www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA si zaregistrovala značku Hopper, bude to další generace?

NVIDIA si zaregistrovala značku Hopper, bude to další generace?
, , aktualita
Opět se objevilo příjmení Hopper, které patřilo Grace Hopper, americké průkopnici počítačových věd. Je tak velice pravděpodobné, že takto se bude označovat příští generace NVIDIE po Ampere. 
K oblíbeným
reklama
Grace Hopper je jedním z lidí stojících za vývojem programovacího jazyka COBOL a vůbec programovacích jazyků obecně, programovala i počítač Harvard Mark 1 a svými znalostmi přispěla válečné snaze Američanů v průběhu druhé světové. Ostatně v americkém námořnictvu dosáhla hodnosti kontra admirála, ovšem ne v aktivní službě na moři, o což se sice snažila, ale byla už příliš stará a bez potřebné tělesné "konstrukce" vstoupila jen do rezerv. Jako matematičky jí ostatně bylo zapotřebí jinde, a to právě u Mark 1. 
 
Grace Hopper 
 
Nyní už ovšem máme potvrzeno, že NVIDIA si krom jiných značek zaregistrovala právě i Hopper a my jsme se nedávno dozvěděli, že takto se má označovat další generace. 
 
 
Věc se má i tak, že dle starší zprávy, kde se označení Hopper objevilo, by GPU v této generaci měla být v podobě MCM, čili vícečipových modulů. A pokud ona zpráva měla pravdu o samotném označení, znamená to, že by nemusela lhát ani o samotných MCM čipech. Ostatně nás teprve čeká generace Ampere, kterou můžeme se střízlivým uvažováním očekávat někdy v příštím roce. To znamená, že Hopper by mohla nastoupit v roce 2022 a pak není zrovna moc důvodů se bránit myšlence, že by NVIDIA opravdu začala svá (hi-end) GPU kouskovat a propojovat s pomocí některé z moderních technologií pouzdření (EMIB, interposery). 
 
AMD také nyní všem ukazuje, že tvorba procesorů z více čipů může být velice dobře schůdná cesta, jak obejít výrobní omezení (velikost masek, výtěžnost, cena) a dodávat velice výkonné MCM CPU. Na GPU bude možné tento postup jistě aplikovat také, ostatně Intel s tím už oficiálně počítá v případě 7nm GPU Xe HPC "Ponte Vecchio". Nejde přitom jen o nějaký technologický výstřelek, ale v podstatě o nutnost pro ty výrobce, kteří chtějí i nadále soupeřit v hi-endu, což znamená a bude znamenat dodávat na trh čipy skládající se už pomalu z desítek miliard tranzistorů. 
 
Uvidíme ale, zda to v případě generace Hopper či ostatních GPU chystaných na první polovinu dvacátých let bude vyhrazeno právě jen hi-endu, anebo se výrobci rozhodnou i pro "čipletový přístup" v případě běžných grafických karet.  
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování
Gigabyte si chystá novou serverovou platformu, která dostala označení R161 Series a nabídne možnost přetaktování. K tomu bude ale zapotřebí kvalitní chlazení a právě o to se postará společnost Incooling. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ZOTAC Inspire Studio: sněhobílé mini PC s RTX pro tvůrce ZOTAC Inspire Studio: sněhobílé mini PC s RTX pro tvůrce
ZOTAC si jako specialista na výrobu počítačů malých rozměrů připravil i specialitku pro tvůrce obsahu, kteří by rádi využili technologie spojené pod platformou NVIDIA Studio. Můžeme tak očekávat i vysoký výkon karet GeForce RTX.
Dnes, aktualita, Jan Vítek