www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Alder Lake-S iGPU s 32 jednotkami EU se ukázalo v Sandře

Intel Alder Lake-S iGPU s 32 jednotkami EU se ukázalo v Sandře
, , aktualita
Intel už pečlivě testuje své procesory Alder Lake-S i s jejich integrovanými grafickými jádry, na což ukazuje databáze testů firmy SiSoftware. Očekávat bychom mohli mírné navýšení počtu jednotek EU, ovšem s tím, že půjde už o generaci Xe.
K oblíbeným
reklama
Intel Alder Lake-S by mohl být blíže, než si myslíme, ostatně tyto procesory by se daly očekávat až někdy za dva roky vzhledem k tomu, že tu sotva máme na trhu nové Comet Lake-S a očekáváme ještě Rocket Lake-S, ale to by se už nyní těžko mohly vesele testovat v benchmarcích firmy SiSoftware. To ovšem samozřejmě za předpokladu, že se opravdu díváme na záznamy testů očekávaných procesorů, na nichž nám trošku nesedí slovo mobile vedle Alder Lake-S. 
 
 
Výpis se týká benchmarku právě grafických jader těchto procesorů, kde jde ve všech případech o nízko taktované iGPU s celkem 32 Execution Unit (EU), a tedy s celkem 256 shadery (SP). Dnešní desktopové procesory mají 24 EU, ovšem deváté generace integrovaných GPU Intelu, zatímco Alder Lake by už měly mít jako samozřejmost 12. generaci, čili Xe. Stejná či velice podobná výbava by pak měla patřit i generaci Rocket Lake-S. 
 
Alder Lake-S tak byly očekávány spíše až v roce 2022, ale tímto testem se nám to poněkud zamotává a z nejnovějších zpráv vyplývá, že Intel se možná bude velice snažit o to, aby tyto procesory dostal na trh co možná nejdříve. Pak ale vyvstává otázka, k čemu tím odsoudí generaci Rocket Lake-S. Ta by mohla přijít jen jako prozatimní doplněk dnešních Comet Lake-S s velice krátkým životem, což by pak platilo i pro celou platformu založenou na patici LGA 1200.
 
Snad nám alespoň něco z toho Intel osvětlí v září, na jehož začátek si chystá "něco velkého".


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum
Na začátku letošního školního roku byly představeny nové GeForce, které obrátily trh s herními grafikami naruby. Kdo si myslel, že si hned bude moci koupit zbrusu nový model, a proto se ihned zbavil toho starého, udělal nejlépe, když si to zatím rozmyslel.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot
MSI přidalo do nabídky další herní monitor z řady Optix, který se příští měsíc dostane i na česý trh. Monitor nabídne rozlišení WQHD na úhlopříčce 27 palců a využívá technologii Quantum Dot, kterou můžeme znát z televizorů. 
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala