reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Rubrika:

PDA přístroje

Vše v rubrice | Jen články a recenze
Sony HMP-A1 - Stále ATRACtivní!

Sony HMP-A1 - Stále ATRACtivní!

Společnost Sony představila přenosný multimediální přehrávač určený primárně pro náhledy fotografií a přehrávání videa. Sony Vaio HMP-A1 podporuje videosoubory ve formátu MPEG 2 i MPEG 4 nativně, s konverzí na PC i MPEG1/AVI/WMV/DVR-MS. Pro soubory je k dispozici vestavěný 20 GB HDD.
28.5.2004, Petr Hájek
Sharp TM100 - Letmé představení

Sharp TM100 - Letmé představení

Společnost Sharp se stala na trhu GSM známou zejména díky mobilním telefonům řady GX. Jejich největší výhodou bylo, že byly dobré technologicky a měly podporu velkých mobilních sítí. Nyní hodlá Sharp situaci zopakovat, tentokrát navržením modelu Sharp TM100 speciálně pro zákazníky T-Mobile, jedné z největších mobilních sítí na světě.
25.5.2004, Petr Hájek
Sony PlayStation Portable oficiálně!

Sony PlayStation Portable oficiálně!

Přenosná herní konzole a multimediální zábavní centrum v jednom, tak by se snad částečně dalo charakterizovat toto neobvyklé zařízení, jež se společnost Sony rozhodla představit na akci E3. Originalita u něj čiší z každého detailu - displej rozlišení 480 x 272, integrovaná UMD mechanika na 1,8 GB disky, procesor pracující na 1 - 333 MHz atd. Známy jsou jednak kompletní specifikace a samozřejmě se dnes také podíváme na několik fotografií.
13.5.2004, Petr Hájek
Nintendo DS - Herní konzole se dvěma displeji

Nintendo DS - Herní konzole se dvěma displeji

Překotného tempa vývoje nezůstaly ušetřeny ani zařízení specializující se na mobilní zábavu - kapesní herní konzole. I herní gigant Nintendo je stále vzrůstající konkurencí tlačen do nejrůznějších zlepšováků, nově se tedy v jeho nabídce objeví herní konzole s dotekovým displejem. S distribucí novinky Nintenda se má sice začít až někdy na podzim, to nám ale samozřejmě nikterak nebrání podívat se na její parametry i obrázky již dnes.
12.5.2004, Petr Hájek
Nové Sony Vaio VGN-U70 - Plnohodnotné PC velikosti přerostlého PDA

Nové Sony Vaio VGN-U70 - Plnohodnotné PC velikosti přerostlého PDA

Co se týče odvážných designových i technologických experimentů, pak jsou na tom velké značky mnohem lépe než ty menší, snáze totiž ustojí případný neúspěch experimentálního kousku. Podobným přístrojem je i Sony Vaio VGN-U70, který nabídne displej rozlišení 800 x 600, USB 2.0 port, 1 GHz procesor a 20 GB HDD.
11.5.2004, Petr Hájek
ZT Smartpad - Bezdrátový Minipočítač

ZT Smartpad - Bezdrátový Minipočítač

Společnost Zupera Technology pocházející z Hong Kongu představila svůj poslední koncept bezdrátového minipočítače pojmenovaný Smartpad. Přístroj běží na MS Windows CE .NET a procesoru z řady Intel PXA255, nejzajímavější je ovšem jím nabízené rozlišení, jež při 16bitových barvách dosahuje 800 x 480 pixelů, samozřejmě má to háček, přístroj již není tak úplně "kapesní," přesnější označení je jednoznačně "přenosný."
10.5.2004, Petr Hájek
Sprint nabízí Samsung A-680 za 310 USD – Není to moc?

Sprint nabízí Samsung A-680 za 310 USD – Není to moc?

Operátor Sprint v těchto dnech začíná pod dlouhým názvem PCS Vision Video Phone VM-A680 prodávat mobilní telefon, který pro něj vyrábí Samsung. Vyplatí se nákup tohoto véčka a dobrým barevným displejem, ale menším množstvím funkcí?
3.5.2004, Pavel Bureš
Gizmondo - Herní konzole, mobil i GPS

Gizmondo - Herní konzole, mobil i GPS

Minulý prosinec představila společnost Gametrac Europe (patřící k Tiger Telematics) prototyp mobilu smíchaného s herní konzolí založenou na Windows CE .NET. Od té doby se ale mnoho změnilo a my si dnes povíme nejen, že přibylo GPS a Bluetooth, ale také, že rovněž půjde o plnohodnotný přehrávač multimédií a podíváme se i na několik screenshotů z chystaných titulů.
19.4.2004, Petr Hájek
Intel oficiálně představuje procesory Intel PXA27x a akcelerátor Intel 2700G!

Intel oficiálně představuje procesory Intel PXA27x a akcelerátor Intel 2700G!

Příchod nových procesorů je vždy oním vzácným časem, kdy načas utichají všechny nesváry a slovní půtky mezi příznivci různých platforem. Proč tomu tak je je zřejmé - nové procesory totiž určují, s jak výkonnými handheldy a smartphony se po příští léta na trhu setkáme, týkají se tedy všech příznivců PDA. Po měsících očekávání a dohadů společnost Intel konečně oficiálně uvádí nové procesory z rodiny Intel XScale, tentokrát označené jako PXA27x a taktované na 312 MHz, 416 MHz, 520 MHz a 624 MHz. S novými procesory firma slibuje majitelům videokonference v reálném čase, naprosto plynulé video a dostatek výkonu pro bezproblémovou práci s několika bezdrátovými standardy zároveň.
13.4.2004, Petr Hájek
PocketSurfer - První dojmy

PocketSurfer - První dojmy

Zařízení PocketSurfer není ani handheld, ani smartphone. Je spíše jakýmsi příslušenstvím pro jmenované, protože je zcela závislý na vnějších datových službách dostupných přes Bluetooth. Jde ale také o zařízení, jež činí mobilní surfování po webu díky displeji s rozlišením 640 x 240 mnohem příjemnější zkušeností.
9.4.2004, Petr Hájek
Tržní podíly prodejců PDA za rok 2003 a Top 10 nejprodávanějších handheldů v USA

Tržní podíly prodejců PDA za rok 2003 a Top 10 nejprodávanějších handheldů v USA

V dnešním přehledu se podíváme, jak si prodejci handheldů vedli za minulý rok a jak velký kus tržního koláče se jim tím pádem podařilo získat. V přehledu nebude chybět ani seznam 10 nejpopulárnějších PDA přístrojů v USA za poslední kvartál minulého roku. Pro začátek můžeme prozradit, že na obou pozicích si stále velmi dobře vede palmOne...
8.4.2004, Petr Hájek
Archos AV500 - Nepřehlédnutelná kombinace PVP a PDA

Archos AV500 - Nepřehlédnutelná kombinace PVP a PDA

Všem pravidelným čtenářům Světa PDA jistě velmi dobře známé funkce průměrného PDA hodlá firma ARCHOS ve svém nejnovějším produktu ARCHOS AV500 obohatit ještě o dovednosti tzv. PVP - Personal Video Playeru. V tyto dny se zařízení kombinujících neobvyklé vlastnosti objevují spousty, takže se dalo očekávat i ohlášení prvního handheldu spojujícího funkce PDA s PVP.
7.4.2004, Petr Hájek
Rychlejší XScale procesory příští měsíc!

Rychlejší XScale procesory příští měsíc!

Již po několik měsíců se objevují detaily o procesorech s označením Bulverde, vylepšených čipech z rodiny Intel XScale, nyní se již ví, že se oficiálně objeví příští měsíc. V dnešním článku si povíme také o Intelem chystaném 3D grafickém akcelerátoru jménem "Marathon" speciálně navrženém pro použití v mobilní technice.
31.3.2004, Petr Hájek
CeBIT 2004 - Siemens S65 a Siemens M65

CeBIT 2004 - Siemens S65 a Siemens M65

Společnost Siemens se u příležitosti konání CeBITu samozřejmě nemohla nepochlubit s mobilem jednoznačně nejočekávanějším - Siemensem S65 (v krátkosti dnes zmíníme i Siemens M65). Přímo lidmi ze Siemensu byl mobil označen jako téměř kompletní verze, takže se jej patrně co nevidět dočkáme i ve variantě ostré, tedy tržní.
22.3.2004, Petr Hájek
CeBIT 2004 - Samsung NEXiO

CeBIT 2004 - Samsung NEXiO

Přístroj Samsung NEXiO je originální nejen vzhledem, ale i použitým rozlišením Wide VGA, tedy 800 x 480 pixelů a v neposlední řadě také přítomným USB portem. Pokud handheldu odpustíme poměrně velkou váhu, odmění se nám za to komfortní prací s jemným displejem a dobrým aplikačním zázemím operačního systému Windows CE.
19.3.2004, Petr Hájek
WW-1 Weather Watch Pro - Hodinky předpovídající počasí

WW-1 Weather Watch Pro - Hodinky předpovídající počasí

Společnost SpeedTech Instruments vytvořila a začala nabízet jako první na světě časoměřič, který zjistí i rychlost větru a řadu dalších, nejen pro sportovce zajímavých informací. Hodinkám Weather Watch Pro sice chybí vodotrysk, ale zasto používají výklopnou vrtulku švýcarské výroby, pravidelně monitorují tlak vzduchu, dokáží varovat i před bouří či přicházejícím deštěm a najdeme u nich i starý dobrý nedigitální kompas.
9.3.2004, Petr Hájek
Sendo uvádí mobily S600 a M570

Sendo uvádí mobily S600 a M570

Společnost Sendo ohlásila na akci 3GSM své dva nejnovější mobilní telefony - véčkové Sendo M570 a trochu seriózněji působící Sendo S600, oba přístroje disponují 4 MB paměti, displeji rozlišení 128 x 128 pixelů, zajímavou výdrží, pro někoho možná až příliš drobnými rozměry a typ S600 i integrovaným digitálním fotoaparátem.
26.2.2004, Petr Hájek
Siemens představuje modely CF62 a CX65

Siemens představuje modely CF62 a CX65

Společnost Siemens v Madridu oficiálně představila dva nejnovější mobilní telefony balancující mezi střední a vyšší třídou vybavené všemi obvyklými parametry dnešní doby - barevným displejem, pokročilými funkcemi a silnou podporou MMS. Zatímco Siemens CF62 je dvojdisplejové véčko, vzhled Siemensu CX65 byl evidentně inspirován modelem Siemens S55.
12.2.2004, Petr Hájek
Sagem představuje kolekci mobilních telefonů pro jaro 2004

Sagem představuje kolekci mobilních telefonů pro jaro 2004

Francouzská společnost Sagem představila v Mnichově kolekci mobilních telefonů určenou pro jaro 2004. Mezi novinkami nalezneme černobílý Sagem myX-1g s podporou GPRS, Sagem myX3-2 se zajímavou výdrží a modely Sagem myC-3s a Sagem myC-3b určené sými vlastnostmi spíše pro mužské či ženské zákazníky.
2.2.2004, Petr Hájek
540 MHz v kapse - Rychlejší XScale procesory pro PDA možná již v květnu

540 MHz v kapse - Rychlejší XScale procesory pro PDA možná již v květnu

Ač společnost Intel v průběhu času následníky 206 MHz procesorů StrongARM, procesory typu Intel PXA250 (též nazývané XScale), inovovala na modernější typy Intel PXA255 a později Intel PXA260 - PXA263, od počátku roku 2002 až dodnes byl jejich nejvyšší pracovní takt 400 MHz. Pokud se ukáží poslední fámy jako pravdivé, pak Intel brzy představí dva výkonnější procesory.
28.1.2004, Petr Hájek
Sony Ericsson T630 - První dojmy

Sony Ericsson T630 - První dojmy

Model Sony Ericsson T610/616 vydaný v minulém roce se na celém světě prodával opravdu dobře, měl a má ovšem některé vady na kráse. Nyní, téměř o 9 měsíců později, tu máme model T630, vlastně novou a vylepšenou verzi T610, která slibovala co nejvíce problémů odstranit. Je dobře známým faktem, že má lepší TFT displej a ptáte se, copak se nám změnilo dál?
19.1.2004, Petr Hájek
Panasonic G70 - Volací skoropudřenka pro dámy

Panasonic G70 - Volací skoropudřenka pro dámy

Vypadá to, že se mezi výrobci mobilních telefonů rozmáhá nový trend - vyrábět přístroje zaměřené na zákazníky ženského pohlaví. Společnosti Nokia i Motorola uvedly svoje "módní" mobily již před časem, také Samsung přišel na trh se svojí variací. Teď se chystá připojit k večírku i Panasonic s přístrojem Panasonic G70, mobilem-pudřenkou vybaveným barevným displejem, polyfonií, GPRS, EMS a hlasovým vytáčením.
7.1.2004, Petr Hájek
Je Palm spolehlivější než Pocket PC?

Je Palm spolehlivější než Pocket PC?

V prosincovém čísle amerického vydání magazínu PC World vyšly výsledky rozsáhlého uživatelského průzkumu spolehlivosti počítačů do dlaně. Z průzkumu vyplývá, že majitelé počítačů platformy Palm mají se svými přístroji méně problémů a jsou s nimi více spokojeni, než uživatelé platformy Pocket PC.
29.12.2003, Jakub Marek
Sendo M550 - Střední třída v podání Sendo

Sendo M550 - Střední třída v podání Sendo

V nabídce společnosti Sendo nemají svoje místo jen smartphony, jako byl Sendo Z100 a je Sendo X, ale také běžné mobilní telefony jako třeba středostavovský Sendo M550, jenž je dle vlastních slov firmy zaměřen především na uživatele dbající na svůj styl i módu, tedy ty, pro které je velice důležité, jak jejich mobil vypadá.
11.12.2003, Petr Hájek
iRiver iFP-599T — 1 GB hudby v kapse

iRiver iFP-599T — 1 GB hudby v kapse

Je chvályhodné, že i prodejci velmi malých kapesních přehrávačů digitální hudby konečně dostali rozum a po přístrojích vybavených pamětí takřka nepoužitelné kapacity v řádu desítek MB přišli na trh i s modelem, který má vedle přijatelného 1 GB místa ještě další velice lákavé funkce - poslouží jako záznamník, má integrovaný FM tuner (z rádia uživatel může také nahrávat) a slibuje výdrž až 28 h přehrávání. Ještě tak ta podpora OGGů kdyby byla...
8.12.2003, Petr Hájek
"Zapomeňte na dotekové displeje...

"Zapomeňte na dotekové displeje...

... budoucnost patří digitizérům!" říkají někteří producenti hardware (kupříkladu firma WACOM Components), dle kterých není dotekový displej pro vstup znaků tím nejvhodnějším prostředkem - jedním z důvodů je relativní nepřesnost, která je stále 10x větší, nežli u digitizéru, dále je to ona zmíněná dotekovost vedoucí k poškrábanému displeji. Technologie digitizérů by se časem měla objevit i u přístrojů typu MS Smartphone a Pocket PC.
8.12.2003, Petr Hájek
Nokia 1100 - Krátké preview

Nokia 1100 - Krátké preview

Jednoduchý, spolehlivý mobilní telefon vytvořený především pro nové, expandující trhy, který má nabídnout přístup k základním GSM službám za cenu přijatelnou i pro zákaznkíky na tento parametr velice citlivé. Nokia 1100 je sice určena především pro země jako Indie, Čína atd., ale samozřejmě se objeví i na ostatních běžných trzích včetně Evropy.
2.12.2003, Petr Hájek
Motorola představuje 6 nových mobilů!

Motorola představuje 6 nových mobilů!

Společnost Motorola představila sérii nových přístrojů zaměřenou na celé spektrum zákazníků - od lowendové Motoroly C200, přes modely V150, C250, C343, C450 až k highendovému C550. Mezi mobily najdeme s jedinou výjimkou už prakticky výhradně barevné displeje, standardem se stává i podpora MMS a možnost dovybavit přístroj vlastním programem či hrou.
25.11.2003, Petr Hájek
Sharp Zaurus SL- 6000 již oficiálně

Sharp Zaurus SL- 6000 již oficiálně

Dohady z poslední doby byly potvrzeny, Sharp zveřejnil informace o PDA přístrojích řady Zaurus SL-6000. Láká Vás Wi-Fi a VGA displej? Pokud ano, tak mohou být nové Zaury právě pro Vás. Dva jsou vybaveny Wi-Fi technologií a třetí Bluetooth. Všechny přístroje mají vestavěnou klávesnici a VGA rozlišení (640*480 pixelů) displeje.
21.11.2003, Pavel Bureš
Sony Playstation Portable - Přenosné multimediální centrum

Sony Playstation Portable - Přenosné multimediální centrum

Šéf Sony Computer Entertainment, pan Ken Kutaragi, včera odhalil prototyp společností chystaného zařízení jménem Playstation Portable (PSP), což je handheld mocných parametrů přehrávající UMD média, o němž firma prohlásila, že má jít o "walkman budoucnosti." Pan Kutaragi také stroze doplnil, že si z přístroje možná i zavoláme...
6.11.2003, Petr Hájek