NVIDIA prý odkládá RTX 3080 Ti na neurčito

NVIDIA prý odkládá RTX 3080 Ti na neurčito
, , aktualita
A není čemu se divit. NVIDIA se na virtuálním CES 2021 ani slůvkem nezmínila o tom, že by si takovou kartu chystala, i když o té jsme už našli dost známek, které jednoznačně ukazovaly na to, že se chystá. 
K oblíbeným
reklama
Od společnosti AMD jsme očekávali oznámení nástupců dnešních Radeonů RX 5700 a 5700 XT, které nepřišlo a neobjevila se ani GeForce RTX 3080 Ti, kterou prozradil už třeba i Asus. Ve skutečnosti tak jediná desktopová grafická novinka byla v podobě GeForce RTX 3060 se 12 GB paměti a ani ta ještě nemá své pevné a konkrétní datum vypuštění na trh. 
 
 
Kanál Gamersnexus nyní hlásí, že karta GeForce RTX 3080 Ti byla odložena, a to na neurčito, přičemž důvody jsou vcelku jasné. NVIDIA i AMD mluví o tom, že karet bude na trhu nedostatek přinejmenším v celém prvním letošním kvartálu a nikdo se ani neodvážil slíbit, že v druhém se situace začne zlepšovat. Aktuálně je možná spíše ještě horší než koncem minulého roku. 
 
Důvod odložení GeForce RTX 3080 Ti tak nepřekvapí. Jde o nedostatek GPU, jichž NVIDIA nemá potřebné množství ani pro SKU, která jsou již na trhu. A je jasné, že GPU pro kartu RTX 3080 Ti by bylo k dispozici mnohem méně než pro karty RTX 3080, neboť by šlo o ty nejlépe vyrobené čipy GA102. Nemá tak cenu dále rozmělňovat nabídku, zvláště když NVIDIA stejně nemá vůbec žádný problém s udáním karet RTX 3090, na nichž utrží jistě mnohem víc, než kolik by získala za RTX 3080 Ti. 
 
Vedle toho prý byly zatím pozastaveny i plány na přípravu nových verzí karet Super, což se mohlo týkat modelů RTX 3080 a RTX 3070. Ty mají paradoxně méně paměti než nově ohlášená RTX 3060 a aby NVIDIA obhájila jejich nástup, jistě byla připravena jejich čipům přidat na výbavě, a tedy přihodit pár jednotek SM navíc. Případná RTX 3070 Super by navíc musela také využít čip GA102, neboť její GA104 už je na aktuální kartě využíván v plné verzi. ¨¨
 
To všechno tak nejspíše znamená, že v nejbližších měsících nastoupí RTX 3060, pak budeme čekat na RTX 3050 či 3050 Ti a nové slabší Radeony. Výkonnějších verzí GeForce se jen tak nedočkáme a je otázka, zda vůbec kdy přijdou. Uvidíme, zda nám zprávu o odložené RTX 3080 Ti brzy nepotvrdí také server VideoCardz.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 3050 pro těžaře? LHR a klesající hodnota ETH prodlužuje návratnost GeForce RTX 3050 pro těžaře? LHR a klesající hodnota ETH prodlužuje návratnost
GeForce RTX 3050 přijde na trh coby 8GB karta, která se tak na rozdíl od RX 6500 XT bude hodit i pro těžbu Etherea, ovšem jak to vypadá, těžaři se nakonec snad nebudou o tento model přetahovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Quantum-dot pro perovskity: solární články dosahují 25,7% účinnosti Quantum-dot pro perovskity: solární články dosahují 25,7% účinnosti
Perovskitové solární články se opět posouvají o něco dál. Vědci z EPFL a Korea Institute of Energy Research na ně aplikovali technologii kvantových teček a díky tomu dokázali jejich účinnost navýšit až na 25,7 % na malém formátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA v Evropě zdražuje své vlastní modely RTX 3000 NVIDIA v Evropě zdražuje své vlastní modely RTX 3000
NVIDIA se rozhodla zdražit své vlastní karty Founders Edition, což zatím platí dle dostupných informací jen v Evropské Unii, ovšem brzy by se měla "dočkat" rovněž Velká Británie. Jaký je důvod pro zdražení zrovna v této době? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel varuje před poškozením přetaktovaných neodemknutých procesorů Intel varuje před poškozením přetaktovaných neodemknutých procesorů
Intel zřejmě nerad vidí, jak se na moderních deskách díky nastavení základního taktu BCLK přetaktovávají i běžné procesory Alder Lake-S, které nepatří mezi modely K s odemknutým násobičem. Co k tomu říká?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
MediaTek demonstroval Wi-Fi 7: 2,4× rychlejší než Wi-Fi 6 MediaTek demonstroval Wi-Fi 7: 2,4× rychlejší než Wi-Fi 6
MediaTek spolupracuje na vývoji nového standardu Wi-Fi 7, který má přinést násobně rychlejší datové přenosy. Nyní demonstroval první funkční připojení Wi-Fi 7 a hovoří se o 2,6krát vyšší rychlosti než u Wi-Fi 6.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala