www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel přichází s novou generaci nejlepších desktopových CPU

Intel přichází s novou generaci nejlepších desktopových CPU
, , aktualita
Intel dnes vypustil na trh novou generaci procesorů s přízviskem Extreme, což jsou modely Core i7 založené na jádrech Ivy Bridge-E. Ty mají za úkol nahradit dosavadní Sandy Bridge-E, jejichž zástupce Core i7-3930K jsme testovali na začátku...
K oblíbeným
reklama
Intel dnes vypustil na trh novou generaci procesorů s přízviskem Extreme, což jsou modely Core i7 založené na jádrech Ivy Bridge-E. Ty mají za úkol nahradit dosavadní Sandy Bridge-E, jejichž zástupce Core i7-3930K jsme testovali na začátku minulého roku a model Core i7-3960X ještě dříve.

Přichází tedy nová várka vysoce výkonných procesorů s až šesti jádry a podporou Hyperthreadingu. Nové modely jsou celkem tři, a to dva šestijádrové a jeden čtyřjádrový. Odstupňovány jsou také množstvím paměti L3 cache, čili Smart cache, která má u nejlepšího modelu Core i7-4960X kapacitu 15 MB. A samozřejmě se liší také v pracovní frekvenci. A co přináší nového oproti starším modelům?

Když si srovnáme nejlepší procesory, čili Core i7-4960X a Core i7-3970X, pak si nelze nevšimnout, že se toho dle základních specifikací moc nezměnilo. Základní frekvence narostla pouze o 100 MHz, přičemž maximální Turbo zůstalo stejné. Stejný je počet jader, kapacita L2 i L3 cache a výhodou už je pak jen frekvence operačních pamětí 1866 MHz a snížené TDP o 20 W. Podobné to pak je u ostatních modelů a jejich starších verzí, ale s tím rozdílem, že u nich se TDP nezměnilo. Zůstal ale také stejný socket, LGA 2011, sběrnice a odemčený násobič.

Není tedy moc důvodů se vzrušením zvedat ze židle, a to ani kvůli až 40 linkám PCI Express 3.0, které nová generace nabízí. Třeba ale přinesou snížení cen generace Sandy Bridge-E, až v příštím týdnu přidjou na trh s cenami od 310 do 999 USD.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář