www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel si na září pro nás chystá "něco velkého"

Intel si na září pro nás chystá "něco velkého"
, , aktualita
Intel vypustil do světa pozvánky na jistou událost, která proběhne na začátku září a slibuje, že se s námi podělí o něco velkého. Můžeme se tak jen dohadovat o tom, co to bude, takže to zkusme.  
K oblíbeným
reklama
Ve středu druhého září se dozvíme, co je ona "velká věc" s níž se chce Intel s námi podělit, ale velice pravděpodobně už to budeme vědět před tím. Intel zvolí nějaký digitální stream či prostě online formu prezentace, než aby šlo o svolání odborné veřejnosti na nějakou akci, ostatně k tomu by již poskytl alespoň základní informace a dle HotHardware také vyloženě zve na virtuální událost.
 
 
My jsme bohužel pro tento rok asi přišli o všechny veletrhy, a tak nemáme žádné pevně dané body a data, během nichž bychom mohli očekávat představení novinek. Firmy si mohou kvůli tomu zvolit v podstatě jakýkoliv termín a ten ohlašovat jen krátce dopředu, i když Intel se nyní rozhodl svou prezentaci ohlásit téměř měsíc a půl předem, nejspíše aby zkusil vybudovat napětí a vzbudit dohady. 
 
O co by tak mohlo jít? Přímo na ráně máme novou procesorovou generaci Tiger Lake, která ponese další verzi 10nm jader a také integrované grafiky Xe. Případně by to mohly být procesory Rocket Lake-S, jež ale na trhu zatím ještě opravdu nečekáme, neboť to by Intel musel nebývale brzy zaříznout předchozí generaci procesorů (Comet Lake-S). Leda by snad Rocket Lake-S posloužily jako její doplněk, ale tak zatím nepůsobí. 
 
Na Computexu 2020 jsme také očekávali představení grafik generace Xe, a to se samostatnými čipy. Právě ty jsou dalšími kandidáty na představení během 2. září a řekl bych, že víceméně stejnou pravděpodobností jako Tiger Lake. Ovšem samotné Tiger Lake by ještě během léta opravdu měly dorazit na trh, zatímco o Xe se to samé s jistotou tvrdit nedá, představeny by ale být mohly. 
 
Ovšem kdo tvrdí, že nutně půjde jen o představení jedné novinky? Ostatně Tiger Lake také využijí grafiku generace Xe, takže Intel by mohl zároveň (alespoň) ukázat i výkonné samostatné čipy Xe, a to pokud možno i se specifikacemi a podrobnějšími informacemi, ne jako nedávno Raja Koduri
 
A pokud půjde o Tiger Lake, jistě bude velkým tématem i rozhraní Thunderbolt 4, i když to bylo nedávno zbaveno svých hlavních tajemství. Na webu se ale jistě ještě před stanoveným termínem objeví řada spekulací o tom, co si Intel chystá a těsně před druhým zářím už asi budeme mít víceméně jasno. Nezbývá než čekat. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa
Hermann Hauser, jeden ze zakladatelů společnosti ARM, se velmi kriticky vyjádřil k záměru NVIDIE převzít ARM z rukou japonské banky Softbank. Dle jeho slov by něco takového byla hotová katastrofa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň
Pokud někoho nebaví nudné krabicoidní počítačové skříně, má dnes už možnost si vybírat z mnoha jiných, které mají zajímavější tvary, i když to v řadě případů znamená neefektivní využití prostoru. Jak to je v případě Azza Pyramid Mini 806?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen
Před pár dny se objevily záhadné pády internetového prohlížeče Microsoft Edge při nastavení výchozího vyhledávače na Google. Chyba se přitom neobjevovala při vyhledávání přes vlastní vyhledávač Bing. Důvod havárií se už naštěstí povedlo odhalit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely
Společnost ViewSonic obohatila svou nabídku herních monitorů o dva nové stejně velké 31,5palcové modely, které využívají panely typu MVA. Ty jsou však rozdílné, a tak jsou rozdílné i samotné monitory VX3268-2KPC-MHD a VX3268-PC-MHD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud
Microsoft potvrdil to, co se šuškalo už před řadou dní. Odhodlá se propojit svou službu Xbox Game Pass Ultimate se streamováním pomocí technologie Project xCloud. Znamená to, že si nebudeme muset kupovat ani výkonný hardware a ani samotné kopie her.
Dnes, aktualita, Jan Vítek