www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel ukázal loga nových čipsetů, MSI potvrzuje nástup Rocket Lake-S v březnu

Intel ukázal loga nových čipsetů, MSI potvrzuje nástup Rocket Lake-S v březnu
, , aktualita
Intel se chystá už příští týden na CES 2021 odhalit nové čipové sady, které už budou hlásat podporu rozhraní PCIe 4.0. Ukazují na to i nově zveřejněná loga sad Z590, B560 a H510, přičemž nástup Rocket Lake-S až v březnu nyní potvrzuje MSI. 
K oblíbeným
reklama
Intel by jistě rád vyslal procesory Rocket Lake-S na trh co nejdříve, aby měl na něm svou odpověď na nové Ryzeny 5000, ale příští týden může představit zatím jen nové čipové sady série 500, a tedy i příslušné desky. Bude tak moci zákazníky alespoň navnadit na to, co přinese platforma s procesory Rocket Lake-S, které budou po řadě let představovat nejvýraznější posun, co se týče procesorových jader v desktopových modelech. Ostatně na Skylake s minimálními změnami navázaly procesory Kaby Lake, Coffee Lake, Coffee Lake Refresh a konečně Comet Lake. Ovšem nakonec prý má nastat i návrat poslední generace v podobě Comet Lake Refresh, ale to pouze v případě nižších řad jako Pentium, Celeron či Core i3. 
 
 
Vypadá to tak, že čipsety Z590, B560 a H510 budou na první vlně základních desek pro Rocket Lake-S, ale ne všechny musí podporovat rozhraní PCIe 4.0, či alespoň ne na celé desce. Víme, že nové procesory dostanou 4 linky PCIe navíc, aby mohly stejně jako Ryzeny přímo na sebe připojit hlavní výkonné SSD. Čili i na levné desce s H510 může fungovat PCIe 4.0 pro to nejdůležitější, čili SSD a grafickou kartu. 
 
Dále se šušká o tom, že B560 dostane možnost alespoň omezeného přetaktování (společně s H570), ale to se teprve uvidí. Z590 budou moci taktovat CPU pomocí změny násobiče zcela určitě a dále už by tu měla být standardně podpora pamětí DDR4-3200. 
 
Dle MyDrivers ale může nastat problém s nedostatkem nových desek, a to právě vzhledem k tomu, že je na trhu i málo sad H410 a B460. To by mohlo negativně ovlivnit jejich ceny na trhu, ovšem pokud už někdo je vyzbrojen starší deskou s LGA 1200, neměl by mít žádný problém s přechodem na Rocket Lake-S. 
 
 
To potvrdila i podpora společnosti MSI, dle níž desky s H410, Z490 a jinými 400 Series budou podporovat 11. generaci Core, čili Rocket Lake-S. Navíc bylo dodáno, že právě tato generace procesorů bude dle aktuálního plánu vypuštěna na trh na konci března. To je zcela v souladu s tím, co jsme o vypuštění těchto procesorů věděli dříve. 
 
Očekávat můžeme od Intelu velice žravé procesory, které nedokáží porazit konkurenci v celkovém výkonu, ale v jednovláknovém či při zatížení menšího počtu jader by mohly být lepší. Právě proto bude Intel možná schopen opět převzít vedení coby výrobce nejvýkonnějších herních procesorů.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala