www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI přijde s levnou deskou pro Alder Lake s napájením ATX12VO

MSI přijde s levnou deskou pro Alder Lake s napájením ATX12VO
, , aktualita
MSI alespoň prozatím pojme napájecí standard ATX12VO jako vhodnou výbavu levnějších základních desek s paticí LGA 1700. Půjde tak o modely pro procesory Alder Lake, a to s čipsetem H610. 
K oblíbeným
reklama
Čipset Intel H610 stojí nejníže v hierarchii série 600, a deska MSI Pro H610M 12VO tak rozhodně nebude patřit mezi drahé modely, což je menší překvapení potom, co MSI loni představilo svou desku Z590 Pro 12VO, kterou ale aktuálně ani nemůžeme najít v nabídce firmy, a tak to vypadá, že se snad nakonec ani nezačala prodávat, přinejmenším ne v maloobchodě. 
 
 
My bychom se tak nemuseli dočkat ani modelu MSI Pro H610M 12VO, neboť dle THW půjde o desku určenou především pro výrobce počítačů. Jistá možnost tu přeci jen je, i když my stejně o nic nepřijdeme, pokud se tak nestane. Ostatně se nedá říci, že bychom se na trhu mohli prodírat nabídkou napájecích zdrojů se standardem ATX12VO. Nějaké sice už byly představeny, jako třeba FSP Group FSP750-27SCB či High Power HP1-P650GD-F12S, ale sehnat je, to už je jiná věc. 
 
Standard ATX12VO, dle nějž se do desky dodává pouze 12V napětí a ona sama si pak zajistí další potřebná, se tak zatím v DIY sektoru v podstatě nerozšiřuje. Tomu se ani nelze divit, když samotní výrobci desek neskrývali to, jak málo jsou z tohoto standardu nadšeni. Ten se samozřejmě může časem ujmout, ale pokud ano, půjde zřejmě o velice pomalý přechod, který se bude nejdříve odehrávat v oblasti hotových sestav od různých výrobců.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek