www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD

Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
, , aktualita
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
K oblíbeným
reklama
V seznamu nejhodnotnějších firem vidíme především technologické giganty a jak vidno, daří se jim pořád růst. Zatímco Apple, který byl první americkou firmou, jež překonala hranici 2 bilionů USD, ještě stále živí z větší části prodej hardwaru, u dalších firem je segment služeb výraznějším motorem. Právě služby (cloud, reklama, předplatná, provize z prodeje obsahu,...) jsou zlatým dolem, a i proto se Apple tak moc snaží soustředit se na svůj cloud, předplatná a provize z prodeje softwaru. Tam lze růst více než v oblasti hardwaru. A ukazuje se to i v případě Microsoftu, který je druhou americkou firmou, jež přesáhla hodnotu 2 bilionů USD. Do klubu 2bilionových firem patří i Saudi Aramco, která je sice teď níže, ale v minulosti už také byla nad touto hranicí, a to dokonce dříve než Apple.
 
Microsoft logo
 
Akcie Microsoftu včera dosáhly hodnoty 265,79 USD, čímž těsně překonala tuto hranici. Firmě paradoxně pomohla koronavirová pandemie. I když v březnu 2020 spadly akcie o téměř 30 % na cca 135 USD, různá opatření, která přikovala pracující doma k počítačům, pak firmě pomáhala. Zvýšil se zájem o cloudové služby, Microsoft 365, komunikátor Microsoft Teams a další. Za jeden a čtvrt roku se tak hodnota firmy z loňského minima v podstatě zdvojnásobila. Teď si představme, jak by se Microsoftu mohlo finančně dařit, kdyby se mu podařilo přesvědčit uživatele, aby využívali jeho obchod s aplikacemi podobně, jak si lidé stahují aplikace na iOSu nebo Androidu.
 
Pokud jde o nynější pořadí na amerických burzách, vede Apple s 2,24 bln. USD, pak je již zmíněný Microsoft s 2,0 bln. USD. Na tuto hranici pomalu útočí i Amazon s 1,77 bln. USD a Alphabet (Google) s 1,67 bln. USD. Na dalším místě je pak opět technologický gigant, Facebook, jenže ten je se svými 961 mld. USD ještě pod jedním bilionem. Zajímavá jsou i další místa. Následuje Tesla s 601 mld. USD a TSMC s 593 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Včera, aktualita, Jan Vítek