reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od potooczech (2)
Pokud bude TSMC vyrábět pro Intel jeho produkty, tak informace o svých produktech a jejich architektuře bude dodávat Intel. TSMC jej může tak maximálně směrovat, jak by měly být jeho produkty konstrukčně řešeny, aby odpovídaly výrobnímu procesu TSMC.
Tohle není žádná CTRL+C a CTRL+V záležitost. Ty rozdíly ve výrobních procesech jsou tak zásadní, že ty produkty Intelu se budou muset zásadně přepracovat, aby je TSMC mohla vyrábět, pokud by například chtěli vyrábět něco ze současné produkce.
Nicméně opravdu tam není nic, jak by Intel mohl obšlehnout výrobní proces TSMC ... tak maximálně by si jej mohl licencovat, což by asi TSMC nevadilo, protože by jí to neobsazovalo produkční kapacitu a stále přinášelo zisk.
Odpovědět8  1
Tak prodej emisních povolenek ostatním automobilkám se ukázal výnosnějším obchodem, než prodej samotných aut :)
Odpovědět1  0
Pokud na litr toho biolihu spotřebují 1,6 litru nafty, tak je vždy ekologičtější rovnou spálit litr nafty.
Vyrábět líh z brambor samozřejmě jde, ale není to moc ekonomické. Obecně se pro výrobu lihu pěstuje geneticky modifikovaná kukuřice, která se nehodí pro potravinářský průmysl, ale je pěstována přímo na výrobu biolihu. A pokud bychom ji chtěli pěstovat v obřím měřítku, tak je to problém, protože kukuřice je plodina silně podporující půdní erozi. Tedy nedá se na jednom místě pěstovat dlouho. Proto je to problém v té Brazílii, oni vykácí prales, přemění jej na plantáž, ta díky půdní erozi funguje jen několik let a následně je z toho v podstatě pustina. A na obhospodařování, zpracování a transport se spotřebuje víc energie z fosilních paliv, než kolik se pak získá z toho biolihu. Čili je to čistá pseudoekologie a pouze se tím zcela zbytečně spalují fosilní paliva.
Odpovědět2  0
A kdo bude dole měnit ty fousky? :)
Odpovědět3  0
Ono problém je v tom, že jeho spalování zvyšuje množství přízemního ozonu a masovém měřítku by to již bylo znát. A v případě palivových článků se výrazně lepších výsledků dosahuje s metanolem, který je ale bohužel zase toxický.
Obecně hlavní problém biolihu byl ten, že nebyl vůbec ekologický a standardně se na výrobu 1 litru biolihu spotřebovalo přibližně 1,6 litru nafty, čili tak nějak to nedávalo smysl. Navíc velké množství biolihu se do Evropy dováželo z Brazílii, kde se produkuje za opravdu otřesných podmínek z pohledu ekologie. To ten benzín z ropy je proti tomu čisťounké a ekologické palivo :)
Odpovědět0  0
Já osobně tedy také razím názor, že velkou nádrž na vodík má mít za zadkem jedině astronaut. Představa, že se podobné vozy v provozu srazí mi tedy není moc příjemná, navíc pokud by se to zavedlo v nákladní dopravě a ten kamion si toho vodíku vezl ještě podstatně více.
Ono lidé často nedomýšlejí všechna negativa spojená s malou molekulou vodíku. Je to prostě nejlehčí prvek. Nejde jen o vodíkovou křehkost, kdy ten vodík proniká do struktury materiálu a narušuje ji, což trochu komplikuje jeho skladování a transfer. Ale je s tím spojena i další fyzikální vlastnost a to velký objem. Prostě kilo vodíku za atmosférického tlaku má úplně jiný objem než kilo CNG, násobně větší. To znamená, že nádrž na vodík by musela být buď podstatně větší nebo by tam ten vodík musel být skladován pod podstatně větším tlakem, což je v kombinaci s vodíkovou křehkostí problém.
A obecně princip, kdy z vody vyrobíme elektrickou energii, s její pomocí z vody vodík, dáme spoustu energie na jeho stlačení a uskladnění a pak z něj zase jeho spotřebou vyrobíme vodu ... to je prostě naprosto zbytečné plýtvání energií.
Obecně příroda už objevila ideální materiál pro ukládání energie a není to vodík, nejsou to baterie. Jsou to uhlovodíky. Mají vysokou hustotu energie, dají se dobře a levně skladovat a transportovat. Tedy proč se patlat s vodíkem?
Odpovědět6  0
Zkuste se trochu zamyslet. Podívejte se, jaký dojezd mají vozy na LPG a CNG ... a to mají celkem solidní nádrž a jedná se o složité uhlovodíky s velkou molekulou.
Vodík je proti tomu nejmenší možná molekula, je neskutečně lehký. Na skladování 10kg vodíku jsou tak potřeba úplně jiné podmínky, jak třeba u CNG a LPG. Čili na nádrž bude buď opravdu velká nebo tam ten vodík bude pod opravdu velkým tlakem. Velká nádrž je problém pro osobní vozidla, protože už LPG a CNG nádrže zabírají prostor. A stejně tak je problém vodíková křehkost, protože ta molekula je tak malá, že proniká do struktury té nádrže. Proto je obecně vodík náročnější skladovat.
A je celkem jedno, zda vodík využijete v palivovém článku nebo jej spálíte ... možné je obojí. A skladování budete muset řešit v obou případech. A rozhodně je třeba říct, že nějaká větší havárie dvou vozidel s pohonem na vodík by byla opravdu spektakulární podívaná. Možná na efekt lepší jak nekonečně hořící elektromobil.
Odpovědět0  0
Ono já bych netvrdil, že je Intel v podobné pozici jako AMD před 7 lety. AMD tedy mělo opravdu po všech stránkách mizerný produkt, kde ten výkon ve smyslu IPC prostě vůbec nebyl.
Ono hlavní bolestí Intelu je výrobní proces. A pokud by fungoval původní vývoj, tak by Intel dnes byl na 5nm u všech produktů a neměl by nejmenší problém. Protože na těch 5nm by si mohl dovolit dál vyrábět své monolity a zvládl by si velká vícejádra při slušné spotřebě.
Hlavní problém Intelu je v tom, že se snaží vyrábět opravdu mnohojádrové monolity, na výrobním procesu původně určeném pro procesory s 4­-8 jádry, a provozuje je na frekvencích přibližně o 1GHz vyšších, než se původně počítalo. Pak má samozřejmě Intel problém bojovat s AMD, které skládá procesor z prakticky unifikovaných čipletů vyráběných na 7nm.
Odpovědět4  4
Hezké ... nicméně zákazníkovi to peníz nevrátí ... ty samozřejmě shrábne EU. A co to vlastně pro zákazníka znamená? Jakoukoli pokutu, kterou obchodník dostane zaplatí kdo? No nakonec zase zákazník, prostě bude o pár slevových akcí méně a tak vlastně na celé akci zákazník prodělá hned 2x a napakují se hned 2 subjekty, kdy ten druhý s obchodem neměl nic společného, nic nekoupil, nic neprodal, neposkytl žádnou službu, pouze vystavil účtenku :)
Odpovědět6  1
Odložil změnu podmínek, aby měli uživatelé více času utéct ke konkurenci, která nestíhá nápor nových uživatelů :)
Odpovědět4  0
Obecně mi dnes chybí řešení ve 4 oblastech kolem sociálních sítí.

1­) Navázání účtu na jasně danou digitální identitu ... obecně dnes chybí jasný způsob ověření identity osoby v digitálním světě, který by byl vyžadován pro založení a provoz účtu na sociálních sítích, respektive bez něj by nebylo možné účet založit. V bance si také nezaložíte anonymní účet.

2­) Jasně dané věkové omezení pro sociální sítě, kde by měl být minimální věk 16 let ... dnes je to tak akorát krásný ráj pro pedofily a sexuální predátory, což ukázala již řada reportáží. Díky zabezpečení bodu 1­) by to nebyl problém.

3­) Odpovědnost provozovatele sociální sítě za šíření dezinformací, nelegálního obsahu a organizace nelegální činnosti, protože sociální sítě jsou dnes díky šíření řady dezinformací například o očkování, závadnosti potravin a různých až konspiračních teorií hlavním zdrojem degenerace schopnosti myslet, kriticky hodnotit informace a odlišovat blbosti od reality.

4­) Politická neutrálnost, kdy sociální sítě by neměly složit jako prostředek ovlivňování veřejného mínění především pomocí praktik z bodu nebo díky cenzuře politiků, kteří mají odlišný názor, než provozovatel sítě 3­).
Odpovědět1  14
No ale to nejsou ve většině investice jednotlivců, to jsou investice obřích fondů, které je tam nyní strkají již jen ze setrvačnosti, právě aby ta bublina nepraskla ... ale až přijde finanční krize a začne se z těch fondů vybírat a penězovody dojdou, tak pak to bude problém ... nakonec na někoho nezbude.
Odpovědět0  0
Tak když máte velké množství akcií, jejichž cena je dána obří nafouknutou investiční bublinou, tak jako nějakou dobu třeba budete nejbohatší člověk světa, ale až ta bublina splaskne, tak uděláte ze spousty lidí chudáky.
Odpovědět1  0
No ke mně domů už teda ne ... měl jsem dva Workforce ... na papíře dobrý, na první pohled taky, velké tanky na inkoust, skvělá kvalita tisku z pohledu dokumentů, na fotky nic moc ... to jako jo no.
Ale u obou okamžitě zaschla tisková hlava a konec. Prostě bez šance. Čistící režimy k ničemu a hlavně u té druhé ani nepomáhalo, když na ní tisknul člověk denně aspoň něco, jenom aby ta hlava nezaschla. Zbytečné ... prostě necelý rok provozu a zase šla. Pak jsou vám velké náplně s inkoustem k ničemu, když většinu jejich kapacity vyhodíte na čistící režim, který stejně nepomůže.
Prostě Epson v inkoustu například ve srovnání s Brotherem celkem zklamání. Nakonec jsem tak doma skončil u barevného laseru od Canonu. V práci inkoust vše od Brotheru a laser komobinace HP­/Canon, protože lasery s oddělenou kazetou na toner a odděleným optickým válcem se taky neosvědčily.
Odpovědět1  0
Njn ... tak to dopadá, pokud to trh dopracuje až k praktickému monopolu. Pokud se to někomu nelíbí, může jít jinam ... teda pokud někdo jiný odpovídající výrobní proces má, že :)
Odpovědět7  0
Njn ... představíme v lednu, vydáme v únoru, u překupníků dostupné v březnu a běžně na pultech koncem května ... :)
Odpovědět7  0
Naprosto super výsledek. O přistání zde vůbec nešlo a čisté krásné přistání by byla jen taková třešnička pro novináře, kteří netuší, o co zde ve skutečnosti šlo. Čili chovalo se to po celou dobu výborně, splnilo to vše, co to splnit mělo a je to velmi významný krok vpřed.
Odpovědět0  0
Ten Defender je fajn ... není to top řešení, ale je rozhodně lepší jak jakýkoli ­"free­" antivir. A rozhodně lepší jak ­"free­" šmírující Avast nebo AVG samo o sobě spíše připomínající vir než antivir.
Odpovědět4  1
Libre Office ani zdaleka nejsou schopnou náhradou za Office. Ano, pro někoho, kdo potřebuje sesmolit stránku textu, udělat obyčejnou tabulku nebo jednoduchou prezentaci to jde, ale zkuste to dát někomu, kdo opravdu pracuje. Excel versus Calc naprosto nemyslitelné. Navíc si lidi navykli na Outlook jako součást balíku Office. Přičemž nutit lidi zvyklé na Outlook přecházet na alternativy je také problém.
U nás si jedna část holdingu odmítla Office koupil a dva roky zkoušeli jet na Libre Office a EMclientovi a už jsou zpátky na Office a platí si M365. Jako pro studenta na doma jsou Libre Office fajn, ale pracovat na tom ... to ne.

A proč by lidé nemohli využívat Winrar, když jsou na něj léta zvyklí? Obecně v té tabulce jsou Winrar a Adobe Reader hned vedle sebe ... u řady lidí je to jedna z prvních věcí, které si do PC dají, protože potřebují otevírat archivy a pdf soubory. A jsou na to navyklí. Ano, jsou alternativy, ale proč by je hledali, když řešení mají? To je jako s přehrávačem ... pokud jedu léta na VLC, funguje mi, jsem s ním spokojený, proč bych za něj hledal náhrady?
Odpovědět2  2
Obecně ta nabídka mini PC od nich nevypadá vůbec špatně. Celkem zajímavé.
Odpovědět0  0
Ono by to hlavně chtělo přijmout v tomto směru nějakou legislativu ... stačil by princip, že kdo si tam to smetí pošle, ten bude mít také povinnost si jej uklidit pod hrozbou mezinárodních sankcí pro státy a zákazu činnosti pro firmy. Jinak nakonec dojdeme do stavu, kdy těch mrtvých objektů tam bude tolik, že se začnou množit jejich srážky a ty pak teprve přinesou problémy v podobě velkého množství malých projektilů nebezpečných i pro běžné mise na orbitě.
Odpovědět2  0
Bez dotací se to u nás nikdy nezaplatí ... v podstatě to za celou dobu životnosti má problém vyrobit energii v hodnotě své pořizovací ceny. To je obecně dlouhodobý problém solárů, kdy větrníky stavěné v šelfových oblastech se stabilním větrem jsou na tom podstatně lépe.
Odpovědět2  0
Fajn ... takže když porovnám naše a jejich podmínky, tak my bychom mohli běžet jak dlouho? 10 minut? To se jistě vyplatí do toho nacpat ty šílené miliardy, které do toho aktuálně tečou na dotacích ...
Odpovědět0  0
Otázka je, zda to koncové prodejce vůbec zajímá. Ono stačí se podívat u nás ... řada marketů má cedule s omezením na počet zakoupených položek, které jsou v akci ... a pak vidíte Vietnamce, jak má problém ty tři přeplněné vozíky dostat k autu, protože je to zboží zrovna v akci.
Odpovědět5  0
Kde jsou ty časy, kdy hra měla pár giga ... jako 250 giga už mi přijde na naprosto tuctovou hru Call of Duty celkem dost.
Odpovědět4  0
Dřív jsem to sledoval, ale aktuálně už se v té záplavě jezer tak nějak nevyznám ... což je asi záměr Intelu.
Odpovědět7  3
To je nezajímá ... zaplatí to z dotací, tedy z peněz daňových poplatníků ... a pak to budou srovnávat s energií ze zdrojů, které si na sebe musí vydělat ... typická ­"ekologie"
Odpovědět4  0
Osobně jsem nevěřil, že po 2019 ještě vyjde další ­"offline­" krabicovka. Ono s tím, jak tu službu přejmenovali na Microsoft 365 a zakomponovali do toho i Windows, tak jsem čekal celkem tvrdé protlačování produkční řady M365. Takže pro mne překvapení.
Odpovědět0  0
Tak pro někoho, kdo nemusí mít neustále novou verzi Office, nemá všechno v cloudu a potřebuje to jen na jedno zařízení, tak to je to dobrá zpráva. Prostě si je koupí a má na dlouho vystaráno, protože než ta verze pro běžného uživatele funkčně zastará, tak to bude trvat opravdu dlouho. Osobně jsem čekal, že budou protlačovat 365 verzi a 2019 už bude poslední.
Verze 365 ... v podstatě v operativním leasingu ... se hodí spíše do firem, kde to potřebují mít sjednocené, mít jasné měsíční náklady na uživatele bez jednorázových nákladů ... kdy má auto, HW, mobil, exchange online ... tedy obecně vše na operák za měsíční poplatek a firma jasně ví, kolik jí nový zaměstnanec měsíčně stojí bez jednorázových investic ... a navíc ji daný uživatel může použít na 5 zařízení a obsahuje cloudové funkce. Tedy samozřejmě, že vyjde dráž než klasická krabicovka, ale nabízí toho víc ... každá je prostě vhodná pro jiného zákazníka.
Odpovědět1  0
Ano, jako fanda Ati do dob své první Ati Mach64VT 2MB RAM jsem vysloveně zklamán z toho, co AMD s Ati po roce 2006 udělalo a kam to dospělo. Ati bylo velice schopné po stránce konkurovat Nvidii a po příchodu rodiny Radeon 9700 to byla prakticky vždy Nvidia, kdo musel dotahovat ... nyní jsme ve stádiu, kdy AMD obsadí konzole se svým APU, obsadí část trhu přenosných PC se svými APU, ale ve světě dedikovaných GPU nebo profi GPU pouze paběrkuje a hraje vyloženě druhé housle. A zatímco Nvidia si staví specializované čipy a doslova si hraje, tak AMD horko těžko vyprodukuje něco, co je aspoň trochu schopné konkurovat.

Po pravdě moc nevěřím, že by RX 6000 byly schopné nějak reálně konkurovat kartám Nvidie. Po tom obřím hypu a následném failu u Vegy se mi moc věřit nechce.
Odpovědět1  0
Ono na jednu grafiku AMD se prodají 4 kusy grafik Nvidie ... proto to má Nvidie o dost těžší se skladovými zásobami. Podstatné je, že v době uvedení grafik AMD bude mít již Nvidia zase svoje karty na trhu a ta první vlna zájemců tak skončí u Nvidie a AMD opět ostrouhá.
V kategorii dedikovaných GPU hraje AMD jednoznačně druhé housle. Prodává pouze APU do konzolí, kde má ale minimální marži a pak grafiky v podobě mobilních či desktopových APU, což ale zase není herní záležitost, maximálně pro velmi nenáročné hry.
Realita je taková, že na skutečné hraní na PC si 80% lidí koupí Nviidi.
Odpovědět3  2
Zajímavé ... takže Apple je obviňován z toho, že si vůbec dovolil uvažovat o možnosti, že by si uživatelé mohli rozhodnout, jaká data o nich budou sdílena třetím stranám ... já tedy takovou možnost naopak vítám. Proč bych nemohl mít já vládu nad tím, ke komu jdou moje osobní data.
Jako po pravdě, v době platící GDPR směrnice bych takové opatření naopak očekával v každém telefonu s jakýmkoli systémem.
Odpovědět7  0
Hezké, ale ve velkém měřítku to nejspíše dojede na typické problémy všech solárů ... tedy cena, životnost a zajištění ideálního osvitu a nasazení v oblasti s vhodným podnebím.
Na druhou stranu, kdyby se životnost dostala na 25­-30 let a cena dokázala klesnout někam ke ­"křemíku­", tak na řadě budov například na středním východě nebo na Floridě ... obecně v místech, kde je 300+ dní slunečních, by to mohlo něco vyrobit a pokrýt třeba část spotřeby na provoz klimatizace, které tyto budovy mají. Nicméně byla by to spíše úlitba ekologům a je otázka, zda by si to na sebe opravdu vydělalo.
Podle mne se to nijak moc ve velkém neuchytí. Solární energie prostě potřebuje obrovské plochy, ideálně namířené, s vhodným podnebím ... kde jsou vhodné jiné technologie než tato, které mají mnohem vyšší účinnost i životnost, tedy masově vyráběné a ­"levné­" křemíkové panely.
V tomto směru obnovitelných zdrojů energie dávám tak nějak přednost větru. Tam jedna obří věž v šelfovém moři ničemu a nikomu nevadí, jede prakticky nepřetržitě a jedna sama o sobě je schopná dosahovat výkonu v řádech 3­-5MW. Ty největší dnes už možná i více. A les takových elektráren je pak schopen produkovat výkon srovnatelný s velkými fosilními elektrárnami.
Odpovědět0  0
Takové Crysis roku 2020 :)
Odpovědět0  0
Přesně ... podle přístupu Tesly vy si nekupujete auto ... vy si ho v podstatě jen pronajímáte a Tesla se po celou dobu chová, jako by to auto bylo její a ne vaše ...
Odpovědět2  1
Jak že do vozu nainstalovala HW, který jí nikdo nezaplatil? To jako že si koupím auto, ve kterém bude rezerva, ale prodejce bude trvdit, že není moje a když ji chci použít, tak mu mám přes aplikaci zaplatit? Nebo tam budou sedadla pro 5 lidí, ale ten 5. si může sednout jenom když zaplatím?
Kupuji si vozidlo tak jak je ... jak jej zaplatím, tak je moje od A šroubku do Z matky a nevidím důvod, proč by mne měl výrobce omezovat, co z toho smím a co z toho nesmím používat.
Právě tento přístup Tesly je naprosto ujetý, protože to navenek působí, že vy jste si to auto za ty peníze ve skutečnosti nekoupili, ale jen pronajali a Tesla ve skutečnosti o tom vozidle rozhoduje.
Ale pokud si to vozidlo koupím a je to můj majetek, tak mne nikdo nesmí omezovat v jeho užívání. Tečka.
Odpovědět8  1
To je nesmysl. Linux není nijak bezpečný sám o sobě. Ve skutečnosti je velmi děravý. Ale obecná výhoda dister založených na linuxu je v tom, že je používá příliš malá a nezajímavá komunita, aby se na něj budovalo tolik nástrah jako na okna.
Android oproti tomu je dnes nejvíce používaný OS v mobilním světě, je to záležitost miliard zařízení, a je to pro potenciální útočníky velmi zajímavá platforma. A jelikož je Android opravdu velmi děravý, tak těch hrozeb je tam opravdu dost. Už jen fakt, že z oficiálního storu Androidu tedy Google Play si můžete v klidu stáhnout závadnou aplikaci, o něčem svědčí.
Na mobilu je bezpečný systém od jablka. V obchodu pouze prověřené aplikace, šifrovaná data už léta a celkem velmi malé množství bezpečnostních děr, které jsou po nalezení rychle zaplácnuty ... a pak teda pokud někdo má ještě mobil se systému od Mrkvosoftu, tak tam je také v bezpečí, protože to je mrtvá platforma už od začátku :)
Odpovědět2  2
Tak ne každý chce výkon za cenu procesoru se spotřebou 200W a grafiky se spotřebou 350W ... když se k tomu přidá zbytek kompu, tak ne každý chce mít doma PC, které produkuje 600W tepla úplně zbytečně.
Chci výkon, ale za cenu rozumné spotřeby. Proč si mám kvůli PC pořizovat do místnosti klimu, aby se v ní dalo existovat?
Odpovědět0  1
Tohle je stejně vtipné ... Čína, která desítky let doslova kradla naprosto vše, bez ohledu na licence, patenty, vlastnická práva ... se najednou stane patentovým trollem.
Odpovědět4  0
Problém těchto desek je vždy cena. Problém s vodním blokem je přitom identický jako u full cover bloků pro grafické karty. Blok sedí přesně na jeden typ karty ­(zde desky­), obvykle referenční verzi, případně jasně identifikovanou verzi modelu jednoho výrobce, a nejde pak přenášet na jiné modely.
Nicméně cena full cover bloku pro grafiku je obvykle kolem 3000Kč, což je cena celkem v pořádku vzhledem k tomu, že je to produkt určený pro grafiku většinou z cenové kategorie nad 10 tisíc.
Tady ale udělali základní desku s full cover CPU blokem a z desky za 7500Kč, což je samo o sobě již na hraně za desku pro celkem nijak oslnivý mainstream procesor, je najednou deska za 30 tisíc.
A prostě nezlobte se na mne, ale pokud full cover na grafiku se dá prodávat za 3000Kč, tak aby podobný produkt pouze vyráběný pro základní desku stál 3x tolik deska samotná, je prostě divné.
Za mne je to zajímavý produkt, ale bohužel s pozérskou přirážkou ... jinak se to definovat nedá.
Odpovědět1  1
Rád bych se s Vámi pustil do polemiky, ale osobě bez základní slušnosti, která automaticky začne po soudružsku tykat, nedám více jak Werichovo půl minutu. Případně si dostudujte.
Odpovědět0  4
Jo, takže obtížně a energeticky náročně se to vyrábí. Za optimálních podmínek to dá kolem 10% a už po měsíci na světle to klesne o 8%.
Takže gratulace za solární článek, který bude drahé vyrobit, energeticky nikdy nedožene ani náklady na svou výrobu a jako třešnička na dortu ... nemá rád, když je dlouho na světle :)
Odpovědět0  3
2K na 32 palců ... no nevím. Tam by asi slušelo spíše 4K. 2K mi přijde fajn někam kolem 27 palců, ale na 32 palcích už ty pixely musejí být celkem velké.
Odpovědět2  2
To je sice pěkné, ale dokud nepřejdou schopností výroby z centimetrů čtverečních na metry, tak je to o ničem.

Plus výrobní náklady. Jaké asi budou výrobní náklady něčeho, co doposud umí vyrobit jen v malých pidi plochách, ve srovnání s již několik desetiletí zajetou skutečně masovou výrobou křemíkových panelů? Když to převedu do PC světa, tak je to asi jako souboj klasických NAND SSD versus Intel Optane. Optane disky jsou sice parametrově lepší, ale protože byly v oblasti výroby 10 let za NAND SSD, tedy byly malé a drahé, tak neměly šanci se prosadit.

A pokud jediná skutečná výhoda je, že to lépe zpracovává rozptýlené světlo, když je pod mrakem, tak je to opravdu o ničem. Protože jak píše člověk nad vámi, to rozptýlené světlo má tak málo energie, že ta získaná energie ani nestojí za řeč. Jestli za dané situace získáte z metru o 2W víc nebo méně je opravdu bezpředmětné.
Odpovědět0  3
"Za blbost se platí­" ... to platí už tisíce let ... a pokud ta klíčenka stojí 8500Kč, tak si myslím, že její cena je zcela přiměřená hlouposti lidí, kteří jsou schopni si ji koupit.
