www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xeon Phi: Knights Landing s výkonem přes 3 TFLOPS

Intel Xeon Phi: Knights Landing s výkonem přes 3 TFLOPS
, , aktualita
Společnost Intel zveřenila informace o svých příštích procesorech Xeon Phi, které známe pod označením Knights Landing. Intel slibuje 5adu novinek, které mají za úkol především zvednout výkon, a to až přes 3 TFLOPS.
K oblíbeným
reklama
Intel Xeon Phi "Knights Landing" je nástupce prvních "Knights Ferry" z roku 2012 a staví na architektuře Intel Many Integrated Core Architecture (MIC). Čipy Knights Landing byly poprvé představeny již v minulém roce, kdy jsme se dozvěděli, že budou vyráběny pomocí 14nm procesu, který bude využitý také pro výrobu procesorů Broadwell.

Na vývoji čipů Knights Landing se podílí také společnost Micron, s níž Intel úzce spolupracuje i v jiných oblastech. Tentokráte ale jde o technologii, která přímo v čipu integruje výkonné paměti. Jejich kapacita bude u prvních verzí až 16 GB, přičemž v porovnání s paměťmi DDR4 nabídne pětinásobnou datovou propustnost a rovněž pětinásobnou efektivitu při nakládání s energií, takže o nich můžeme uvažovat jako o cache. To všechno má zajistit technologie, jakou Micron využívá také u pamětí Hybrid Memory Cube, čili vrstvení jednotlivých čipů na sebe, díky čemuž se na čipu ušetří také místo.

O výkon se postará ale především více jak šedesát jader architektury Silvermont, která budou optimalizována pro HPC. Intel pak umožní, aby čip samotný mohl být integrován přímo na základní desku, takže nebude k dispozici pouze na samostatných kartách pro rozhraní PCI Express. Dále tu máme Intel Omni Scale Fabric, což je rozhraní, které se postará o propojení jednotlivých částí a společně s integrovanými paměťmi umožní právě to, aby byl čip soběstačný a mohl být integrován jako samostatná jednotka na desku.

Intel předpokládá, že procesory Knights Landing budou nasazeny v HPC systémech v druhé polovině příštího roku. Využijí se například v chystaném superpočítači Cori, který postaví organizace National Energy Research Scientific Computing Center (NERSC). Cori bude sloužit více než 5000 uživatelům a jejich projektům a využije na 9300 procesorů Knights Landing. V současnosti je nejvýkonnější systém žebříčku TOP500, čínský superpočítač Tianhe-2, vybaven také čipy Xeon Phi (model 31S1P), přičemž ty spolupracují s procesory Xeon E5–2692.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem
Amazon Game Studios zrušilo další hru. Tentokrát je to online hra na motivy Pána prstenů. Problémem je herní studio Athlon Games, ke kterému má nyní Amazon velmi složitou cestu přes nového vlastníka, firmu Tencent.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000 Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000
Nástup paměťového standardu DDR5 přinese vítanou možnost opět skokově posunout výkon, respektive reálnou datovou propustnost moderních PC. Nejde jen o efektivní takty, ale právě o nich bude tato aktualita. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře