www.svethardware.cz
>
>
>

Intel přestane vyrábět spotřebitelské Optane s 3D XPoint, nové již nechystá

Intel přestane vyrábět spotřebitelské Optane s 3D XPoint, nové již nechystá
, , aktualita
Společnost Intel se rozhodla, že přestane na trhu nabízet produkty Optane založené na pamětech 3D XPoint, které jsou určené pro běžné spotřebitele a jejich počítače. Výrobu a prodej přitom Intel ukončí poměrně brzy. 
K oblíbeným
reklama
Paměti 3D XPoint nastoupily jako zajímavá a slibná alternativa klasických NAND Flash, jejichž rychlé skomírání bylo pozastaveno navyšováním počtu vrstev paměťových buněk, které se dnes už pohybuje mezi 100 a 200. Paměti 3D XPoint jsou obecně rychlejší, ale také dražší, což mimo jiné vyplývá i z toho, že počet jejich vrstev se dá spočítat na prstech jedné ruky. 
 
 
Optane s 3D XPoint jsou tak pro běžné zákazníky drahé a nenabízí v některých řadách ani zajímavé kapacity (a rozhodně ne zajímavý poměr kapacity a ceny), takže se ani nemůžeme divit tomu, že se Intel rozhodl tyto produkty přestat vyrábět, a to bez nové modernější náhrady. Jde konkrétně o Memory M10, 800p, 900p a 950p, přičemž zachována bude výroba Optane Memory H20, ovšem ty jsou založeny na pamětech QLC NAND Flash. 
 
Intel Optane Memory 900 a 905P Series, Optane Memory 800P Series a také Optane Memory M10 Series už mají poslední objednávky za sebou, neboť ty skončily v minulém týdnu a 26. února proběhnou poslední dodávky. To je na poměry Intelu poněkud šibeniční termín, neboť například v případě procesorů je ukončení objednávek běžně hlášeno i rok dopředu. 
 
Čili Intel se zaměřuje na Optane jako serverové produkty, kde už nabízí druhou generaci svých produktů Optane jako třeba nové P5800X. Postupem času asi přestane nabízet i veškerá úložná zařízení pro běžné zákazníky, ostatně jsme se už loni dozvěděli, že Intel prodává svou NAND Flash divizi firmě SK Hynix
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů