www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní klávesnice Razer Huntsman Mini obsahuje o 40 % méně kláves

Herní klávesnice Razer Huntsman Mini obsahuje o 40 % méně kláves
, , aktualita
Razer reaguje na zvyšující se poptávku po kompaktních herních klávesnicích. Zmenšená verze modelu Huntsman si zachovává vysoký výkon, ale obsahuje znatelně méně kláves. K dispozici je se dvěma variantami spínačů.
K oblíbeným
reklama
Výrobci si naštěstí začali uvědomovat, že každý má rozdílné priority při výběru velikosti herních periferií. Razer do nabídky nedávno zařadil dvě zmenšené myši – Viper MiniDeathAdder V2 Mini, ke kterým přidal i menší verzi jedné ze svých klávesnic. Huntsman Mini cílí na hráče, kteří požadují kompaktní klávesnici, která na stole zabere méně místa a snadno se přenáší, ale zároveň nabídne vysoký výkon.
 
 
Razer svou novinku označuje jako „60% klávesnici“, a to z jednoho prostého důvodu: menším rozměrům totiž muselo ustoupit až 40 % kláves. Chybí proto numerický blok, funkční klávesy i sada kláves jako Home, Delete apod. K žádné z nich ovšem uživatelé neztratí přístup, neboť jsou dostupné jako sekundární funkce jiných kláves (např. funkční klávesy F1 až F12 se ukrývají v horní řadě numerických kláves, popisek se nachází na jejich boku).
 
 
Po designové stránce se jedná o opravdu minimalistickou klávesnici, která téměř postrádá okraje a dostupná bude ve dvou barevných variantách: černé a bílé. Vzhledem k hliníkové konstrukci by přitom neměla klávesnice ztratit ani svou pevnost, která se může hodit třeba při cestování po esports turnajích. Klávesnice používá spínače Razer Clicky Optical nebo Razer Linear Optical. První typ, které se vyznačují aktivační vzdáleností 1,5 mm a odporem 45 g, jsou vhodné pro hráče požadující jasně hmatatelnou zpětnou vazbu a nevadí jim ani větší hlučnost. Druhý typ s aktivační vzdáleností 1 mm a ovládací silou 40 g potom zaznamenává stisk téměř okamžitě a bez zbytečného hluku.
 
 
V případě Razer Linear Optical se navíc jedná o druhou generaci spínačů, která používá silikonové tlumiče zvuku. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, spínače slibují životnost až 10 milionů stisknutí a samotné klávesy jsou vyrobeny z odolného plastu PBT, u kterého by podle výrobce nemělo časem dojít k „ošoupání“ povrchu z matného na lesklý. V dané kategorii nepřekvapí N-key rollover, anti-ghosting nebo Ultrapolling až 10 000 Hz. Funkci každé z kláves lze naprogramovat pomocí softwaru Razer Synapse 3 a nechybí ani nepřetržitý záznam makra.
 
Přítomno je pochopitelně také RGB podsvícení, které lze konfigurovat pro každou klávesu zvlášť. Vybírat lze až z 16,8 milionů odstínů a propojit podsvícení s dalšími produkty v ekosystému Razer Chroma. Mezi předvolbami je možné přepínat i pomocí klávesových zkratek. Vzhledem k tomu, že jsou uloženy v interní paměti klávesnice, se neztratí ani po připojení k jinému počítači. Vyměnitelný kabel obsahuje zakončení USB Type-C. Razer Huntsman Mini se již prodává se spínači Clicky, a to za 130 eur nebo 3 499 Kč. Verze se spínači Linear bude dostupná dostupná od srpna a vyjde ještě o 10 eur (270 Kč) dráž.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář