www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel si na září pro nás chystá "něco velkého"

Intel si na září pro nás chystá "něco velkého"
, , aktualita
Intel vypustil do světa pozvánky na jistou událost, která proběhne na začátku září a slibuje, že se s námi podělí o něco velkého. Můžeme se tak jen dohadovat o tom, co to bude, takže to zkusme.  
K oblíbeným
reklama
Ve středu druhého září se dozvíme, co je ona "velká věc" s níž se chce Intel s námi podělit, ale velice pravděpodobně už to budeme vědět před tím. Intel zvolí nějaký digitální stream či prostě online formu prezentace, než aby šlo o svolání odborné veřejnosti na nějakou akci, ostatně k tomu by již poskytl alespoň základní informace a dle HotHardware také vyloženě zve na virtuální událost.
 
 
My jsme bohužel pro tento rok asi přišli o všechny veletrhy, a tak nemáme žádné pevně dané body a data, během nichž bychom mohli očekávat představení novinek. Firmy si mohou kvůli tomu zvolit v podstatě jakýkoliv termín a ten ohlašovat jen krátce dopředu, i když Intel se nyní rozhodl svou prezentaci ohlásit téměř měsíc a půl předem, nejspíše aby zkusil vybudovat napětí a vzbudit dohady. 
 
O co by tak mohlo jít? Přímo na ráně máme novou procesorovou generaci Tiger Lake, která ponese další verzi 10nm jader a také integrované grafiky Xe. Případně by to mohly být procesory Rocket Lake-S, jež ale na trhu zatím ještě opravdu nečekáme, neboť to by Intel musel nebývale brzy zaříznout předchozí generaci procesorů (Comet Lake-S). Leda by snad Rocket Lake-S posloužily jako její doplněk, ale tak zatím nepůsobí. 
 
Na Computexu 2020 jsme také očekávali představení grafik generace Xe, a to se samostatnými čipy. Právě ty jsou dalšími kandidáty na představení během 2. září a řekl bych, že víceméně stejnou pravděpodobností jako Tiger Lake. Ovšem samotné Tiger Lake by ještě během léta opravdu měly dorazit na trh, zatímco o Xe se to samé s jistotou tvrdit nedá, představeny by ale být mohly. 
 
Ovšem kdo tvrdí, že nutně půjde jen o představení jedné novinky? Ostatně Tiger Lake také využijí grafiku generace Xe, takže Intel by mohl zároveň (alespoň) ukázat i výkonné samostatné čipy Xe, a to pokud možno i se specifikacemi a podrobnějšími informacemi, ne jako nedávno Raja Koduri
 
A pokud půjde o Tiger Lake, jistě bude velkým tématem i rozhraní Thunderbolt 4, i když to bylo nedávno zbaveno svých hlavních tajemství. Na webu se ale jistě ještě před stanoveným termínem objeví řada spekulací o tom, co si Intel chystá a těsně před druhým zářím už asi budeme mít víceméně jasno. Nezbývá než čekat. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů