reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Petr Štefek (3)
Klasické regálové repro nejsou vhodná na stůl nejsou laděny pro blízký poslech. Musíte se rozmyslet, co chcete zda poslouchat u počítače nebo mít klasickou sestavu. Dynaudio MC15 se subwooferem zvládnou i hlasitější reprodukci. Jejich síla je ale při nerfield poslechu, kde čarují opravdu pěkně.
Odpovědět0  0
Kdybych měl být úplně upřímný, tak bych asi volil Bose Companion 5 2+1 za cca 10 tisíc. Hrají velmi velmi dobře na PC repro.
Odpovědět0  0
Prave, ze MM­-1 jsou hodne pozadu za MC­-15 + Topaz:­) ... v současné době moje reference pro PC:­). Jsou i drazsi aktivy, ale tyhle nove za cenu okolo 25 je lahudka poslouchat a kdyz se k nim pripoji Dynaudio 250 sub, tak je to lahůdka:­).
Odpovědět0  0
Nezkoumal jsem návrh DAC části respektive jsem ho nikde nenašel, ale lze usuzovat, že podstatně lepšího výsledku dosáhnete právě pomocí USB. Ten linkový vstup bude velká nouzovka.

K těm vašim nearfieldům, neslyšel jsem monitor pod 10 tisíc, který by s tímhle snesl srovnání. Výsledek by dle mého názoru o třídu lepší nebyl... na to bychom potřebovali už něco jako mnou zmiňované Dynaudio MC­-15 a slušný DAC.
Odpovědět0  0
dobrý den, děkuji za reakci

ad1­) délka kabelu odpovídá tomu, že skutečně výrobce zamýšlel 1­-1,5m, ale i tak se mi zdá příliš krátký. Máte pravdu, že jsou to výhradně nearfield, což jsem možná dost nezdůraznil.
ad2­) Hrají velmi pěkně, ale třeba spojení samostatného DAC a například Dynaudio MC­-15 se mi zdá ještě o několik tříd lepší. Nicméně to už jsme cenově na dvojnásobku.
ad3­) plně souhlasím ... je maximálně pro levná sluchátka
ad4­) šum byl patrný skutečně z cca 20cm, ale který nearfield nešumí z takového vzdálenosti:)
Odpovědět0  0
Zkusím se nad něčím podobným zamyslet u dalšího testu.
Odpovědět1  0
Nevím, jestli to bylo dostatečně zřetelně řečeno, ale i u slabších karet je často vidět rozdíl v řádech desítek procent se silným procesorem a když vezmu AVG FPS např. 28 vs 35, tak zde máme ještě hratelnou hru a už nehratelnou:­). Pro karty od Radeonu HD 6800 bych to viděl jako téměř povinnost. Samozřejmě ještě lze polemizovat o tom, zda je lepší koupit například i3 a vysoko přetaktovat nebo přidat nějakou tu tisíci korunu na quad­-core. Možná další zajímavý podnět pro článek.
Odpovědět2  0
Zkusím si desku se z Z68 sehnat, ale pochybuji, že bude oproti P67 markantní rozdíl.
Odpovědět2  0
Ano stačí USB a nic víc.
Odpovědět0  0
Jinými slovy máte asi na mysli synchronizaci s master clockem ... jak říkáte skutečně se nejedná o zkreslení dat. Bohužel USB není na přenos audia ideální, ale některé nové DAC s vlastními hdoinami a slušným USB Analog Devices čipy jsou velmi použitelné.
Odpovědět0  0
Gaming headsety nebývají moc audiofilské, ale myslím si, že je řešením nějaký levnější USB DAC jako Fubar IV Plus za 4500. Do notebooku dále Foobar2000 jako přehrávač a budete spokojen. Samozřejmě se pak otevírá cesta k upgradu na slušná hi­-fi sluchátka.
Odpovědět0  0
Nechtěl jsem to komentovat:­) ... kdo ví, co je k tomu vedlo:)
Odpovědět0  0
Využijete i při poslechu MP3 ­(datový tok jaký uvádíte již není problém­). Samozřejmě asi každý vám doporučí spíše dělat si sbírku ve FLACu. Vaše sluchátka uspokojí maximálně Topaz Signature přes USB. Není potřeba laborovat s optikou a zvukovkou. Dobrým tipem je Fubar IV Plus za 4450 v obchodě, který nám zapůjčil ­"obyčejný­" Fubar IV. Ten za polovinu ceny Topaz Signature odvede velmi dobrou práci a má vyměnitelné operační zesilovače, které jde v případě potřeby nahradit za lepší.
Odpovědět0  0
jitter zčela určitě existuje, byť u zařízení této kategorie je to přeceňovaný problém:)
Odpovědět0  0
Děkuji. Já si myslím, že například kombinace BigJoe III nebo ještě lépe samostatných monobloků s předezesilovače dokáže na stůl dostat slušný výkon za zajímavé peníze. Když se to naskládá do racku, tak se to vejde na libovolný stůl. Pokusím se samozřejmě získat další zajímavé věci na testy.
Odpovědět0  0
Problém všech těchto testů je, že jsou to rozdíly slyšitelné, ale těžko jdou změřit ...respektive určitě se ted pídit pomocí testů proč a jak některé faktory ovlivňují výsledek. Nicméně, nejsem v tomto natolik erudovaný, abychom to mohl dělat ... lehce by se tak mohlo stát, že budeme mít pěkné grafy, které pro skutečné odborníky v tomto oboru budou pro zasmání, byť je neznalý čtenář bude považovat za přínosné.

Jak říkáte opravné mechanizmy tady jsou, ale většina zařízení je nemá. Optický výstup je ne na vedlejší koleji a téměř všech výrobců spotřebních hifi značek.

L­/R je analogový cinch ­(RCA­) výstup z DAC do zesilovače nebo aktivních reproduktorů. Jednoduše levý a pravý kanál.
Odpovědět0  0
Měřit se bude, ale ne pomocí zvukové karty ... konzultuji teď nějakou vhodnou ­(zaplatielnou a časově únosnou­) metodiku.
Odpovědět0  0
Bylo zde už v diskuzích několikrát rozebíráno, že signál vedený po SPDIF nebo USB je ovliňován mnoha dalšími faktory. V případě SPDIF je důležitým faktem, že většina výstupů postradá reclock, což se dá ale řešit jak softwarově tak hardwarově. P. Vrána ­(CASEA­) třeba řeší u SPDIF náběžnou hranu signálu, která dle něj má vliv na jitter. Digitální řetězec samozřejmě v případě audia může také být ovlivňován ... od výstupu ­(vysílače­) přes kabel po vstup na kterém je příjímač. Proto často lidé s různými zařízeními s SPDIF a jedním DAC komentují po fórech i testech jiné výsledky.

Osobně mám zkušenost s upravenou zvukovou kartou respektive jejím SPDIF velmi dobré zkušenosti. Toto laborování ale má smysl, když máte adekvátní komponenty... u zesilovače do 10 tisíc a levných regálů postačí zapnout DAC do USB a zbytek ponechat tak:­).
Odpovědět0  0
V případě těchto malých DAC jsem nesetkal s případem, kdy by up­-samling na škodu byl. S tím jsem setkal jedině při u softwarového v PC:­).
Odpovědět0  0
Ebay.de tam je verze Advance celkem běžně za slušnou cenu ... u nás jedině model Prodigy 7.1 Hi­-fi, která je dle mého na stereo horší než HD2.
Odpovědět0  0
Crystalizer nebo pseudo 3D bych raději nezapínal pokud to myslíte s hudbou vážně.
Odpovědět0  0
A měl jsi možnost srovnání Benchmarku s CASEA?
Odpovědět0  0
AKG­-701 mám také a mám je rád:­) ... jen se mi zdá, že potřebují opravdu dobrý zesilovač. Zkoušel jsem lecos a po připojení Audia Flight je nebe a dudy. Jinak jejich zvuk preferuju i když mají bouli na výškách a naopak méně basů.
Odpovědět1  1
Záleží určitě nejvíce na výpočetní síle GPU ... jestli má vliv kapacita paměti nebo propustnost nevím, ale pokud bude asi nebude nijak značný. je to možné, ale chce to praktický test ... takhle jen teoretizujeme.
Odpovědět0  0
Já jsem třeba kupoval HD2 na ebay.de a dostal verzi s LME. Vím, že verze Advance, Standard a Gold se liší operáku. Podle všeho já koupil verzi standard.
Odpovědět0  0
opravíme překlep ...

STX jsem doma měl doma nějakou dobu a řekl bych skutečně, že jsou srovnatelné. STX má jiné operáky, takže rozdíl může být.
Odpovědět0  0
No ono jsou to karta výrobce ESI pod značkou Audiotrak:­)... ale výtka je celkem oprávněná.
Odpovědět1  1
Ještě k tomu libovolnému slotu ... zkoušel jsem kartu dát experimentálně do PCIe 16x, jenže ji nedetekoval systém, takže to 100% platit nebude asi.
Odpovědět0  0
Podívejte mám doma 5 současných základních desek a zrovna takovou smůlu, že krom jedné byly všechny nepoužitelné:­). Nad tím nejde polemizovat, je ptořeba zvolit model, který má slot dostatečně vzdálený od pcie 16.

např. Gigabyte GA­-Z68X­-UD5­-B3 ­- deska má jeden pcie 1x nepoužitelný kvůli pasivu na čipsetu .... druhý je pod pcie 16x, když tam dáte cokoli od pasivně chlazeného Radeonu HD 6670 po GTX580, tak je to nepoužitelné.

Naopak třeba ASUS P8P67 WS Revolution B3 má tyto sloty umístěny velmi dobře a lze dát zvukovku co nejdál od grafiky.
Odpovědět0  0
Neprojeví se nijak, protože když pracujete s videem, tak se tak děje v operační paměti počítače. Převod videa je zase v kompetenci GPU, takže opět nebude rozdíl.
Odpovědět0  0
96­/24 záznámy nejsou pro testy této úrovně vůbec stěžejním materiálem. Najít navíc vhodné testovací záznamy a ještě v této kvalitě je poměrně náročný úkol. Díval jsem i FLACy z vynilu, ale bohužel většinou jsem hodně zklamaný. Kdybychom testovali nějaký špičkový high­-end, tak neřeknu ani popel. CD formát je dostatečný pokud je využito plně jeho potenciálu, což dnes nebývá zvykem.
Odpovědět0  0
Dobrý den, GPUZ a teploty v kapitolách popisu karet.
Odpovědět0  0
Děkuji. Řeším to samé. Posledním řešením je klasický integrovaný zesilovač s DAC modulem a regálové repro. Bohužel zde narážíme n fakt, že potřebují prostor a na stůl rozhodně nepatří. Zatím asi nejlepší reproduktory k PC, které jsem slyšel byly Bose Companion 5, které jsou na USB a kouzlí velmi pěkný zvuk. AE Aego M mi připadají přežité. BW MM1 možná budou dobré, ale nevěřím, že si dostatečně poradí se spodky..ale nechci vynášet soudy.
Odpovědět0  0
Zase když člověk nechce slyšet, tak neslyší i přesto, že k tomu má dispozice:)
Odpovědět0  0
Yamaha S500 má vynikající recenze, ale neslyšel jsem ji. Netuším jak budou MM1 hrát, úplně podle objemu bych je nesoudil. Třeba pro komorní poslech budou fajn, ale je jasné, že se zde platí i za značku:)
Odpovědět0  0
Taky jsem zvědavý, co z nich vyleze. Faktem je, že za 15 tisíc se dá koupit lecos, ale dobře hrající regály se zesilovačem nikoli. Sám jsem teď zažil špatné zkušenosti s levnými modely Marantz nebo Onkyo. Zkusil bych pátrat po nějakém vysloužilém high­-endu a pomalu si skládat dobře hrající strojek. Napadá mě třeba Sony TAF50S nebo Denon PMA S10 mk2... a k tomu dopasovat nějaké slušné regály.
Odpovědět0  0
Myslím, že prostě někdo udělal botu a M­-Audiu se prostě nechtělo stahovat tyhle série z distribuce. Nicméně, jsou zde podle zahraničních fór indicie, že se podobnými problémy potýkaly i starší verze BX8. Dokonce jsem našel návody na ­"tuning­".
Odpovědět0  0
Máte pravdu, ta regulace hlasitosti je skutečně spíše pro účely vyvážení, ale také jsem psal, že tyto zmíněné výtky jsou směrem k užití na PC jako náhrada běžných reproduktorů. Ty XLR je opět ta samá písníčka, koupí kabelu to samozřejmě eliminujete, ale je na to nutno myslet. Jsem rád, že BX5a tím neptrpí:)
Odpovědět0  0
Nevím, jestli vás potěším, ale plánují oboje. Dále bych rád získal do testu B&W MM1 a nějaké další.
Odpovědět0  0
Výsledek mě mrzí, kdyby to byla kusová vada, tak přejdu, ale ten problém mají zřejmě všechny kusy, což je pro mě naprosto nepochopitelné. Kazí to zcela to, co ty monitory jinak umí.
Odpovědět1  0
Vaše tvrzení má jeden háček, AV reciever je primárně určený pro filmy a jeho multikanálový výstup ani zdaleka nedosahuje kvality běžného integrovaného stereo zesilovače. Opravdu si myslíte, že jsou všichni mimo když investují do dražších komponent primárně určených pro stereo?
Odpovědět0  0
Beznadějně zastaralá architektura Sandy Bridge? Inu, i tato ­"zastaralá­" architektura AMD válcuje.
Odpovědět4  0
Šel bych rozhodně do LGA1155 a 2500K. Snadněji ho přetaktujete a triple channel DDR3 vám chybět nebude.
Odpovědět0  0
Máte pravdu v Inteli a G620 ve většině recenzí se dostali na 2.8­-2.9 GHz. Já jsem teď stavěl levný počítač s G620 a dostal jsem se na lepší desce na první pokus na 3GHz a dále sjem s tím už nelaboroval. Každopádně faktem je, že za danou cenu není co řešit ... je to dobrá vstupenka do světa LGA1155. Viz. http:­/­/en.inpai.com.cn­/doc­/enshowcont.asp?id=7976&pageid=8043

AMD Phenom II X4 955 BE je skladem třeba na Alfa.cz a spoustě dalších e­-shopů. Nicméně je pravda, že například ATC jej skladem nemá jako distributor.

Core i3 je doporučené pro LGA1156 pro svou velmi dobrou cenu. Pro LGA1155 jsem hod nedoporučil z jednoduchého důvodu, nejlevnější je zrhuba jen o 1000 Kč levnější než podstatně lepší Core i5 qaud­-core. Kdybych vyloženě neměl peníze, tak bych si vystačil s G620, kterou se dá pak s minimálním poklesem hodnoty prodat a koupit Core i5.

Musíte pochopit jednu věc. Tyto přehledy nikdo nemohou pokrýt veškeré potřeby a preference čtnářů. Jsou spíše inspirací, kde se dívat a jak vybírat. Vždycky bude někomu chybět nějaký model. Samozřejmě je možné udělat komentovanou nabídku všech procesorů na trhu a vymyslet ucházející metodiku, jak je hodnotit, ale to bude běh na delší trasu.
Odpovědět0  0
Děkuji za vyčerpávající odpověď:­). Nicméně, musím upozornit, že se zabýváme i externími DAC, kde třeba právě poslední kousek od Styleaudio byl USB ­(asynchro­) s vlastními hodinami. Omezení optiky a USB na 96kHz­/24bitů jeste zmiňoval, ale zase to příliš nikoho nebolí. SACD na 192kHz­/24bitech je stejně spíše vzáností a těch dobře namasterovaných je opravdu minimum.

My se snažíme především přiblížit možnosti, jak dostat z PC použitelný zvuk i do lepších aparatur.
Odpovědět0  0
Zatím holt potřebná je, už jen kvůli fyzické přítomnosti HDMI.
Odpovědět0  0
Ano monitor mám pouze já na testy grafických karet a ještě se dá říci, že v rozlišení vyšším než 1920x1200 testuji vyjímečně. Každopádně kolega Vítek udělal dobře, nemá zde příliš smysl testovat rozlišení 1920x1200.
Odpovědět5  1
Nevím, jestli jsem zcela pochopil Váš příspěvek, ale nepsal jsem nic, co by odporovalo...naopak jsem zastáncem toho, že USB pro hi­-end není vhodnou cestou. Btw. co to o čem píšete v závěru ... kernel streaming by mohl stačit.
Odpovědět0  0
Intel doplníme v nějakém rozumném časovém horizontu. Ono to nebude žádný zázrak a budeme rádi, když intelovské řešení přehoupne přes 100 bodů:­).
Odpovědět3  0
Já se to pokusím rozšiřovat, ale vše jsem neměl k dispozici .... Intelovské CPU by bylo zajímavé a stejně tak slabší Llano.
Odpovědět2  0
Máte nějaký link?
Odpovědět0  0
Jestli se nepletu, tak přímo tohle činí ten modul Proxima Centauri.
Odpovědět0  0
Logitech dal do toho boxu dobré převodníky ale výsledek prý není dobrý. Je o tom dost studijního materiálu na českých hi­-fi foréch. Ten Dr. DAC je za ty peníze dobrý ale jen pro někoho, tj. využije výstupy dvojice sluchátkových výstupů a podobně. Topaz je spíše o zájemce pro dvoukanálovou reprodukci z PC.
Odpovědět0  0
Zaleží hodně na tom, co je zbytek vašeho řetězce a zda by Vám opravdu nestačilo vést audio po USB. Foobar2000 vidím osobně jako nezbytnost ­(kernel streaming­). Funkce interní zvukové karty je jasná ... digitální transport.

Pomůžu si zde citací Pana Vrány ­(casea­), který dělá moduly pro zvukové karty a přehrávače:

"Vylepšení zvuku se týká jak analogových výstupů zvukové karty ESi Juli@ tak SPDIF digitálního výstupu, především pak nově provedeného SPDIF digitálního výstupu, který je korektně terminován, čas náběžné hrany je 5,6nS oproti původním 10,8nS a obsahuje reclock z jednoho ze dvou oscilátorů Tent Labs. Původní SPDIF výstup karty tento reclock postrádá. Stejně tak i spousta CD přehrávačů a to i těch velmi drahých. Výrobci zřejmě nemají potřebu digitální výstup přehrávačů dělat kvalitní, jde jen o doplňkovou funkci. Nový SPDIF výstup je vyvedený na 75ohmový BNC terminál. Není tedy potřeba použít výrobcem přibalenou redukci. Protože je použitý zmíněný reclock a ten je závislý na samplovacím kmitočtu nahrávky lze na novém digitálním výstupu využívat jen jednu škálu samplovacích kmitočtů. Díky reclocku se snižuje jitter ve výstupním signálu a významným způsobem to přispívá ke zvýšení kvality zvuku.V praxi při hraní z PC to omezení samplovaček není nikterak podstatné. Stačí využít upsampling plugin, nastavit jej například na 176,4kHz. Tento plugin jakoukoliv samplovačku přesampluje na tuto zvolenou defaultní frekvenci. Protože se jedná o synchronní upsampling tak zvuková kvalita není degradována, není to případ ASRC.­"

Odpovědět0  0
Tak a jsme u merita věci. CD formát vůbec není tak ztracený pokud je nahrávka adekvátně namasterovaná. Když tomu přidáte špičkový upsamling, tak to nezní nijak špatně a po digitálním zlém zvuku ani památky. Byť se s kvalitnm SACD nedá srovnávat,a le bohužel výběr je značně omezený:­(.

Podobnou studii nebo spise clanek o ztrate rozliseni jsem videl take u zaznamu 24­/96+. To bude asi ten největsi problem, pak je cekem jedno jestli mam shit na CD nebo SACD.
Odpovědět0  0
V současné době Audia Flight + Usher Mini Dancer... setsakra rozdíl oproti NADům:­). Já třeba často a rád posluchám klasiku, která je občas nahraná velmi dobře a stačí i FLAC 16­/44, ale samozřejmě vůbec nezpochybňuji přínos SACD nebo desek, oboje je ale hodně náročný koníček. Na SACD toho pro sebe moc nenajdu a to samé platí o FLAC s rozlišením 24­/96, ale jsem rád když se poštěstí.

Rozdíl který vnímám já je především v tom, že mi to jako v případě HD2 nehraje jen mezi bednami a také ve ­"vypjatých­" situacích se mi neslevá zvuk. Rozdíl byl asi hned patrný také na podstatně lepších spodcích. Pokud Vám HD2 stačí, tak jste štastný člověk a já Vám upřímně závidím, že peněženku nemusíte otevírat hloub:­).

Marantz CD­-10 zvukově neznám, ale jedná se o poměrně starší přehrávač spíše už spadající do vintage klasiky. Je pokud vím čistě 16­/44 s jednobitovým převodníkem. Odstupy signál šum nebo dynamiky určitě nebudou zázračné. Nechci se tady přít, ale věřím, že dnes CD přehrávač okolo 15 tisíc tento stroj přehraje... a to vůbec nemluvím o opravdu slušných CDP s upsamlingem.

BW801 také znám, měl jsem možnost slyšet několikráte na Classe a Audionetech ­(monoblocích­) a je to lahodné.
Odpovědět0  0
Samozřejmě PLL ... pořád mě to svádí psát PPL:)
Odpovědět0  0
Nesmysly hlásáte akorát vy:­). Prodigy HD2 mám včetně jiných OZ a její změnu za Topaz poznal i moje dražší polovička při přehrávání svých songů. Nenašel jsem žádnou zvukovou kartu, která by byla schopna konkurovat dobrému DAC, a to jsem měl v počítačí ledacos od ESI nebo Lynx.
Odpovědět0  0
Pořád tu naražíme na to, že solidní nástroje na měření stojí v okolo 100k a výše:­). Zvukovka samotná nestačí, ne u DAC s vlastnostmi o řád lepšími. Uvidíme, třeba na něco příjdem.
Odpovědět0  0
https://zesilovace.heureka.cz/marantz-pm5004/ mám na prodej tento zesilovač, je zánovní. Pokud budete chtít ozvěte se a udělám Vám cenu. Nebo rovnou s CD za cenu, která se neodmítá:)
Odpovědět0  0
Určitě vyplatí, ale je ptořeba se smířit s tím, že partnerem pro tento DAC je spíše zesilovač okolo 20­-30 tisíc korun a to samé platí o reproduktorech. Jinými slovy jakmile koupíte Topaz budete za pár týdnu pošilhávat po novém zesilovači a repro. Mercury M1 jsou dobré v rámci své třídy, ale první co bych zlepšil je rozhodně zesilovač. Například Marantz PM6004, NAD C326 nebo čekat na nějaký starší hi­-end ... teď třeba procházel inzerci starší Accuphase E­-210 s krásným vintage vzhledem pod 20 tisíc.
Odpovědět0  0
Předpokládám, že optimální zvukovka je např. Lynx? Zkusíme pozjišťovat kolik by podobná investice stála včetně licence.
Odpovědět0  0
Podívejte, není vyloučeno, že se tak v budoucnu stane... teď začínáme a je třeba, ať si sednou všechny věci. Nechci být protivný, ale GSMarena díky své čtenosti v milionech RU operuje s trošku jiným rozpočtem:)
Odpovědět1  0
S tím žebříčkem to byl takový úlet. Ty žebříčky dobře vypadají v časopisech, ale fakt je, že se jen těžko komponenty dají takto hodnotit. Jestli se smíříte s tím, že Topaz Signature je o třídu lepší, tak to bude jednodušší.
Odpovědět0  0
To byl spíše rýpanec. Měření určitě dokáže ledacos odhalit, ale nepovyšoval bych v tomto případě nad slovní hodnocení. Kdybychom testovali high­-endový zesilovače,u kterého je žádoucí, aby skutečně pouze a jenom zesiloval, pak to chápu. Co ale s plejádou lampových zesilovačů, CPD co se snaží znít jako gramofon a gramofony samotnými... a přesto jsou oblíbené. Když nebude THD ideální podle grafu, pak co? Přijde na řadu poslech a komentář? Nebo komponentu shodíte ze stolu, že je špatná? Doufám, že si rozumíme.

Nejsem tedy primárně proti měření, ale nebudeme se do něj pouštět, kdy si na něj netroufají nebo jej nedělají ani renomované časopisy přímo zaměřené na audio.
Odpovědět0  0
Zajímavá teorie, poučte mě, co byste chtěl naměřit a jak byste se podle toho dále rozhodoval:­) ... tady ovšem nikdo nehovoří o ­"za úplňku splétaných audio kabelech­" člověče:­). Jenže vnímání zvuku a je podstatně komplexnější a to už nemluvím o osobních preferencích.
Odpovědět0  0
Ty popisované neduhy byly pro AKG­-701 s NADy C275+C165 to hraje také výborně. Ale věřím, že když by se naroubovalo na analytičtější zesilovač a bedny, tak může být ostrý.
Odpovědět0  0
Nemáte pravdu bohužel:­). Buffer samotný nestačí stále zde potřebujete PPL, protože bez určení clock rate vysílače ­(v našem případě počítač­) zjistíte, že tento buffer je buď prázdný nebo v extrému přeplněný. Jinými slovy potřebuji se maximálně synchronizovat se zdrojem. Na internetu je toho ale o této problematice dost a dost.

Jaký by jinak měly smysl konstrukce Benchmark DAC1, kde se snaží potlačit jitter v celém slyšitelném pásmu skrz vícestupňové PPL závěsy ­(právě frekvence 2­-4 kHz dělají největší bordel a jsou maximálně slyšitelné­).
Odpovědět0  0
Jenomže poslech hudby nejsou grafy:­) ... k čemu jsou dokonale testy linearity, když ve výsledku je to neposlouchatelne. Na vas je videt, ze jste zrejme technik a k hifi jste nikdy necuchnul. Prostor zobrazeny v dobre nahravce totiz nenamerite, to same plati o charakteru zvuku.

P.S. ­- Ale chapu, take mam obcas spatnou naladu.
Odpovědět1  1
Dobrý den, děkuji za pochvalu. Také hledám dokonalé řešení a přiznám se, že zatím přemýšlím o modifikované ESI Julia s upraveným optickým výstup a Case Lyra Digital mk2. Ve výsledku to vyjde stejně jako Benchmark. Nevěřím, že se povede z USB někdy udělat dokonalé vedení audio signálu, ale třeba mě někdy něco přesvědčí.
Odpovědět0  0
Díky za super příspěvek.

ad zvuk ­) zdá se, že za to může opravdu přenos přes USB, protože když se DAC připojí na slušný optický výstup, tak se zvuk jakoby uklidní a ubude zrnitosti na výškách. Někdo možná řekně, že jsem hnidopich, ale 701 to odhalují poměrně jasně.

ad izolátor ­) můžete nějak rozvést proč by měl ten galvanický izolátor mít vliv na jitter?

Rád bych ještě vyzkoušel CARAT­-T2 jako převodník na SPDIF z USB. P. Holcner z Melissy na to pěje ódy, ale třeba naopak p. Vrána z Casea vřele nedporučuje.

Jsem strašně moc zvědavý právě na Casea Lyra Digital mk2 a snad také Benchmark DAC1 pro USB.

Odpovědět0  0
respektive v C++:­) ... co tam zajímavého provádíš?
Odpovědět1  0
Za tu cenu super:)
Odpovědět0  0
Zajímavá otázka:­) ... skoro bych se příkláněl k tomu, že 2x550Ti bude výkonnější, ale 560Ti na 1GHz konkuruje už GTX570, takže asi odpoví pouze praktický test.
Odpovědět0  0
Jitter se vyplatí řešít až u dražších řešení, kde záleží na každém detailu. S tím si starosti nedělejte..alespoň ne přehnané. Pro vás vidím, jako opravdu ideál ten StyleAudio, ja z něj začínám být nadšen a hraje dobře i přes USB, má dobré komponenty ­(převodník, OZ, USB controller, izolace USB­). Navíc má i slušný sluchátkový zesilovač a v případě potřeby i optický vstu ­(RCA stereo samozřejmě také­).

Moje rada počkejte na recenzi Topaz Signature ... nechci teď říkat běžte si jej koupit, protože je to předčasné, ale je to velmi slibný produkt. Recenze vyjde příští týden.
Odpovědět0  0
Povídejte, co by Vás zajímalo. Pokud to bude v mé moci rád zodpovím. Pokud chcete něco kupovat, počkejte na recenzi StyleAudio Topaz Signature. Zatím zahořuji ­(výrobce doporučuje 100h­), ale už teď je zvuk lahodný...především dynamika a detaily v prostoru. Navíc celkem slušně utáhnou i AKG 701:­).
Odpovědět0  0
Zkoušel jsem vypnout u Nvidie veškeré optimalizace filtrování? Mohlo by to být tím. Implicitně nastavené Quality někdy zlobí.
Odpovědět0  0
Upřímně, neshledal jsem HD 6850 natolik zajímavou volbou ... když srovnám výkony ve hrách jako BF3, The Witcher nebo Crysis 2, tak ten příplatek skoro 900 korun nepříjde jako dobrá volba. Spíše jsem se tedy příklonil k HD 6870 a GB GTX550Ti s GPU na 970 MHz, což je výkonnostně zase o kus dál, než referenční verze a za 2600­-2700 to považuju za skvělou volbu.

P.S. ­- To ovšem neznamená, že někdo nemůže mít jiné preference. Přehled je spíše zaměřen na zajímavé konkrétní produkty.
Odpovědět1  0
Netuším na kterou značku narážíte, ale zažil jsem něco reklamovaných karet od všech hlavních výrobců. Možná to bude znít jako klišé, ale na SHW si nenecháme nic diktovat ani nezamlčujeme jako je tomu v případě jiných médií.
Odpovědět1  0
Radeon HD 6950 v přehledu stojí 6 tisíc ... když vezmu, že GTX560Ti stojí v případě uvedeném ve článku v průměru 4700, tak zde nemá proti ní cokolo šanci. Další meta je až zmiňovaný 6950 okolo 6 tisíc.
Odpovědět0  0
AVR dobrý, ale na stereo moc ne. AVR okolo 20­-30 tisíc přehraje ve stereu téměř každý integráč...taky není divu vzhledem k ceně a množství integrovaných součástek. Ale pro filmy a koncerty proč ne.
Odpovědět0  0
Podle toho jak jsem koukal, tak třeba MW2, BF2 ... celkový výčet jsem ale nenašel.
Odpovědět0  0
Ano chystám, jde o dobrý poměr ceny ku výkonu.
Odpovědět0  0
Taky jsem nad tím přemýšlel, ale nikde se nevylučuje, že peníze, které dostal za padáka od Apple byly jeho jediné peníze, které měl:­). Vždyť sám prohlašoval, že první milion vydělal už v 21.
Odpovědět0  0
No holt čas není nafukovací, ale otec céčka by si asi krátké vzpomenutí taky zasloužil.
Odpovědět0  0
O tom bude něco v druhé části:)
Odpovědět0  0
Samozřejmě jde o upsání...tuto informaci víme:­)... co to asi vypovídá o autorovi textu:­). Kéž by čtenáří byli stejně přísní na sebe, jako jsou na autory textu.
Odpovědět7  1
A co neni v poradku? Ono to tak byva, kdyz nejaka hra vyjde.
Odpovědět1  0
Taky jsem z toho docela rozčarovaný ... nemá to ty koule, jaké jsem myslel, že to bude mít ... krom toho hrozná animace postav a některé detaily. Je to spíše takové pozlátko, ale celá hra spíše těžký průměr až horší. Těším se na testík battlefieldu 3 a Warhammeru 40k... to si snad i zahraju pořádně.
Odpovědět0  0
ad testovací sestava ­- pracuje se na tom, aby byla k dispozici deska s D525, která je pro htpc dostačující.

ad­) hry ­- testujeme vzdy, nekoho to zajima, oresto, ze karta neni na hry

ad­) HQV Benchmark ­- je to sada nekolika desitek testu a kazda sada je ohodnocena body ­- teoreticky by se dala dloouha tabulka s jednotlivymi vycty ­- vidim, ze to neni jasne, zkusim do dalsiho clanku integrovat popis jednotlivych testovacich sad

ad­) testy videa ­- castecne zodpovezeno viz HQV a castecne by rad testoval zatizeni procesoru, coz je u ­"delo­" sestavy bezpredmetne.

Kdyz to tedy shrnu, tak pro HTPC je relevantni skore HQV. Zavery se daji udelat snadno ­- v momentu kdy karta nezvlada, co by mela, tak je to zaver jasny:­).

Dulezite u HTPC jsou jen tri veci: kvalita akcelerace videa, chlazeni a spotreba ­(plus cena karty­).
Odpovědět1  0
Třeba disky pužité při testu jsou nahrané i namasterované velmi solidně:­)...
Odpovědět0  0
Zvukovka není špatná, ale její plná popdora snad končí u 32­-bitových Vista, kde jsou přístupné všechny možnosti. Windows 64 nemá problém pokud nechcet aktivní QVE­-96. A ano je to trošku škoda, že výrobce se o 64­-bit systémy nestará, když každý už kouká po nich, když kupuje nový počítač s 4GB+ ram.
Odpovědět0  0
AKG­-701 bych si dnes už znova nekoupil ... když se nakrmí, tak hrají krásně jak říkáte, ale asi bych dnes šel do HD 600. Basů ale obecně mají málo, jestli máte s DAC1 lepší zkušenost, tak to určitě stojí za zvážení.
Odpovědět1  0
Také jsem byl překvapen a zvlášť ve spojení s u nás poměrně opomíjenými Ushery s výškáčem z berylia. Já miřím na jejich nejlevnější řadu a zároveň jsem velmi zvědav až bud pro integráč dostupný rozšiřující DAC modul skrz USB ... dušují se, že jitter bude potlačen na úroveň, kdy nebude mít smysl vést přes optiku ... možná příliš silná slova:)
Odpovědět0  0
Víte o snažím se najít kompromis mezi barvitým líčením, to jak co cinká a bouchá, za což jsem byl v minulých testech kárán ­(přeci jen SHW je časopis spíše o IT­) a tentokráte jsem byl úspornější. Uvidíme jak se ujme, ale není problém se vrátit k popisu toho jak basa basuje a jak je vykreslena prostorová scéna:­). Dobře se takto popisují až produkty výše jako byl Dr. DAC Prime, který už hraje podstatně lépe.

Ano AKG­-701 jsou mimořádně žravá a rozhýbe je až lepší sluchátkový zesilovač. Osobně také uvažuji nad DAC1 a nebo SA Topaz Signature. Jinak C165 nemá tak hrozný sluchátkový zesilovač, jak naznačujete ... o degradaci nemůže být řeči...spíše nejedou na plno. Osobně uvažuji nad upgradem zesilovače na Audia Flight + integrovaný DAC + Usher BE­-718.
Odpovědět0  0
No tak RIP z vinylu asi bude o něčem jiném, to nikdo nezpochybňuje ... ale FLAC z dobře nahraných CD je také dostatečný. Jenomže, kdo má mít doma ještě ke všemu gramofon a desky:­). Znám jednoho zarytého vinyloida, který si ke svému gramci koupil na CD také stroje od Audie konkrétně řadu Flight 3, která hraje tak příjemně, že se mu gramofon občas ani nechce pouštět... to vše z formátu CD:­).

OPA2134 definitvně pomohou:)
Odpovědět1  0
Chystam i test jaky zminujete. 2560x1600 a 2560x1440 s AA. Chci to mít oddělené, je to spíše test pro majitele 27­" a 30­" monitorů, ktérých je jako šafránu.
Odpovědět1  0
Vy jste pacient nějakého ústavu, kde se léčí spontánní selektivní slepota?:D Já v článku vidím i dlaší karty jako GTX 570, HD 6970 a dokonce i rozlišení 1920x1200...
Odpovědět2  0
Možná vás potěším...mám na cestě starou GeForce 8600, kterou snad do podobným testů zařadím. S procesorem a deskou už to bude horší:)
Odpovědět0  0
Zrovna sestijadro jsem mel k dispozici sve, ale odeslo, takze ted jsou bez nej testy. Rozdil ale videt nebude pokud jsou takto vyrovnane vysledky.
Odpovědět0  0