www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Alder Lake-S iGPU s 32 jednotkami EU se ukázalo v Sandře

Intel Alder Lake-S iGPU s 32 jednotkami EU se ukázalo v Sandře
, , aktualita
Intel už pečlivě testuje své procesory Alder Lake-S i s jejich integrovanými grafickými jádry, na což ukazuje databáze testů firmy SiSoftware. Očekávat bychom mohli mírné navýšení počtu jednotek EU, ovšem s tím, že půjde už o generaci Xe.
K oblíbeným
reklama
Intel Alder Lake-S by mohl být blíže, než si myslíme, ostatně tyto procesory by se daly očekávat až někdy za dva roky vzhledem k tomu, že tu sotva máme na trhu nové Comet Lake-S a očekáváme ještě Rocket Lake-S, ale to by se už nyní těžko mohly vesele testovat v benchmarcích firmy SiSoftware. To ovšem samozřejmě za předpokladu, že se opravdu díváme na záznamy testů očekávaných procesorů, na nichž nám trošku nesedí slovo mobile vedle Alder Lake-S. 
 
 
Výpis se týká benchmarku právě grafických jader těchto procesorů, kde jde ve všech případech o nízko taktované iGPU s celkem 32 Execution Unit (EU), a tedy s celkem 256 shadery (SP). Dnešní desktopové procesory mají 24 EU, ovšem deváté generace integrovaných GPU Intelu, zatímco Alder Lake by už měly mít jako samozřejmost 12. generaci, čili Xe. Stejná či velice podobná výbava by pak měla patřit i generaci Rocket Lake-S. 
 
Alder Lake-S tak byly očekávány spíše až v roce 2022, ale tímto testem se nám to poněkud zamotává a z nejnovějších zpráv vyplývá, že Intel se možná bude velice snažit o to, aby tyto procesory dostal na trh co možná nejdříve. Pak ale vyvstává otázka, k čemu tím odsoudí generaci Rocket Lake-S. Ta by mohla přijít jen jako prozatimní doplněk dnešních Comet Lake-S s velice krátkým životem, což by pak platilo i pro celou platformu založenou na patici LGA 1200.
 
Snad nám alespoň něco z toho Intel osvětlí v září, na jehož začátek si chystá "něco velkého".


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře