Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Je reálné udělat vodníka do Mini-ITX bedny s higher end komponentama?

Hlasujících
6. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Určitě, ale bude to práce

6 100.00%
  • Moc kompromisů, to se nemůže povést

0 0%
  • Já bych se o to ani nepouštěl

0 0%
  • Bez pořádně velké bedny je vodník šílenost

0 0%
Strana 10 z 15 PrvníPrvní ... 89101112 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 136 až 150 z 220

Téma: Vodník v Mini-ITX

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Mno a neposílal jsem tam i starou grafiku bez chladiče? Tak by taky nějakou cenu mít mohla.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Alphacool Support Zobrazit příspěvek
    1x grafika - blbé je že bez chladiče, takže bych zkusil 500 Kč

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Mno jo no Stejně to je už výběhovej typ...

Registrace
    Mar 2008

Cenu jsem nastavil podle toho, že v tu dobu se na aukru prodávala 5870 komplet balení (tedy i včetně chladiče ) za litr a NEPRODALA se. Proto mi cena 500,- za slabší kartu bez chladiče přišla adekvátní.

Každopádně prodaná je momentálně ta karta, všechny fitinky a ten teplotní senzor.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

jo, proti ceně nic nemám jen jsem si myslel, že se na ní zapomnělo...

čili už nějaké úspěchy jsou jen tak dál

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tak se po delší době zase ozývám. Vodník teče pořád, ale ne moc. Dohromady vybryndal asi 1/4 litru vody. Teče pouze, když se teplota vyšplhá přibližně na 40 stupňů. Malé ztráty jsou také způsobeny tím, že nemám moc času na hraní a zvlášť ne na hraní graficky náročných titulů (když už tak nějakou malou "blbost"). Zdá se, že je jedno, jestli to utáhnu víc, nebo míň. Závisí to jen na teplotě a na tom, kolik vody v nádržce je. Asi když se zvýší tlak, tak se ta voda přes těsnění dostane.

Jinak včera jsem zaznamenal nový rekord. Delší hraní Dragon Age Inquisition dostalo teplotu vody až na 47.5 stupně. To už je vcelku dost. Má to už špatný vliv na životnost? Ale mile mě potěšilo, že na stabilitu to vliv nemá a že DA:I jede na tomto stroji na úplně plné detaily (FullHD, vše na plno, 2xAA) přes 40 snímků podle interního benchmarku.

Nakonec jsem se chtěl zeptat, jak to vypadá s prodejem mých starých komponent?

Registrace
    Mar 2008

Jsou tu fany, radiátor a pumpa s expanzkou. Vše ostatní je prodané, takže pokud chcete, můžeme za to vystavit dobropis.

Vytvořil jsem u Bitspower RMA ticket, měli by nám poslat náhradní těsnění, tak pak bychom ho poslali Vám.

Co se týká teploty vody - cokoliv pod 40 je super, cokoliv nad 60 není OK. Takže 48 stupňů je na tenhle systém dost dobrá hodnota

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tak to necháme na další nákup Zkuste u toho zbytku povánoční výprodej.

Mno to těsnění tam je ještě jedno, ale ani to nepomohlo. Buď jsem opravdu trubka a neumím to utáhnout správně, nebo je ta pumpa moc silná a v tý expanzce dělá přetlak Když jsem dolil expanzku do 3/4, tak to kapalo docela dost, teď je to kolem poloviny a docela to "drží". Čili i po roce "kapání" mám stále půl litrový flašky na dolévání (a to +/- čtvrt padlo na naplnění okruhu při startu). Jestli není problém v tom, že v tý expanzce je trubka pro vrácení vody kousek pod víko a ta rozvášněná pumpa vodu dost tlačí přímo proti víku, čili proti tomu těsnění. Když jsem teď pár měsíců hrál jen "lehké" 3D, tak to nekáplo vůbec. Pak jsem kvůli DA:I dolil...

Co se týče teploty - idle a "lehký" 3D se pohybuje v rozmezí 30-35 stupňů (při 30 jede už pumpa naplno a větráky začínají, při 35 už jede pumpa a větráky naplno), většina náročných her se pohybují mírně nad 40, nejvíc asi záleží na teplotě okolního vzduchu. Jen jsem chtěl vědět, co to "dá". Já mám na aquaeru nastaveno 45 jako varování a 50 stupňů alarm. Tak když mi zeď za PC začala červeně blikat, tak jsem z toho byl trošíčku polekanej. Btw maximum co jsem na aquaeru viděl bylo 382W vyzářenýho tepla (ale ono to asi docela kecá) právě při tý teplotě 47.5 (max grafu). I tak se to při hraní této hry průměr pohybuje kolem 42 stupňů, což teda asi není zlý

Registrace
    Mar 2008

Jj vím, že jste zkoušel to druhé těsnění co tam bylo náhradní, ale je možné, že byla třeba nějaká špatná série a může být špatné taky. Takže nejdřív bych zkusil nový kus od Bitspower a pak bychom mohli řešit co dál, pokud by to nepomohlo...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tak jsem si řek, jsou vánoce, je trocha času, tak se na toho děravýho vodníčka kouknu a pořádně to prokoumám. Taky proto, že po cca 65h paření DA:I mi vytekla půlka nádržky. To už je vcelku dost.

Zkoušel jsem i nechat pumpu na 60%, jestli to není tím (z toho jsem zjistil, že buďto měření průtoku, nebo počítání vyzářeného tepla je "odhadem" - při 60% pumpě jsem se nedostal přes 200W a stále jsem byl na +- 42 stupních vody, při 100% pumpě to leze hodně přes 300W).

No a nakonec jsem odhalil, že ono to neteče horním závitem, ale spodním! Asi se mi při povolování horního víka podařilo s nádržkou hnout a ten spodní závit byl docela dost povolenej (lehce rukou jsem s ním otočil asi o centimetr až 2 po obvodu). Tak jsem dolil vodu do 3/4, dal zas pumpu na 100%, vylil vaničku od tvarohu co mám vzadu pod expanzkou a jdu pařit. Uvidíme, jak se to teď bude chovat.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tak to určitě kape ze spodního víka expanzky. Dal jsem kolem horního a spodního papír a modrej byl dole, ne nahoře. Tak mě napadla taková kacířská myšlenka. V tý krabici od Vás byly na expanzku 2 těsnění. To druhý je náhradní, nebo chybí u spodního víka (jako chybělo u horního)? Aktuálně se mi to nechce moc rozebírat a ověřovat

Registrace
    Mar 2008

Pokud vím, tak jedno těsnění je v balení Bitspower expanzek jako náhradní. Ale je to skoro rok, opravdu si to nepamatuji...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tak jsem utáh ten spodek expanzky (což jsem si nejspíš rozšteloval sám když jsem si hrál s vrškem) a jsem na několika kapkách tejdně (podle toho, co hraju - jak moc to vytěžuje grafiku) a jsem spokojenej, dál se v tom vrtat nebudu

Registrace
    Mar 2008

Tak alespoň, že to dobře dopadlo

Jinak z Vašich věcí už tady mám jen ty dva ventilátory a ten pasiv na desku (a ten je myslím neprodejný).

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

supr, ten pasiv se dá vyhodit vždycky a ty ventilátory se přinejhorším budou hodit na další projekt, ale to nejdřív musí vydat novou ATI grafiku pak se uvidí

Strana 10 z 15 PrvníPrvní ... 89101112 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Vodnik je vse ok ?
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 23-01-2015, 18:32
  2. Nej vodník. Help
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 22-01-2013, 19:50
  3. Fractal Design DEFINE mini nebo ARC mini?
    Od mrdead v sekci Skříně
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-10-2012, 18:16
  4. Vodnik
    Od Pok v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 11-10-2011, 19:32
  5. Vodní chlazení: Vodnik
    Od rangers v sekci Chlazení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 29-01-2007, 22:15