reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Materiál pro 3D tisk dokáže až 40krát zvětšit svůj objem

, , aktualita
Materiál pro 3D tisk dokáže až 40krát zvětšit svůj objem
Obliba technologie 3D tisku stoupá, 3D tiskárny jsou stále dostupnější a technologie přináší mnoho výhod pro výrobu objektů na míru. Výzkumný tým z Kalifornie vyvinul materiál pro 3D tisk, který dokáže mnohonásobně zvětšit svůj objem.
Materiál pro 3D tisk dokáže až 40krát zvětšit svůj objem
Tým výzkumníků z Kalifornské univerzity v San Diegu vyvinul expandující pěnovou pryskyřici určenou pro 3D tisk. Tento materiál umožní na 3D tiskárně vytisknout předmět v mnohem menší velikosti, objekt se pak díky materiálu až následně zvětší na svou konečnou velikost, která může být větší než rozměry 3D tiskárny. To se děje pomocí zahřívání výrobku, který je poté schopný se expandovat až do 40násobku své původní velikosti. 
 
 
Ve videu výše je možné zhlédnout kouli, která byla z této pěnové pryskyřice vytištěna a po vystavení vyšší teplotě změnila svou velikost. Výzkumný tým vidí využití této technologie zejména v oblastech, jako je architektura, letecká technika a biomedicína. Díky své nízké váze může být materiál využit i při výrobě nejrůznějších plovoucích předmětů. 
 
Technologie 3D tisku se díky výhodám, které přináší, může jevit jako nejlepší řešení například ve vesmíru. I NASA sází na sestavování zařízení přímo ve vesmíru a na 3D tisk. Pro zraněné astronauty při dalekých cestách na Mars by 3D tisk mohl být v budoucnosti také užitečný. 
 
Zdroj: engadget.com 


reklama
reklama
reklama