reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft očekává, že HoloLens vojáky nejdříve zklame

, , aktualita
Microsoft očekává, že HoloLens vojáky nejdříve zklame
Ukazuje se, že technologie pro smíšenou či rozšířenou realitu nemají snadný vývoj a výsledky vždy neodpovídají prvotním očekáváním. Se zklamáním vojáků nyní počítá i Microsoft, který pro ně adaptuje svůj HoloLens. 
Microsoft očekává, že HoloLens vojáky nejdříve zklame
Microsoft připravuje verzi HoloLens pro US Army v rámci zakázky o hodnotě 22 miliard dolarů, čili nejde o zrovna malý projekt, i když ona zmíněná suma je zatím spíše jen teoretická a platit bude v případě, že se systém osvědčí a americká armáda jej plně využije. Zatím jde spíše o kontrakt z roku 2018 na 480 milionů dolarů, což také není zanedbatelná částka. Proto je trošku divné, že se nyní dozvídáme o očekávání Microsoftu, který sám mluví o zklamání. 
 
 
V případě systému HoloLens pro armádu budeme mluvit spíše o Integrated Visual Augmentation System (IVAS), přičemž první američtí vojáci už začali dostávat své prototypy a právě o nich Microsoft mluví. Jako by firma chtěla trošku zchladit očekávání armády, když uvádí, že použitá technologie zatím nefunguje dle očekávání, ovšem tyto informace nepochází z veřejného vyjádření, ale z interní zprávy. 
 
IVAS mají být zařízení, která vojákům umožní získat výhodu před nepřítelem, aby jej mohli dříve než on je nalézt a zaútočit na něj. US Army očekává, že získá na 100.000 těchto zařízení, která bude možné přimontovat na vojenské přilby a využít i jejich noční/infra vidění, sledování životních funkcí i ochranu sluchu. 
 
Nedávno se přitom objevila informace o tom, že tým HoloLens "hází ručník do ringu" a že vývoj je v podstatě v troskách, což Microsoft ihned popřel. Ani dnešní zpráva ale nenasvědčuje tomu, že by vše mělo být v naprostém pořádku.
 
Jak uvádí Business Insider, v interní zprávě ve firmě Microsoft se píše, že v případě nových dodávek prototypů armádních HoloLens se očekává negativní zpětná vazba, a to zvláště kvůli tomu, že pokrok oproti dříve prezentovaným verzím je slabý. Ovšem i armáda má dle Microsoftu spíše nízká očekávání, což přijde vhod, neboť "rozdíl mezi očekáváními a skutečnou nabídkou tak alespoň nebude velký". 
 
Co konkrétně by ale mohlo vojákům nevyhovovat? Dle dané zprávy půjde především o špatnou schopnost přizpůsobit se slabému osvětlení a také asi nebudou spokojeni s výkonem při sledování v IR spektru. Armáda také očekává, že dostane zbrusu nové prototypy, nicméně 34 ze zaslaných kusů už bylo použito v rámci vývoje. 


reklama
reklama
reklama