NVIDIA nabídne RTX 3000 Founders Edition i prostřednictvím jiných prodejců

NVIDIA nabídne RTX 3000 Founders Edition i prostřednictvím jiných prodejců
, , aktualita
NVIDIA přiznává, že její vlastní obchod potřebuje vylepšení a změny, a tak se rozhodla své GeForce Founders Edition nabízet prostřednictvím svých obchodních partnerů. V USA to bude BestBuy. 
K oblíbeným
reklama
Situace s nabídkou karet GeForce RTX 3000 se u nás prakticky nezměnila. Hlavní prodejci navenek neudávají ani ceny a jinde jsou dodací lhůty dlouhé, a to s tím, že je velice obtížné takovým údajům věřit a ceny jsou navíc dle očekávání stále nafouknuté. Za pár dní to už přitom bude měsíc, co se začaly prodávat karty RTX 3080, které za udávaných 19 tisíc korun rozhodně neseženeme a tento údaj vypadá spíše jako špatný vtip. 
 
Nyní do toho přichází NVIDIA s informací, že se chystá přepracovat svůj online obchod a mezitím prodej svých karet Founders Edition svěří jiným. V USA to bude partner BestBuy a pokud jde o Evropu, zde NVIDIA nikoho nespecifikovala, takže to vypadá, že evropští zákazníci mají prostě smůlu. Ostatně NVIDIA si nemůže vybrat jako v USA jen jednoho prodejce, který by se postaral alespoň o země EU. Na druhou stranu, BestBuy by ani v USA neměl být jediný a přidat se mají i další prodejci. 
 
 
NVIDIA jinak stále slibuje, že dodávky karet se v příštích týdnech zlepší. Dle Jensena Huanga nejde o nedostatek jako takový, ale o neočekávaně vysokou poptávku. Jenomže ještě před nástupem karet RTX 3080 na trhu server TweakTown hlásil, že karet bude málo a nedostatek potrvá do konce roku, což Huang později sám potvrdil. V tu dobu ještě žádná poptávka neexistovala, protože tu nebyla ze strany obchodů ani nabídka. 
 
Dle Huanga tak NVIDIA tak velkou poptávku ani neočekávala, čemuž se dá jen těžko věřit, když on sám nové RTX 3080 prezentoval jako dvojnásobně výkonné karty v porovnání s RTX 2080 za stejnou cenu. Muselo mu být naprosto jasné, že zájem zákazníků bude enormní a že připravené zásoby nebudou ani zdaleka stačit. Šéf NVIDIE má ale svou mantru o poptávce a odmítá připustit, že by jeho firma nebyla připravena a že předvedla ukázkový paper launch. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek