reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Rubrika:

PDA přístroje

Vše v rubrice | Jen články a recenze
Royal EZVue 5 – PDA za cenu lepšího pouzdra

Royal EZVue 5 – PDA za cenu lepšího pouzdra

Na Světě PDA se zařízeními jako je Royal EZVue 5 příliš nezabýváme. Jedná se o vylepšený...
3.8.2005, Pavel Bureš

Proč jste si vybrali právě vaše PDA?

Na PalmDubai vyšel zajímavý příspěvek. Jeho autor píše o tom, jak se ho televizní...
29.7.2005, Pavel Bureš
Krátce nejen ze Světa PDA

Krátce nejen ze Světa PDA

Bude palmOne Tungsten T6 a Zire 73? Fotografie MDA IV z CeBITu.
17.3.2005, Pavel Bureš
Sharp Zaurus SL-C 1000: Kdepak je Wi-Fi?

Sharp Zaurus SL-C 1000: Kdepak je Wi-Fi?

Tento týdne začne Sharp prodávat v Japonsku linuxové PDA, které nadchne nejenom skalní příznivce Linuxu. Oproti jiným kapesním počítačům překvapí VGA displej a QWERTY klávesnice.
14.3.2005, Pavel Bureš
Archos PMA 400 - Kapsa plná multimedií

Archos PMA 400 - Kapsa plná multimedií

Dnešním PDA nečiní problémy přehrávat hudbu nebo video, neoslní však dobou provozu na baterie, zvukovým výstupem ani kapacitou paměti. Pokud vyžadujete od svého kapesního pomocníka zejména zábavu a funkce PDA jsou až na druhém místě, podívejte se na dnes představovaný multimediální přehrávač s Linuxem.
18.1.2005, Pavel Bureš
Krátce nejen ze Světa PDA

Krátce nejen ze Světa PDA

Palm OS má šanci vytlačit Windows Mobile z oblasti PDA s VGA rozlišením. Recenze Asusu MyPal A730W na CNETu.
18.1.2005, Pavel Bureš
iRiver D10 - Přehrávač nebo PDA?

iRiver D10 - Přehrávač nebo PDA?

Společnost iRiver je známá především svými hudebními přehrávači, model D10 je však něco víc. Kombinuje v sobě MP3 přehrávač, digitální organizér a překladač.
17.1.2005, Pavel Bureš

AMD Alchemy 1200 - Mobilní silák

Výrobce spotřební elektroniky GoVideo a AMD připravují na veletrhu CES velkou premiéru...
4.1.2005, Pavel Bureš
iCORE představuje patrně nejspořivější mobilní procesor - Jedno nabití za rok?

iCORE představuje patrně nejspořivější mobilní procesor - Jedno nabití za rok?

Badatelé z instituce Informatics Circle of Research Excellence (iCORE) High-Capacity Digital Communications Laboratory vytvořili procesor, kterému k běhu stačí 100x méně energie, nežli těm nejlepším konkurentům na dnešním mobilním trhu. iCORE procesor, vyvinutý vědci (Dave Nguyen a Chris Winstead), dosahuje velmi zajímavých parametrů hlavně z toho důvodu, že používá novou technologii pro zpracování analogového signálu.
10.12.2004, Petr Hájek1
PDA jak je určitě neznáte...

PDA jak je určitě neznáte...

Kapesní počítače, handheldy a chytré telefony, to nejsou jen megabajty pracovních dat, konverze kancelářských dokumentů, nekonečné databáze skladových zásob a rituály typu rozcházení textového klienta pro vzdálenou správu desktopu, ale komunita kolem těchto udělátek sdružená má i velmi patrné sklony k humoru a hravosti. Nevěříte? Posuďte sami...
2.12.2004, Petr Hájek
Značka Rio vstupuje na předvánoční trh

Značka Rio vstupuje na předvánoční trh

Na český trh v současné době vstupuje největší světový výrobce MP3 přehrávačů se čtyřmi novinkami – třemi harddiskovými jukeboxy a jedním flashovým přehrávačem. Rio je zárukou kvality už od roku 1998, kdy jako vůbec první uvedlo na trh hardwarový MP3 přehrávač a začalo tak psát novou kapitolu v oblasti osobních audio přehrávačů.
23.11.2004, Petr Hájek
Smartphone Neonode N1 v prodeji

Smartphone Neonode N1 v prodeji

Švédská firma Neonode konečně zprovoznila svůj webový shop a umožňuje tak zákazníkům zakoupit její vlajkový produkt, který šlo zatím pouze předobjednat. Zákazníci ze Švédska mohou nakoupit přímo a získat tak neobvyklý chytrý telefon do 10 dnů i dříve. Smartphone je tedy zatím dostupný pouze pro obyvatele Švédska, ale firma má samozřejmě zájem o co nejširší zákaznickou základnu, takže se máme brzy dočkat i globální distribuce.
2.11.2004, Petr Hájek
Samsung SCH-S250 - 5 Mpix fotomobil

Samsung SCH-S250 - 5 Mpix fotomobil

Korejská společnost Samsung Electronics představila zařízení jménem Samsung SCH-S250, první mobilní telefon vybavený integrovaným digitálním fotoaparátem rozlišení 5 Mpix. Jsme zvědavi, zda také někdy nastane doba, že si naopak ze svého digitálního fotoaparátu mimo focení běžně i zavoláme...
22.10.2004, Petr Hájek
Toshiba Gigabeat F 60GB - První dojmy

Toshiba Gigabeat F 60GB - První dojmy

Jednomu z nejpopulárnějších mobilních multimediálních přehrávačů, konkrétně přístroji Apple iPod, se snaží Toshiba konkurovat se svojí poslední novinkou nazvanou Toshiba Gigabeat F 60GB nabízející barevný displej rozlišení QVGA, neobvyklý ovládací kříž a především, velmi slušnou kapacitu 60 GB.
18.10.2004, Petr Hájek
Invex 2004 – PDA si hrají na schovávanou

Invex 2004 – PDA si hrají na schovávanou

Návštěvníci 14. ročníku brněnského veletrhu, kteří se přišli podívat na PDA, odcházeli patrně zklamáni. K vidění bylo mnoho zajímavého, např. nabídka řady firem poskytujících renovaci inkoustových cartridgí nebo kurzy a přednášky Institutu digitální fotografie, ale co se týče PDA...
12.10.2004, Pavel Bureš
Tři nové handheldy na spadnutí

Tři nové handheldy na spadnutí

Poslední den týdne přináší novinky hned o 3 různých a velmi zajímavých handheldech, na které se podíváme, stejně jako na první dostupné obrázky. Konkrétně se jedná o Nokii 7710, komunikační zařízení vybavené displejem rozlišení 640 x 320 bodů, Pocket PC Casio DT-10 M50S, japonský comeback firmy Casio a MiTAC Mio 188, Pocket PC vybavené vestavěným GPS modulem.
1.10.2004, Petr Hájek
Nahé telefony aneb praskl vám kryt? Nevadí!

Nahé telefony aneb praskl vám kryt? Nevadí!

Nudí Vás Váš starý telefon? Vyzkoušeli jste již na svém display různá pozadí a ani změna vyzváněcí melodie nepomáhá? Zbývá už jen jediná možnost, překrytovat jej. Co když ale zrovna ten Váš kousek nemá výměnné kryty? Pak právě pro Vás je určeno dnes popsané řešení.
21.9.2004, Michal Tresner
5 novinek MPIO na českém trhu

5 novinek MPIO na českém trhu

Výrobky značky MPIO si již za několik prvních měsíců přítomnosti v naší malé zemičce získaly řadu příznivců, není proto divu, že se na trhu objevuje rovnou 5 nových produtů firmy. A ptáte se, co je pro ně charakteristické tentokrát? Najdeme módní doplněk, retro stylový přístroj s OLED displejem, který je jako jediný přehrávač s pamětí flash vybaven nejen linkovým, ale i optickým vstupem a také vysokokapacitní modely využívající 1" či 1,8" HDD.
9.9.2004, Petr Hájek
Sharp TM-150 - Megapixel s SD slotem

Sharp TM-150 - Megapixel s SD slotem

První megapixel Sharpu a T-Mobile, nazvaný Sharp TM-150, přidává k tradičním highendovým vlastnostem i SD slot a některé další u Sharpu obvyklé náležitosti - perfektní vnitřní displej, véčkové provedení a k zahození není ani podpora triband GSM a GPRS Class 10.
31.8.2004, Petr Hájek
Archos Gmini 400 - Kapesní kino

Archos Gmini 400 - Kapesní kino

Společnost Archos uvádí další kapesní multimediální přehrávač, kterým se nám, zákazníkům, snaží naznačit, jakým směrem by se dle ní měla ubírat vývojová cesta podobných přenosných handheldů. Za cenu PDA zákazník sice získá poněkud jednoúčelové zařízení, ovšem jeho 20 GB HDD a podporu USB 2.0 patrně u PDA hned tak neuvidíme...
17.8.2004, Petr Hájek
Zvažuje Sony přechod na Pocket PC či Symbian?

Zvažuje Sony přechod na Pocket PC či Symbian?

Společnost Sony byla druhým největším producentem handheldů běžících na Palm OS, není proto divu, že její červnové oznámení o ukončení prodeje produktů Clié mimo Japonsko zlomilo nejedno srdce. Nyní se objevují nepotvrzené zprávy, že Sony zvažuje návrat na scénu, ovšem s PDA běžícími na jiném operačním systému.
10.8.2004, Petr Hájek
Samsung SGH-D415 - 262 144 barev duhy

Samsung SGH-D415 - 262 144 barev duhy

Samsung vyvinul mobilní telefon, který si nás na první pohled získá elegantním stříbrným provedením, malou velikostí v zavřeném stavu a také kvalitním barevným displejem.
9.8.2004, Pavel Bureš
Pantech Gl100 – Bezpečnost nadevše

Pantech Gl100 – Bezpečnost nadevše

Nový mobilní telefon Pantech Gl100 vypadá jako stvořený pro tajné agenty. Je vybaven megapixelovým fotoaparátem, který by měl umět mnohem lepší snímky než Sony Ericsson P800, který si zahrál v jedné z Bondovek. Druhým důvodem je vestavěný snímač otisků prstů.
6.8.2004, Pavel Bureš
Multimediální přehrávač a prohlížeč iRiver PMP-100 přichází

Multimediální přehrávač a prohlížeč iRiver PMP-100 přichází

Společnost iRiver, známý inovátor na poli digitálních multimédií, představila svůj další produkt pojmenovaný iRiver PMP-100 (Portable Media Player). Oproti tradičním kapesním MP3manům se jedná o velmi výrazný skok dopředu, jelikož díky iRiveru PMP-100 si zákazníci mohou s mobilní příchutí vychutnat nejen svoji oblíbenou hudbu, ale také samozřejmě filmy, TV show, fotografie atd.
5.8.2004, Petr Hájek
NEC N620 - Dotekově mobilní

NEC N620 - Dotekově mobilní

Hi-tech gigant, společnost NEC, nedávno oznámila svůj další mobilní telefon, model NEC N620, který je pro nás zajímavý z jednoho velmi důležitého důvodu - velice pravděpodobně totiž naznačuje, kterým směrem se bude v následujících letech ubírat cestička tvůrců mobilní komunikační techniky. Proč je tedy toto véčko tak pozoruhodné?
13.7.2004, Petr Hájek
Krátce ze Světa PDA

Krátce ze Světa PDA

Toshiba vyvíjí palivové články s výdrží 20 hodin. MDA III oficiálně představeno. Vydán Macromedia Flash Lite player 1.1.
29.6.2004, Pavel Bureš
Danger Hiptop II

Danger Hiptop II

Americký patentový úřad je velkým přítelem novinářů, protože velmi často předčasně zveřejní specifikaci zařízení, které schvaluje. Stejně se tak stalo i s smartphonem Hiptop II.
24.6.2004, Pavel Bureš
Krátce ze Světa PDA

Krátce ze Světa PDA

Sendo X se bude prodávat v Evropě v nejbližších dnech. Diakritika v textech a tabulkách v Documents To Go je již skutečností. Bližší informace o Aceru n30.
22.6.2004, Pavel Bureš
Siemens SL65 – Barevná elegance

Siemens SL65 – Barevná elegance

Minulý týden Siemens představil nástupce populárního mobilního telefonu Siemens SL55, model SL65. Přestože je vybaven rozměrným displejem a pohodlnou klávesnicí, není nikterak velký. Dolní část je totiž vysouvací, otázkou zůstává, jestli se mechanické části časem neopotřebují.
21.6.2004, Pavel Bureš
Končíme s prací na PDA!

Končíme s prací na PDA!

Příruček pro začátečníky ve stylu "Začínáme s PDA," již byly napsány mraky, ovšem jakoby nikoho nezajímalo, na jaký návod se má chudák uživatel obrátit v případě, že se chystá svoji spolupráci s PDA jednou provždy ukončit? Jeden takový, navíc hojně prokládaný fotografiemi, nabízíme, takže si jej nezapomeňte pečlivě prostudovat, ať máte do budoucna nějakou inspiraci...
1.6.2004, Petr Hájek