reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Petr Štefek
Zdravím, omlouvám se za pozdní reakci, ale mám v těchto dnech napilno. Obávám se, že Váš NUMARK je zcela jiné zařízení než, které spadají do hledáčku našich testů. Testy probíhají obvykle v domácím prostředí nebo případně v poslechovém studiu. Myslím, že kvalita převodníku u tohoto zařízení bude naprosto dostatečná jeho určení. Samotný převodník ještě kvalitní zvuk nedělá. V tomto případě bych ovšem viděl jako limitní vždy související PA řetězec v daném místě.
Odpovědět0  0
Tak někteří už na něj přistoupili a nejsou to zrovna malí hráči. Podle mě by to mohlo fungovat. Navíc tahounem jsou konzole a ne PC, takže s AMD budou tak jako tak muset spolupracovat, protože v konozlích jsou GPU AMD.
Odpovědět0  0
Mantle ne ale to jejich API je prý Mantle velmi podobné ... alespoň podle Anandtechu a ten má celkem slušný přehled.
Odpovědět0  0
Dobrý den, děkuji za reakci. Pokud se týká nových Radeonů, tak byly uvedeny tento týden a nejsou ještě dostupné ve většině e­-shopů. Alza je třeba rychlá a dala je na stránky už včera a tvrdí, že jsou skladem. To samozřejmě je to problém, takže udělám revizi s ohledem na dané cenové skupiny ... problém všech podobných článků je, že když vám do toho vstoupí launch produktu a výrobce je skutečně dodá modely distributorům hned, tak je článek morálně zastaralý. Některé testy R9 280X jsou už na webu, ale zbytek myslím není ... nicméně jedná se o přeznačené karty s vyšší taktovací frekvencí pamětí, takže je možné snad jejich poměr ceny ku výkonu odhadnout. Vaše kritika tedy je oprávněná. Članek projde revizí.
Odpovědět0  0
Zdravím, má ...opravím. Díky
Odpovědět0  0
Je pravda, že v novém Nexusu od Google už není, což lecos naznačuje. Tegra 4 je ovšem lepší než předchozí generace, ale Nvidia příliš tlačí na to, aby byla nejrychlejší v benchmarcích a trošku zapomíná na reálné využití, kde ji Snapdragon 800 rozválcuje.
Odpovědět0  0
Zásadně nesouhlasím s vaší první větou ... je jasné, že USB jako univerzální rozhraní, které bylo navrhováno někdy v 70.letech o přenosu audia nikdy neuvažovalo. Většina výrobců by to samozřejmě uměla udělat, ale většina audio firem se nechce zabývat v případě svých finálních výrobků vývojem svých driverů a také následnou podporou .. to je jediný důvod, proč se většina DACanů v minulých letech držela limitu, který jim nabízely Windows. Zmiňovaný XMOS implementovat není příliš složité, když to zvládnou firmy o jednom člověku jako je třeba CASEA.
Odpovědět0  0
No nesdělujete žádné novinky, ale budiž :­) ... konstruktér M­-DAC také jasně řekl, že žádné speciální drivery programovat nebudou a 24­/96 je dostačující skrze USB ­(potažmo UAC1 ve Windows­). Nemyslím si, že jitter je něco, co by tento DAC sráželo na kolena. Bez měření je to ten teorie. Nicméně, rozhodně netvrdím, že by nebylo lepší řešení ... třeba XMOS USB I2S je asi nejlepší řešení a standardem je už 32­/384.
Odpovědět0  0
Také doufám ve výkonné tablety s plnohodnotnými Windows 8 ve slim balení a připojitelné periferie pro slušnou práci:)
Odpovědět0  0
ARM asi na nezajde jen tak ... Intel se Silvermontem nebude miláčkem asijských výrobců. Očekávám ovšem, že takový Apple by se o nějakou variantu pro své iPady mohl zajímat.
Odpovědět0  0
Díky za reakci ... kéž by byly všechny takové:)
Odpovědět0  0
To je možné, ale Intel asi nechce úplně obsadit trh s low­-cost produkty ... Silvermont u tabletů pod 6­-7 tisíc zřejmě nikdy neuvidíme.
Odpovědět0  0
Pozastavujete se nad tím, že Intel neintegroval eDRAM při současných 22nm?
Odpovědět0  0
Zřejmě jsem opomenul zmínku o tom, že obě konzole budou mít 500GB vyměnitelný disk.
Odpovědět0  0
Jestli vás to pobavilo, tak je to super:­) ... snad již brzy vyjde článek zabývající se výhradně PS4­/Xbox One.
Odpovědět0  0
Sám jsem zvědav, co tam vymysleli, protože takto na papíře to není vůbec zajímavé. Pokud mají následující konzole vydržet více než 8 let, tak je zřejmé, že to nebude žádná hitparáda. Protože vývoj konzole něco stojí a je potřeba tlačit hardware zřejmě nemístně dolů ... vydělávají hry a nikoli hardware, takže se zřejmě rozhodli, že žádnou pecku neudělají a nebudou tratit na každém kusu prodané konzole jako tomu bylo u PS3 třeba.
Odpovědět0  0
Otázka je, do jaké míry je testování na 6 monitorech přínosem ... podle mého spíše zajímavostí, jelikož podobný ­"nesmysl­" má doma na stole možná méně než jedno promile hráčů po celém světě natož u nás v ČR. Prozatím neplánuji nic většího než 2560x1600, což je ekvivalent 30­" monitoru.
Odpovědět0  0
Jak už bylo řečeno, myslím, že v případě Gigabyte Radeonu HD 7790 je lépe sáhnout po 1GB verzi za cca 3250. GTX 660 i HD 7850 jsou už výkonnostně jinde.
Odpovědět0  0
Vždycky se uvádí to, co vypadá lépe ... kolega má v tabulce také poznačeno 2x256­-bit. Pokud byste chtěl mít propustnost 700­-800GB­/s u Radeonu HD 7990 musel byste počkat na minimálně následující generaci. Z logiky věci se ta propustnost nemůže sčítat ... markeťák vám napíše a řekne cokoli, to neberte v potaz. Radeon HD 7990 jsou v podstatě dvě karty na jednom plošném spoji s vlastními hardwarovými zdroji fungují na CrossFire. U Radeonů ve dvou samostatných slotech také tyto propustnosti nesečtete. Jediné co je zdvojené jsou teoretické hodnoty fillrate, protože obě GPU zpracovávají stejnou scénu.
Odpovědět0  0
Ano, jsem. Až budu mít kartu na test a zjistím něco jiného, tak to napíšu. Argumentuji výsledky testů v 2560x1600 a podobných rozlišeních. Podívejte se třeba na Anadtech, Crysis 3 jasná výhra Radeonu a Farcry 3 nebo BF3 výhra GTX 690. Údaje o propustnosti určitě upravovat nebudu, protože jsou správné ... nemám tady prostor vysvětlovat, jak pracuje dvoučipová karta, ale paměť se nesčítá u jednotlivých jader a propustnost se rovněž nenásobí dvěma. Každé jádro má k dispozici svou kapacitu paměti s identickými daty a rovněž sběrnici s danou propustností danou bitovou šířkou s ohledem na integrovaný řadič v jádru.
Odpovědět0  0
Moje blbost ... máte pravdu ... spínané zdroje jdou ale ošetřit, aby nedocházelo při spínaní těch výkonových tranzistorů k vysoko frek. rušení, ne? Každopádně lineární zdroj je asi jistota.
Odpovědět0  0
Myslím, že spínaný ... z velkým nadšením se k tomuto DAC dodávají lenární zdroje třetích stran, které prý posunou vše dále. Ale krk za to nedám:­).
Odpovědět0  0
Díky za odkazym fórum znám, ale není čas ho nějak zásadně pročítat. M­-DAC byl zahořený dostatečně a FW byl verze v0.90 ­(default­). Určitě by stálo zato laborovat s FW verzemi, ale to prodejci neradi vidí:­).
Odpovědět0  0
Dobrý den, na tohle Vám nejsem schopen odpovědět. Zkusím položit dotaz dovozci. Načetl jsem něco o úpravách firmware pro M­-DAC, ale myslím, že bylo vše s ohledem na funkčnost a případnou podporu 24­/192 přes USB. Nevím, o tom, že by nějaká verze firmware byla drasticky lepší než jiná po zvukové stránce. Podle mého by výrobce třeba mohl standardně podporovat 21­/192 přes USB, ale díky nutnosti ovladače a následné podpoře zákazníků s různými OS a hardware do toho nakonec nešel.
Odpovědět0  0
Nejsem si zcela jistý, jestli jsem si správně přebral váš příspěvek, ale je evidentní, že vám uniká důvod využití USB pro test. Pokud něco chcete propojit přes jiný výstup, tak tento výstup musíte mít také na zdroji respektive transportu. V případě PC můžete těžko očekávat jakýkoli kvalitní digitální výstup, pokud si opět nekoupíte dedikovanou interní kartu s patřičnými výstupy. Řešením a poměrně levným je i pro asynchronní DAC konvertor typu HiFace. Nebudu tedy převodník připojovat na transport CPD­/SACD nebo zvolím buď čistě USB nebo konvertor USB­/SPDIF ­(navíc odstraním limit na 24­/96 přes USB ­- většina DACanů podporuje na koaxu 192­/24­).

P.S. ­- Načtěte si něco, než budete házet hlášky typu ­"Strýček google heslo USB JITTER­" a ne pouze 5 minutové prolétnutí odkazu z Google. Jitter je problém nejen u USB ale také u jiných rozhraní přenosů streamu a zcela určitě také u SPDIF koax.­/optika a dalších včetně I2S.
Odpovědět1  0
S tím je trošku problém ... skoro vždy musím slíbit, že to nebudu ­"kuchat­" :­). Byl to i tento případ. Lidové zařízení to pro mě je, protože stojí to co běžný notebook nebo případně iPhone a za ten se lidé nebojí ­"vyhazovat­" peníze i jednou ročně:­). Je to ale samozřejmě otázka priorit.
Odpovědět0  0
Dobrý den, firemní monobloky samozřejmě použít můžete ... a nebude to problém. Měl jsem na mysli spíše spojení s drahými koncáky v jiných cenovkách, ale asi jste si to spojil s těmi moboloky Audiolab, které jmenuje v první části věty. Monobloky utáhnou mnohé, ale jako řešení k PC vidím firemní M­-PWR stereo koncák s cenovkou okolo 15 tisíc a nějaké malé regálky na stojany za stůl nabo případně na stůl, což je problematické kvůli rezonancím.
Odpovědět0  0
Omlouvám se, ale nedokážu posoudit ... jsou to zařízení z úplně jiných světů ­(profi a spotřebka)
Odpovědět0  0
ad sluch. zesilovač ­) byl to nejmenovaný sluchátkový zesilovač německé zančky vyráběný v Číně ... za danou cenu jsem čekal trošku více, ale nechci zbytečně čeřit vodu.

ad Casea ­) Mám rád tuto firmu, i když mě poněkud zlobí jejich přístup k designu výrobků :­). Ovšem kdybych měl srovnat s převodníkem Cepheus, tak M­-DAC se mi zdá nejméně na stejné úrovni. Při extrémně velkých nárocích se mi u M­-DAC zdají výšky mírně syntetické, ale vzhledem k cenovce v tom nevidím problém.

ad USB konvertor ­) také se chystám vyzkoušet ... návrh vypádá poctivě a je přesto levnější než HiFace Evo

ad Benchmark ­) v dnešní době už s v té ceně dělají jiné zajímavější produkty ...
Odpovědět0  0
Samozřejmě 13.1 ... jiné nejsou WHQL krom různých betaverzí
Odpovědět0  0
Jak jsem napsal v recenzi, tak existují i lepší chladiče. Není rozhodně hrozný, ale vím, že někteří výrobci umí i lépe.
Odpovědět0  0
Ano, už je to opraveno. Díky. Provozní slepota je strašná věc:)
Odpovědět0  0
Ano, máte pravdu byly přehozené popisky. Už jsem to napravil. Díky
Odpovědět0  0
Zajímavé ... HD 6950­/6970 jsem teď něměl k dispozici pro restest, takže jsem využil v případě těchto dvou karet výsledky z minulého testu na starších Catalystech. Můžete dát do placu celou sestavu?
Odpovědět0  0
Já se vyhýbám magii okolo hifi, kde jsou blázni ochotni dávat na CDP žilové desky a kupovat speciální antivibrační nožičky za desetitisíce. Jitter je sice veli skloňovaný termín posledních 10 let, ale nevěřím, že by se všichni výrobci zbláznili a byl to pouze marketing ... za třeba velice seriózní považuji japonské výrobce typu Accuphase, Luxman atd. ti mají ve svých zařízení spoustů patentů a také si základají na nízkém jitteru u svých DAC a SACD. Ten workshop je zajímavý, ale příliš neprůkazný a tipuju to zase na jinou hru. Osobně kašlu na parametry a věnuju se poslechu ... pokud mi kombinace dobře ladí mým ušiskům, tak je mi jedno jaké má zesilovač zkreslení nebo s jakým jitterem pracuje CDP.
Odpovědět0  0
Děkuji. Ja myslím, že vždycky se najde někdo, kdo s tím bude mít problém ... ale jednou za čas se mi podobná recenza zdá jako zajímavé oživení. PC už je dneska multifunkční stroj ... sám stojím před rozhodnutím, zda hrát z PC nebo si pořídit CDP.
Odpovědět0  0
Nevím, jestli by se mi povedlo oba jmenované získat na test, ale pokusit se můžeme ... oba prodejci těchto značek jsou od mého bydliště nepříliš vzdáleni ...otázkou je však jejich ochota k zapůjčení na test.
Odpovědět0  0
Obávám se, že po shlédnutí tohoto videa půjdu vyhodit aparaturu:­). teď vážně ... spousta těch věcí je pravda a v hifi světě se vydělává ne nesmyslech. Nicméně, není nad vlastní zkušenost.
Odpovědět0  0
Není zač:­). Je to skutečně, tak, že výrobci levných zařízení nedávájí kvalitě digitálních výstupů žádnou prioritu. Implementace kvalitního řešení stojí peníze, čas a vývoj a proč to dělat, když v základu to stačí většině. Jinak není problém ho udržet po optice, ale problém je dostat ho kvalitně na výstupu ... kabel samotný už je to nejmenší ­(i když někteří vidí rezervy i zde­). Převodník pak jednoduše zpracuje to co dostane ...v běžném provozu žádný problém a většina uživatelů ani nepotřebuje více. Problém nastává v momentu, když spojíte převodník s adekvátní řetězcem. DA­-100 je zvukově o třídu jinde než třeba v minulosti testovaný Styleaudio CARAT Topaz a jsou to dvě zařízení, které obě dělají totéž z digitálního signálu:­).
Odpovědět0  0
Protože vidím, že je tu velký maglajs v tom, jak se chápe přenos dat a přenos audio signálu, tak se budu snažit udělat nějaké pojednání ­(s pomocí povolaných lidí, kteří se tím samozřejmě zabývaji profesně­).
Odpovědět0  0
Bez znalostí alespoň základního rozdílu mezi přenosem dat a přenosem audiosignálu se nemá smysl bavit o této problematice. Když to řeknu zjednodušeně, tak není problém na straně převodníku, ale na straně kvality výstupu, což jsem už zmiňoval předtím. Prvně bych opravdu doporučil nastudovat, co se děje při přenosu signálu po USB, co vše má vliv na jeho výslednout kvalitu ­(jak fungují hodiny potažmo synchronní a asynchronní přenosy, jak to řeší různé čipy různých výrobců ­- Tenor a spol, co je to ten jitter a proč má vliv na výsledný zvuk­). Jinak řečeno o přenosu audiosignálu je nutné uvažovat zcela jinak než o přenosu dat ­(třeba na flashku­) a kdo tento základní rozdíl nedokáže pojmout, pak může nabývat opravdu mylných dojmů.

Testovaný převodník určitě není dokonalý, ale za danou cenu více čekat nemůžeme ... osobně bych si jej klidně pořídil ­(možná to také učiním­), protože z vlastní zkušenosti vím, že jsou zde velké rozdíly a čínské­/korejské levné DAC už jsem dávno zapudil.
Odpovědět0  0
Znám hned několik takto mešuge lidí osobně:­)...
Odpovědět0  0
Reciever je, milý pane, úplně nedostatečný zdroj zvuku na cokoli jiného než než filmy. Multikanálový all in one nedokáže v praxi zatočit se stereo zesilovačem ve třetinové ceně. Slušný CDP nepřehraje ­(a to mluvíme o kategorii okolo 15­-20 tisíc­) nepřehraje žádná dostupná PC karta na světě:­).
Odpovědět0  0
Kolik jste reálně těch převodníku bez kompromisů viděl? Já neviděl žádný. Nekompromisní převodníky nestojí totiž 20­-30k ale 100tis. a více. Zde je implementace výborná v porovnání se stejně naceněnými DAC, ale konvertorem se dá lecos vylepšit. USB není a nikdy primárně nebylo navrhované pro audio ... proto má jistá negativa. Názor, který tvrdí, že pokud je třeba konvertoru, který přispěje k vylepšení zvuku, tak je DAC špatný je totálně nesmyslný a skutečně ukazuje jen a pouze na to, že dotyčný nemá s podobnými zařízeními na adekvátním řetězci zkušenosti.
Odpovědět1  2
Protože není optický výstup jako optický výstup ... většina zvukovek a kodeků integrovaných na MB ho má tragické kvality. Nejde tu jen 1­/0 jak se mnozí mylně domnívájí, ale o takové vlastnosti jako čas náběžné hrany signálu a to se pak třeba v praxi projeví na snížení vámi uváděného jitteru. V tomto případě je toto nežádoucí zkreslení respektive přesněji řečeno odchylka natolik slyšitelné, že se vyplatí pro kvalitní DAC řešit ten nejlepší možný transport.

Optika Luxmanu chutná , ale nejlepší výsledek jsem subjektivně pozoroval na koxau a lhostejno zda přímo z CDP nebo USB konvertoru.

Ad dnešní zvukovky­) Někde jsem viděl ­(pokud dohledám pošlu link­), kde třeba kartě Creative X­-Fi byla naměřen čas náběžné hrany signálu 20ns a profesionální kartě ESI Waveterminal 6ns ... ESI se samozřejmě téměř blíží ideálu jaký od podobné karty můžeme čekat ... její cena ovšem byla okolo 20 tis. Rozdíl mezi naměřeným jitterem také propastný.
Odpovědět0  0
Dobrý den, takže se vám pokusím odpovědět.

M2Tech HiFace jsou dedikovaná zařízení, ze kterým profitují i DAC za 50­-100 tisíc, které jsem měl možnost slyšet. Neznám DAC v podobné ceně, které by mělo dokonale vyřešeno otázku USB ... takové zařízení prostě na trhu v současné době není. Moje výtky k tomuto skvělému DAC jsou v rovině, kdy tento DAC spojíte zesilovačem v cenovkách okolo 150 tis., jako použitý 507u.

Máte pravdu, že v ideálním světě by takto měly bezchybně fungovat všechny DAC s USB, ale specializované konvertory v řádech tisíců až desetitisíců mají pro zvuk nepochybně blahodárný účinek. To potvrzuje pravidlo, že na typu a kvalitě audio transporto prostě závisí.

Projev Luxmanu přímo na USB je pro běžného smrtelníka s běžnou aparaturou ­(nedej bože­) omračující ­(pokud to tak lze nazvat­). Pokud tento DAC ale začnete srovnávat s dedikovanými CD­/SACD a bude porovnávat stejné materiály na CD a například FLAC, tak při opravdu hnidopišském poslechu budete mít jasno, co je lepší. V momentu, kdy Luxmana začnete krmit z lepšího transportu, tak ukáže jak dokáže hrát ... nad rámec své kategorie.

Testované převodníky, které jsme tady měli jsou oproti tomtuo produktu o třídu horší ... Benchmark DAC 1 USB má horší implementaci než Luxman. Pokud si tedy z toho chcete vzít závěr, pak závěr je, že pokud do řetezce zapojíte ještě špičkový USB­/SDIF konvertor, pak můžete jen získat. Vykládáte si to jako špatnou implementaci USB poměrně mylně ... vše je otázka peněz a jak jste sám řekl, dedikovaný konvertor včetně zroje stojí 2­/3 ceny toho DAC.
Odpovědět0  0
V době psaní článku tam bylo několik aktuálních nabídek pod 3k skladem. Tento pohyb bohužel neovlivním.
Odpovědět0  0
Jak vidíte tento tablet tam nefiguruje:­) Windows 8 jako OS pro tablety a nebo ultrabooky je vůbec nejlepší možnost ... zkuste si vzít do ruky několik zařízení s Androidem a po té s Windows 8. Proč Nokia? Uvedeny jsou jasné argumenty:

ad ZTE Tania­) Ceny se hýbou a pokud jsem vkládal kódy Heureky, tak jsem samozřejmě kontroloval zda cena ještě sedí a zda ji mají alespoň v několika obchodech skladem. Pokud tomu tak s odstupem týdne není, tak to bohužel neovlivním. Jinak znáte lepší telefon okolo 3 tisíc s displejem s rozlišením 480*800 a rychlým OS s funkčností, která uspokojí i náročnějšího uživatele?

ad Nokia­) Nokia s Lumia 920 předvedla, že umí ... některá média to dokonce uznala, ale většina jich pokračuje v Apple mánii a protěžování relativně nudného telefonu ­(krom provedení­) jakým je iiPhone 5. Je SGS3 lepší než Nokia 920 ... pochybuji ... v klíčových věcech jako je displej, rychlost, kamera a user friendly určitě není. Negativum je zmíněno ­(hmotnost­).

Tento článek je myšlen jako inspirace.

P.S. ­- Nemám zapotřebí dostávat dárky od výrobců. Vždycky jsem psal, co si myslím, i když to občas nebylo mainstreamové.
Odpovědět1  0
platí se clo samozřejmě, pokud je to mimo EU
Odpovědět0  0
3D výkon jde u HTPC stranou ne? Prostě je se otřeba smířit s tím, že připlacením pár stovek na HD 6670 nebude rozdíl ve kvalitě akcelerace videa ... od toho tu máme HD HQV benchmark, který tady testujeme.
Odpovědět0  0
Pokud bude pasivní proč ne, ale lepší akceleraci videa, než je tomu u HD 6570­/6450 od něj nečekejte.
Odpovědět0  0
Tento článek skutečně nebyl vytvořen pro odborníky. Je to spíše doporučení, co lze v dané cenové relaci najít a jaké modely se nám zdají být vhodné pro koupi. S těmi parametry máte pro příští článek bude u každého modelu jednoduchá tabulka se specifikacemi ­(omýlat dokola v textu frekvence a další podobné věci asi není cestou­).
Odpovědět0  0
Máte pravdu, hodnota zůstala z minulého článku. Opravím.
Odpovědět0  0
Dobrý den, profi aplikace jsem netestoval na intergovaných čipech a nemyslím, že to má valného smyslu. Pokud máte návrh na nějaký OpenGL test, který by byl vypovídající, tak prosím sem s ním. Zkusím příště zařadit.
Odpovědět0  0
Milý čtenáři, pokud je v jednom případě označení chybné a všude jinde je v pořádku ­(tzn. nadpise, grafech heureky atd­), jde velmi pravděpodobně o chybu z nepozornosti ...
Odpovědět1  0
Tak ještě jednou heslovitě:

a­) pokud máte srovnání obou procesorů na základní frekvenci, tak je lepší Xeon
b­) pokud srovnáte procesory po OC vyhrává 3570K ­- Xeon nenataktujete ani vzdáleně na frekvenci jakou dosáhnete s 3570K
c­) vliv cache a HT na výkon je zřejmý, ale při velkém rozdílu frekvencí okolo 800MHz už prostě neobstojí

Odpovědět0  0
Pane, ja jsem zadny test AMD Trinity jeste nedelal:D
Odpovědět0  0
Co má být podle Vás dostatečné hw zázemí? Desky jsou na trhu. Omlouvat se samozřejmě umím, ale jen v případě, že nekomu způsobím svým konáním nějakou újmu. Pokud jsem Vám újmu způsobil, tak se Vám rád omluvím:­). Výhrady k testovací metodice? Jak můžete mít výhrady k testu APU, který jsem ještě nepublikoval?:­) Srovnání HD4000­/2500­/3000 vs. Radeon HD 7660D je předmět testu, který ještě nevyšel.
Odpovědět1  0
Ano, pokud nejste náročný není důvod měnit. Výkonná CPU patří k výkonným GPU, pokud jde o hry. Pokud jde o aplikace, které ocení výkonný procesor, tak lze taky uživažovat u upgrade. Core 2 Duo na 4GHz je i dnes naprosto dostatečný procesor.
Odpovědět2  1
Asi jsem nyní nepochopil Váš vtip:­) ... a pokud ne vtip, tak Vaše myšlenkové postupy. Máte problém s AMD trinity? Napiště AMD, ale já nyní zrovna testuji IG v testu her, akcelerace videa a GPGPU a svůj názor prostě měnit nebudu ani za něj omlouvat. Ano, k Trinity lze vytvořit alternativy v podobě Intelu a diskrétního GPU za velmi podobnou cenu.
Odpovědět1  0
pokud bychom měli zakázano OC, pak ano Xeon....ale 3570K s taktem na 4.5GHz Xeon zcela rozbije.
Odpovědět0  0
Pročetl jsem docela hodně testů, ale 965 mi nepřijde nijak zázračný procesor. Možná v přepočtu obdrženého výkonu na korunu může být ve specifických případěch dobrý. V našem přehledu je ovšem oveden, takže mé doporučení rozhodně má.
Odpovědět0  1
Já preferuji K verze běžné Ivy Bridge kvůli OC ... pokud vím, tak Xeom E3­-1230V2 nejde zdaleka tak dobře taktovat, ale zase na druhou stranu disponuje HT. Výkonově je na tom o chlup lépe v určitých aplikacích, ale na přetaktovaný 3570K se nechytá. Pokud bych bral práci, tak si klidně v průměru připlatím těch 500 na Xeon, ale pokud jde o domácí počítač primárně na hry asi bych vzal 3570K.
Odpovědět0  0
Opraveno došlo k záměně za 960
Odpovědět0  0
Ve spojení se subem S8, to může být zajímavé řešení za málo peněz.
Odpovědět0  0
Merchant
SEMIR Co., Ltd.
semirhong@gmail.com

213 USD ..

ten můj bude na prodej
Odpovědět0  0
Tesat do kamene ... naštěstí mi současný mainstream nic mo neříká, takže většinou mám štěstí na slušné záznamy:­). Dneska si může CD nebo sklabdu nahrát každý sám na počítači, nějak to smíchat a hurá s tím na trh a z druhé strany velké vydavatelství se snaží, ať to ­"hraje dobře­" i mizerných systémech od auta po ledničku v kuchyni s repro:­). Ja jsem psal formát HD nic neřeší ... humus zůstane humusem i na 24­-bit a 192kHz.
Odpovědět2  0
No, je to jednoduché. Zvuk dostane objem a budou hrát i nejnižší oktávy, kde tyhle monitory končí někdě na 50Hz už se značným poklesem. Vyplatí se koupit.
Odpovědět0  0
Máte pravdu, ale osobně jsem třeba docela vytížen a znám také uživatele s násobně drahými aparaturami v řádech statisíců, co pak poslouchají hudbu na počítači, protože pracují a do křesla a poslechovky usednou jendou za měsíc:­). Já jsem s tím přestal bojovat a jsem třeba připraven podobnou částku dát za řešení s minimem kompromisů u PC ­(PC fanless­). Ještě ovšem nemám jasno, co to přesně bude zda nějaké high­-endové aktivy nebo rovnou celý komplet 2.1 a úprava pracoviště, ať to jde poslouchat.
Odpovědět0  0
Aktivní monitory respektive reproduktory jsou typické tím, že je můžete poslouchat velmi blízko a mohou také stát třeba jen metr od sebe a dokáží vykouzlit jakýsi pravo­-levý prostor ­(stereobázi­). S pasivními reproduktory toho v 99% případů nedosáhnete. Musíte hrát na podstatně vyšší hlasitosti a bedný potřebují být od sebe 2 metry i více. Nemohu vám radit, vyhodit a zakoupit A5+ ... sám musíte slyšet, jestli se vám to zdá ok. Vezměte sestavu a slušné nahrávky a udělejte si test, kdy to samé si poslechnete v normálním sestavení a pak si to samé naložte na stůl ..., výsledek bude jasný. Pokud na hifi jako takové nemáte čas ...tj. sednou si do křesla a se sklenkou vína nebo jiného nápoje v klidu poslouchat a pracujete na počítači, tak spíše zvažujte investici do slušných aktivů s subwofeerem nebo bez. Neskačte do toho po hlavě a vyzkoušejte třeba ony Audioengine A5+ a DAC ­(Firestone, Styleaudio, Arcam, Cambridge Aduio atd.­). Vždyť vše můžete do 14 dnů bez udání vrátit.
Odpovědět0  0
Ha ten samý DAC jedu přes USB a žádný brum není. Možná vada kusu nebo specifické podmínky.
Odpovědět0  0
Kvalitativní rozdíly je možné dělat náslechem, ale osvědčila se metoda mít alepsoň troje uši a aparaturu o několik tříd výše.
Odpovědět0  1
V současné době používám jako ­"nouzovku­" XS Book a jsem vcelku spokojený, než budou prostředky na Focal 110A + sub a jsem spokojený. Audioengine pokud si pamatuju neuměl takové detaily, ale zněj razantněji a jako allrounder je asi lepší. Asi bych vzal Audioengine byť vámi ...
Odpovědět1  0
Podle mého má. Třeba p. Vrána ­(CASEA­) pracuje na vylepšení optických výstupů zařízení včetně zvukových karet a krom pozitivních recenzí to má podleožené i měření:­). Pro apráty, které jsem zde uváděl, ale dle mého stačí v pohodě optika kodeku ač teda sám využívám USB asynchro DAC.

.
Odpovědět0  0
DAC okolo 4.5k jste zvažoval? Dle mého ve výsledku lepší než HD2 i toto Onkyo.
Odpovědět0  0
Nechci dělat reklamu, ale český dodavatel u nás fuguje, stačí Googlit. Opět opakuji, že pasivní budky ve spojení s běžným zeilovače potřebují dfost prostoru a přiměřenou hlasitost, aby dokázaly vykouzlit zajímavý zvuk. Podobných řešení jsem viděl dost a nikdy to nefugovalo. Pokud chcete solidní bas pak jděte do systému 2.1 třeba od zmiňovaného Audioengine a zklamaný nebudete ... vlezete se do 20k. V případě dělených komponent pro kalsické hi­-fi v moc za tuto cenu nemůžete doufat.
Odpovědět1  0
MOnitory nejsou dobré na posclohání hudby:­). Také jsem měl na stole něco od M­-Audia, Behringeru a dalších a únava ušisek nastpuje poměrně rychle vzhledem k jejich naladění.
Odpovědět0  0
Můžeme se někdy věnovat tématu celkového propojení přes řešení typu Wireless DAC a vést to přímo na integráč nebo jinde z TV, PC, DVD playeru.
Odpovědět1  0
Testoval jsem zde a líbili se mi určitě....zvuk není rozhodně analytický a velmi dobře poslouchatelný. Já bych asi při této ceně už šihal po Dynaudiip, ale jsou malé kompaktní a hrají dobře na takto male budky. Problém je kompatibilita přes USB na 1 ze 3 počítačů, je ssystém nedokázal detekovat ­(Win7­).
Odpovědět1  0
V článku je myšlena Prodigy HD2 jako alternativa nejlevnější. Za podobnou cenu DAC nepořídíte a když ano, tak je výsledek katastrofální ­(pár takových jsem už na stole měl­). Samozřejmě, že pokud kupuje samotný DAC, tak vám optika na zájkladní desce může stačit a není potřeba kupovat obojí. V novými USB čipy ­(např. Tenor­) je stejně v případě asynchronních DAC už diskutabilní využití SDIF ­(USB už není limitováno na 96kHz­/24­-bit­). Některé recenze zmiňují u některých zařízení lepší přes optiku, ale většinou je u řetezce, který třeba stonásobně převyšuje cenu DAC:­).
Odpovědět0  0
Neslyšel jsem o něm, ale rozhodně nevylučuji. Jak jsem psal není to kompletní přehled všech produktů, ale spíše inspirací, kam jít.
Odpovědět0  0
doplním ... přiznám se, že vůbec neznám.
Odpovědět0  0
To je spíše téma prot toho, kdo má v tomto oboru zkušenosti...já znám pouze pár věcí a na článek by to nebylo:)
Odpovědět0  0
Bude někdy v budoucnu určitě
Odpovědět0  0
Vždyť máte na výběr, buď optiku nebo USB, takže to nic objevného není. Kro.. podle typu DAC. Všechny uvedené mají obojí.
Odpovědět0  0
To určitě neplatí. Vždyť se podívejte na současné produkty, které nejsou inovativní a prodávají se lépe. V současné době Apple těží a těžit několik následujících let těžit bude ze své značky a v klidu se může soustředit na deisgn a přidanou hodnotu svých zařízení. Vzhledem k současnému trendu se zdá, že odlišení kvalitního zařízení o čínské kopie bude především kvalita softwaru a služeb.
Odpovědět1  0
Myslím, žemáte pravdu

za a­) současný koncept už nenabízí mnoho možností jak mít výrobek značně odlišný od ostatních ­(Apple se pokusil inovovat formát displeje ­- což zatím nemohu posoudit­) a navíc Apple prodává svého nového modelu rekordní množství a síla značky je větší, než kdykoli předtím. Jediným úkolem Apple je díky budoucím inovacím se na špici udržet ... špicí myslím prodeje ... iPhone byl revoluční jen v době svého uvedení na trh, kdy reprezentoval nástup dotykových telefonů a jinak vše doháněl uživatelským software.

za b­) za hlavního inovátora u dnešních telefonů považuju paradoxně Nokii, která vsadila na WP8­/7 a dle mého udělal době, jinak by už neměla, co řešit. WP7­/8 je z hlediska uživatelského komfortu naprosto jediněčný systém. Když se podívám na Nokii 920, tak je to pro mě nejlepší a nejinovativnější produkt, který v této oblasti v současnosti je ­(nejlepší displej, špičkový OS, možnost Win32 aplikací, kvalita uživatelských aplikací Nokie, indukční dobíjení­) a vše trošku kazí hmotnost:­)

Jedinou možností, jak vytvořit něco revolučního je tlak na inovace a v momentu, kdy na trhu vládne Oligopol 2 výrobců bude jejich snaha menší. Naděje můžeme vkládat do Nokie, Sony, HTC, které budou na inovace a potažmo svou konkurenční výhodu vynakládat všechny dostupné prostředky. Apple dle mého bude pilovat jen software a investice přesune do dalších odvětví, které chce ovládnout ­(TV, systém revolučnější než WP8 pro své tablety, telefony?­)

Odpovědět3  1
Reklamně dobře shrnuto:­) ... HD 7870 ovšem není provozními vlastnostmi nijak zvlášť daleko.
Odpovědět0  0
Chystám se udělat lehké srovnání všech těchto karet jako podzimní VGA Chart ... nebude žádné megadílo, ale srovnání všech karet od 4 do 13 tisíc v 8 hrách s přetaktováním a bez.
Odpovědět0  0
ad srovnání s HD7800 OC­) Plánuju po vozoru minulých recenzí vzít jedno kartu na 3 různých frekvencích a srovnat mezi sebou ­(Radeon HD 7850 jsem neměl k dispozici­)
ad hlučnost ­) ano máte pravdu, ale uvádím, že šlo o referenční kartu

Jinak GTX 660 je dobrá karta, ale dle mého mohla být výkonnější o chloupek, aby se srovnala s HD 7870. Provozní vlastnosti jsou ovšem skvělé.
Odpovědět0  0
Ano, Radeon HD 7950 bude mít výhodu v rozlišeních 2560x1600, otázkou zůstává, zda je ještě vůbec vhodné pro takovéto rozlišení podobnou kartu pořizovat. Přece jenom i v tomto rozlišení platí, že většina her by za každé situace měla zvládnout 40+ FPS a nejlépe 60+ kvůli synchonizaci. Osobně bych si k takovému monitoru nepořídil kartu této výkonnostní třídy, sám provozuji na tomto monitoru častěji WoW nebo jinou gamesu, když zaujme a pro mě je opravdu minimem zde GTX 680­/HD7970.
Odpovědět0  0
Vy znáte lepší kartu okolo 7 tisíc? Podle Heuréky lze tuto kartu pořídit už za 7250 Kč, což vůbec není špatné vzhledem k výkonu. Jedinou konkurencí je faceliftovaný Radeon HD 7950, který AMD vybalila po té, co viděla výkony GTX660Ti. Proč by to dělali takto na rychlo, když je podle vás karta nevýhodná. Užší sběrnice ani menší počet rasterizačních jednotek nepředstavuje v běžných rozlišeních problém a karta samotná velmi konkuruje dražším soukmenovcům. Reklama? Podle mého tedy, ale nechám na zvážení každého čtenáře.
Odpovědět0  0
Mírně ořezaná GTX 670 to sice je, ale 8 rasterizačních jednotek a snížená šířka sběrnice není tak. Ve výsledku skoro postrádá smysl dle mého kupovat GTX 670 za 9­-10 tisíc, když GTX660Ti stojí 7­-8 tisíc při tomto výkonu. Pokud bych hodnotil pouze rozlišení 2560x1600, tak by misky přiklonily na stranu dražších karet, neboť tam už lze profitovat z výkonů šírší sběrnice a větší paměti. Výrobci jsou v zaplňování každé skuliny a cenové hladiny opravdu dobří, takže debaty o tom, že existuje karta levnější x tisíc a podává pouze o x % nižší výkon jsou nekonečné. Jediným klíčovým podle mého je, jak si stojí GTX660Ti vs HD7950 900MHz ­(OC potenciál, vyhlazování ve vyšších rozlišeních­).
Odpovědět2  0
Nehýbal jsem s ničím jiným krom frekvence GPU ... není důvod měnit napětí ani limit spotřeby. GB OC guru umí, takže problém není. Pokud vím, tak napětí na GPU je u OC verze stejné jako u referenčních karet.
Odpovědět0  0
Javycházím ze svých zkušeností, kdy znám s multimonitorem na hraní pouze jednu osobu a zbytek si vystačí s 22­-23­" monitorem a grafickými kartami od 3­-10 tisíc:­). Jestli máte nějakou oficální statistiku sem s ní.
Odpovědět4  2
Ano, souhlasím, pokud AMD sníží ceny HD 7950­/7870, tak problém bude mít.
Odpovědět3  0
Odpověď je jednoduchá, neměl jsem k dispozici Radeon HD 7950 s novým biosem. Tuto věc hodlám napravit při testu GeForce GTX 660ti z jiné stáje, kde srovnám s dnes naměřenými kartami a práce novým Radeonem na různých frekvencích. Bude to zajímavé a osobně si teď netroufnu určit přesnégho vítěze ­( taky plánuju rozšířit o 3 hry ­).
Odpovědět4  0
TO samozřejmě platí pro celý systém.
Odpovědět0  0
Rád bych se podíval na zoubek vícero pasivním kartám. Výkonu je v dnešní době více než dost, a tak pasivně chlazené karty už dávají smysl i hráčům.
Odpovědět0  0