www.svethardware.cz
>
>
>
>

Hitman: benchmarky prvního opravdového DX12 titulu

Hitman: benchmarky prvního opravdového DX12 titulu
, , aktualita
Na konci minulého týdne se dostala na trh hra Hitman, která je zajímavá nejen restartem své série, ale také tím, že jde o první hru s opravdovou podporou DirectX 12. Budeme se tedy zabývat tím, co předvádějí karty AMD a NVIDIA.
K oblíbeným
reklama
Hitman od IO Interactive je tedy označován za první AAA titul pro PC, který přímo podporuje DirectX 12 a je dostupný na trhu. Jiné hry jako Ashes of the Singularity nebo Gears of War Ultimate Edition jsou buď stále v betaverzi nebo jde o tituly s narychlo spíchnutou podporou DX12. Hitman tak má dosud zdaleka nejlépe využít výhod asychronních shaderů, hlavního tématu konce minulého roku, takže se může konečně ukázat, zda jsou na tom v tomto ohledu lépe Radeony nebo GeForce. Je třeba také poznamenat, že společnost AMD i NVIDIA již přišla s vyladěnými ovladači pro své grafické karty a tuto hru, takže by měly mít stejné podmínky při testování. V případě AMD jde o Crimson 16.3 a NVIDIA nejdříve připravila problémové GeForce 364.47, za něž ale již má náhradu.

AMD přitom už dříve uvedlo, že právě Hitman by měl ukázat, jak jsou na tom Radeony v DX12 oproti GeForce, přičemž studio IO Interactive se již dříve zapojilo do programu AMD Gaming Evolved. Můžeme tedy očekávat, že Hitman by skutečně měl využívat výhod asynchronních shaderů a nabídnout pod DX12 více FPS než pod DX11.

S podrobným benchmarkem přišel jako obvykle server PCGamesHardware.de, kde se můžete podívat na podrobné výsledky testů v různých rozlišeních a pod DirectX 11 i 12.


- výsledky ve Full HD a Ultra HD pod DX12 -


Výsledky skutečně ukázaly, že karty Radeon dokáží pod DirectX 12 získat víc než GeForce, což platí především pro vysoká rozlišení. V takovém případě karty s čipy GeForce pod DX12 dokázaly i ztratit malou část svého výkonu, čímž se třeba karta Radeon R9 390 dostala před GeForce GTX TITAN X a R9 Fury (ne Fury X) si dala konkurenční GTX 980 Ti.

Co se týče slabších karet, pak můžeme srovnat ve Full HD třeba GTX 960 (a to vysoko přetaktovanou) s R9 280(X), jež zase pracovaly pouze se středně detailními texturami. V DX12 karta GTX 960 opět ztratila, zatímco Radeony získaly, ale jen velmi mírně. Na základě těchto testů lze říci, že GeForce si s DX12 moc nerozumí, zatímco Radeony dokáží získat i několik FPS navíc, ovšem jde spíše jen o vysoká rozlišení a výkonné karty. V případě střední třídy nejsou rozdíly tak výrazné, abychom je vůbec řešili. Hitman se také ukázal jako hra náročná na paměť karty. Pokud máte jen 2 GB, pak to bude chtít nízké detaily textur, karta se 3 GB paměti umožní nastavit střední detaily a až u 4GB karty se nemusíte krotit. Více výsledků najdete ve zdroji aktuality.

Zdroj: PCGamesHardware.de
reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek