Microsoft dorovná Epic, vezme si také jen 12% podíl z prodeje

Microsoft dorovná Epic, vezme si také jen 12% podíl z prodeje
, , aktualita
Společnost Epic založila svůj Epic Games Store s tím, že nabídla autorům her velkorysý podíl z prodeje ve výši 88 procent a netajila se tím, že chce tlačit na ostatní obchody, a především Steam, aby také snížily své podíly. 
K oblíbeným
reklama
Tim Sweeney z Epic Games k tomu uváděl, že Steam a jiné obchody beroucí si vysoké podíly z prodejů her dusí celý trh a odvádějí peníze, které by jinak mohli investovat vývojáři. Už dříve Sweeney také uvedl, že by přestal na Steam tlačit pomocí nákupu exkluzivních titulů do své nabídky, pokud by byl dorovnán 12% podíl z prodejů, který byl stanoven právě na Epic Games Store. Steam ovšem na nic podobného neslyší, ovšem ne tak Microsoft, který nyní ohlásil (via Extremetech), že bude následovat firmu Epic a sníží svůj podíl z prodejů z 30 právě na 12 procent. 
 
Vypadá to tak, že Microsoft dostal chuť silně podpořit svůj Windows Store, pro nějž chystá zásadní změny, jež pocítí právě především vývojáři. Ovšem i zákazníci se mohou těšit na nové uživatelské rozhraní. 
 
 
Microsoft píše, že počínaje 1. srpnem dostanou autoři PC her prodávaných v jeho obchodu podíl 88 procent, a to bez jakýchkoliv podmínek. Microsoft zde asi naráží na to, že i Steam si nebere vždy 30 procent, ale i 25 nebo jen 20 procent, ovšem to je podmíněno dosažením tržeb 10 a 50 milionů dolarů. Čili pro drtivou většinu autorů je už dosažení první mety nesplnitelný sen. 
 
Dále nás Microsoft informuje o statistikách služby Game Pass, čili o její popularitě. Nepřekvapí nás, že devět z deseti lidí si díky této službě vyzkouší i hru, kterou by si jinak nikdy nekoupili a že se také výrazně rozšiřuje jejich obliba žánrů a celkově také čas, po který hrají hry. 
 
Díky Microsoftu tak nyní vzroste tlak na Steam, nicméně ten je stále bezpečně nejoblíbenější obchod s PC hrami, takže se samozřejmě nedá počítat s reakcí.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek