reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od olsen (2)
Jestli si koupíš tohle na 2ghz nebo 65nm core2 na 2ghz bude úplně jedno. Že se to rychlejc přepíná se neprojeví, to jen možná umožňuje dosáhnout vyšší frekvence. Jenže intel ti stejnak prodá něco na 2 ghz, takže ti to může být fuk... 6MB chache asi moc výkonu navíc nepřinese.


Mimochodem, má někdo představu, jestli už tahle věc má hyperthreading ­(když už má sse4­), nebo to bude mít zase až další přepracované jádro?

A 2: Nemyslíte, že u Conroa měli být sse4 taky, ale borci je prostě zbodali a bylo třeba jivh většinu vyřadit? Zbytek pak pojmenovali ssse3, blázni... nebo to je jak praxe s P4, kdy HT měli všechny kousky, ale povolený jen ty dražší northwoody a výš?
Odpovědět0  0
90nm proces maj očividně mnohem vychytanější... taky je možný, že si X2 na 90nm, které byly schopné 3ghz syslili na horší časy, a teď, když už jich mají dost, je šoupnou na trh... FXka taky budou na 90nm ­(až po 3,2ghz? podle plánů­).

V low­-endu a mainstreamu taky potřebují 65nm víc ­- menší ceny čipů potřebují víc kousků z kotouče...
Odpovědět0  0
olsen (191) | 26.1.20075:37|Windows Vista
Jo, to beru, ale na čím víc lidí vidělo kód, tím líp.
Odpovědět0  0
No, všiml jsem si, že u X2 je­/bývá rating dvojnásobkem frekvence... Takže ­- hmm ­- řekl tu někdo 5GHz? Problém je, že X2 10000+ už pravděpodobně nebude na klasické K8, takže to takhle fungovat nebude... Nehledě na to, jak moc věřím, že by to z ní vyrazili :­)

Odpovědět0  0
Styď se ty. Takhle to má vypadat.
Odpovědět0  0
Jojo, to windows dělají. Vadné bloky na FAT32 zapíší do FAT tabulky, na NTFS je naalokují do jakéhosi BADBLOCKS. Ale lepší je, když se s nimi vypořádá elektronika disku, která je zcela odepíše a nahradí záložními, aniž by se pro OS něco změnilo. K tomu dochází, jak už jsem řekl, při přepisu. Elektronika disku má také o sektorech daleko lepší informace. Sleduje sektory, které se ještě dají přečíst, ale je podezření, že brzo odejdou ­(čtení se musí několikrát opakovat atd­). OS na špatný sektor přijde až když je pozdě...

Takže pokud vás trápí možnost špatných sektorů, tak OS není moc dobrá volba ­- spíš to chce utilitu od výrobce ­(jako Seatools­), projet disk ­(kompletní texst 80G disku mi zabral 24 minut­) a dostanete seznam neopravitelných sektorů, s nabídkou, co s nimi udělat ­- jestli je přepsat a tím přealokovat, nebo to nedělat a zkusit profesionální servis...
Odpovědět0  0
A je to určitě tak?
Kopírování, vytváření a vůbec práce se soubory probíhá, pokud vím, pouze na bázi zapsat obsah do clusterů ­(+ metadata­) a udělat o tom poznámku v MFT ­(FAT a directory entry u FAT32­). Filesystem ­(a o něm je formátování­) si snad na disku nedělá linkování, nebo jakési chlívečky, no ne? Takže když uděláte v MFT ­(kterou rychlý formát vytvořil­) záznam o tom, že na klastrech ABC je soubor X, máte soubor X, jehož obsahem jsou ty klastry ABC. Jestli byly do té doby zcela prázdné, nebo tam byla nahraná nahá Švorcová je putna.
A taky si to nepředstavujte, že zbytek disku je nenaformátovaný to je normálně taky! Souborový systém, to je centrální tabulka ­(MFT nebo FAT­) klastrů se zápisy, co na nich je ­/případně že jsou volné­/ a dál je jen neorganizovaný prostor, ve kterém se vyhledává pomocí lba. Co já vím ­(samozřejmě mě opravte!­), tak minimálně na windows se jiná infrastruktura než čísla sektorů nepoužívá.


Já chápu rozdíl mezi plným a rychlým formátem, jen říkám, že v praxi je nepodstatný. Jediný rozdíl je v tom, že původní obsah zůstal na disku, což je ale jedno, protože pro souborový systém neexistuje, stejně jako smazaná data.

P.S. Jiná věc by byla, kdyby jste se potřebovaly těch nahých Švorcových spolehlivě zbavit ­- v tom případě se nehádám, ale to je principiálně něco jiného.
Odpovědět0  0
Ale to s tím taky nesouvisí ­- tohle právě udělá elektronika disku. Mimochodem, kdyby už z výroby disk obsahoval vadný sektor, elektronika ho nahradí z rezerv, a to při jeho přepisu ­/aby nezničila data, která lze ještě laboratorně obnovit­/ ­- takže to máte úplně stejné, ať už se to stane při formátování, nebo prvním zápisu dat. Kompletní formátování vám tu v ničem nepomůže.
Odpovědět0  0
OS vidí jen LBA sektory které mu předhodí elektronika disku. Ta si je najde podle vlsatní infrastruktury. S tou ale z OSu nic neuděláte, ani plným formátem. Jediné, co potřebujete udělat je vymazat FAT­/MFT­/... a ať je na disku zapsáno cokoliv, může se to jít klouzat ­- pokud nemáte reiserFS 3, ale to je dírka v návrhu filesystému.


Jiné to bylo s disketami, které občas plný formát oživil, když rychlý neuspěl. Ale to byla taková DOSová černá magie a spolehlivé to bylo jen těžko...


Takže mě prosím poučte ­- co riskuju, když nový disk kompletně nepřepíšu? ­/O FS vím právě tak tolik, abych si byl jistý, že jim rychlý formát nevadí.­/ Díky předem!
Odpovědět0  0
pokud formátujete kvůli tomu, aby se přemazaly všechny sektory, pak je to samozřejmě jiná věc.
Odpovědět0  0
no, nový disk, fast format a žádný problém! ­/tři sata Seagaty... 7200.7, 7200.9, 7200.10 nonstop ­- uznávám, že jiné značky nas tom mohou být jinak­/

Pokud máte na mysli interní formátování ploten, tak to je věc elektroniky disku, windows ani linux vám s ní nic neudělají. Pokud byste značky, které si na plotnách udělal disky přeformátovali, tak teprve budete mít průšvih!
Odpovědět0  0
15 kg má můj komp s jedním seagatem, box AthlonXP chaldičem a lowprofile pasivním gpu a dvdromkou. Když máte 13kg skříň od Eurocasů...
Odpovědět0  0
To já čekám až příjdou nedegradující technologie... Ono věřte marketingu, že tenhle kousek už fakt dokáže 50000 přepisů! Navíc těm výkonům se ­(kromě seeku­) věřit nedá ­- jak už tu bylo řečeno, výkony jsou hrozně nevyrovnané. Taky, když chcete něco přepsat, musí se nejdřív celý blok smazat.


http:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Flash_memory
Odpovědět0  0
Ale to si děláte srandu? Win2k­/XP naformátují 100G particii za něco kolem 5 sekund! Od toho je tam to záškrtovadlo ­"rychlé formátování­", náš dobrý kamarád od dob DOSu...
Odpovědět0  0
Apropos, schválně si to vyzkoušejte! :)
Odpovědět0  0
A taky vás to přinutí si za tři měsíce koupit novej, kterej bude mít 60GB...
Odpovědět0  0
A taky chci vidět tu cenu. Bude to jako s těma super DVD přehrávačema s harddiskem! To bylo! 80GB disk, co tehdy stál 1500Kč, a chtěli za tu záležitost 20tisíc...

Zkrátka čím větší cenu na to nasazujou, tím je větší pokušení, ošulit komponenty jak to jen jde. Když věc stojí 30k a 25k je marže, to je super, ne?
Odpovědět0  0
Motorola 68000 je 32bitová od prvníkho modelu.
Odpovědět0  0
což ceny mikrodesek ­- ale ceny i těch nejobyčejnějších mikroskříní!
Odpovědět0  0
Jasně, soudit podle obrázků je ošidné, hlavně když není jasné měřítko...

Napadlo mě to nad obrázkem, který tuším mají i na wikipedii ­(zkuste heslo K8L­) ­- vypadala tam ta cache opravdu tak třetinová... ­/o L3 nemluvě­/.

Na druhou stranu bych se skoro vsadil, že tu technologii ještě pěkně dlouho nezvládnou.
Odpovědět0  0
To je celkem jedno, stejně to programy nevytočí ani na ty tři instrukce.
Odpovědět0  0
Díky Hulánovi, že jednou za půl roku zřetelně cítím, že mám mozek v pořádku.
Odpovědět0  0
Pane Huláne,

za prvé Nextgenův procesor skončil jako K6.
Za druhé P4 3,2 Ghz zkrátka na A64 2ghz ­(3200 rating­) nema a ­"ffdshow to pozná­" ­(heh­). Včera jsem seznal, že libavcodecem zvládnu 1080p h.264 video v highprofile... Takže řádově nižší výkon.
Za třetí ­- o AMD­/ATi ­(a možná ještě dalších nešťastnících­) jse snad nikdy nenapsal pravdu...

P.S. Je mi 22 a moje IQ je vyšší než tvé ­(už od třinácti let­). Hehe! Pochopitelně jedu na A64,A­-XP a není si na co stěžovat ­- kromě jednoho čipsetu od tvé milované nVidie... Taky mám linux, používám mp3ky a vůbec by jsi se ze mě asi pozvracel, takže pokoj tvému egu, chlapče ­(zastydlý­)!
;­)

P.S. Normálním: omlouvám se za post totálně od věci.
Odpovědět0  0
Díval jsem se na ty diagramy ­(a teď i tu fotku či co to je­), a zdá se mi, že poměrná velikost cache vůči zbytku jádra je zatraceně malá, aspoň tedy proti předchozím kladívkům...

Všiml si toho taky někdo? Znamená to, že cache bude na principu Z­-RAM, co myslíte?
Odpovědět0  0
Moje řeč.
Odpovědět0  0
jo, ale je to bohužel o dost slabší POWER... Podobně jako v tom xboxovském xenonu ho osekali.
Odpovědět0  0
a jak mezi sebou budou komunikovat? Už jen blbá kolize spritů by se dělala jak?
Odpovědět0  0
Jo, ale to komplexní jádro není až tak komplexní... tuším je to něco jako G4, ale pracující in­-order ­/jsem četl­/. Výkon jako G5 s frekvencí něco přes 1 gigahertz ­- což trošku zklamalo lidi, co si hodili na PS3 linux...
Odpovědět0  0
Jo, ale to komplexní jádro není až tak komplexní... tuším je to něco jako G4, ale pracující in­-order ­/jsem četl­/. Výkon jako G5 s frekvencí něco přes 1 gigahertz ­- což trošku zklamalo lidi, co si hodili na PS3 linux...
Odpovědět0  0
A pozor, 80%ní účinost je na zdroj zatraceně hodně ­- moje ökologická 350W s 85% stála víc jak 1500 Kaňourů...
Odpovědět0  0
Neeee!
Tohle bikiny zničí...

Ten svět je tak krutej!
Odpovědět0  0
do staršího počítače že to nikdo nebude chtít? A co až mu Microsoft utne podporu starší verze windows? Co až jeho program začne nové widle vyžadovat. Co až directX 10?

Zdá se, že zastáváte názor, že po dvou letech je počítač dobrý leda tak do popelnice.
Odpovědět0  0
K čemu ušetřit 20W na cpu, když ti čipset prošustruje 60, o gpu ani nemluvě? ­/nVidia?/
Odpovědět0  0
A nemá a nikdy nemel, pane!

Athlon 64 FX jeste porad na 130W nedosahl, ctyrjadro vys nepujde ­(podle sdeleni AMD­) a bezna dvoujadra jsou 65­-90W.

I kdyby melo 130W, bude to porad mene nez 130W intelu, protoze intel pri tom vypoctu trosku svindluje ­(typicka ­- prekrocitelna ­- maximalni spotreba proti teoreticke maximalni ­- neprekrocitelne ­- u AMD­).
Odpovědět0  0
ano, taky se přidávám. Anglisky mluvte, když to nemá rozumné ekvivalenty česky. Říct ­"press­" je úplná blbost, protože se to pro noviny v našem prostředí nikdy nepoužívalo ­(narozdíl třeba od pojmu hardware nebo konzole které vesele používejte)
Odpovědět0  0
konkurent apple?
iriver byl v mp3 byznysu mnohem dřív... a královsky

platí to spíš obráceně, hehe
Odpovědět0  0
já taky neměl na švýcarským Latitudu ­(dvojjazyčná klávesnice: francouzská a německá­) háčky a čárky ­- a hle, psal jsem jako nic ­- najednou vidim, že si je pamatuju
Odpovědět0  0
spíš bych čekal plichtu, ačkoliv zeleňákům fandím.
Záleží to na tom, jak dožene fíčury Conroe. Na druhou stranu bude fetchit instrukce po dvakrát větších blocích, i když bude mít o něco pomalejší dekódovací kapacitu ­/o víc jak 3 dekodérech se mlčí­/. Ale ta se stejně naplno nevyužívá, takže řešení AMD může být lepší...
Odpovědět0  0
přesně tak, jde o latence ­- ta je u L1 pár cyklů ­(3­), an což se paměť ani nepodívá, a u L2 je taky dost slušná ­- ačkoliv několikanásobně větší. Pokud by to s přístupem přímo do paměti bylo tak slavné ­(rychlé­), myslíte si, že by se výpočetní jádra procesorů tak flákala? Vždyť to vidíte ­- Conroe je lepší díky tomu, že dokáže lépe krmit ­/když se nepočítají širší SSE, pravda­/.
Odpovědět0  0
A, už jsem to ochopil ­- představilo, neuvedo, mě to trošku pozavedlo... Takže ukázali a počkejte tři čtvrtě roku.
Odpovědět0  0
13 ­- rozbočovač ;)
Odpovědět0  0
Docela sranda... ještě ani nevytáhli 65nm kusy a hned čtyřjádro ­- zůstává otázka, proč uváděli tu jejich dvojsocketovou snobárnu s dvoujádrovýma FX­-kama? Jestli si to nadšenci koupili, asi už dost skřípaj zubama, že už zase nemaj hi­-tek­', jen po pár dnech slávy.
Odpovědět0  0
a vůbec, není to kachna?
Odpovědět0  0
tam je to spotrebnou...

ale stacila by ta znama poucka: pri navrhu netburstu byla prioritou ­(cilem­) vysoka frekvence ­/cimz nechci rict, ze se kaslalo na vykon, jen ze se objevily jine cesty ­- a pak: a ani ve zpusobech, jak z urciteho poctu tranzistoru dostat na urcitem vyrobnim procesu urcity vykon neexistuji obedy zdarma.../
Odpovědět0  0
Ono by se to muselo dostat i do directx a nesmelo by to zajit na ubyte kvuli nepodpore her ­/jako fyzikalni akcelerace, kterou vytrhne jen podpora ati a nvidie ­- a to taky jen proto, ze to bez ni brzdi vykon/
Odpovědět0  0
tim chci rict, ze na wii to ma zatracenou vyhodu jednotneho prostredi ­- vsichni vyvojari s tim budou pocitat
Odpovědět0  0
A propos. Mám v rukou minimálně 9letý quantum fireball, osmiletý Seagate Medalist, a o rok novější Seagate, nějaké ­"U series 5­", a konečně rok starou barracudu 7200.7 ­- hádejte, co má jako jediné špatné sektory? Jasně že Barracuda ­- btw, Alzasoft má báječný reklamační oddělení! Lahoda.

Jo, stejná situace s disketovkama ­- osmi a desetiletý stařec vesele chroustají, rok a půl stará se odebere do věčných lovišť ­- ale to se nepočítá, je to tím, že jsem z rámečku konektoru ulomil miniaturní a naprosto funkčně postradatelný, ovšem pro záruku esenciální caplík...
Odpovědět0  0
Jo, to jsou věci.
Připomíná mi to, jak si ke spolubydličovi na kolej přišel kamarád ozkoušet svůj procesor ­/ještě jsem si říkal, to jsou koule ­- já na socketA procesor už nikdy nechci šáhnout ­- můj boxovanej chladič šel nasadit tak ztuha, že by to rozdrtilo kde co­/. Stalo se, že komp přestal zvládat boot. Nu což, nevadí, vrátíme tam starý. Co se nestalo ­- restart po bootu.
A čímpak to bylo? Nikoho nenapadlo, že by se tam měla dávat pasta! Podotýkám, že procesor byl jádro­-mrně Thoroughbred.

Už dávněji se mi na celeronu, nepříliš stabilním ­(pád za týden­), ale dostatečně funkčním, najednou ne a ne spustit windows 98. Kouknu, a píše to, že win.com neexistuje. Tak jsem vyndal cd, použil ten hrozný extrahovací nástroj a nahrál win.com. Nabootovalo, pracovalo se. Při dalším spuštění opět to samé. Šlo to tak asi dva týdny a pak už nikdy. A nikdy jsem taky nezjistil, čím to bylo. Žádný vir se nikdy nenašel, jsou to tři roky, kdy komp používal osmadevadesátky a žádná recidiva.
Odpovědět0  0
Popelnice je naprosto skvělá ­- já taky nedám na cool úpravy skříně, je to něco jako autotuning ­(sorry, ale mě to neoslovuje­), ale musíte uznat, že tohle je trochu něco jiného ­- spíš cosi jako závody kuriózních plavidel. Vzhledem k tomu, že je to navíc funkční...
Opravdu skvělá práce. Zasloužilo by si to komerční výrobu. ­/Nebo vystavení!/
Odpovědět0  0
jo, tak to vypadalo na w98, ale mám xpéčka, která ten gigabajt RAm fakt nevyužijou ­/cad, co se tam provozuje, nejde přes 200M­/. A stejně si něco do swapu dávaj. Holt si myslí, že ­"tohle už nebude třeba­". Podle mě mají takový trochu návyk z typických pc­-sestav, kde výrobci zásadně šetřčí RAMkou.
Odpovědět0  0
Naprosto správně. Například zkuste nainstalovat dungeon siege ­/a něco se mi zdá, že je to podobné s Morrowindem­/ ­- a bez swapu se vám to při spuštění ­"záhadně­" vyseká.
­(Konec konců je to napsáno v požadavcích :)
Odpovědět0  0
nezapomente, ajk drahe jsou profesionalni graficke karty ­(quadra­), ac jde o stejne cipy a karty jako geforce ­/viz ony vecne softmody/
Odpovědět0  0
A pokud jsem vas, Yeah Yeah Yeah, touto spekulaci urazil, prosim o prominuti. Nebylo to ode mne hezke.
Odpovědět0  0
Ach jo ­- mate nazory jako Radek Hulan, pozitivne reagujete­(!­) na jeho posty, a pouzivate terminy jako ­"klucici­", ­"hosici­". Neobvinuji, ale moznost, ze by si pan R.H. takto trapne delal advokata mi prijde smutna, ale pravdepodobna.

P.S. jestli chodite na jeho stranky, zenete mu zbytecne vodu na mlyn.
Odpovědět0  0
Publicistika nikdy nebyla jen o nezaujatem informovani. Ono by jinka musely delat pocitace. A Radek Hulan je imho posledni, kdy by mel opruzovat s nezaujatosti, etikou atd.
Odpovědět0  0
Prosil bych, aby si pan ­"zkuseny stary klacek­" odpustil ty shazujici otazky na vek.
Odpovědět0  0
Ty asi nejsi z kapely The Yeah Yeah Yeahs?
Pac jinka bych si o tobe nemyslel az tak spatne veci :­)
Odpovědět0  0
tuším jsem v nějakém testu madrbórdů četl, že nForce pětky ­(asi SLI­) měly spotřebu přes 40w? ­/nebo to byl rozdíl proti jinému čipsetu, což by bylo ještě horší­/ ­- a protože vývoj jde kupředu...
Odpovědět0  0
Bože, ty samorosty na čipsetu mě děsí ­- nVidia na spotřebu čipsetů fakt kašle... Mě osobně to stačilo už u nf4.
Odpovědět0  0
Jenže ty dělala nVidia v prasácké kvalitě ­/srovnávám s tou zrzkou od ATi :­)­/

BTW tahle maskotka, to je pěknej podvod ­- kde jsou doby, kdy to byla poctivá 3d graficko­-renderovací práce? Okopírovat normální holčinu mi neimponuje.
Dawn rulezz!
­/p.s. na radeonu x700, hehe­/
Odpovědět0  0
vláknový xvid je v alpha cvs verzi, která padá, ale u x264 někdo přišel s programem, který kvůli multi­-threadingu nedělí framy na kusy ­(ztráta kvality­), ale rozděluje si film na kousky.

http:­/­/www.funknmary.de­/bergdichter­/projekte­/index.php?page=ELDER
Odpovědět0  0
2.4 ghz verze = ještě nižší takt, ještě větší propad v ­(dominantních­) single aplikacích!
Odpovědět0  0
hm, jejich červený logo zůstalo jen u crossfire technology ­(už mají asi objednávku na milión samolepek :­)

Bude mi po těch letech chybět.
Odpovědět0  0
což je škoda, protože je imho mnohem lepší než to nVidie ­(hehe...)
Odpovědět0  0
Ta informace se objevila jen ze začátku, když informace o 8800 prosákly ven a teď se na to jaksi zapomnělo; těch 128 shaderů nemělo být 128 kompletních shaderů ­(jako těch 24 v 7800­), ale 128 jakýchsi komponentů ­(v directX 10 asi bude víc, menších jednotek­). Čili nečekejte dvojnásobek r600! ­/Bravo, marketingové, mimochodem...­/

P.S. Pokud už tahle výtka ve světle novějších inforamcí neplatí, prosím, abyste mě opravili a omluvili.
Odpovědět0  0
kraaasny kousek ­- a cena tentokrat neni spatna...
Odpovědět0  0
doufam, ze se programatori pohrnou to vyuzivat a Ati jim nebude branit co do dokumentace, licenci, rozhrani, pres ktere to pojede a vubec pristupnosti...
Odpovědět0  0
doplnuji: ­(www.czilla.cz­)

Na hackerské konferenci ToorCon bylo během víkendu oznámeno nalezení údajné bezpečnostní chyby v JavaScriptovém interpreteru, který používají produkty Mozilla.org. Chyba měla umožňovat získání kontroly nad počítačem uživatele. Jak se ale později ukázalo, předvedený kus kódu umožňuje pouze shodit
prohlížeč a kontrolu nad počítačem se s jeho pomocí hackerům nikdy nepodařilo získat. Přednáška prý měla být pokusem o vtip. Další tvrzení hackerů, že vědí o celkem 30 bezpečnostních problémech, je zřejmě také nepodložené. Dle bezpečnostní expertky Mozilly Window Snyder bude zkoumání celého problému dále pokračovat.
Odpovědět0  0
No mě hlavně hned bouchlo do očí, že problém se nedá odstranit. No to asi těžko, je to přece software, a vytweakovat se dá cokoli. To už by musela být nějaká úplně ontologická záležitost... díra, která se principiálně nedá zavřít ­- tu by pak měl každý prohlížeč, ne?

A vůbec...

P.S. Mohla by redakce do té aktualitky přidat update, že je to kachna? ­/nebo že je to kachna dle autorů firefoxu? To podle situace.­/ Ať se zbytečně nešíří FUDy...
Odpovědět0  0
na druhou stranu, co je mi potom, kterou barvu má úřadující mistr. Důležité je, co se nabízí za normální ceny! Jestli maj za 3 klacky radeon 9200se, GF6600, nebo radka x1,8k ­(to je pane hulán, hehe!)
Odpovědět0  0
No, vzhledem k tomu, že předchozí odklady di firmy jakoby koordinovali, tak nevím, jestli vzápětí Ati nepřesune ten Radeon. Tipl bych začátek prosince.

Asi už je štve, jak jim ty vlajkový produkty konkurence stále posílá do kopru. Na mě to aspoň působí jako manévrovací bitva... kdo koho vymystifikuje z kola ven se uvidí
Odpovědět0  0
tohle bychom potrebovali spis na ty nezrizene nenazrane graficke karty... Co ja vim tak trend narustu se zde narozdil od cpu nezastavuje, procesor nezacina potrebovat vlastni zdroj...
Odpovědět0  0
koukl jsem se na sestavu do 20k, a vidím, že v tabulce maj x1600XT­/pro vyznačenou 256bit. sběrnici. Není to náhodou jen 128bit?
Odpovědět0  0
Spíš je dají do hdtv přehrávačů. Tak jsem zkoušel, jak silnej stroj by chtěl mpeg­-4 avc o rozlišení 1920x1080, a docela jsem koukal. Dřív jsem slyšel, že to chce toshiba montovat do televizí.
Odpovědět0  0
Ano, to je typický Hulán.

Když testoval pentium d805. spravil výsledky, které ukazovaly pod osmdesát procent výkonu X2­-3800 tak, že někde vzal antivirus, který běžel na intelu dvakrát rychleji ­(myslíte, že to může být procesorem?­) a zprůměroval to všechno tak, že pentium je výkonější. K smíchu. Pánovi asi statistika ­(směrodatné odchylky atd...­) moc neříká ­(pokud jde o mě, gymnaziální záležitost ­- znají i teenageři­).

Tready s RH faktorem pozitivním jsou vždycky tak trochu zkažené...
Odpovědět0  0
respektive ­- flákající se kus NAVÍC.
Odpovědět0  0
ale flákající se kus čipu hodně vylepšuje odvod tepla.
Odpovědět0  0
No tak tohle snad ani nemůžeš myslet vážně. Tykám ti, protože mluvíš hodně neuctivě o náctiletých, a já jedním byl a dost jsem jich osobně znal. Pročež si nech tyto sice ne vulgární, ale nedůstojné, hloupé a NEPODLOŽENÉ povídačky.

O tom, že jsi jedním z nejzabedněnějších ­"nvidistů­" a ­"intelistů­", se myslím ví ­(a btw je úplně jedno, které značky adoruješ, jde jen o tvůj přístup­).

Pročež, lidé, bdětě a neposlouchejte R.H.

...hm,hm.
Odpovědět0  0
NO, abych to zpřesnil. Nový: Conroe. Starý: P4. V jednotě je síla: ani náhodou ­(konkurence­). Pýcha předchází pád: Ne, máš­-li prachy.
Odpovědět0  0
Že má Intel dílčí problémy neznamená, že to za chvíli nerozjede. Každopádně ale tohle ukazuje, jak se musí věci posuzovat střízlivě. 64 bitů trošku horší, spotřeba­/teplo trošku horší... Takže procík bude lepší, ale ne o 40%, jak si kdekdo myslí. Bude to asi jako p4 vs. K8, ale AMD teď bude chvíli p4. A p4 nepatří do šrotu, i když není tak dobré jako milý buchárek.

Užpůl roku tu vládne histerie, že modrej zelenýho zadupe do země, ale proč? Konkurence probíhá mezi produkty stejné ceny ­(a ne podle rychlosti nejdražšího modelu­).
Odpovědět0  0
Ale on už byl. OEM partneři, vepříci, si ho brali pro sebe. Mě bylo divný, že by dualcorové zmetky vyhazovali, když jim stačí zamknout něco L2. A ono je to tim, že po nich skáčou HP a spol.
Odpovědět0  0
Že by kvůli požadavkůlm programů?
Win 2k­/xp only... WinXP SP2 only... za rok Vista only.
Mluvím o hrách, CADECH, divXu ­(ale ten by mi žíly netrhal­), ext2­/3 driveru pro wokna... Najde se toho hromada. Třeba IE7.
Dneska už člověk trpí i se sympaticykýma dvoulitrama. Myslím, že Micorsoft se snaží donutit maximum lidí k upgradu na winXP, ještě než vyjde vista, na kterou budou muset také rychle přejít, a on tak inkasuje 2x. jeden by to fakt nečekal.
Odpovědět0  0
Žádná sběrnice, crossbar přímo v procesoru. Je to Intel, kdo dosavaď ­(a oddnes s jedinou vyjímkou­) touhle komunikací dusí fsb.
Odpovědět0  0
Ach jistě, má omluva, už jsem to tam taky našel.
Odpovědět0  0
těch deset monitorů jsem moc nepochopil ­- možná blbě čtu ­- myslelo se tím, že se ještě vrazí grafika do pci? Protože potom jich na svý a7v s šesti pci můžu mít hned sedm!
Odpovědět0  0
Ale maj šanci, jednoduše sníží ceny ­- už s tím začali. Äby to tak nebolelo, odepisují ty výrobně dražší čipy. Mám z toho pocit, že se Coru2 bojí. Ze začátku mě to dost zarazilo, protože megové jádra přece potřebují na FXka. Ale ono to smysl dává. Řada athlonů se zjednoduší. Prachy investovaé do 1M jádra se neztratí, protože je použijou do opteronů. Vzhledem k tomu, že FXka pravděpodobně chvíli nebudou jedničkami ve výkonu, nebudou mít velký význam. Takže AMD teď přechází z konkurence výkonem ­(vemte si, jak dlouho dokázali držet ceny vysoko, když intel dojížděl P4­) na konkurenci cenou ­- něco jako když teď intel vymetá ze skladů pentia za pár šupů, i když nedávno ještě držel ceny nad AMD.
Odpovědět0  0
To je síla, jak ty čísla furt rostou. Když se to tu objevilo poprvé, bylo to *až o 40% rychlejší*. Šlo o jediný výsledek ze sady, a zrovna ten jedinej, kterej nebyl korektní, jak anandtech rychle v updatu opravoval.
A teď už je z toho 50%?
Řekl ybch, že 20% by mohlo být schůdný. 30%, když se to ­(občas­) vyvede. 50% marginální extrém.

Jsem přesně stejného názoru: 2.0 vs 1.66 ­/stejná cena­/ = naprosto O.K.
Odpovědět0  0
Otázka je, jestli, když tomu budeš krmit program, ho to dokáže za cyklus rozsekat na sto instrukcí, spočítatelných za jeden takt. Vsadím boty ­/hm, tyhle už jsou stejně starý­/, že se to hóóóóóódně často nepovede! Já se divim, že to dokáže benefitovat z 4 instukcí out of order.
Odpovědět0  0
Ano, myslím, že správná cesta je právě dělat to přes ty uzavřené celky framů, které nemají reference ven. Tak by se eliminovaly ztráty kvality na jednotlivých snímcích. Ale proč to tedy v praxi tak není?

Myslím, že problém je v tom, že nejdřív se vůbec musí zanalyzovat, kde budou klíčové snímky, které interval ohraničují ­- toť ten průšvih. Možná by to šlo obejí dvojitým průchodem, kdy v prvním by se to spočtlo prostě a v momentě, kdy by intervaly Káček byly známé, by se rozdělila práce.

A proč tedy ztráty kvality, když to jde talkhle? No, asi je problém v tom, že většinu času sežerou ty analýzy... zakomprimovat pak už vymyšlené posloupnosti snímků asi není problém. Analýzu rozdělit nemůžete, když nechcete ztratit kvalitu.
Odpovědět0  0
Jenom pošťouchnu.
Zkoumal jsem, jak jsou na tom video kodeky s vícevlákným zpracováním. Ty jsou zrovna z těch aplikací, které se vždycky uvádějí na podporu multijader.

Ale všimli ste si, že rozdělení výpočtu vždycky přináší ztrátu kvality? u x264 tuším 0.1­-0.2 dB PSNR ­(je vám jasné, že ty komerční se chlubit nebudou­). Smutné. Takže: i když DC je, není vyhráno. ­/Pane Huláne.../
Odpovědět0  0
ps2 za hubičku...
Ale podívejte se na specifikace...
32M ram to myslím pěkně vystihuje. To už není dobrý ani na to, dát si tam linux!
Odpovědět0  0