www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM

Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
, , aktualita
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
K oblíbeným
reklama
Už dobře víme, že Samsung chystá nové procesory Exynos postavené na architektuře ARM, které budou mít mobilní GPU od AMD. Odhadované datum uvedení se několikrát měnilo v řádech let tam a zpět, nyní to však vypadá, že by to nemuselo být až tak daleko, hovoří se dokonce o letošku. Poslední informace navíc naznačují, kam tyto procesory (alespoň některé z nich) vlastně zamíří. Mělo by totiž jít o notebooky, tedy o konkurenci Qualcomm Snapdragon 8cx nebo Apple M1.
 
Samsung Exynos
 
Nový Exynos 2200 by měl být výkonnějším řešením než Exynos 2100. Své místo by v noteboocích Samsung s operačním systémem Windows 10 pro ARM měl najít už v druhé polovině letošního roku (ve třetím čtvrtletí). Zatím ale není jasné, zda (a kdy) se AMD GPU dostane i do smartphonů. Vypadá to tak, že zde máme dalšího výrobce, který chce protlačit ARM i do standardních počítačů. Architektura x86 tak má dalšího protivníka.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Newegg začal přijímat "mememěnu" Dogecoin Newegg začal přijímat "mememěnu" Dogecoin
Internetový mem Doge se objevil už v roce 2013 a stejně jako jiné memy začal žít svým vlastním životem, ovšem to v tomto případě vyústilo ve velice populární altcoin zvaný Dogecoin. A právě ten nyní začal přijímat obchod Newegg. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste
Pro start nové kryptoměny, která není primárně založena na výkonu hardwaru, ale na kapacitě úložného místa, je aktuálně zřejmě velice vhodná doba. Kryptoměny jsou stále na vzestupu a úložných zařízení je na trhu dost. Tedy zatím. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GANverse3D dokáže z 2D snímků vytvořit 3D objekty NVIDIA GANverse3D dokáže z 2D snímků vytvořit 3D objekty
Výzkumníci NVIDIE zabývající se vývojem systémů umělé inteligence připravili nástroj GANverse3D, rozšíření pro NVIDIA Omniverse. Ten dokáže z prostých 2D fotografií vytvořit odpovídající 3D model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala