reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od gepard2
No problém není to, že ta karta žere 600 wattů, ale že při pokusu ušetřit pár centů neprověřili výsledný produkt. Nové karty to už nedělají.
Odpovědět2  2
Za 10 let budou mít HDD běžně 6 vrstev s kapacitou 1 PB.
Odpovědět0  0
Já bych v Africe a Indii založil neziskovku a rozdával bych jim kondomy.
Odpovědět0  0
Jakou to má hlučnost při 50% otáček a při plné rychlosti? Bez této informace chladič odmítám kupovat. Nechci mít v PC vrtulník.
Odpovědět0  8
410 watů to je mazec. Když přímotopy se dělají od 550 watů. Jako ten procesor v zimě dobrý, ale co s takovým topidlem v létě?
Odpovědět4  0
Myslím, že podpora ARM procesorů ve windows je krok dobrým směrem, oživí a rozšíří to konkurenci. Člověk si pak bude moct vybrat mezi Intel, AMD nebo ARM. A časem tam ­(na ARMu­) poběží všechny desktopové aplikace i hry.
Odpovědět0  0
Slintám nad Civilizací 7 a nemožu sa dočkať.
Odpovědět0  0
Jenomže Nokia měla velice slušný OS Maemo a to v době, kdy byl Android v plenkách.
Odpovědět2  1
Oni ale nemůžou jinak, končí jim smlouva na značku Nokia.
Odpovědět1  0
Ne, Nokia telefony zabilo naprosto neschopné vedení. Chybou bylo vyhodit linuxový OS Maemo a strkat tam Windows Phone. Dalším krokem bylo odkoupení telefonů majkrosoftem a ti to pak celé zabili tím, že na to nenapsali potřebné aplikace, běžně dostupné na Androidu.
Odpovědět1  2
Nokia je typický příklad naprosto neschopného vedení. V momentě, kdy Nokia vyměnila svůj dobře fungující a úspěšný systém Maemo­/MeGo za Windows phone, bylo jasné, že to půjde do kytek. Po zhruba 1­-2 letech to celé odkoupil MS a jen pokračoval v nastaveném sestupném režimu. Byť ten jeho OS nakonec vůbec nebyl špatný, svou neschopností to opět zabili. Bylo to v době Androidu a uživatelé byli již zvyklí na nějaký základní standard v podobě dostupných aplikací. MS Windows phone měl solidní základ a myslím, že i dost velký potenciál, ale tím, že tam nebyly žádné aplikace, tak to umělo jen telefonovat a posílat SMS. Což je u telefonu za 8.000 Kč trochu málo. Tak to prodali Číňanům a výsledkem je tuctová značka, dnes již téměř výhradně s OS Android. Světlé výjimky v podoně Nokia 230 s OS symbian jim jsou ke ctí. Toto je jediný telefon na trhu, který mi vyhovuje.
Odpovědět1  1
Dotaz z jiného soudku. Nevíte někdo, kdy vyjde Civilization 7 ?
Odpovědět0  0
Pokrok musí probíhat v rámci možností. Pokud se ChatGPT ukazuje jako možnost, proč toho nevyužít? Možnost ovládat Infotainment za pomoci hlasu s tím, že počítač ­(ChatGPT­) identifikuje požadavek a splní ho, vítám. Lepší jak při řízení čučet do obrazovky hledat tam jednotlivé položky, které chci nastavit. Pokud to za mě může udělat počítač, tak proč toho nevyužít?
Odpovědět2  0
Já myslím, že New York Times kácí telegrafní sloupy, protože konkurují jejich cyklo­-kurýrům. Každá nová technologie ­(byť přínosná­) musí bojovat s neandrtálci.
Odpovědět1  0
Co vím, tak Musk jen kombinuje již objevené technologie, případně je trochu přizpůsobuje svým potřebám, ale nic zásadně převratného nevymyslel. Dost inovativní je však ten jeho satelitní internet, v některých částech světa se fakt hodí.
Odpovědět0  0
Nevíte někdo, kdy vydají nový kompatibilní PoE HAT?
Odpovědět1  1
To není problém, jen to trochu hřeje.
Odpovědět0  3
No tak auta s 20letými bateriemi asi na silnici těžko potkáme, ty budou mít téměř nulový dojezd.
Odpovědět3  5
V rodinném domě myslíte pro fotovoltaiku? Tam se mají používat jiné baterky, LiFePo4, vše ostatní je hazard.
Odpovědět3  0
Ještě jsem neslyšel, že by samovolně shořelo benzínové auto...
Odpovědět2  0
Přijde mi, že ty elektromobily hoří nějak často...
A s elektrokoly to bude podobné...
Odpovědět0  1
U nás by to nefungovalo, to by musely být kvalitnější silnice. Projede pár kamionů a nabíjecí síťka bude zničená.
Odpovědět3  1
Já raději QNAP než SYNOLOGY, případně mikro­-server + TrueNAS.
Odpovědět0  0
Já průzkumníka nepoužívám téměř vůbec. Vždy používám ­(odjakživa­) Total commander, příp. Double commander. Ty jsou mnohem lepší, než Prlzkumník windows.
Odpovědět4  1
Řekl bych, že Ultra spotřebu. Ale teď vážně: Má se jednat o prémiové procesory. Co to znamená, prozatím nevíme.
Odpovědět0  0
Tak ty panely těch 30 let vydrží, ale pak budou mít nižší a stále nižší výtěžnost, takže se je pomalu vyplatí vyměnit. Ale ten střídač mám záruku 10 let a životnost 10­-15 let. To samé baterky. Ale problém je s baterkama v tom, že ta záruka je ve skutečnosti 5 let. Zbylých 5 let vám jen vyplatí případnou zůstatkovou hodnotu, už vám je neopraví ani nevymění. Jen vyplatí nějaké malé drobné a vy si po těch třeba 6­-ti letech budete muset koupit novou baterku za dalších třeba 160.000 Kč.
Odpovědět1  0
(kdo­) ChatGPT bude využívat ­(koho­) Bing
nebo naopak ­(kdo­) Bing bude při vyhledávání využívat ­(koho­) ChatGPT ?
Odpovědět0  0
Tak ono vyhořelé palivo už využití má. Jsou zkušební provozy, kde se vyhořelé palivo používá jako zdroj tepla pro malou lokální teplárnu.
Odpovědět2  0
Jenomže Němci jaderku nepovažuji za ekologickou. Oni raději budou hlasitě propagovat solár a vítr, a potichu pálit uhlí a plyn.
Odpovědět8  2
Ta pokuta je směšná, na těch datech Meta vydělá daleko víc. Vyplatí se jí na tom vydělávat a pak zaplatit malou pokutu.
Odpovědět0  0
Ono to je těžké. Když budeš mít 1000 lidí, kteří s daty budou pracovat, jak chceš zabránit, aby to jeden z nich nevynesl? Je to dost velký vzorek lidí na to, aby se mezi nimi vyskytli i nezodpovědní jedinci.
Odpovědět0  3
Vydali to 1.4. tak si chvilku počkejte, zda to je pravda. Zní to hezky, nabít z 0 na 80 kWh za 6 minut. Ale je to vůbec pravda? Je to technicky dost nereálné.
Odpovědět2  0
Po zkušenostech s 32­" monitorem bych už nic jiného nechtěl.
Odpovědět0  0
Já bych to viděl na 2x 16 GB, příp. na 2x 24 GB.
Odpovědět0  0
Na běžné použití to bude dostatečné. Omezení bych viděl jen v počtu RAM slotů, ale to se dá nadimenzovat dostatečně už při koupi.
Odpovědět0  0
To záleží na tom, co té UI dovolíme.
Odpovědět1  1
No já potřebuju takový ovladač, který např. i při vypnutém num­-locku bude psát čísla ­(num­-key­) ještě před přihlášením uživatele do Win.
Samozřejmě se to dá vyřešit přemapováním kláves, ale proč to dělat, když num­-pad je naprosto zbytečná funkce klávesnice. Stačilo by to úplně vyřadit na HW úrovni. Stejně to ­(num­-pad­) nikdo nepotřebuje.
Odpovědět0  2
A kde seženu potřebný ovladač?
Odpovědět0  0
No tak právě tyto senzory by měly zabránit tomu, abyste běžným používáním čelně narazil.
Odpovědět0  0
Další klávesnice, která má stejnou chybu, jako všechny ostatní. Nesnáším, když musím neustále mačkat num­-lock abych psal čísla, když se přepínám mezi virtuály. Který blbec to tam furt cpe? Kdy jste kdo potřebovali např. home nebo šipku nahoru na klávesnici s čísly? Chápu, že v době, kdy šipky nebyly samostatně, to bylo nezbytné, ale posledních 30 let je to naprostý nesmysl. Proč se to tak furt dělá? To jsem jediný, komu num­-lock vadí?
Odpovědět1  1
Nekompromisní ano, ale drahá, já za procesor 19.000 Kč nedám. Jestli 7900X3D stojí 16.000 Kč, tak 7800X3D by mohla stát tak 10.000 Kč a to už únosné je. No uvidíme, jak to bude s výkonem a cenou jak to vydají. Každopádně se na 7800X3D těším. Nezajímá mě aplikační výkon, ten bude pro mé potřeby dostatečný. Jediné, co mě zajímá, je výkon ve hrách.
Odpovědět0  0
Mě víc zajímá 7800X3D, to bude mít nejlepší poměr cena ­/ výkon.
Odpovědět2  0
Ano. MS každou meziverzi pos*re.
Odpovědět1  0
Obzvlášť, když benchmarky neumí zhodnotit přínos V­-cache ve hrách. Až budou herní testy, teprve pak lze vyřknout ortel.
Odpovědět5  0
Jsou i jiné zdroje než rusko. rusko není pupek světa.
Odpovědět0  1
Tweet, to je taková veřejná hospoda, tweet nemá žádnou právní váhu.
Odpovědět3  0
Uvidíme, co bude za 4­-5 let. Souboj HDD a SSD je dobrý, oba směry se snaží maximalizovat kapacitu a nasazovat nové postupy. Nebýt SSD, tak pravděpodobně i vývoj HDD půjde pomaleji. Vývoj kapacity SSD jde rychleji jak u HDD. Pokud HDD nepřijde s nějakou převratnou technologií zápisu, tak je SSDéčka jednoho dne předeženou. Ale myslíž, že to bude trvat víc jak 5 let. HDD má stále smysl při ukládání velkého objemu dat, datových center, superpočítačů a podobně. Nebo doma na uložení filmů ve 4­-8k rozlišení. Na to ssd nepotřebuju.
Odpovědět1  0
A co byste doporučil u 32­" monitoru 16:9 ... plochý nebo zahnutý?
Odpovědět0  0
Vidím správně, že se jedná o placatý a ne zakřivený monitor?
Brali byste spíš placatý nebo zakřivený ­(v této velikosti displeje­)?
Odpovědět0  0
To znamená, že ten procesor má 16c­/32T, tedy 16 jader ­/ 32 vláken a ne jako intel 8+16c­/32T, tedy 8 jader + 16 malých jader ­/ 32 vláken.
Odpovědět0  0
Kdysi jsem měl ­"cihlu­" Ericsson GA628 a to byl mimořádně odolný telefon. Durch jsem zmokl a i telefon byl mokrý. Voda byla zatečená i do displeje a ten telefon byl zaplý a fungoval. Jen toho moc nezobrazoval, jen sem tam nějakou čárku. Tak jsem ho vypnul, vytáhnul baterku a usušil. Pak opět fungoval jako dříve. Dneska, když telefon zmokne, tak umře.
Odpovědět4  0
Předpokládám, že to nebude výkup, ale zpětný odběr a bezplatná ekologická likvidace zdarma.
Odpovědět0  0
Otázka je také životnost baterie při takto rychlém nabíjení.
Odpovědět0  0
Tak držím palce, ať to vyjde.
Odpovědět1  0
Jaké palivo? Myslíte, že elektryka je zadarmo?
Odpovědět2  2
Nedávno jsem letěl a nic o tom, že bychom nemohli používat bluetooth sluchátka se neříkalo. Jen jsme na cestu měli zapnout režim letadlo. BT si pak člověk v tom režimu letadlo ­(až po startu­) mohl opět zapnout ručně.
Odpovědět1  1
Takhle to je Bohužel v každém oboru. Teď hrozí pokuta až 500.000 kč společnosti ­"Projekt centrál­" za to, že ve Špidlerově mlýně v rozporu s nařízením úřadů zbourali historickou budovu. A místo té tam bude stát apartmánový komplex. Ta pokuta i v maximální výši je nic ve srovnání se zisky, které z toho pak budou.
Odpovědět0  0
Cílená reklama? Zkuste dát čerstvě vyléčenému alkoholikovi reklamu na pivi, nebo hlže, bombardujte ho reklamou na alkohol, protože toto o něm máte uloženo. Zase začne chlastat a bude ho mít na svědomí Meta.
Odpovědět0  0
Elektromobilita to chytla za špatný konec, elektroauto je správně, ale na baterky fakt ne. Správně máme jezdit na vodík, přeměněný na elektřinu ­(palivové články­).
Odpovědět1  2
Ano, dokud nebude hotová fůze ­(+­/­- ještě tak 50­-70 let­), tak jediným řešením jsou atomové elektrárny.
Odpovědět1  0
Ano, i fůzní elektrárna bude pravděpodobně generovat elektřinu parním způsobem.
Odpovědět3  0
Právě že pokud to bude boom, tak výhradně pro domácí FVE. Bude to mít nízkou hustotu, takže toho materiálu bude muset být více a proto to bude těžké, takže do auta určitě ne. Ale i kdyby to vážilo 1­-2 tuny, tak do baráku ­(do sklepa­) na FVE to je v pohodě.
Odpovědět1  0
Ryzen 9 7950X ­- Celkem tu najdeme 80 MB cache paměti ­-­-­- hmm... takový jsem měl svého času HDD... pokrok nezastavíš
Odpovědět6  0
Proč ty ceny píšete v dolearech? Kdo to má furt přepočítávat?
Odpovědět0  2
Vypadá to skvěle, jaká je cena?
Odpovědět0  0
AMD by chtělo, ale nějak nejsou výrobní kapacity. Třeba se to změní, jak nvidia odřekne ty svoje nasmlouvané
https:­/­/www.svethardware.cz­/situace­-se­-obraci­-nvidia­-i­-dalsi­-se­-snazi­-zbavit­-nasmlouvanych­-waferu­-u­-tsmc­/58053
Odpovědět1  0
To by bylo hezké, za 1.500.000 kč bychom pak měli baterii, která by přes léto akumulovala a přes zimu dodávala. Pak by každá domácnost mohla být elektricky zcela soběstačná po celý rok, včetně elektrického kotle přes zimu. Toto nejspíš neprojde přes energetickou lobby.
Odpovědět3  1
A je to zdarma?
Odpovědět0  0
A jak systému řekneš, že má počítat na X080 a posílat výstup na 1030?
Odpovědět1  6
300 TBW na 1 TB kapacity je žalostně málo...
Odpovědět0  0