www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA v posledním čtvrtletí meziročně rostla o 16 %

NVIDIA v posledním čtvrtletí meziročně rostla o 16 %
, , aktualita
Společnost NVIDIA zveřejnila své finanční výsledky za první kvartál fiskálního roku 2015, který skončil 27. dubna. Za něj zaznamenala meziroční růst o slušných 16 procent. Čemu za to vděčí?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA tedy zakončila svůj první kvartál nového fiskálního roku tržbami 1,1 miliardy dolarů, což je meziročně o 16 procent více a oproti předchozímu kvartálu se jedná o 4% pokles z 1,144 miliardy. Je třeba ale srovnávat stejná období a z tohoto pohledu je to pro NVIDII dobrá zpráva.

Dle GAAP principů tak byl rozředěný zisk na akcii 0,24 dolarů v porovnání s 0,13 dolary o rok předtím. Čistý zisk pak meziročně vzrostl ze 77,9 milionů dolarů na 136,5 milionů. Pak tu máme i výsledky netýkající se GAAP principů, jež jako obvykle ukazují vyšší zisky, a to 166,1 milionů, což činí 0,29 US na akcii. NVIDIA plánuje vyplatit dividendy, a to 13. června ve výši 0,085 USD na akcii.

Jen-Hsun Huang, CEO firmy NVIDIA, za povzbudivými výsledky vidí především dobré prodeje herních karet pro PC a také pokroky v prodejích hardwaru pro cloudová a datová centra (IBM, Dell, HP). Zajištěnou budoucnost má mít také virtuální GPU serverová platforma NVIDIA GRID, kterou bude podporovat také VMware.

Mezi hlavní události z předchozího čtvrtletí pak patří uvedení nové řady notebookových GPU, a to GeForce GTX 800M včetně prvních mobilních Maxwell. Nyní tak již NVIDIA pomalu začíná odhalovat další generaci GPU, jíž bude Pascal. Ta nabídne podporu 3D pamětí a také technologii NVLink, která se uplatní také u budoucích procesorů POWER8 od IBM. Dále tu máme Jetson TK1, již dostupnou vývojovou platformu s čipem NVIDIA Tegra K1, která je určena pro robotiku, integrované systémy, automobilové systémy, atd.

Co se týče výhledu pro další období, pak druhý kvartál fiskálního roku 2015 má přinést tržby 1,1 miliardy, čili zhruba stejné jako v prvním kvartálu a marže 53,7 či 54 procent (GAAP a non-GAAP). NVIDIA tedy počítá s víceméně stejnými výsledky.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek