reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
Komentáře od olda79
Mají tam chybu. Na TLOU ve FHD 8GB nestačí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
Žádný vypořádání zlata se dělat nemusí. Prostě centrální banka natiskne papirky, které odpovídají nějakému množství zlata., které má. Pak už kolují jen papírky. Kdo chce to skutečné zlato za ty papírky, tak si pro něj musí přijet a vyzvednout si ho.

Je úplně jedno kdo za krize může. Nemusí to být stát. Může jen zhoršit už vzniklou krizi. Každopádně centrální banka není stát. Proto by měla být politicky nezávislá a nebát se klepnout stát, trhy apod. přes prsty, když se něco děje.

Co to je za funkci účetní jednotka? Jak to souvisí s ekonomikou?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zlatý standard přece neznamená, že se převáží zlato. Nejsme ve středověku.

Peníze dojdou, když přestanou peníze kolovat v ekonomice. Může to být doprovázeno deflací. Proto se jí centrální bankéři bojí. Obecně je to situace, když všichni dojdou k přesvědčení, že nejlepší je nedělat nic a ekonimika se zastaví. Pak začnou banky a firmy postupně padat a domino efektem tu může najednou být velká krize.

Přehřátí ekonimiky je naopak až přehnaná circulace peněz, která vede k inflaci a hyperinflaci. V tom případě centrální banky zvyšují sazby a stahují peníze z ekonimiky.

Peníze nejsou jen pro uchování hodnoty, jako zlato či jiné komodity, ale hlavně pro směnu zboží a služeb. Už z podstaty dochází při té circulaci peněz k problémům. Pokud je množství peněz navázano na komoditu, tak s krizí nikdo nic neudělá. Na druhou stranu se to dá zneužívat, a pak to taky může skončit špatně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
To je omyl. Nemožnost ovlivnovat množství peněz právě vede k nestabilitám. To je v ekonomice normální. Proto se vesměs opustil zlatý standard. Když tzv. dojdou peníze a hrozí kolaps, tak centrální banka natiskne peníze. Když se rozjíždí inflace, tak je pomocí úroků stahuje z ekonomiky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Odpovídá rozložení ujetých kilometrů i autům se spalovacími motory? Není to v článku uvedeno. Pokud ne, tak závěr akorát je, že si auta na baterky prostě kupují lidé co jezdí málo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Jo je to možný, že se ten písek rozšíří. Jinak u toho vodíku není úplně pravda, že musí být vždy stlačen na stovky atmosfér. Nebo aspoň ne všude. Jsou například už pokusy prostě využít plynové rozvody pro distribuci vodíku. U toho písku to opět znemná mít na místě nějaký soláry ­/ větrníky navíc, nebo to ohřívat elektřinou. A tak se to nebude nejspíš dát moc použít u velkých měst. Výhoda vodíku je, že ty technologie jsou a fungují už dlouhý roky, akorát je to drahý­(nefektivni­). Vše ostatní jsou většinou prototypy, který se zatím nerozšírily.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tolik solárů a větrníků se instaluje, protože důležitá je průměrná produkce. Pokud by se mohlo do sítě připojit jen tolik kolik je schopnost i při maximální produkci zpracovat, tak po většinu roku musí běžet hodně centrálních zdrojů. Ten písek je při skladování energie ve stejné situaci jako vodík. A ano může být efektivnější, a nebo něco úplně jiného. Nemá smysl ukládat energii, kterou mohu využít. Momentálně nevyužitelnou energii se vyplatí ukládat i se ztrátama. Jaký konkrétní poměr toho nadbytku a jaký způsob ukládání bude to teď nikdo neví. Ten písek může být efektivnější, ale musí se někde postavit a tam stát. Vodík se dá převážet, stlačovat atd. Dá se využít přímo spalovaním nebo v článcích. Takže i když nebude tak efektivní, tak se možná bude používat. Nechci tvrdit, že to tak bude, ale automaticky říct, že vodík je ze hry se mi taky nezdá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
S tou vodou to není úplně pravda. To že se neyplatí vyrábět z vodík vody platí do okamžiku, kdy mám možnost tu potřebnou energii na výrobu vodíku jinak využít. Pokud třeba v létě jedou soláry a větrníky naplno a už nejsou ani žádný baterky kam tu elektřinu ukládat, tak je výroba vodíku v podstatě zadarmo, protože bych tu energii vyhodil. Je otázka kolik takovéto ­"volné­" energie bude, ale už dnes se to v létě děje. Taky obecně využití vodíku primárně na výrobu elektřiny není úplně nejlepší, protože opět je tam konverze. Nejlepší je jako hlavní využití pro teplo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak v efektivitě vodík podle mě nikdy nebude stačit na baterky. Vodík je spíš náhrada za plyn. Dá se ho vyrobit teoreticky neomezeně. Je otázka, jestli baterky se dokážou vyrobit v takovém rozsahu a množství, aby mohly být např. jako záloha pro energetiku. Zatím je to jen na dobu minut až pár hodin.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímavější bude až srovnání s Bergamem. Tohle je o ničem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nemá to být otevřený standard, který stačí zprovoznit aktualizací ovladačů. Je to ­"jen­" open source a cross platform.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(3)
Nevzpomínám si, že by AMD někdy slibovalo automatické fungování ve všech hrách. Kdyžtak prosím link. Oproti DLSS je to open source a funguje i na neAMD grafikách. Jak víc použitelné napříč herním světem si to představuješ?
https:­/­/gpuopen.com­/fsr­-announce/
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(13)  nízká(1)
Stejně by mě zajímalo, jak se projeví nesdílení L3 u CPU s dvěma CCX. A co teprv u 6­-ti jádra. Bude to 4+2 nebo 3+3?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nj osmičky zdarma najednou nesmrěj :­-D.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Samsung SSD 840 Pro 250GB je super, ale doporučuju Crucial MX100 512GB.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Já jsem k Mantle velice kritický.

1­) Je to uzavřený standard. Může ho změnit jen AMD. Ostatním je dovoleno ho jen implementovat. Až ho předá třeba např. Khronos group, tak má cenu říkat, že je to otevřené API.
2­) Nikde jsem ještě nečetl jak moc low­-level je. Jak moc je ušité na míru GCN. Zatím předpokládám, že je pro jen GCN a ostatní ho mohou emulovat.
3­) Otevřený standard tu je. Je to OpenGL ­(ES­). Pokud je moc high­-level, tak se může AMD zasadit o jeho doplnění o low­-level funkce.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Pokud vím, tak už se MS někde vyjádřil, že Mantle na XBONE prostě nebude.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"Vezměte v úvahu, že to za pár kliků myší není zrovna málo; i když jde o podmíněný trest, se záznamem v rejstříku trestů může nastat velký problém např. při hledání zaměstnání, založení živnosti a tak dále.­"

Obtížnost nerozhoduje. Někoho zabít může být otázkou jednoho ohlídnutí se stranou, když vjíždím na přechod. Trest odpovídá. Stejný problém může potkat i tu druhou ženu. Dnes si běžně zaměstnavatelé projdou ­"internetový profil­" uchazeče o zaměstání. A to nemluvím o tom, když na to narazí jeji blízcí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Vzhledem k reakcím lidí na Win8 bych se o klasický desktop nebál. Odstranění tlačítka Start napáchalo celosvětové škody v několika procentech HDP :D. Uživatelé si s tím prostě nedovedli poradit. Nedovedu si představit, kdyby měli najednou pracovat v ModernUI, Androidu apod. V delším horizontu možná, ale v dohledné době ne.

Budoucnost PC je už jiná věc. Mě osobně je jedno jaký počítadlo mám, když k tomu připojím klavesnici, myš a monitor. Na práci mi stačí výkon notebooku a v budoucnu možná i tabletu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nevím proč bych měl dávat nějakou alternativu. Problém této klávesnice je špatné rozložení kláves pro psaní. Má krátký pravý shift. Některé společnosti dělají zkrácený levý shift, protože ten je pak skoro stejně daleko jako dlouhý pravý shift. Dlouhý levý shift totiž zasahuje až pod klávesu A. Ovšem krátký pravý shift je pro psaní prostě fail.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
SteelSeries 6Gv2 rozhodně nemá klasické rozložení kláves. Na psaní je nevhodná.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ja si poridil tuhle:
http:­/­/www.madshrimps.be­/?action=getarticle&articID=647
V podtstate mam podobny vnitrnosti jako v testu ­(nForce4, CPU na 2.4GHz, 8800GT, 450W PSU­), ale teploty mam mnohem lepsi. Je to sice low model u Lian Li, ale chlazeni uplne v pohode.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)