reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Gigabyte má malé počítače BRIX s Iris Pro 5200

, , aktualita
Gigabyte má malé počítače BRIX s Iris Pro 5200
Společnost Gigabyte prezentovala své nové počítače BRIX v podobě mini-PC, které jsou založeny na výkonnostně vysoko postaveném procesoru Core i7-4770R, popřípadě Core i5-4570R. Tyto procesory, ač jde o desktopové modely, však nejsou určeny...
Gigabyte má malé počítače BRIX s Iris Pro 5200
Společnost Gigabyte prezentovala své nové počítače BRIX v podobě mini-PC, které jsou založeny na výkonnostně vysoko postaveném procesoru Core i7-4770R, popřípadě Core i5-4570R. Tyto procesory, ač jde o desktopové modely, však nejsou určeny pro žádný socket, takže se mohou k zákazníkovi dostat pouze jako součást jiného hardwaru. Zajímavé je na nich ale to, že využívají dosud nejvýkonnější grafické jádro Intel Iris Pro (GT3e).

Iris Pro 5200 obsahuje celkem 40 shaderových jednotek plus paměť L4 eDRAM, což jej vyvyšuje nad klasická jádra HD Graphics GT3 a GT2. Nicméně procesor Core i7-4770R není žádný úsporný model, a tak jsou tyto počítače o poznání vyšší než nedávno představené Gigabyte BRIX.

Nicméně toho Gigabyte využil pouze pro zlepšení chlazení, neboť tyto počítače nabízí stejnou konektivitu jako jejich menší bratříčci, což platí i pro jednu pozici pro 2,5" zařízení se SATA 6Gbps a dva mini-PCIe 2.0, z nichž jeden již obsahuje modul pro Wi-Fi a Bluetooth.

Cena Gigabyte BRIX s jádry Iris Pro začíná na 500 USD, což je tedy za barebone poněkud dost.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama