NVIDIA prý připravuje bohatou zásobu GeForce RTX 3050

NVIDIA prý připravuje bohatou zásobu GeForce RTX 3050
, , aktualita
Grafické karty GeForce RTX 3050 sice nemají být tolik "těžběodolné" jako nové Radeony RX 6500 XT, ale přesto by mohly být nakonec dostupnější. NVIDIA si prý chystá bohaté zásoby tohoto nového amperovského low-endu. 
K oblíbeným
reklama
Grafické karty AMD Radeon RX 6500 XT jsou vybaveny jen 4 GB RAM, díky čemuž budou naprosto nezajímavé pro těžaře Etherea a využitelné případně jen pro jiné a méně výnosné coiny. Zato GeForce RTX 3050 bude mít 8 GB paměti, takže ta se do těžebních rigů bezpochyby dostane, ale je třeba mít na paměti, že AMD má nyní na trhu se samostatnými grafickými kartami už méně než pětinový podíl, což se samozřejmě odráží i v hojnosti nabídky.
 
 
Dosud se také při nástupu nových modelů karet Ampere či RDNA 2 mluvilo spíše o tom, abychom nečekali bohaté úvodní zásoby. Nyní se ale dozvídáme, že karet RTX 3050 by měl být "relativní dostatek", což je samozřejmě velice vágní pojem, ale s naprosto opačným nádechem. 
 
 
Nabídka karet RTX 3050 by tak měla předčit i nabídku modelů RTX 3060/3060 Ti, což sice z výše uvedeného automatického překladu moc nevyplývá, ale ten je celý trošku pochroumaný. 
 
GeForce RTX 3050 přitom přichází na trh 27. ledna, čili jen několik dní před čínským Novým rokem. To znamená, že pak lze s ohledem na týden až dva týdny trvající volno počítat naopak s poklesem dodávek, což se ale bude samozřejmě týkat i jiného zboží. 
 
Bylo už také potvrzeno, že GeForce RTX 3050 nevyužívá GPU GA107, které by na jejích 2560 CUDA jader stačilo, ale notně osekané GA106. Dále tu bude zmíněných 8 GB paměti GDDR6 na 128bitové sběrnici s 224GB/s propustností. Karta dostala oficiální cenovku 250 dolarů, ale lze počítat s tím, že pod deset tisíc korun se rozhodně nepodívá. Reálných bude cca 15 tisíc korun vzhledem k tomu, že RTX 3060 už se objevují na hranici 20 tisíc. 
 
Ale uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet, ostatně poslední dobou přicházejí o vývoji dodávek spíše pozitivní zprávy.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek