www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nvidia GPU Hardware Scheduling a testy na CPU AMD a Intel

Nvidia GPU Hardware Scheduling a testy na CPU AMD a Intel
, , aktualita
NVIDIA tento týden představila novou funkci, a sice hardwarově akcelerovaný GPU scheduling, který se týká řízení využití paměti na grafické kartě, jež operační systém přenechá jí samotné. Nyní tu máme další test s využitím platforem AMD a Intel. 
K oblíbeným
reklama
Hardwarově akcelerovaný GPU scheduling je otázka podpory ze strany NVIDIE i Microsoftu, který tuto funkci nabízí v rámci nejnovější verze Windows 10 2004. My jsme se už podívali na krátký test serveru wccftech s využitím karet GeForce RTX 2080 Ti a GTX 1650 Super, kde se ukázalo, že nová funkce může být užitečná právě především v případě slabších karet. 
 
 
Nyní je tu další test, a tentokrát od serveru Tom's Hardware, který už je rozsáhlejší a bere v potaz i platformu, čili využívá jednak procesor Intel Core i9-9900K a pak Ryzen 9 3900X, dále rozlišuje mezi DirectX 11 a 12 (na API by však tato funkce dle NVIDIE záviset neměla) a také tu máme dvě velice rozdílné karty, a to GeForce RTX 2080 Ti a GTX 1050. 
 
 
Na celý test se můžete podívat v původním článku, zatímco my se zaměříme jen na to, co z něj vyplývá. Jak ukazují výše zveřejněné grafy, hardwarově akcelerovaný GPU scheduling (značený jako HWS) může snímkovací frekvenci mírně vylepšit, anebo také zhoršit. Problém je ovšem ten, že v mnoha případech jsou rozdíly tak malé, že bych se osobně zdráhal mluvit o čemkoliv jiném, než je pouhá chyba v měření. 
 
Záleží pak především na tom, jak konzistentní výsledky dokáží benchmarky poskytovat, přičemž hry v tomto ohledu právě zrovna nevynikají, a to na rozdíl třeba od procesorových testů Cinebench. Pokud se tak výsledky mohou lišit i v rámci několika snímků za sekundu, pak při standardním počtu (třech) opakování testů je nesmyslné vyvozovat závěry v případě, kdy jde třeba jen o rozdíl 1,5 FPS. 
 
Nicméně to v případě testů serveru Tom's Hardware neplatí vždy a zvláště v testech 99% nejrychleji vykreslených snímků, kde může být rozdíl například i 82 vs. 89,3 FPS (The Division 2, 9900K s RTX 2080 Ti pod DX11). Dále se ukazuje, že dle NVIDIE může být sice funkce HWS nezávislá na API, ale v testech vidíme něco trošku jiného, čili že pod DX11 šlo v Borderlands 3 o pokles výkonu s HWS, zatímco pod DX12 šly FPS naopak nahoru. Ovšem právě toto je jeden z případů, kdy jsou rozdíly mezi jednotlivými výsledky tak malé, že není vhodné z nich vyvozovat nějaké závěry. 
 
Potvrzují se také závěry testu serveru wccftech, a sice že v případě průměrných FPS jsou rozdíly spíše zanedbatelné a ukáží se spíše v testech, které eliminují vliv procenta nejpomaleji vykreslených snímků. Problém je ale ten, že o HWS nelze tvrdit, že nám výkon obecně vylepší. Výsledky se liší dle konkrétní hry, použitého API a karty a mohou být s HWS horší, anebo lepší. Dá se ale říci alespoň to, že zde téměř nezáleží na použité platformě. 
 
Pokud by se sečetly výsledky z tohoto testu, pak rozdíly mezi HWS a konvenčním způsobem správy paměti na kartě v podstatě nejsou žádní, neboť se nárůst výkonu v některých titulech a pokles v jiných vzájemně vyruší. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek