www.svethardware.cz
>
>
>

Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700

Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
, , aktualita
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel sice prodala svou divizi 5G modemů Applu za miliardu USD, ale přesto se později rozhodla ve vývoji dále pokračovat, i když ne plně pod svou taktovkou. V listopadu 2019 tak oznámila spolupráci se společností MediaTek. Nyní tak MediaTek představuje první 5G modem vzniklý v rámci této spolupráce. Jde o model T700 a určen bude především pro notebooky vybavené procesory Intel.
 
MediaTek T700
 
Podporovat má jen Sub-6GHz pásmo (o mmWave se nemluví), a to jak ve verzi SA, tak i NSA. Výhodou má být vysoká efektivita, tedy nízká spotřeba, která by měla zajistit, že by se při používání 5G výdrž mobilních zařízení neměla nějak drasticky snižovat. Předpokládá se, že by se první zařízení s tímto modemem měla objevit počátkem příštího roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Letos se mezi výrobce GPU zařadí až osm dalších firem Letos se mezi výrobce GPU zařadí až osm dalších firem
Před řadou let jsme si mohli při koupi nové grafické karty vybírat z celé řady firem, které vyráběly své vlastní grafické čipy založené na vlastních architekturách. Tato rozmanitost postupem času ale zmizela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Do Intelu se vrátil hlavní autor procesorové architektury Nehalem Do Intelu se vrátil hlavní autor procesorové architektury Nehalem
Povídá se, že Intel se potýká také s odlivem schopných pracovníků, kteří jsou frustrováni aktuální situací ve firmě. Mezi ně má patřit také známý Jim Keller, ačkoliv sám mluví jen o osobních důvodech. Nyní se ale naopak vrací jeden z veteránů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU
Evropská komise se rozhodla potrestat společnost Valve i další firmy za geoblocking v Evropské Unii. Jde i o několikamilionové pokuty za to, že nám firmy v rámci EU znemožňují nakupovat software za ceny platící v jiných zemích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA zvyšuje ceny svých GeForce FE i v Evropě NVIDIA zvyšuje ceny svých GeForce FE i v Evropě
Stále více se ukazuje, že trh s grafickými kartami je v ještě horším stavu než na konci minulého roku. Po zprávě o návratu turingovských RTX 2060 (Super) za vyšší cenu tu máme další informaci o tom, že sama NVIDIA zdražila své karty FE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře