reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

OCZ přechází k Toshibě a představuje Vertex 460

22.1.2014, Jan Vítek, aktualita
OCZ přechází k Toshibě a představuje Vertex 460
Jak už jistě víte, společnost OCZ Technology se před zánikem zachránila díky Toshibě, která souhlasila s odkoupením jejích aktiv. Firma ale nepřestala pracovat na svých produktech a nově představuje Vertex 460.
Společnost OCZ Technology se dříve potýkala s nedostatečnými dodávkami paměti NAND Flash, klesajícími prodeji a celkově nedostatkem hotovosti, což ji nakonec položilo a hrozil jí zánik. Před ním ji zachránila firma Toshiba, která odkoupí její část produkující SSD, s čímž nakonec souhlasil soud v Delaware. OCZ však ještě dále hledá zájemce o svou divizi PC Power & Cooling, která vznikla dříve zakoupením stejnojmenné firmy vyrábějící počítačové zdroje.

Schválená akvizice má být dokončena již příští týden a OCZ tak díky svým potížím paradoxně vyřeší jeden svůj palčivý problém, a sice přístup k pamětem NAND Flash. Toshiba je jedním z velkých výrobců těchto pamětí a samotné OCZ už delší dobu vyrábí vlastní kontrolery a samozřejmě vytváří i příslušný firmware pro ně.

Ve své nejnovější tiskové zprávě nám chce OCZ představit svůj nový Vector 150 s 19nm MLC NAND Flash paměťmiToshiba nebo 256bitovým AES šifrováním, ovšem o něm jsme již informovali. Je tu však i jiná novinka, ato Vertex 460, čili pokračovat dlouhé a známé řady spotřebitelských modelů.

Ten je přímým nástupcem modelu Vertex 450 a založen je na stejném kontroleru Barefoot 3 M10, ovšem využije stejné paměti jako Vector 150. Vypadá to tedy, že firma OCZ vytvořila nový Vertex 460 jen proto, že dostala přístup k těmto pamětem a chtěla nové modely nějak odlišit. Výkon Vertex 450 a Vertex 460 je pak dle specifikací velmi podobný.

Dle dostupných informací nabídne dle očekávání nejvyšší výkon verze s nejvyšší kapacitou 480 GB, přičemž 240GB verze nebude moc zaostávat na rozdíl od 120GB modelu, který má výrazně pomalejší zápis a také dlouhodobý náhodný zápis 4K. K naměření techto hodnot výrobce využil testy ATTO (sekvenční operace), Crystal Disk Mark a Iometer 2010 (náhodné čtení/zápis).

Co se týče výdrže, pak SSD mají vydržet zapisovat 20 GB denně po dobu tří let, hodnota MTBF je 2 miliony hodin a za zmínku stojí také podpora 256bit AES šifrování a tříletá záruka.

Nakonec se můžeme podívat na nové firemní logo.

Zdroj: TZ OCZ Technology
reklama