www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude?

Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude?
, , aktualita
Dosud jsme měli jen nejasnou představu o tom, že by vedle výkonné Anacondy měla v rámci 
Xbox Series X dorazit také výrazně slabší verze známá jako Lockhart. Ostatně to podporovalo i ono slovo Series a nyní je tu nejlepší důkaz o této verzi. 
K oblíbeným
reklama
Naposledy se mluvilo o verzi Lockhart na konci června, ale šlo pouze o softwarové materiály Microsoftu. Nyní tu ale už máme něco hmatatelného, a sice doprovodné materiály k novým herním ovladačům, které si už lidé mohou kupovat, takže mohlo být serverem The Verge potvrzeno, že se v nich skutečně píše o Xbox Series X a S, pro něž dané ovladače budou také určeny. To stejně jako pro PC s Windows 10, Android i iOS. 
 
 
Jak můžeme vidět, nový ovladač (vpravo) se od starého svým vzhledem moc neliší. Nahoře přibylo jen jedno tlačítko (pro sdílení), změnil se celkový tvar zařízení a také provedení křížového D-padu. Microsoft sám ale už svůj nový ovladač ukázal a my jsme se mohli dozvědět, co je nového. 
 
 
Co se týče konzole Lockhart, čili Xbox Series S, pak ta má být vybavena 7,5 GB paměti a GPU s výkonem kolem 4 TFLOPS, takže by se měla celkově blížit dnešní Xbox One X. Ta má sice výkon 6 TFLOPS, ovšem do něj by se měla započítávat i jádra Jaguar, ne pouze GPU. Paměti má ovšem víc, což ostatně platí i pro původní Xbox One s 8 GB DDR3 (plus 32 MB rychlejší ESRAM).  
 
Lockhart také nemá mít optickou mechaniku, takže bude odsouzen k digitální distribuci a měl by také být určen pro hraní v rozlišení Full HD při 60 FPS, avšak v případě next-gen her. The Verge ještě uvádí, že tato konzole bude představena ještě v tomto měsíci a že bude hrát velkou roli v plánech Microsoftu přinést službu Xbox All Access. Herní konzole zde bude v podstatě hrát roli mobilního telefonu nabízeného operátory v rámci paušálu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Německu vylepšili redox-flow baterie: ekologičtější a lépe snáší horko V Německu vylepšili redox-flow baterie: ekologičtější a lépe snáší horko
Redox-flow akumulátorové baterie nejsou zdaleka něčím novým. Teprve v poslední době to však vypadá, že by se jejich využití mohlo více rozšířit. Nový výzkum z Německa řeší jak ekologii, tak i odolnost vůči vysokým teplotám.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu
Ještě před necelými třemi týdny tu byla jen možnost, že vláda Spojených států zařadí čínského výrobce čipů, společnost SMIC, na černou listinu. Tím by ji odřízla od možnosti využívat výrobní zařízení amerických firem a nyní se tak opravdu stalo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích
Na světlo světa se pomalu dostávají specifikace nových Radeonů 2X, které jsou zatím pochopitelně nepodložené a nedá se jim věřit. Nic lepšího ale zatím nemáme, takže se podívejme na jejich údajnou výbavu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje? Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje?
Minulý týden se začalo diskutovat o problémech s některými kartami RTX 3080, jejichž majitelé mluvili o celkové nestabilitě systému projevující se různými způsoby. Čekali jsme na reakci AIB firem, která už přišla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti přijde za pár týdnů s více CUDA jádry než RTX 2080 Ti GeForce RTX 3060 Ti přijde za pár týdnů s více CUDA jádry než RTX 2080 Ti
Nvidia chystá rozšíření nabídky svých nových karet Ampere směrem dolů. Proti novým Radeonům by se měla postavit GeForce 3060 Ti, která nabídne více CUDA jader, než nedávný high-end RTX 2080 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů