www.svethardware.cz
>
>
>

Materiál pro 3D tisk dokáže až 40krát zvětšit svůj objem

Materiál pro 3D tisk dokáže až 40krát zvětšit svůj objem
, , aktualita
Obliba technologie 3D tisku stoupá, 3D tiskárny jsou stále dostupnější a technologie přináší mnoho výhod pro výrobu objektů na míru. Výzkumný tým z Kalifornie vyvinul materiál pro 3D tisk, který dokáže mnohonásobně zvětšit svůj objem.
K oblíbeným
reklama
Tým výzkumníků z Kalifornské univerzity v San Diegu vyvinul expandující pěnovou pryskyřici určenou pro 3D tisk. Tento materiál umožní na 3D tiskárně vytisknout předmět v mnohem menší velikosti, objekt se pak díky materiálu až následně zvětší na svou konečnou velikost, která může být větší než rozměry 3D tiskárny. To se děje pomocí zahřívání výrobku, který je poté schopný se expandovat až do 40násobku své původní velikosti. 
 
 
Ve videu výše je možné zhlédnout kouli, která byla z této pěnové pryskyřice vytištěna a po vystavení vyšší teplotě změnila svou velikost. Výzkumný tým vidí využití této technologie zejména v oblastech, jako je architektura, letecká technika a biomedicína. Díky své nízké váze může být materiál využit i při výrobě nejrůznějších plovoucích předmětů. 
 
Technologie 3D tisku se díky výhodám, které přináší, může jevit jako nejlepší řešení například ve vesmíru. I NASA sází na sestavování zařízení přímo ve vesmíru a na 3D tisk. Pro zraněné astronauty při dalekých cestách na Mars by 3D tisk mohl být v budoucnosti také užitečný. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala