reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Petr Štefek (4)
Ja si myslím, že Llano není špatné ...

MSI A55M­-P35 cca 1500
Llano A8­-3850 2800
4300

A vezmu si Athlon X4 640 + desku + třeba HD 6570 a jsem na 5K.

Na druhou stranu sestava
ASUS P8H61 stepping B3
Intel Pentium Dual­-Core G620 BOX
Sapphire Radeon HD 6670 1GB DDR3
za 4500 se zdá být lepší volbou.
Odpovědět0  0
Je dopsáno větou zvlášť, ať je jasné, že se Llano na Intelu netestovalo:­). Jinak se sazřejmě děkuji za upozornění, že v tabulce je HD 5670 a v testu HD 6570. Splete se každý.
Odpovědět0  0
Dobře jinak ...slyšel jste někdy o jitteru? Samozřejmě, že rušení, které má vliv na analog nebude mít vliv na digital.
Nikdo netvrdí, že se přenášené bity někam ztrácí. Jitter, který má třeba v tomto případě stěžejní vliv je v podstatě odchylka u přenášených dat repspektive bitů do DAC a mluvíme zde o časových odchylkách a nikoli o změně nebo chybějících bitech. Každý z přenýšených bitů musí být přenesen v přesný čas, jinými slovy interval mezi bity, které jsou přenýšeny musí být velmi precizní. Pokud tomu tak není,tak vzniká jitter. Pořád nechápete, že přenos audio sigalu, byť digitálního není to samé jako když si soubor přenesete z disku na disk a je ověřena jeho integrita.

DAC­'s have several ways of reducing jitter. One of these is Asynchronous upsampling or resampling. Another is jitter rejection of the S­/PDIf to I2S converter or ­"receiver­" chip.

Aby se jitter eliminoval ­(částečně ­- nejde nikdy eliminovat úplně­), pak je třeba nasadit do DAC relocker, který má své hodiny a dokáže s tímto vyrovnat. Bohužel toto levné DAC nemají, a proto je tedy lépe spolehnout se SPDIF. Chápeme už?

Pokud vás tato problematika zajímá a nechcete pouze prudit, pak zde máte zajímavý link: http:­/­/www.positive­-feedback.com­/Issue41­/ca_intro.htm
Odpovědět1  0
GT430 je nicméně pomalejší ... viz. test low­-endu.
Odpovědět1  0
Samostatné karty byly samozřejmě na běžné sestavě a Llano zvlášť ... opravíme.
Odpovědět0  0
Nechovejte se hloupě:­). Když něco neznáte nebo s tím nemáte zkušenosti, tak spíše pátrejte.
Odpovědět2  2
Vliv NF jitteru je v případě v USB skutečně poměrně velkým problémem. Holt USB je navrženo na zcela jiné účely:)
Odpovědět0  0
Děkuji za pěkný odkaz.
Odpovědět0  0
Nezlobte se, ale sestava skládájící se ze slušného předezesilovače ­(C165­), koncové zesilovače ­(C275­) a repro této kategorie ­(Xavian XN125Evo+Basso­) je zcela dostačující. Nejsem sice tester hifi, ale pokud máte jen trošku snahy a zkušeností, tak detaily odhalíte velmi dobře.

Slepé testy jsou časově i jinak náročné, ale pro tuto kategorii komponent i zbytečné.
Odpovědět2  2
Zapomínáte, že samotný přenos signálu je spojený nejen s přenosem dat samotných, ale s rušením atd. Dobré pojednání jsem o tom někde četl od pana Vrány, který je autorem mnoha povedených DAC. Podle Vaší logiky by stejně hrálo CD od vietnamců nebo integrovaná zvuková karta.
Odpovědět0  0
Ja chápu, že každý může mít odlišný názor, ale to že máte 801ky dražší řetězec ještě neznamená, že to tak není. Samozřejmě nezapírám, že C165+275 + repro v hodnotě okolo 100 tisíc není super high­-end, ale pro tyto účely bohatě dostačuje.

801ky krmené Classe mám možnost občas poslechnout, ale netvrďte mi tady, že jako zdroj pro podobnou sestavu stačí PRodigy HD2, protože i poměrně obyčejný posluchač Vám to ihned vyvrátí.

Tuning HD2 výrazně pomůže, ale stále to není ani zdaleka to pravé ořechové. Když mě tady tak káráte, tak si dejte zpátky sériové OZ a poslouchejte. V současné době plánuji Casea Cepheus mkII a i to je na mé jak říkáte ­"sociální­" sestavě.

Ono to fakt není jen o tom, nákráčet do diskuze a zhodit autora stylem ­"jenom já mám pravdu­".

Odpovědět3  0
Už je mám k dispozici i s deskou, takže na vlítnu po 7.9.:)
Odpovědět0  0
To mátze pravdu, ale korektnost té tabulky jsem ověřil i u Nvidie:­). Wikipedie bych se v tomto ohledu vůbec nebál, na tyto odborné témata je hodně dobrá. Samozřejmě platí ověřovat a ověřovat:)
Odpovědět0  0
Děkuji za kritiku, je fakt, že na formě se zapracovat dá. V momentu, kdy musíte splodit určité kvantum textu v omezeném čase, tak stylistika trpí. Příště si zkusím vyhradit čas i na případné revize textu:)
Odpovědět0  0
http:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/CUDA

Podle tohodle zdroje maji 1.3 profil, kde je podpora double precision pouze čipy GT200­/b, GF100, GF110 a pak novější levné GF104­/114­/116. Každopádně to bude stát za úpravu ve článku.
Odpovědět0  0
Díky, čerpám převážně z Anandtechu a případně z Wiki nebo goolím, když už si nevím rady:)
Odpovědět0  0
Anandtech je v tomto ohledu fakt špička a nebojí se napsat ty věci do hloubky. Je to sice masakr sesbírat a doplnit o drobnosti okolo, ale podobné články jsou fajn.
Odpovědět1  0
Mám pocit, že VLIW4 tady ještě pobude nějaký ten pátek a GCN příjde až v roce 2013. 28nm bude nasazeno podstatně dříve, pokud vím, tak se začne vyrábět už koncem roku.
Odpovědět0  0
Víme, už na to pracujeme. Díky
Odpovědět0  0
Děkuji.

Ad1­) Trošku nám zahraproval systém a vyhodil kapitolu testovací sestava:­). Využil jsem samozřejmě pro testy jak monitoru tak FULL HD Plazmy Panasonic.

ad 2­) Ano, ale metodika hodnocení je popsána velmi přesně, takže se celkové výsledky od jiných na zahraničních serverech příliš neliší ­(pouze plus mínus pár bodíků­).

ad 2­) Příště na to zkusím myslet. Ano, porovnání by bylo pěkné, uvídíme, co se podaří vykřesat.

Jinak pokud se týká pasivních karet, tak je to pravda ... je jich jako šafránu.
Odpovědět0  0
Přesně tak pořádné RPG s velkou volností a pořádným hlavním příběhem a spoustou postranních úkolů a artefaktů. Bohužel tohle se už nenosí, chce to rychlou levnou akci... alespoň mě mírně potěšil Zaklínač.
Odpovědět0  0
Hráči jsou čím dál více zhýčkaní holt:)
Odpovědět0  0
měla tam být lampa:)
Odpovědět0  0
Crysis 2 je graficky velmi povedenou hrou, ale jak říkáte jsou tam chybky někdy ... u toho počátečního intra je DOF využit beze zbytku, ale ve hře už holt ne:­). Stejně tak bych čekal trošku lepší textury, to dvojnásobné rozlišení čtyřnásobná velikost moc poznat nejdou. To už opravdu stačilo vyměnit pouze výběrové textury ­(viz. fotky, značky a podobně­) a vyšlo by to na stejno.
Odpovědět2  0
Toto je kousek, který již prošel mnoha redakcemi a podle možná vypadá výsledek. Nicméně, stabilita karty není jenom o tom, jestli se projeví již okem patrné artefakty a karta spadne:­). Věřte tomu, že testovaným kartám nikdo neubližuje.
Odpovědět0  0
Ty otáčky byly nastaveny na automatiku...ale máte právdu, že aspoň zkusit by se to dalo, bohužel kartu už nemám:(
Odpovědět0  0
To bych neřekl ... kvalitativní skok je i v případě slušného setu 2.1 jasně patrný. Někdo ten rozdíl ale neslyší, neboť nechce ... kodeky nejsou žádnou spásou ... Audigy 2 nebyla ničím zajímavá, pouze výkonem DSP...ostatní bylo zoufalé.
Odpovědět1  1
Já jsem tento díl chvíli hrál a musím říct, že tak nějak souhlasím. Vůbec to nemá atmosféru a po testu to akorát smažu z disku. Budeme holt muset počkat na MW3 nebo Battlefiled, ale to už je z jiného soudku:)
Odpovědět1  1
Je to možné:­)...single core už netstuji. Ale závislost na CPU je minimální.
Odpovědět0  0
Cambridge DAC je další dobrá možnost, ale nový tuším stojí něco přes 10k, ale na test by se snad splašit dal.
Odpovědět0  0
Nearfield monitory jsou často laděné tak, aby hrály velmi analyticky už ze svého postu, kdy patří především do domácího studia na mastering. Někdo ovšem analytický přesný poslech preferuje a nakupuje i proto značky, které mají podobný charakter. Já rád naopak muzikálnost výrazné barevné středy a hutný spíše analogový zvuk.

Proto například preferuji italské muzikální Audia Flight před ­"echt deutsche kvalitat­" Audinetem. Další to může mít naopak..vnímání zvuku je velmi subjektivní.
Odpovědět0  1
Nejlepší volba je dle mého Audiotrak Prodigy HD2 s poladěnými operáky ... už jen kvůli přítomnosti stereo RCA výstupu.
Odpovědět0  0
Jak řekl kolega výše ... důležité je, aby digitální výstup byl kvalitní jinak s ním nesvede nic sebelepší DAC. U levnějších zvukových karet jako Audiotrak se to dá řešit třeba úpravou od CASEA s modulem hodin.
Odpovědět0  0
Ja vím, že slepé testy často takto dopadají, ale v rámci testů se snažím používat FLAC, ať nejsem napadán za droje:­) ... tak mě naopak někdo napadne se slepým testem:­). 128­-kbit mp3 poznám od CD poměrně bezpečně i na mém hifi s cenovkou pod 100k. 320kbit kvalitně udělaná MP3 poznat od CD u slého testu téměř spolehlivě nejde. Nejde o to, že Mp3 jě nějak zásadně nevhodný ztrátový fotmát, i když procitnutí u dobrého SACD je dobrá léčba pro zastánce upsamplovaného CD a Mp3 na většině strojů.

Bitrate 256­-320kbit používám u počítače od nákupu AE Aego a Audiotraku Prodigy HD2.

P.S. ­- Nebudťe hned tak kategorický:­).. diskuzí na toto téma patří spíše na hifi fóra, kde jsou ty debaty nekonečné.
Odpovědět0  0
Souhlas ... nejlepší možnost je mít slušnou zvukovku jako transport a hurá na DAC. DObrá možnost http:­/­/www.whathifi.com­/review­/firestone­-audio­-fubar­-ii­-mkii a není třeba zvukovka.
Odpovědět0  0
Rozumějte, za 750 nemůžete čekat nějaký zázrak ... tolik stojí jen dobré operáky:­).
Odpovědět0  0
Mám také poladěno:­) ale mám kombinaci 2x OPA2134 + OPA2604. Přemýšlím nad článkem na toto téma, ale nevím, zda by byl moc čtený:)
Odpovědět3  0
Měl jsem vyjádřit přesněji ... sloupové s bassreflexem dozadu samozřejmě, které u zdi nemají co dělat a zákaznící na to rádi zapomínají a pak jsou překvapeni, že to nehraje jako ve studiu:­). Já samozřejmě poslechovky dělat neumím, ale svého času jsem četl pojednání a zřzování a jednu sktromnější instalaci viděl na vlastní oči a nic jednoduchého to není:­)... měřící mikrofony, počítač, speciální povrchy stěn atd atd.

Ale dostáváme se od jádra ­"pudla­"... dostat slušný zvuk z PC není vubec nic snadného a když tomu připočteme totální absenci kvalitních nosičů zvuku ­(pokud nemáte opravdu kvalitní MP3 z vlastních disků nebo ještě lépe FLAC­).
Odpovědět0  0
Tannoye Revolution Signature DC6 jsou velmi dobré pro takovéto použití a velmi kladně mě překvapily také Usher BE­-718..lae ty už je k počítači dát hřích.

Myšlena byla samozřejmě kompletní úprava poslechové místnosti, které zahrnuje modelování i nějaké ty výpočty a následně mnoho materiálu:­). Věřte mi, že Vaše řešení s designerkou jsem tím nemyslel.

Vzhledem k tomu, že nějaké základy akustiky znám a dělal jsem i nějaké ty instalace, tak bych vživotě nedal subwoofer do rohu. Stejně jako bych nedal slupové reproduktory s bassreflexem ke zdi:­). Čím lepší je akustika místnosti tím lepší je zisk, o tom žádná...aparatura za statisíce může hrát ve špatné místnosti na ho*no.

Za 1000 Euro navíc koupíte maximálně slušné regály ... hifi je bohužel stejné jako všechno ostatní. Za hodně muziky se platí.
Odpovědět0  0
Ja si myslím, že v případě počítače a hodnocení zvukovek za pár tisíc, to chce mít akorát tlustý koberec a závěsy a ne moc holých stěn:­)... v podstatě to co platí u slušně vytlumené místnosti pro domácí hifi. Akusticky upravená poslechovka je dobrá věc, ale neviděl jsem ji jinde než u zhýralých milionářů:­).

V mém případě platí, že u počítače je subík umístěn mimo stůl asi 45 cm od stěny a ne blízko rohu místnost. Výsledek je dostačující, ale také uvažuji na upgradem aparatury. Prozatím nevím, jak to budu řešit, nechci si tahat do pracovny ­"obývákové­" komponenty od NADu. Spíše přemýšlím nad slušným trasportem ­(zvukovka s digitálním O ­- možná i coax­) a následně do inetegráče s DACem a nějaké regály ­(Tannoy RS DC6­) před stůl na stojany.
Odpovědět0  0
Já jsem se snažil porovnat kodek s X­-Fi a zároveň podstatně dražší Auditrak Prodigy HD2. Pro testy zvuku, by to chtělo připojit násobně dražší komponenty, aby ty rozdíly opravdu vynikly. Na Aegu M lecos poznáte, ale pokud se někdy dostanu k podobnému testu, tak to budu mít na paměti. Testy porovnávání zvuku jsou velmi těžké, i když už nějaké zkušenosti máte a víte jak na to.
Odpovědět0  0
2 sezóna bude:­) ... je pravda, že by to zasloužilo spíše 15 dílů ... hodně scén chybí.
Odpovědět1  0
Velmi rád bych vám vyhověl, ale opravdu staré karty už nemám ... vím, že je to dokolae omílané téma a zkusíme s tím v průběhu času něco udělat.
Odpovědět0  1
Zřejmě tahle hra byla udělána tak, aby zalepila díru posledních let, kterou sežrali vývojáři 3D realms:­). Ono to člověka baví, ale asi tak 15 minut ... pak to vypne a jde radší koukat na Game of Thrones:)
Odpovědět0  0
Opraveno. Dal jsem tam připomínku, že se jedná o DX10 kartu. Děkuji
Odpovědět0  0
Díky popisek grafu opravíme. Hodnoty sedí.
Odpovědět0  0
Tak tohle není chyba, taky jsem koukal na drát ... zřejmě rozhoduje vyšší frekvence jádra než počet výpočetních jednotek. Není to úplně exostické zjištění, protože některé enginy to tak mají, ale je to asi stejně často jako když se stane, že X4 konkuruje Core i7:)
Odpovědět2  0
Asi bych neinvestoval a spíše je zkrátil ...
Odpovědět0  0
To máte pravdu, jako nekonzolista jsem tenhle fakt poněkud opominul.
Odpovědět0  0
Těch kombinací, co lze vytvořit je mnoho ... hodně nesouhlasím, že v ceně okolo 10 tisíc nemá smysl řešit rozdíl mezi AV recieverem a integráčem. Možná byste byl překvapený o kolik spolehlivě přehraje 2­-kanál okolo 10 tisíc reciever s cenou přes 20­-30k ve stereu:­).

Jinak lze jít samozřejmě cestou opravdu levný integráč za cenu okolo 4­-5k + slušná zvukovka + repro. tady už se do 12k vlezeme.
Odpovědět0  0
Osobně myslím, že levný reciever a regály nebude to pravé, Asi bych šel cestou spíše integráče s DACEM, jako transport slušnou zvukovku a nějaké slušné. Na nějaký prostorový zvuk si pak ani nevzpomenete. Levné multikánály jsou obecně zlo:)
Odpovědět0  0
Z­-5500 jsem měl v kanclu jednu dobu, protože zbyly a byly lepší než tyto testované reproduktory. Ani zdaleka to ovšem nejsou ty nejlepší repro pro PC. Pokud berete v úvahu jen efektnost a sílu reprodukce, pak asi ano ... nikoli tak ovšem v čistotěm nezkreslenosti a dynamice.
Odpovědět1  0
Možná to bude tím, že hra byla testována bez patche ­(vyšel až týden po té­). Nevím do jaké míry má vliv, neměl jsem čas to zkoumat.
Odpovědět1  0
Tak to jsem trochu zasklil, já jsem měl pocit, že obě verze to mají stejné. Opravím...
Odpovědět0  0
Neexistuje, protože pro něj není dostatek čtenářů :­(... samozřejmě by se dalo měřit mnoho věcí, ale je otázkou jak by byla investice rentabilní.
Odpovědět0  0
L2 cache ma jistě velmi podstatný vliv, ale nelze opravdu testovat procesory napříč spektrem.Tohle jsou dostupné procesory, které mám k dispozici. Ani časově bychom asi nezvládali dělat více. Core i7 a Core 2 Duo by citelně chybělo, Phenom II jako levná alternativa taky. Možná zvážím ještě nějaký opravdu levný Intel pro 1155 pod dva tisíce.
Odpovědět1  0
Opravíme, článek byl dokončován v pressu včera v noci. Díky
Odpovědět0  0
Ano, jste všímavý:­) .. screeny ze hry, co jsou v článku to potvrzují.
Odpovědět0  0
výkonnostně není příliš rozdíl mezi 1680*1050 a 1920x1080 ... proto vélím rozlišení 1920x1200, které je dnes již spíše doménou profimonitorů a masovou komerci ovládlo full HD.
Odpovědět1  0
Aby nedošlo k nedorozumění, já jsem tento kousek z recenze neupravoval ... ale zkusím zajistit nějaký a napsat návod. Těch dotazů bylo docela dost. Ono je to docela výhra mít za 5500 výkon HD 6970:)
Odpovědět0  0
Zapomíná se na to, protože to výrobci moc neradi vidí, když se dostávají ven návody na předělávky:­) ...samozřejmě jim to nijak obchodně neublíží...spíše naopak.

Sapphire předělat na HD 6970 jde ... navíc má dual­-bios a dostatečně dimenzovaný chladič .. takže jestli máte ambice tak hurá do toho. Většina karet funguje.
Odpovědět0  0
Jejich technologie Vapor­-X není nic jiného než heat­-pipe trošku jinak, ale vliv to skutečně má. Ten jejich větrák má hlavně dobře udělané lopatky a je velký.
Odpovědět0  0
Ano, díky za upozornění.
Odpovědět0  0
Víte ono je to někdy těžké ... autoři by kolikrát třeba i chtěli, ale den má pouze 24 hodin:­(. Já jsem raději vyřadil GTX 480, kterou má minimum lidí a dnes již není zajímavá.
Odpovědět1  0
V tabulce teplot nejsou OC hodnoty uvedeny, jsou vyjádřeny slovně u Gigabyte. Měl bych mít screenshot z MSI afterburner min. od Gigabyte GTX 550ti, tak ho tam dodám.
Odpovědět0  0
Cena je trošku mimo ...pravda:­). Osobně mi chybí nasazení SSD, lepšího LCD a podstatně lepší zpracování.
Odpovědět2  0
Ano, upsal jsem se...až toho uděláte tolik co já, budete mít částečnou provozní slepotu. Nicméně k výsledkům testu řeknu tolik ... sežeňte si karty a udělejte svůj test. Nicméně, předtím si raději procvičte psaní.

P.S.­- Tak přínosnou a objevnou myšlenku o tom, co dělá výkon grafiky jsem dlouho neslyšel...jen tak dál.
Odpovědět0  0
Ano, je lepší samozřejmě,aby vyšel článek v den uvedení hry ... budeme se snažit se v budoucnu tomuto datu přibližovat ­(máme rozjednánu spolupráci s dodavatelem her­).
Odpovědět0  0
I když máte poměrně neslušný styl komentování článků ­(věřím, že mimo internet je to lepší:­)­)

GTX550Ti má vyšší paměťovou propustnost ­(obě mají 192b sběrnici­), pixel fillrate, frekvenci shaderů než GTX460, z čehož může plnynout její srovnatelný výkon s GTX460 i přesto, že má větší počet SP. Vždy doporučuji zjistit si fakta o kartě a nenazývat autory ­"15 letejma šu***­".

Odpovědět0  0
Proč? To že vyšla na konzolích před pár měsící a na PC před pár týdny z ní snad nedělá vykopávku.
Odpovědět0  0
Garafy jsou ok ... zdrojová data v xls trošku zahaprovala.
Odpovědět0  0
Taková haluz trošku ... nicméně více mě překvapil fakt, že má tak obrovský vliv architektura Core iX a 2 vs. 4 core:)
Odpovědět0  0
Za tohle vyrábění karet už jsem jednou dostal po uších:­) ... při příležitosti doměření HD 6570 vezmu i GTS 450 a Radeon HD 5750.
Odpovědět0  0
Slovíčko vymažu ... btw. to jsou zajímavé hodnoty u toho THG, zkusím povypínat disky a další drobnosti + snižit takt CPU a uvidíme kam se dostanu.
Odpovědět0  0
Problém testu těchto levných karet je to, že se roubují na systém, který násovně převyšuje jejich možnosti. Bohužel ač mám doma hardware poměrně značné množství, tak nějaký levný mATX ATOM nebo AMD zatím ne... tam by vynikly rozdíly a pro HTPC jsou to pak ideální komponenty. Nicméně spotřeba je pěkná uvážime­-li, že takt jádra je 800 MHz. LCD je napojeno samozřejmě zvlášť.
Odpovědět0  0
Na svou obranu dodám, že měla přijít ­(ad AMD­) karta HD 6570, ale nepřišla ani na druhý pokus ­(první byl 6450­)a ostatní karty byly už naměřené. Karty které zmiňuju v závěru se budu snažit přidat a stejně tak Radeon HD 6570.
Odpovědět0  0
doma provozuji u své plazmy starší model Onkyo HTX­-22HD a je to prostě jiný zvuk ... méně detailů a pro poslech ze větší vzdálenosti je jeho ­"kinovost­" výhodou. Aego M by se u TV moc dobře neuplatnilo...je dobré u komprního poslechu u počítače.

Jak už jsem psal v recenzi zde na SHW, tak Onkyo HTX­-22HD je výborný ­(byl ­- nyní už je nástupce HDX­) stroj pro vytvoření 2.1 kina pro uživatele, kteří nejsou extra nároční a nechtějí investovat do domácího každou korunu. U Onkya je nicméně velmi podstatné, aby byly satelity od sebe alespoň 1.5­-2m.

Nový model HDX bych Vám doporučil, prý vyřešili také poměrně hlučný větrák předchozího modelu ­(je slyšet hlavně v noci u tichých pasáží.

P.S. ­- U mě hraje u TV tandem LG BX580 + Onkyo HTX­-22HD a jsem spokojen ­(na hudbu mám jiný systém­).
Odpovědět0  0
Mp3 o bitrate 320kbs je zcela dostačující pro takovýto řetězec ... ostatně 90% lidí při slepém testu nepozná rozdíl mezi Mp3 256­-320kbs a CD na hifi střední třídy:­). FLAC a nějaké HD audio formáty nenajdou moc opodstatnění u repráčků tohoto typu, které provozujete přes integrovaný kodek a nebo běžnou zvukovku.

Pokud bych řešil FLAC nebo další, tak už by to dělal na řetězci, kde je kvalitní zvukovka představuje pouze tranport do externího DACu a zesilovače.
Odpovědět0  0
Mám save ve venkovní lokaci, kde útočí dost mutantů a FRAPS. Díky Tvé kritice jsem se díval na výsledky jednoho konkurenčního českého serveru ­(E*W­), kterému jakž takž věřím a nějakou zahraniční konkurenci a výsledky od 40 do 70 FPS jsou poměrně běžné ­(Xbit cca 45­). Postněte alespoň jméno toho serveru.
Odpovědět0  0
Nevím, kde jste podobné výsledky viděl, ale bude lepší si svou informaci ještě jednou ověřit. Radeon HD 6990 vážně nemá s Metrem sebemenší problém.
Odpovědět1  0
1D shadery samozřejmě Radeon nemá ..díky opraveno
Odpovědět0  0
opraveno dík
Odpovědět0  0
Jistě by se dalo laborovat s ledasčím, ale čas je bohužel omezen:­( ... Dual­-Core nemá problém, ale single­-core bych už nebral v úvahu ...
Odpovědět0  0
Obávám se, že tento úzus platí pouze pro filmy, kde 24 Hz skutečně stačí pro plynulé zobrazení. Hry a jejich zobrazení potažmo pohyb ve virtuálním protsředí je něco jiného trošku a už tady byly pokusy u některých her dát FPS cap uměle na 25­-30 snímků a dalo se to nazvat vším možným jen rozhodně ne plynulou hrou. To že oku stačí 25 snímků je ověřený fakt, který ovšem neplatí v této situaci.
Odpovědět1  0
To mi fakt chybí...čekal bych využití PhysX GPU plně ničitelné prostředí, tohle je bída ... dám tomu ještě šanci někdy, ale legenda z toho nebude dle mého:)
Odpovědět0  0
Ano, ono to běží i na 80­-90FPS, ale v boji a množství efektů s více AI to padá na půlku i méně.
Odpovědět0  0
Protože mi kleknul procesor od AMD 1055T:­) ... jinak by tam byl
Odpovědět1  0
Prostě jsem od CryEngine 3 čekal více ... ale vše se zase podřídilo konzolám a jejich možnostem :­( ... doufám, že ten patch pro Dx11 nebude rychlokvaška, ale přinese nám krom teselace také například lepší textury ­(v DX11 jsou pokročilejší algoritmy komprese­) ... otázkou je, jestli jsou ty kvalitní HD Textury také už obsahem hry, ale vzhledem, k velikosti by mohly.

P.S. ­- Chybí mi spousta efektů 2D textur a hlavně například plně zničitelné prostředí:­( ...
Odpovědět3  0
Otázka je v jaké scéně to máš, tohle tipuju na nenáročný průchod městem a nebo vnitřky ... určitě to nedá podobné fps při nějaké apokalypse:­))
Odpovědět1  0
Hele berte tu moji větu, jako výrok testera hardware ... buď jsem byl unavenej a nebo nevím ... prostě mě to nebavilo:­).

U té grafiky ... modely se mi zdají být mnohem lepší a fyzika také ... textury a případně osvětlení bez nějakého pokroku, ale berte s rezervou ... článek se srovnáním vizuální kvality udělám až po patchi s Dx11.
Odpovědět3  0
Já jsem pozoroval také problémy u Radeonu hd 5850 s restartováním ovladače při přehrávání videa a myslím, že to má také na svědomí OCL v Catalystech ...
Odpovědět0  0
Obávám se, že takový výkon mít následující generace nebude ... řekl bych, že to bude něco jako srovnání HD6970­/GTX580 s prastarým Radeonem HD 5970, který byl na špici a pořád by byl, kdyby nebylo HD 6990 nebo nové GTX 590.
Odpovědět1  0
Díky za postřehy. Ta spotřeba je OK pokud není v performance módu, kde je max. okolo 450W jen za kartu, a to už je hodně. Jak říkám se standardním módem jeho spotřebou a hlukem nemám problém:­). Ale asi by bylo alibistické nezmínit tam tyhle drobné problémy.

Cenu udělím až uvidím GTX 590, která bude během pár dní.
Odpovědět0  0
Vím, vím, někdy jste mě u ranního kafe v kanclu i vytočil:)
Odpovědět0  0
V tom případě se ovšem nesmíš zlobit na závěr ale na své specifické požadavky ... přece nebudu dělat tabulku speciálně pro ty, kdo touží zahodit standardníc hladič:)
Odpovědět1  0
Věřím, že jsem to vysvětlil v textu, ale zkusím to zohlednit tedy v tabulce trošku ji modifikuji.
Odpovědět0  0
Vnímání FPS? To mi připomíná stejný horor jako průběhy ze 30 sekundové sekvence hry, což je také na nic.

Hlučnost karty neměřím, protože na něj nemám vybavení a osobně si myslím, že je potřeba měřit to jinak než strčit měřák k ventilátoru karty, to pak vycházejí čísla jedna radost do grafů, ale jsou v podstatě nesmyslná.
Odpovědět1  0
Ano, jak píši níže ... karta všechna svá negativa vynahrazuje titánským výkonem, takže mě osobně by netrápila spotřeba jako spíše hluk v performance režimu. Normal všechna zmiňovaná negativa odbourá při zachování téměř identického výkonu.
Odpovědět0  0
Berte to jako absolutní srovnání tu tabulku, takže na jedné straně jsou ty kladné a na té druhé záporné ... samozřejmě, že nikdo nebude řešit asi v reálu. To co píšeš je pak zmíněno v textu závěru. Takže předpokládám, že ten kdo si přečte tabulku tak to samé udělá i s textem.
Odpovědět0  0
Procesor AMD Phenom II X6 1055T a základní desku mám, takže doměřím a zkusím i nějaký levnější X4.
Odpovědět0  0