www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI přijde s levnou deskou pro Alder Lake s napájením ATX12VO

MSI přijde s levnou deskou pro Alder Lake s napájením ATX12VO
, , aktualita
MSI alespoň prozatím pojme napájecí standard ATX12VO jako vhodnou výbavu levnějších základních desek s paticí LGA 1700. Půjde tak o modely pro procesory Alder Lake, a to s čipsetem H610. 
K oblíbeným
reklama
Čipset Intel H610 stojí nejníže v hierarchii série 600, a deska MSI Pro H610M 12VO tak rozhodně nebude patřit mezi drahé modely, což je menší překvapení potom, co MSI loni představilo svou desku Z590 Pro 12VO, kterou ale aktuálně ani nemůžeme najít v nabídce firmy, a tak to vypadá, že se snad nakonec ani nezačala prodávat, přinejmenším ne v maloobchodě. 
 
 
My bychom se tak nemuseli dočkat ani modelu MSI Pro H610M 12VO, neboť dle THW půjde o desku určenou především pro výrobce počítačů. Jistá možnost tu přeci jen je, i když my stejně o nic nepřijdeme, pokud se tak nestane. Ostatně se nedá říci, že bychom se na trhu mohli prodírat nabídkou napájecích zdrojů se standardem ATX12VO. Nějaké sice už byly představeny, jako třeba FSP Group FSP750-27SCB či High Power HP1-P650GD-F12S, ale sehnat je, to už je jiná věc. 
 
Standard ATX12VO, dle nějž se do desky dodává pouze 12V napětí a ona sama si pak zajistí další potřebná, se tak zatím v DIY sektoru v podstatě nerozšiřuje. Tomu se ani nelze divit, když samotní výrobci desek neskrývali to, jak málo jsou z tohoto standardu nadšeni. Ten se samozřejmě může časem ujmout, ale pokud ano, půjde zřejmě o velice pomalý přechod, který se bude nejdříve odehrávat v oblasti hotových sestav od různých výrobců.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA v Izraeli posílí vývoj svých procesorů NVIDIA v Izraeli posílí vývoj svých procesorů
Společnost NVIDIA se dle izraelského zpravodajského serveru Globes rozhodla výrazně posílit svůj tamní tým inženýrů vyvíjejících nové procesory, což nejspíše znamená, že o ně bude soupeřit i s Intelem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zaměstnanec AMD potvrzuje, Navi 24 z RX 6500 XT je hlavně pro mobilní APU Zaměstnanec AMD potvrzuje, Navi 24 z RX 6500 XT je hlavně pro mobilní APU
To, co zaznělo včera v naší diskuzi, bylo potvrzeno jedním ze zaměstnanců firmy AMD. Grafický čip Navi 24, který se ocitl i na tolik kritizované kartě Radeon RX 6500 XT, patří především po bok mobilních Rembrandtů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel získal pro svý bitcoinový ASIC první zákazníky Intel získal pro svý bitcoinový ASIC první zákazníky
Intel sám ještě nepředstavil svůj ASIC s kódovým označením Bonanza Mine, o němž se přímo od něj dozvíme více až 23. února. Nyní se ale dozvídáme něco o tom, pro koho bude tento hardware určen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel v irské Fab 34 dosáhl důležitého milníku v nasazení 7nm procesu Intel v irské Fab 34 dosáhl důležitého milníku v nasazení 7nm procesu
Už v roce 2019 začal Intel realizovat svůj plán na rozšíření své výroby v irském Leixlip, a to s cílem spustit později výrobu pomocí 7nm procesu, který je nyní označován jako Intel 4. Přípravy pokračují dle 4letého plánu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přetaktovaný Intel Core i3-12300 rozdrtil rekord 4jádrových CPU v počítání pí Přetaktovaný Intel Core i3-12300 rozdrtil rekord 4jádrových CPU v počítání pí
Procesory Alder Lake je možné na vhodných základních deskách přetaktovat i ve verzích s uzamčeným násobičem. Core i3-12300 byl takto vyhnán na frekvenci více než 5,4 GHz a ustanovil nový rekord v počítání čísla pí mezi 4jádrovými CPU.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře