reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel získal od SK hynix 7 miliard, SSD bude prodávat pod značkou Solidigm

, , aktualita
Intel získal od SK hynix 7 miliard, SSD bude prodávat pod značkou Solidigm
Nedávno jsme se dozvěděli, že SK hynix dostal volnou cestu k odkoupení NAND Flash byznysu firmy Intel, což právě učinil, respektive byla realizována první fáze. Byla tu tak otázka, jaká firma z toho vznikne. 
Intel získal od SK hynix 7 miliard, SSD bude prodávat pod značkou Solidigm
Jak jsme totiž věděli už dříve, SK hynix odkoupí od Intelu (nejen) továrnu v čínském Dalianu v rámci jeho NAND Flash byznysu, jejž se Intel postupně zbaví. Ten ale povede stále Robert Crook, donedávna generální manažer v Intel NAND Products a stát se z něj měla samostatná společnost plně vlastněná SK hynixem. A nyní už víme, že ta se jmenuje Solidigm, neboť má prý "odrážet nová paradigmata ve světě SSD".
 
Další osudy této firmy jsou ale nejasné, neboť ta by po uzavření akvizice v roce 2025, kdy SK hynix Intelu doplatí zbývající dvě miliardy dolarů, mohla být zcela integrována, a její značka tedy zrušena. 
 
 
Celkem Intel dostane 9 miliard dolarů, čili SK hynix už zaplatil prvních 7 miliard, a to za továrnu v Dalianu, která bude ale v příštích letech ještě stále vyrábět i pro Intel (právě do března roku 2025), čili jeho SSD s NAND Flash z trhu hned nezmizí, jenomže nově už budou k dostání pod značkou Solidigm. Dále jde pochopitelně i o zaměstnance, kteří už nepracují přímo pro Intel a také nějaké duševní vlastnictví. 
 
Z někdejšího generálního manažera Roberta Crooka se tak stal výkonný ředitel (CEO) společnosti Solidigm, jejíž ředitelství zůstane v kalifornském San Jose. Výkonným předsedou se pak stává Lee Seok-hee, prezident a co-CEO firmy SK hynix. 
 
Přinejmenším v prvních letech budou také pro Solidigm platit restrikce stanovené čínskými regulačními úřady, které se týkají i cen produktů a zajištění předem stanoveného minimálního růstu produkce podnikových PCIe a SATA modelů SSD. 
 
Dle výše řečeného by tak Intel měl mít nějaký podíl z prodeje SSD značky Solidigm, ale jeho značka z tohoto trhu v podstatě mizí. Sám se bude dále soustředit na další vývoj pamětí 3D XPoint a řady Optane, přičemž tento trh zase letos opustil Micron, který se na vývoji těchto pamětí podílel ale pro něj tento celý podnik znamenal ve výsledku jen obrovské ztráty.  


reklama
reklama
reklama