Microsoft ukončil podporu Edge Legacy. Od podzimu se přejde na 4týdenní updaty

Microsoft ukončil podporu Edge Legacy. Od podzimu se přejde na 4týdenní updaty
, , aktualita
Původní Microsoft Edge to už má za sebou. Nová verze na jádře Chromium se objevila počátkem roku 2020 a bylo dopředu ohlášeno, že původní varianta skončí. Tak se nyní i děje a podpora byla ukončena.
K oblíbeným
reklama
V lednu 2020 se objevil nový Microsoft Edge na jádře Chromium, který nahradil původní variantu s enginem EdgeHTML. Bylo jasné, že původní variantu už čeká jen krátký život. Před pár dny, konkrétně 9. března 2021, tak byla ukončena podpora této verzi a nyní bude podporována už jen ta nová s jádrem Chromium. Za měsíc, 13. dubna 2021, dojde k odinstalování původního Edge a nainstalování nové verze.
 
Microsoft Edge
 
Není to ale jediná změna. Poněvadž Chromium přechází ze 6týdenních na 4týdenní aktualizace, tomu se přizpůsobí i Edge. Před pár dny jsme se tak dozvěděli, že konkurenční Chrome 94 vyjde 21. září 2021 a od té doby bude mít většinou 4týdenní mezery mezi velkými aktualizacemi. V případě prohlížeče Microsoftu to bude také Edge verze 94, která vyjde 23. září 2019. I zde se až na výjimky bude počítat se 4týdenním cyklem (stejně jako u Chromu, i u Edge bude větší 1,5měsíční mezera mezi listopadovou verzí 96 a lednovou 97). Také Edge bude nabízet Extended Stable s 8týdenním cyklem pro podnikové uživatele, aby měli více času na otestování.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lenovo uzamyká svá podniková PC s Ryzeny, procesory se nedají použít jinde Lenovo uzamyká svá podniková PC s Ryzeny, procesory se nedají použít jinde
Můžeme tak mluvit o problematice zvané vendor lock, která se týká uměle stanovených omezení, s jejichž pomocí nějaký výrobce brání svobodnému využití hardwaru jiným způsobem než on sám uzná za vhodné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung Exynos 2200: GPU AMD RDNA2 a výroba pomocí 4nm EUV Samsung Exynos 2200: GPU AMD RDNA2 a výroba pomocí 4nm EUV
Dlouho očekávaný high-endový mobilní procesor Samsung Exynos 2200 přichází. Dostává GPU vycházející z architektury AMD RDNA 2 s podporou ray-tracingu, vyráběn bude pomocí pokročilého 4nm EUV procesu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Radeon RX 6950XT, 6850XT i 6750XT v dohledu? A co vůbec mohou nabídnout? Radeon RX 6950XT, 6850XT i 6750XT v dohledu? A co vůbec mohou nabídnout?
V poslední době se množí informace o chystaném refreshi dnešních karet Radeon RX 6000, a to konkrétně výkonnějších verzí. Mluví o tom řada leakerů, takže se podívejme na to, co nám sdělují a co můžeme čekat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ambiciózní Tchaj-wan si chce vyrábět veškerou výbavu pro produkci čipů Ambiciózní Tchaj-wan si chce vyrábět veškerou výbavu pro produkci čipů
Tchaj-wanská prezidentka Cchaj Jing-wen oznámila velice ambiciózní plán, který se týká vývoje a výroby strojů pro produkci počítačových čipů. Co se o tomto záměru zatím dozvíme a lze jej označit za reálný?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GT 1010 nedorazila ani po roce, byla ale už otestována GeForce GT 1010 nedorazila ani po roce, byla ale už otestována
Právě dnes je tomu rok, co jsme poprvé a do této doby naposledy zmínili kartu GeForce GT 1010, která se měla objevit na trhu coby nový absolutní low-end. Jenomže dosud se neobjevila, i když se zřejmě nevypařila.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře