NVIDIA prý odkládá RTX 3080 Ti na neurčito

NVIDIA prý odkládá RTX 3080 Ti na neurčito
, , aktualita
A není čemu se divit. NVIDIA se na virtuálním CES 2021 ani slůvkem nezmínila o tom, že by si takovou kartu chystala, i když o té jsme už našli dost známek, které jednoznačně ukazovaly na to, že se chystá. 
K oblíbeným
reklama
Od společnosti AMD jsme očekávali oznámení nástupců dnešních Radeonů RX 5700 a 5700 XT, které nepřišlo a neobjevila se ani GeForce RTX 3080 Ti, kterou prozradil už třeba i Asus. Ve skutečnosti tak jediná desktopová grafická novinka byla v podobě GeForce RTX 3060 se 12 GB paměti a ani ta ještě nemá své pevné a konkrétní datum vypuštění na trh. 
 
 
Kanál Gamersnexus nyní hlásí, že karta GeForce RTX 3080 Ti byla odložena, a to na neurčito, přičemž důvody jsou vcelku jasné. NVIDIA i AMD mluví o tom, že karet bude na trhu nedostatek přinejmenším v celém prvním letošním kvartálu a nikdo se ani neodvážil slíbit, že v druhém se situace začne zlepšovat. Aktuálně je možná spíše ještě horší než koncem minulého roku. 
 
Důvod odložení GeForce RTX 3080 Ti tak nepřekvapí. Jde o nedostatek GPU, jichž NVIDIA nemá potřebné množství ani pro SKU, která jsou již na trhu. A je jasné, že GPU pro kartu RTX 3080 Ti by bylo k dispozici mnohem méně než pro karty RTX 3080, neboť by šlo o ty nejlépe vyrobené čipy GA102. Nemá tak cenu dále rozmělňovat nabídku, zvláště když NVIDIA stejně nemá vůbec žádný problém s udáním karet RTX 3090, na nichž utrží jistě mnohem víc, než kolik by získala za RTX 3080 Ti. 
 
Vedle toho prý byly zatím pozastaveny i plány na přípravu nových verzí karet Super, což se mohlo týkat modelů RTX 3080 a RTX 3070. Ty mají paradoxně méně paměti než nově ohlášená RTX 3060 a aby NVIDIA obhájila jejich nástup, jistě byla připravena jejich čipům přidat na výbavě, a tedy přihodit pár jednotek SM navíc. Případná RTX 3070 Super by navíc musela také využít čip GA102, neboť její GA104 už je na aktuální kartě využíván v plné verzi. ¨¨
 
To všechno tak nejspíše znamená, že v nejbližších měsících nastoupí RTX 3060, pak budeme čekat na RTX 3050 či 3050 Ti a nové slabší Radeony. Výkonnějších verzí GeForce se jen tak nedočkáme a je otázka, zda vůbec kdy přijdou. Uvidíme, zda nám zprávu o odložené RTX 3080 Ti brzy nepotvrdí také server VideoCardz.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku
Vodík je nejspíš jedním z řešení energetiky budoucnosti. V Kanadě proto zahajují výstavbu 88MW vodní elektrárny, která by měla produkovat zelený vodík a kyslík. Obojí by se mělo využívat v průmyslu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala