Tveho PC bude ve spicce maximalne 180W........
durib (1141)|19.2.2010 20:11
[quote=vincik;350992]jeste sem zapomnel rict, ze kazde pc bylo zapojene do jine zasuvky....v te jedne bylo jen pc a monitor a v druhe pc,monitor,repraky a lampicka[/quote]

Zkus jine zasuvky v byte. Mozna poskozeny napajeci kabel? Zacina se to vyvijet velmi srandovne.
Jeste jsem nevidel virus, co by se takhle rychle siril.
scratchy27 (315)|19.2.2010 20:12
Teda chlapi, fakt smekám. Teď jsem pročetl celý thread a nestačím valit oči. Fakt klobouk dolů před vaší trpělivostí...
vincik (136)|19.2.2010 20:15
jeden mi poradi vymenit napajeci drat..druhy otestovat pc a treti se mi smeje do xichtu jakej sem idiot....

1.napajeci drat ma kazde pc jinej!
2.kazde pc je zapojene do jine zasuvky (tim nemyslim diru ale zasuvku na druhe strane pokoje)!
3.zamrzaji mi obe pc nezavisle na sobe aniz by meli cokoliv spolecneho tak k cemu mi bude otestovani pc? !

je tu nekdo kdo vi neco a elektroinstalacich v bytech? nejaky elektrikar?
robky (3195)|19.2.2010 20:18
[quote=vincik;351008]

je tu nekdo kdo vi neco a elektroinstalacich v bytech? nejaky elektrikar?[/quote]

áno ja a Kevin00 .... ale v tvojom prípade by som nejaký zásah do elektroinštalácie zvážil a zavolal na to odborníka ....
dzandra (1368)|19.2.2010 20:23
Klidně za ten ot obětuju reputační body. ale jestli máš v bytě stejné rozvody jako já, tak tě lituju. Stačí zapnout el. konev a pračku najednou a pojistky jdou do kytek
durib (1141)|19.2.2010 20:23
[quote=vincik;351008]jeden mi poradi vymenit napajeci drat..druhy otestovat pc a treti se mi smeje do xichtu jakej sem idiot....

1.napajeci drat ma kazde pc jinej!
2.kazde pc je zapojene do jine zasuvky (tim nemyslim diru ale zasuvku na druhe strane pokoje)!
3.zamrzaji mi obe pc nezavisle na sobe aniz by meli cokoliv spolecneho tak k cemu mi bude otestovani pc? !

je tu nekdo kdo vi neco a elektroinstalacich v bytech? nejaky elektrikar?[/quote]

Zkus to zapojit na JINY zasuvkovy okruh. Pocitam, ze v 1 pokoji nebudes mit dva. Takze se podivej na jistice a zapoj to tam, kde je jiny obvod (treba v obyvaku, nebo kuchyni- misto lednicky) ja nevim.
Pokud mas stare hlinikove draty, tak tam by mohl byt problem.
Pokud to bude stale delat i v jinem okruhu, dej to treba jeste k sousedovi. Jestli i tam, udelej testy, co ti tu radili. Jestli ani to nepomuze, jsi uz asi v riti.
kevin00 (10238)|19.2.2010 20:25
[quote=robky;351011]áno ja a Kevin00 .... ale v tvojom prípade by som nejaký zásah do elektroinštalácie zvážil a zavolal na to odborníka ....[/quote]

Naprosto s Tebou souhlasím ... v tomto případě (Vinciku nezlob se či zlob), bych si nedovolil a nevzal na triko radit uživateli jakoukoliv manipulaci s elektroinstalací.
Pokud máš podezření na závadu v elektroinstalaci, povolej osobu pověřenou (elektrikáře) a nepouštěj se do jakýchkoliv manipulací sám ;)
vincik (136)|19.2.2010 20:33
diky za reakce a
1.ano u nas se stava ze kdyz se treba zapne konvice+pracka+trouba ze vyleti pojistky ale tohle je podle me jinej problem..
2.mame vetsi dum tak tech obvodu/vetvi je tam vic...muj pokoj ma tusim spolecny okruh s prodejnou a tam jsou mrazaky a lednice ale proc by to zacalo delat az ted?
3.budu rad za rady ikdyz si myslite ze tomu nebudu rozumet
4.hlinikovy draty pry nemame
robky (3195)|19.2.2010 20:46
ad 1: práveže to je ten istý problém
ad 2: trebárs nekvalitným prevedením inštalácie (návrh a realizácia)
- nekvalitná realizácia má vplyv na vznik prechodových odporov, na ktorých vzniká úbytok napätia a tým pádom podpätie .... v závislosti od kvality zdroja toto podpätie vyvolá nestabilitu alebo vypnutie pc ... takže vzhľadom na to, že nevieš o elektro nič, radšej zavolaj elektrikára
vincik (136)|19.2.2010 20:55
elektrikare doma mame ale zatim zahadu nerozlustil....jinak vzal sem to stare/druhe pc a prenesl ho do prizemi kde je jiny okruh a po trech restartech kdy zase nechtel naskocit monitor a klavesnice nabehlo....tak ho ted necham bezet a uvidim jestli to zase zamrzne ale tipl bych si ze nezamrzne

edit: jak sem rikal ze mame doma vic mrazaku/lednic, tak otec rikal ze by mohl odchazet na nektere kondenzator... co si o tom myslite?
durib (1141)|19.2.2010 21:31
Nejake prepeti, nebo jakekoli jine anomalie v elektroinstalaci by mely byt odhalitelne nejakym pristrojem. Elektrikar by na to mel prijit...
Pokud PC na druhem okruhu nezamrzne, je zbytecne, abys tu uz psal. Nikdo z uzivatelu ti na dalku nebude spravovat elektroinstalaci.
vincik (136)|19.2.2010 21:36
http://technet.idnes.cz/hardware.asp?c=A051107_114116_hardware_psp

takze na podpeti/prepeti existuje nejaky pristroj co si rika UPS

http://cs.wikipedia.org/wiki/UPS
kevin00 (10238)|19.2.2010 21:40
UPS pouze chrání zařízení zapojené přes UPS před účinky přepětí/podpětí ... neodstraňuje problémy vzniku podpětí/přepětí.
vincik (136)|19.2.2010 21:43
ano to chápu... asi si to pořídím...koukal sem po netu a nasel sem treba tohle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- ale tam se pise jen o prepeti...vubec sem nenasel na netu zminku o necem podobnem co resi i podpeti nebo kdyz to resi prepeti tak i automaticky to bude resit podpeti?
16cmfan (2153)|19.2.2010 22:17
Tohle tvuj problem ale nevyreší, chápeš ? Chyba je nekde v tom obvodu, kde se ti komp chová divne a zádna "UPC" za tri kilca a ani zadne ochrany Ti nepomužou.
vincik (136)|19.2.2010 22:33
jaktoze to nepomuze? napriklad:
APC SurgeArrest P5BT-FR Essential
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Blesky a elektrická přepětí mohou zcela zničit vaše elektronická zařízení. Změny napětí způsobují zatuhnutí počítačů a ztrátu dat. APC SurgeArrest ochrání zařízení před nebezpečím špatného napájení.
kevin00 (10238)|19.2.2010 22:42
[quote=vincik;351041]jaktoze to nepomuze? napriklad: APC SurgeArrest P5BT-FR Essential[/quote]

Tak jestli si myslíš, že Tě toto zachrání před účinky blesku, tak to jsi hodně velký naivista. Ochrana před účinky blesku je trochu složitější než-li si myslíš. Rozhodně Tě nespasí koncový stupeň v podobě prodlužovacího kabelu. Ale např. před špatným kontaktem v zásuvce by Tě ochránit měla.
hl.hl (1387)|19.2.2010 23:01
Ale toto je prepetova ochrana a ne UPS. Navic pokud by skutecne byl problem v kvalite elektriny, tak to nevyresi normalni UPS, ale musela by byt on-line UPS a ty jsou cenove uplne nekde jinde.
vincik (136)|20.2.2010 09:04
ja to ale nekupuju proti blesum...nevim jestli sis vsiml ale kolisa mi v zasuvce napeti... ted ale nevim jestli koupit tenhle kram proze to prej neochrani proti podpeti... pry existuje jeste stabilizatory napeti ... co myslite vy? mam v zasuvce podpeti nebo prepeti? a pomuze mi prepetova ochrana?
robky (3195)|20.2.2010 09:15
zjavne nie je elektroinštalácia dimenzovaná na pripojený odber (preto dochádza k vypínaniu ističa) alebo sa jedná o problém v kvalite vyhotovenia (prípadne zanedbaná údržba) - tam ti prepäťová ochrana problém nevyrieši
16cmfan (2153)|20.2.2010 09:15
[quote=vincik;351113]ja to ale nekupuju proti blesum...nevim jestli sis vsiml ale kolisa mi v zasuvce napeti... ted ale nevim jestli koupit tenhle kram proze to prej neochrani proti podpeti... pry existuje jeste stabilizatory napeti ... co myslite vy? mam v zasuvce podpeti nebo prepeti? a pomuze mi prepetova ochrana?[/quote]

