www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nvidia GPU Hardware Scheduling a testy na CPU AMD a Intel

Nvidia GPU Hardware Scheduling a testy na CPU AMD a Intel
, , aktualita
NVIDIA tento týden představila novou funkci, a sice hardwarově akcelerovaný GPU scheduling, který se týká řízení využití paměti na grafické kartě, jež operační systém přenechá jí samotné. Nyní tu máme další test s využitím platforem AMD a Intel. 
K oblíbeným
reklama
Hardwarově akcelerovaný GPU scheduling je otázka podpory ze strany NVIDIE i Microsoftu, který tuto funkci nabízí v rámci nejnovější verze Windows 10 2004. My jsme se už podívali na krátký test serveru wccftech s využitím karet GeForce RTX 2080 Ti a GTX 1650 Super, kde se ukázalo, že nová funkce může být užitečná právě především v případě slabších karet. 
 
 
Nyní je tu další test, a tentokrát od serveru Tom's Hardware, který už je rozsáhlejší a bere v potaz i platformu, čili využívá jednak procesor Intel Core i9-9900K a pak Ryzen 9 3900X, dále rozlišuje mezi DirectX 11 a 12 (na API by však tato funkce dle NVIDIE záviset neměla) a také tu máme dvě velice rozdílné karty, a to GeForce RTX 2080 Ti a GTX 1050. 
 
 
Na celý test se můžete podívat v původním článku, zatímco my se zaměříme jen na to, co z něj vyplývá. Jak ukazují výše zveřejněné grafy, hardwarově akcelerovaný GPU scheduling (značený jako HWS) může snímkovací frekvenci mírně vylepšit, anebo také zhoršit. Problém je ovšem ten, že v mnoha případech jsou rozdíly tak malé, že bych se osobně zdráhal mluvit o čemkoliv jiném, než je pouhá chyba v měření. 
 
Záleží pak především na tom, jak konzistentní výsledky dokáží benchmarky poskytovat, přičemž hry v tomto ohledu právě zrovna nevynikají, a to na rozdíl třeba od procesorových testů Cinebench. Pokud se tak výsledky mohou lišit i v rámci několika snímků za sekundu, pak při standardním počtu (třech) opakování testů je nesmyslné vyvozovat závěry v případě, kdy jde třeba jen o rozdíl 1,5 FPS. 
 
Nicméně to v případě testů serveru Tom's Hardware neplatí vždy a zvláště v testech 99% nejrychleji vykreslených snímků, kde může být rozdíl například i 82 vs. 89,3 FPS (The Division 2, 9900K s RTX 2080 Ti pod DX11). Dále se ukazuje, že dle NVIDIE může být sice funkce HWS nezávislá na API, ale v testech vidíme něco trošku jiného, čili že pod DX11 šlo v Borderlands 3 o pokles výkonu s HWS, zatímco pod DX12 šly FPS naopak nahoru. Ovšem právě toto je jeden z případů, kdy jsou rozdíly mezi jednotlivými výsledky tak malé, že není vhodné z nich vyvozovat nějaké závěry. 
 
Potvrzují se také závěry testu serveru wccftech, a sice že v případě průměrných FPS jsou rozdíly spíše zanedbatelné a ukáží se spíše v testech, které eliminují vliv procenta nejpomaleji vykreslených snímků. Problém je ale ten, že o HWS nelze tvrdit, že nám výkon obecně vylepší. Výsledky se liší dle konkrétní hry, použitého API a karty a mohou být s HWS horší, anebo lepší. Dá se ale říci alespoň to, že zde téměř nezáleží na použité platformě. 
 
Pokud by se sečetly výsledky z tohoto testu, pak rozdíly mezi HWS a konvenčním způsobem správy paměti na kartě v podstatě nejsou žádní, neboť se nárůst výkonu v některých titulech a pokles v jiných vzájemně vyruší. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel
Tržní kapitalizace společnosti NVIDIA, čili aktuální souhrnná hodnota všech jejích akcií na trhu, vůbec poprvé v historii překonala Intel. Tím se NVIDIA v tomto ohledu stala nejhodnotnějším americkým výrobcem čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů