www.svethardware.cz
>
>
>

Lisa Su: nedostatek čipů přetrvá do druhého pololetí 2022, pak bude lépe

Lisa Su: nedostatek čipů přetrvá do druhého pololetí 2022, pak bude lépe
, , aktualita
Dle Lisy Su ze společnosti AMD budeme pociťovat nedostatek produktů založených na počítačových čipech ještě v první půli příštího roku a během druhé půle by už měl tento problém ustupovat. 
K oblíbeným
reklama
Lisa Su odpovídala na otázky v rozhovoru s producentkou Karou Swisher (Core Conference), vedle níž šéfku AMD zpovídal také reportér Jon Fortt (CNBC) a samozřejmě že přišlo na řadu také téma nedostatku čipů, který započal už na konci roku 2019, kdy se začala řešit tehdy ještě epidemie nemoci vyvolané novým koronavirem. Nyní už se blížíme k dvouletému výročí počátku řetězce událostí, který zahýbal nejen se světovou ekonomikou a způsobil všeobecně pociťovaný nedostatek na trhu s čipy či jinou elektronikou. A takový nedostatek dle šéfky firmy AMD nikdo nepředpokládal, respektive nikdo nepočítal s tím, že pandemie přinese tak velkou poptávku. 
 
 
Dle Lisy Su bude první pololetí příštího roku ještě nejspíše poznamenáno nedostatečnou nabídkou, zatímco během druhého pololetí už dojde k jistému uvolnění. Šéfka AMD ale nemluvila o tom, že by se už poptávka setkala s nabídkou, ale že se situace již zlepší. To je víceméně v souladu s tím, co slýcháme i od jiných průmyslníků včetně Jensena Huanga z NVIDIE
 
S přihlédnutím k produktům právě těchto dvou soupeřících firem tak uvolnění nastane právě zhruba v době, kdy už budeme očekávat nástup nové generace grafických karet Ada Lovelace a RDNA 3, čili to jednoduše znamená, že Ampere a RDNA 2 už budou s velkou pravděpodobností navždy poznamenány tím, že během své éry nikdy nebyly k dispozici za doporučené ceny. Ale rok je ještě dlouhá doba, takže si počkejme, nicméně to by se musela náhle propadnout poptávka, neboť nabídka/výroba v příštích 12 měsících jen těžko výrazně vzroste a navíc už dávno nejde jen o samotnou výrobu čipů, ale také o kapacity pouzdření, MOSFETy, kondenzátory, surové materiály a v neposlední řadě i pracovní sílu. 
 
A stejně jako nedávno CFO Devinder Kumar, i Lisa Su nyní zpochybnila roli, již na trhu s produkty firmy AMD hrají těžaři kryptoměn. Dle šéfky AMD mají jen malý podíl na celkové poptávce a právě proto se AMD na rozdíl od firmy NVIDIA s jejími LHR verzemi karet mělo rozhodnout na novou vlnu těžby nijak nereagovat. 
 
Zdroj: CNBC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple M1 Max v dalším testu ukazuje svůj výkon: 3,3× silnější GPU než u M1 Apple M1 Max v dalším testu ukazuje svůj výkon: 3,3× silnější GPU než u M1
Výkon procesorů Apple M1 Pro a M1 Max je předmětem mnoha diskuzí. Velký otazník visí na výkonem GPU. Objevil se výsledek dalšího benchmarku, který hovoří o 3,3krát vyšším výkonu v porovnání s předchozí M1.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Play snižuje provize: předplatné na 15 %, e-knihy půjdou na 10 % Google Play snižuje provize: předplatné na 15 %, e-knihy půjdou na 10 %
Bitvy o provize pokračují a společnost Google se rozhodla snížit je ve svém obchodě s aplikacemi Google Play. Předplatná budou vždy za 15 %, tedy i v prvním roce. Levnější mají být i elektronické knihy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě
Corsair představil očekávanou novinku v podobě vodních chladičů Elite AIO LCD, které dostaly netradiční funkci. Jejich pumpa totiž obsahuje 2,1" displej, který je schopen zobrazit teploty, otáčky i různé obrázky.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite
Společnost AMD navázala spolupráci s vývojáři titulu Halo Infinite, z nějž vzešla také nová verze grafické karty Radeon RX 6900 XT. Jde tak o něco podobného jako Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition. 
22.10.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře