Microsoft Edge nebude automaticky přehrávat Flash

Microsoft Edge nebude automaticky přehrávat Flash
, , aktualita
Adobe Flash to má stále těžší. Po závažné chybě Flashe CVE-2016-1019 z tohoto týdne dostal menší ránu ještě od Microsoftu. Nová verze prohlížeče Edge totiž bude blokovat automatické přehrávání flashových animací.
K oblíbeným
reklama
Pozice Adobe Flash se stále oslabuje. Odvrací se od něj různé služby jako je např. Facebook i prohlížeče, jedním z dalších je Microsoft Edge. Od vydání Windows 10 ve verzi 14136 přestane Microsoft Edge spouštět animace nebo reklamy ve formátu Adobe Flash. Uživatel bude moci zrušit pozastavení a animaci spustit na svou vlastní žádost. Prohlížeč by ale neměl blokovat Flash obsah, který je pro stránku důležitý a je jejím hlavním významem, tedy videa nebo hry. Jak moc spolehlivá bude tato detekce, se teprve ukáže.


Microsoft Edge


Výhodou tohoto řešení bude nižší zátěž CPU, vyšší výdrž mobilních zařízení i vyšší bezpečnost. Nespouštění flashových reklam bude dalším tlakem pro to, aby se přestaly používat reklamy v tomto formátu, a aby se přešlo např. na HTML5.

Připomeňme, že tento týden měl Flash další velký problém s bezpečností v podobě závažné chyby CVE-2016-1019. Ta totiž dovolovala útočníkům napadnout počítače s Adobe Flash verze 21.0.0.182 a 21.0.0.197. Přes tyto verze Adobe Flash bylo možné nainstalovat např. ransomware (vyděračský software), přičemž bylo zaznamenáno několik útoků využívajících tento nedostatek (např. nemocnice Methodist Hospital v Kentucky, USA).

Zdroj: windows.com, adobe.com, trendmicro.com
reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala37 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek12 komentářů