www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel mění procesorová loga a zavádí značku Evo, k čemu bude?

Intel mění procesorová loga a zavádí značku Evo, k čemu bude?
, , aktualita
Intel se rozhodl ještě více zjednodušit grafické provedení svých procesorových log, ovšem zvláště zajímavá je pak nová značka Evo, respektive 'Intel Evo Powered By Core'. K čemu bude určena? 
K oblíbeným
reklama
Když se podíváme na stará loga procesorů Core a srovnáme je s novými, jednoznačně shledáme, že Intel se rozhodl je značně zjednodušit, což nám může připomenout třeba to, jak Microsoft přešel z omalovánek Aero na Metro. 
 
 
Máme tu tak nová loga pro samotný Intel, dále pro notoricky známou značku Intel Inside, pak pro procesory Intel Core a nakonec značku Intel Evo Powered by Core. Z minulých log tu zůstal snad jen výběr barev, čili tu stále vévodí černá šedá a modrá. 
 
 
Evo, jako obvyklá zkratka pro evoluci, by mohla být spojena s nástupem nových hybridních procesorů. Intel sice již takové uvedl na trh a jde o procesory generace Lakefield, ovšem ty lze zatím brát jako takový nesmělý začátek. Napovídá nám právě menším fontem vyvedený nápis Powered by Core, který říká, že Core budou součástí procesorů Evo, což sedí právě na Lakefield a především pak na chystané procesory Alder Lake. 
 
Procesory Alder Lake ve své desktopové podobě by měly dostat až osm velkých jader Core a stejný počet malých Atom. Mix Core a Atomů na jednom CPU Alder Lake už Intel ostatně sám potvrdil v rámci svých linuxových ovladačů, kde píše o Lakefield i Alder Lake jako o hybridních CPU s Core a Atom. 
 
Jak to ale bude dál? Rocket Lake jistě budou stále označovány za Core, ale do budoucna by mohly v případě procesorů pro běžná PC převzít štafetu právě procesory Evo, přičemž Core už bude jen jejich součástí, a jako značka tak ustoupí do pozadí. Nebo snad bude stále koexistovat díky procesorům v konfiguracích nevyužívajících malá jádra? Uvidíme.
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TweakTown: nereferenční verze Ampere přijdou velice brzy TweakTown: nereferenční verze Ampere přijdou velice brzy
Server TweakTown s odkazem na svůj zdroj tvrdí, že NVIDIA si tentokrát nerezervuje exkluzivní lhůtu pro prodej čistě vlastních karet Founders Edition. Nereferenční verze by totiž měly dorazit velice brzy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář