www.svethardware.cz
>
>
>

Intel přestane vyrábět spotřebitelské Optane s 3D XPoint, nové již nechystá

Intel přestane vyrábět spotřebitelské Optane s 3D XPoint, nové již nechystá
, , aktualita
Společnost Intel se rozhodla, že přestane na trhu nabízet produkty Optane založené na pamětech 3D XPoint, které jsou určené pro běžné spotřebitele a jejich počítače. Výrobu a prodej přitom Intel ukončí poměrně brzy. 
K oblíbeným
reklama
Paměti 3D XPoint nastoupily jako zajímavá a slibná alternativa klasických NAND Flash, jejichž rychlé skomírání bylo pozastaveno navyšováním počtu vrstev paměťových buněk, které se dnes už pohybuje mezi 100 a 200. Paměti 3D XPoint jsou obecně rychlejší, ale také dražší, což mimo jiné vyplývá i z toho, že počet jejich vrstev se dá spočítat na prstech jedné ruky. 
 
 
Optane s 3D XPoint jsou tak pro běžné zákazníky drahé a nenabízí v některých řadách ani zajímavé kapacity (a rozhodně ne zajímavý poměr kapacity a ceny), takže se ani nemůžeme divit tomu, že se Intel rozhodl tyto produkty přestat vyrábět, a to bez nové modernější náhrady. Jde konkrétně o Memory M10, 800p, 900p a 950p, přičemž zachována bude výroba Optane Memory H20, ovšem ty jsou založeny na pamětech QLC NAND Flash. 
 
Intel Optane Memory 900 a 905P Series, Optane Memory 800P Series a také Optane Memory M10 Series už mají poslední objednávky za sebou, neboť ty skončily v minulém týdnu a 26. února proběhnou poslední dodávky. To je na poměry Intelu poněkud šibeniční termín, neboť například v případě procesorů je ukončení objednávek běžně hlášeno i rok dopředu. 
 
Čili Intel se zaměřuje na Optane jako serverové produkty, kde už nabízí druhou generaci svých produktů Optane jako třeba nové P5800X. Postupem času asi přestane nabízet i veškerá úložná zařízení pro běžné zákazníky, ostatně jsme se už loni dozvěděli, že Intel prodává svou NAND Flash divizi firmě SK Hynix
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala