reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrzaní pc ve windousech

vincik (136)|20.2.2010 21:23
no tak to te zklamu pac ja mam novou teorii: vidim to na problem se zvukovym ovladacem nebo nejakym kodekem... pred par dny sem vymenil grafiku a potom mi pri startu pc hlasilo nalezen novy hardware: uaa for high definition audio ... no a tak sem stahnul nejdriv nejake ovladace zvuku realtek k zakladni desce ale ty nesly nainstalovat....to sem nakonec vyresil stahnutim windous hotfixu a pak to slo.... takze neni mozny ze je to zasekavani zpusobene ovladaci zvuku, kodeky nebo treba nejakym konfliktem mezi starsi a novejsi verzi realtek driveru nebo driveru zakladni desky?
16cmfan (2153)|20.2.2010 21:29
[quote=vincik;351445]no tak to te zklamu pac ja mam novou teorii: vidim to na problem se zvukovym ovladacem nebo nejakym kodekem... pred par dny sem vymenil grafiku a potom mi pri startu pc hlasilo nalezen novy hardware: uaa for high definition audio ... no a tak sem stahnul nejdriv nejake ovladace zvuku realtek k zakladni desce ale ty nesly nainstalovat....to sem nakonec vyresil stahnutim windous hotfixu a pak to slo.... takze neni mozny ze je to zasekavani zpusobene ovladaci zvuku, kodeky nebo treba nejakym konfliktem mezi starsi a novejsi verzi realtek driveru nebo driveru zakladni desky?[/quote]

No zasekáva ti aj druhe PC, takže asi nie :mistake
hl.hl (1387)|20.2.2010 21:32
[quote=vincik;351445]no tak to te zklamu pac ja mam novou teorii: vidim to na problem se zvukovym ovladacem nebo nejakym kodekem... pred par dny sem vymenil grafiku a potom mi pri startu pc hlasilo nalezen novy hardware: uaa for high definition audio ... no a tak sem stahnul nejdriv nejake ovladace zvuku realtek k zakladni desce ale ty nesly nainstalovat....to sem nakonec vyresil stahnutim windous hotfixu a pak to slo.... takze neni mozny ze je to zasekavani zpusobene ovladaci zvuku, kodeky nebo treba nejakym konfliktem mezi starsi a novejsi verzi realtek driveru nebo driveru zakladni desky?[/quote]

A vis, ze mas v PC ty zvukovky dve? Co ovladace ty druhe, jsou korektne nainstalovane?
r34ktor (7477)|20.2.2010 21:34
[quote=vincik;351445]no tak to te zklamu pac ja mam novou teorii: vidim to na problem se zvukovym ovladacem nebo nejakym kodekem... pred par dny sem vymenil grafiku a potom mi pri startu pc hlasilo nalezen novy hardware: uaa for high definition audio ... no a tak sem stahnul nejdriv nejake ovladace zvuku realtek k zakladni desce ale ty nesly nainstalovat....to sem nakonec vyresil stahnutim windous hotfixu a pak to slo....[/quote]
Tvoje nová GK má integrovaný zvukový kodek (aby dokázala přenášet zvuk skrze HDMI). Normálně se stáhne ze stránek AMD samostatný ovladač. Tím "windous hotfix" patrně myslíš hotfix od AMD, který má tento ovladač již v sobě, takže se automaticky nainstaloval.

Jinak jsou tvé teorie sice pěkné, ale nikam nevedoucí. Pokud nějaký problém s novou GK je, tak půjde spíše o nekompatibilitu desek Gigabyte s kartami ATI HD5xxx, kterou řeší nový BIOS.
vincik (136)|20.2.2010 22:07
jak prosim pouziju goldmemory? nemam disketovku a kdyz sem si vyplail iso na cd a nastavil bootovani na dvd romku tak mi to stejne najelo normalne do windous
hl.hl (1387)|20.2.2010 22:29
[quote=vincik;351463]jak prosim pouziju goldmemory? nemam disketovku a kdyz sem si vyplail iso na cd a nastavil bootovani na dvd romku tak mi to stejne najelo normalne do windous[/quote]

Mas to skutecne vypalene jako iso obraz? Jak jsi to presne a v cem delal? Jine bootovaci cd (treba instalacni Windows) bootuje z mechaniky ok?

Odpoj docasne disk.
Georginek (2957)|21.2.2010 03:09
[quote=vincik;351463]jak prosim pouziju goldmemory? nemam disketovku a kdyz sem si vyplail iso na cd a nastavil bootovani na dvd romku tak mi to stejne najelo normalne do windous[/quote]

JA PROSTE ZIRAM:

CITUJI : 1.zapojil sem pc do jineho okruhu na kterem normalne funguje 3.pc co mame doma a zmrzlo to takze to zase vypada ze je to problem ciste pocitace
Ja rikam NE ZASE, ale PORAD!!!!
Vzdyt TY ani nejsi SCHOPNEJ PO 11 strankach napsat presny nazev Zakladni desky, pameti a stahnout si CPU-z a hodit sem screeny ze zalozek, abychom vedeli co mas presne za komponenty a necetli s kristalove koule.
4x jsem te o to zadal a ty si po 4te napsal ASUS a GIGABYTE. Nemam slov

Zacalo Ti to u toho puvodniho PC zamrzat az po vymene Graficke karty nebo uz to delalo predtim??????? ( Na to uz se ptam po 5ty) :rolleyes:
Pokud ne, zkusil si alespon dat do PC zpet tu starou Grafickou kartu abys videl zda-li se neco zmeni...........
Pokud by to prestalo, je problem bud v GK samotne, ci jak pise r34ktor starym Biosem.........

Proc vubec lezes na forum, kde se Ti snazi lidi (zadarmo) poradit, lidi ktery jsou vice nez znali problematiky, a ty je vubec neposlouchas,urazis a ignorujes jejich rady a potazmo spradas utopicky teorie :D

Tak po 10 strankach zbytecnycho postu se ti konecne zachtelo GOLD MEMORY????? A testu pameti???? Ty se mi snad zdas... :D Ja uz nevim co na to rict........ Kdybys udelal hned co tady rikame, nemuseli bychom tady slapat vodu zbytecne dva dny a ztracet s tim cas delat tady bordel a chovat se jako deti...
Za tu dobu co se tady s nami dohadujes sme se mohli v klidu dobrat uspesnyho konce

Jak jsem ti napsal pred 4ma strankama, tak chyby v pametech se projevi presne jak ty pises. Proste jen nekdy, treba za minutu prace, nebo treba i za den. Jakmile se data nahrajou do vadne casti pameti, a posleze je bude chtit system vyvolat, pameti budou posilat chybna data, system se zasekne.
A jeste tomu nahrava to, ze se ti to zasekava vsude,(hry,winy) a u zvuku se dela smycka a predtim nez se ti to zasekne se system naprosto zpomali tak na 2sec....Toto jsem resil Xkrat, dokonce na svem vlastnim PC jsem resil totozny problem a bylo to vadnym modulem RAM....To je prece logicke.

Otestuj kazdej modul zvlast v DIMM1 na defaultni nastaveni pameti, kazdy min 4hod, a pokud to bude bez chyby,dej oba moduly soucasne. Pak je jeste muzes zkusit zapojit v SINGLE a potom v DUAL.......
Pokud se ti objevi byt jedinna chyba( a to ten GM muze bezet treba mesic), je bud pameti na 90%vadna a nebo muzeme hledat dal (tj bud spravne nastaveni pameti, jak casovani, tak napeti) 8%
Pokud se ti pocitac zasekne behem testovani pameti (a zadnou chybu to neukaze, proste se to zasekne) muze to byt zapriceneno zdrojem 1,5%(co uz se mi taky parkrat stalo) ci v krajnim pripade spatnyma pametovyma slotama = tudiz chyba desky (ale to je tak pravdepodobnost ze Slovacko vyhraje titul) 0,5%
Kdyz udelas tohle a napises slusne a srozumitelne vysledky pak se muzeme hnout z mista a postupovat systematicky dale.

Co treba GOOGLE??????

:runaway:runaway:angry

Copak ty si to necetl predtim kdyz jsem ti to postnul?????

A jeste se zeptas jak to udelat, kdyz jsme ti to uz milionkrat napsali. :mistake Prosim precti si zpet prispevky uzivatelu, kde je jasne napsano, jak spustit Gold Memory. Nebo se alespon obtezuj kliknout na ty odkazy a precist si ty clanky....

Co k tomu dodat. Moc si preju aby si mel vadny pameti aby se mi za ty nervy(co me stalo tvoje arogantni chovani) dostalo zadostiucineni. :)

Pokud napises jeste neco arogantniho, ci nejakej nesmysl, ci nejakou NOVOU ABSURDNI teorii jako ze to zasekavani zpusobuje kodek, chybejici a nepotrebny soubor dll a podobny BLABOLY (ktery si bud zplodil sam, nebo vyhrabal na technetu(idnes), warforu,warcentru, novinkach v sekci PC, nebo podobnejch radobyservrech ci blozich (a ze je toho vsude pozehnane)) - myslim ze mluvim za vsechny co meli s Tebou v tomhle postu trpelivost, astec,robky,Kevin00,Dr.Zelenka,Hl.hl,durik,16cmFan,Rosta43....... snad me Omluvite pokud se pletu :rolleyes: viz odkaz:

http://piv.pivpiv.dk/
vincik (136)|21.2.2010 09:36
v goldmemory se mi test pokazde sekne na 98%. Zkusil sem je otestovati zvlast ale to same...proste to na 98% zamrzne..bohuzel nemam zadne jine pameti ktere bych mohl otestovat...muze to byt chyba nekde jinde nez v ramkach?
Jandaskunk (2330)|21.2.2010 10:36
[quote=vincik;351532]v goldmemory se mi test pokazde sekne na 98%. Zkusil sem je otestovati zvlast ale to same...proste to na 98% zamrzne..bohuzel nemam zadne jine pameti ktere bych mohl otestovat...muze to byt chyba nekde jinde nez v ramkach?[/quote]

A testuješ to z Windows nebo se ti to už podařilo nabootovat?
hl.hl (1387)|21.2.2010 10:46
Jake presne mas v pocitaci pameti? Jak mas nastaveny pameti v BIOSu? Kde byl problem v tom nabootovani GoldMemory?
r34ktor (7477)|21.2.2010 15:41
Posti sem screenshoty záložek CPU, Mainboard, Memory a SPD (všechny osazené sloty) z programu CPU-Z.

Také by nebylo naškodu změřit teploty v zátěži. Monitorovat můžeš pomocí HWMonitoru. CPU zatížíš OCCT, GPU FurMarkem.
vincik (136)|21.2.2010 18:39
Pameti sem testoval v biosu a byla to sharware verze goldmemory. Jinak ted resim problem s instalaci novych windows. Nevim totiz jak nabootovat win7 z dvd. Jde to vubec?
dzandra (1368)|21.2.2010 18:44
no já jsem nesharware verzi goldmemory ani neviděl. jinak pokud ti to padá, nevím, proč chceš instalovat windows. mrkni do biosu a nastavt botování cd jako first. a pokud budeš poctivě koukat na obrazovku, tak se ti objeví, po stisknutí libovolné klávesy začne istalace windows )nebo nějak tak). Snad nejsi homer simpson a víš, že libovolná je kterákoliv klávesa, krom kliku myši
vincik (136)|21.2.2010 18:46
ja vim jak nastavit bootovani z cd...vsak takhle sem testoval ty pameti s goldmemory ale at uz mam obraz win7 vypaleny jako UDF nebo ISO tak to proste nic neudela a nactou se mi normalne vidle
DrZelenka (2491)|21.2.2010 18:51
[quote=vincik;351832]ja vim jak nastavit bootovani z cd...vsak takhle sem testoval ty pameti s goldmemory ale at uz mam obraz win7 vypaleny jako UDF nebo ISO tak to proste nic neudela a nactou se mi normalne vidle[/quote]

Nejaky radoby win CD stazeny z rapidshare pres warez forko? Se ani nedivim, ze to potom nebezi.
vincik (136)|21.2.2010 18:52
uz to jde...to "staci zmacknout libovolnou...." se tam opravdu objevilo ale poprve sem si toho nevsim protoze to tam bylo sotva dve vteriny

takze nainstaluju vidle a zitra dam vedet jestli to jeste zamrzava
vincik (136)|21.2.2010 19:01
problem: pote co nabootuji win7, tak mi to chvili neco nacita a pak se tam objevi modra obrazovka ( ne jako modra obr. smrti spis nejake pozadi pri instalaci ) a zustane to takhle zamrzly...jediny co tam je, je moje mys jinak nic...uz sem to zkousel nekolikrat a furt to same...
dzandra (1368)|21.2.2010 19:29
[quote=vincik;351840]problem: pote co nabootuji win7, tak mi to chvili neco nacita a pak se tam objevi modra obrazovka ( ne jako modra obr. smrti spis nejake pozadi pri instalaci ) a zustane to takhle zamrzly...jediny co tam je, je moje mys jinak nic...uz sem to zkousel nekolikrat a furt to same...[/quote]

no možná jsem osel já., ale pokud ti goldemory spadne na 98%, tak to asi znamená, že máš někde problémy (asi ram), tak to třeba proto windows 7 nenajedou, ale pro mě tu spolupráce končí, usuzuju, že máš windows 7 nelegální.:thumbdown
vincik (136)|21.2.2010 19:33
problem sem vyresil aktualizaci firmware u dvd-romky. windousy mam samozrejme legalni
dzandra (1368)|21.2.2010 19:46
[quote=vincik;351832] obraz win7 vypaleny jako UDF nebo ISO tak to proste nic neudela a nactou se mi normalne vidle[/quote]

tak ti nějak s tou legálností nevím:notsure:runaway
DrZelenka (2491)|21.2.2010 20:27
[quote=vincik;351840]problem: pote co nabootuji win7, tak mi to chvili neco nacita a pak se tam objevi modra obrazovka ( ne jako modra obr. smrti spis nejake pozadi pri instalaci ) a zustane to takhle zamrzly...jediny co tam je, je moje mys jinak nic...uz sem to zkousel nekolikrat a furt to same...[/quote]

Co takhle par minut pockat? Neco se treba nacita.
vincik (136)|21.2.2010 20:30
takze mi po pochvili nabehlo a pak pred instalaci to napsalo ze mi chybi nejake ovladace...a kdyz sem zkousel otevrit dvd ve vidlich, tak to hodilo error neco s spwizeng.dll
fanynek (2048)|22.2.2010 00:34
Ty máš Vinciku kliku, že to tvoje působení zde na fóru nejde trestně stíhat, jinak bys už bručel, jak zařezanej.:thumbdown
kevin00 (10238)|22.2.2010 05:12
[quote=fanynek;351966]Ty máš Vinciku kliku, že to tvoje působení zde na fóru nejde trestně stíhat, jinak bys už bručel, jak zařezanej.:thumbdown[/quote]

[OT]Byl bych pro zakotvení do pravidel, že uživatelé tohoto "stylu" by měli automaticky ban. Bylo by jenom lépe :thumb [/OT]
thomas_a_anderson (18)|22.2.2010 14:10
[quote=vincik;351532]v goldmemory se mi test pokazde sekne na 98%. Zkusil sem je otestovati zvlast ale to same...proste to na 98% zamrzne..bohuzel nemam zadne jine pameti ktere bych mohl otestovat...muze to byt chyba nekde jinde nez v ramkach?[/quote]
Tak, pokud pominu to, jestli jsou W7 legální nebo ne (to pro řešení problému MOMENTÁLNĚ není podstatné), zatím bych se do jejich instalace ani nepouštěl. Primárně by to chtělo zbavit se problému s testem pamětí.

Píšeš, že se GoldMemory pokaždé zasekne na 98%. Píšeš i to, že jsi je testoval i zvlášť. Ale nepíšeš už, jestli ji je testoval i v jiných slotech.

Kromě testu jednotlivě i v jiných slotech a po dostatečně dlouhou dobu bych udělal ještě to, že bych pro test nechal pouze nejnutnější komponenty v PC, takže zdroj, desku, procesor a DVD mechaniku (a RAM samozřejmě...). Pokud má deska on-board grafiku, vyndej nejlíp i grafickou kartu (edit: případně použij svoji starší grafiku, kde jsi problémy - asi - neměl)

A ještě bych ten počítač zapojil do zásuvky na jiném okruhu (někde, kde nejsou zapojené mrazáky a chodba a podobně).