Zavolaj si normálneho elektrikara... a este sa spytam... začalo to robit len tak z nicoho nic ? Hovoris, ze mas PC napojený na ten isty obvod ako mrazáky atd. nekupili ste v poslednom case nejaky novy alebo nejaka zmena v domácnosti ?
vincik (136)|20.2.2010 09:30
zadna zmena...dva roky to jelo a ted pred dvema dnama to zaclo delat....jedu koupit tu ochranu a pak dam vedet
r34ktor (7477)|20.2.2010 09:39
[quote=vincik;351113]ja to ale nekupuju proti blesum...nevim jestli sis vsiml ale kolisa mi v zasuvce napeti... ted ale nevim jestli koupit tenhle kram proze to prej neochrani proti podpeti... pry existuje jeste stabilizatory napeti ...[/quote]
Proti výpadkům napětí způsobených kolísáním napětí spolehlivě ochrání jen UPS typu line-interactive (v určitých mezích), či on-line (plně).

Z cenově dostupných modelů osvědčených výrobců lze jmenovat např. APC Back-UPS RS.
vincik (136)|20.2.2010 11:25
dneska sem domu dovalil zapujcene UPS cca asi za 3 litry a zapojil do nej sve pc... druhe pc sem nechal zapojene klasicky priomo do zasuvky a cekal az mi zamrzne.... no a hadejte co se stalo.... zamrzlo to pc zapojene pres UPS.....bozeee to uz fakt nechapu..

foto meho pokoje a pc

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
hl.hl (1387)|20.2.2010 11:27
[quote=vincik;351123]zadna zmena...dva roky to jelo a ted pred dvema dnama to zaclo delat....jedu koupit tu ochranu a pak dam vedet[/quote]

Tak jed vyhodit zbytecne penize. Prepetova ochrana ti z tvych problemu (i kdyby to souviselo s tou elektrikou) nevyresi zhola nic. Ale komu neni rady, tomu neni pomoci. Ale nic, to je u tebe normalni, ze delas veci uplne jine, nez ti zde lidi radi. :mistake:mistake:mistake
hl.hl (1387)|20.2.2010 11:38
[quote=vincik;351123]zadna zmena...dva roky to jelo a ted pred dvema dnama to zaclo delat....jedu koupit tu ochranu a pak dam vedet[/quote]

Pry zadna zmena!!! A co ta nova grafika v tom PC? To neni zmena? Ale to je asi jen takova mala nedulezita drobnost.

Edit: Ono se staci podivat na jeho prispevky od 16.02.2010.

- trojsky kun v operacni pameti
- Taktování Intel Core 2 Duo E6550 krok za krokem
- Zpomalený internet
- Nalezen nový hardware - problém s ovladačem
- Daemon tools - chyba ovladače
- Zamrzaní pc ve windousech
durib (1141)|20.2.2010 11:40
[quote=vincik;351141]zamrzlo to pc zapojene pres UPS[/quote]

A zamrzlo to PC, kdyz jsi to mel zapojene na jinem okruhu? Pokud ne, je problem prave v tom jednom jedinem.
Prip. reseni:
1. Zavolat konecne nejakeho elektrikare
2. Nebo natahnout prodluzovacku z jineho okruhu
3. Koupit si alternator
4. Vykaslat se na to a obcas proste zmacknout tlacitko reset
5. Psal jsi, ze jsou na tom obvodu pripojene nejake jine spotrebice- co takhle je odpojit?

EDIT: mohl by jsi trochu svazat kabely a dat je na stranu pro dobry prutok vzduchu.
vincik (136)|20.2.2010 11:44
to pc ktere ted zamrzlo a bylo pripojene na UPS jeste necham a uvidim...ono je mozny ze se to UPS nestacilo nabyt nebo tak neco pac sem si vsiml ze se po chvili zmenila dioda..... jinak dodavam ze obe pc mam ted zapojene na stejnem okruhu


co se tyce odpovedi od Hl tak:
vsiml sis ze mi to dela i u druheho pc? a ten sem netaktoval a nvou grafiku tam nemam!