A poslední věc, která mě napadá (i v souvislosti s nepovedenou instalací W7) - je určitě CD s GoldMemory v pořádku? Nemohla ho mechanika, na který jsi to vypaloval, vypálit chybně? Případně, nemůže dělat chyby mechanika při čtení toho CD s GoldMemory?
Georginek (2957)|22.2.2010 14:28
Ja sem v predchozim prispevku TI NAPSAL, co nam mas odpovedet. Posleze jak psal ZNOVA rek34or ze mas postnout zalozky z CPUz......
Mel si odpovedet taky na tu grafarnu..... Paneboze, to je hruza.......

Pokud se Ti zasekne Goldmemory....... COPAK TY SI NECETL MUJ PREDCHOZI PRISPEVEK?????? TAM JE TO JASNE NAPSANY....

Pokud to hodi ERROR jsou na 90procent vadne pameti, na 8 procent spatne nastaveni pameti na 1 procento vadny zdroj ci na 1 procento vadna deska..........
Pokud to ERROR nehodi,jen tak se to zasekne tak je na vine vetsinou neco jineho, jako napriklad zdroj, ci vadna deska.

Ja uz sem z Tebe uplne na prasky.......
PROHOD ZDROJ Z toho druhyho pocitace a znovu otestuj.........
BTW U Goldmemory nebezi nekdy odpocitavani procent uplne pravidelne, klidne se to zasekne na 5 minut ale pak to zase jede.

Pokud si to mel takhle zasekly neni co resit.
PROHOD ZDROJ, otestuj znova
NAPIS UZ KONECNE CO MAS ZA PAMETI PROKRISTA. A jak je mas nastaveny v BIOSU.
ODPOVEZ KONECNE JESTLI TO DELALO I PRED VYMENNOU GRAFARNY!!!
NAPIS JAK SI TESTOVAL PAMETI!!! COPAK TY SES NERIDIL MYM PREDCHOZIM Prispvkem??
Jak pise Thomas a Anderson, odpoj vse co jde.

A krom toh jsem TE VAROVAL, ze nemas vymyslet dalsi absurdni teorie, A HLE CO SE NESTANE......
Zasekava se Ti Goldmemory a ty stahujes WIN7 a pak to jeste instalujes...... NO TO SNAD NENI MOZNY....

PS: Mechanik: Pane Vinciku, mate zadreny motor, a po chvili Vam auto prestane jet..........
Vincik: To nevadi, ja si stahnuu novej software ridici jednotky a urcite to pujde, jak to mam udelat??

Pripada ti to stupidni? Ano tak takhle vypadaji Tvoje reakce na nase rady.
astec (1823)|22.2.2010 14:32
[SIZE="7"]Tak proč na něj reagujete??????[/SIZE]
vincik (136)|22.2.2010 19:34
po reinstalaci windows pc uz bezi dobre...od rana mi nezamrzlo tak snad uz je problem vyresen... dekuju vsem kteri meli tu trpelivost mi pomahat a v zajmu nas vsech doufam, ze uz na toto forum nikdy nezavitam
Georginek (2957)|22.2.2010 20:43
[quote=vincik;352141]po reinstalaci windows pc uz bezi dobre...od rana mi nezamrzlo tak snad uz je problem vyresen... dekuju vsem kteri meli tu trpelivost mi pomahat a v zajmu nas vsech doufam, ze uz na toto forum nikdy nezavitam[/quote]


Naposledy uzasnu: Tedy, uz na prvnich strankach jsme ti psali, at zkusis cistou instalaci windows. A ty si vymyslel nesmysly. 12 stran....... :mistake
Ted si to preinstalujes a myslis ze to poslape? :thumb
To ze Ti to od rana nezamrzlo neznaci, ze to systemu nejak pomohlo. Protoze Ti zmrzl GM, tak se vsadim, ze tady za chvili zase budes rozhazovat teoriema :D
:rules