Odpovědět0  0
Je to jen o domluvě. Pokud by měl každý satelit návratový systém, tedy malý jednoduchý motor, který by jej pouze zpomalil natolik, tak jeho dráha lízla atmosféru, tak je po problému. Skončí životnost, satelit odpálí návratový motor a shoří v atmoféře.
Ale vypouštět tisíce smetí na orbitu, když nemám nástroj jak jej dostat dolů ... to je hodně nezodpovědné. Zvlášť od firmy, co chce posílat lidi na Mars ... jak je tam dostanou, když se nedostanou kvůli smetí bezpečně ani na orbitu?
Odpovědět0  1
Tohle je jen nesmyslné vynášení haldy bordelu na orbitu, kde bude pouze všem překážet. Měli by zavést jasné pravidlo, že pokud nahoru někdo něco vypustí, měl by být schopen to pak po sobě komplet uklidit. Zvlášť, když tam těch klumpů chce někdo poslat tisíce kusů ...
Odpovědět1  2
Ono přijde mi, že toto je typický problém Američanů. Na straně jedné do toho pumpují obrovské prostředky. Na straně druhé je u nich vše tak drahé, tak zaplněné byrokracií a úplatky, že výsledky absolutně neodpovídají vynaloženým prostředkům. Z toho důvodu se mi třeba líbí Indie ... co ti dokáží nebo o co se snaží a přitom s jakými prostředky. A stejně tak soukromé firmy ukazují, že ono by to šlo za jiné peníze. NASA bude mít podle mne v budoucnu velké problémy. Protože až SpaceX dotáhne vyvoj a přijde mu třeba konkurence v podobě Blue Origin, tak NASA nebude absolutně schopna konkurovat technologicky, termínově ani cenou. A pak bude NASA tak maximálně projektovat satelity a sondy, ale nosiče jí při jejích cenách už nikdo nikdy nezadá.
Odpovědět0  0
NASA začíná ukazovat, jak je ve srovnání se soukromými firmami pomalá a neskutečně drahá. Ono právě ten aspekt, že si peníze nemusí vydělat, ale pumpne daňové poplatníky, nemusí plnit termíny, protože nemá běžné investory očekávající výsledky, ale opět pumpuje to z daňových poplatníků ... to je přesně ten důvod, proč u nich pak jeden start rakety i přes použití již hotových a použitých motorů ležících na skladě bude stát dvě miliardy dolarů.

Obecně navíc nejsem fanda pilotovaných misí na Měsíc nebo Mars. Poslat na Měsíc sondu je podstatně levnější. A ty ušetřené peníze můžete investovat právě do té sondy. Ta pak může na daném místě fungovat roky, sbírat materiály z různých míst, dělat jejich analýzu na místě. Obecně může sbírat data neskutečně dlouho. Samozřejmě za podmínky, že jste schopni ji vybavit nástroji, které budou na místě fungovat. Mise s člověkem za stejné peníze bude na Měsíci řádově hodiny, bude tam pobíhat podle nacpaného harmonogramu, část nakonec stejně nestihne a s pytlem vzorků ze vzdálenosti maximálně pár set metrů od místa přistání se vrátí domů. Navíc celá mise bude naplněna stresem o život všech na palubě. To je o ničem.
Odpovědět0  0
Takže v podstatě jen další odfláknutý port a nechutný přístup studia. Pokud vydají doporučené požadavky, které následně slouží tak maximálně jako minimální požadavky, tak je to spíš i nekalá reklama na hranici podvodu. V dnešní době není možné, aby hra v pohodě běžící na tak zastaralém a slabém HW, jaký je v PS4 neběžela plynuje na PC s GTX 1060.
Odpovědět0  0
Tenhle případ byl extrém a nezabránil by tomu ani člověk za volantem v plné pozornosti. Nicméně třeba tato oblast je něco, kde by si člověk představoval, že autonomní vozy budou vybaveny senzory schopnými tomu zabránit. Protože senzory prostě dokáží vidět i za tmy, kontrolovat komplet všechny úhly a systém vozu je pak schopen reagovat výrazně rychleji něž řidič. Tedy tento případ beru jako promarněnou příležitost, kde mohli vývojáři říct ... hele, náš systém kolizi zabránil nebo zmírnil, paní přežila, s normálním řidičem by neměla šanci ... a zase by to byla pozitivní vizitka pro autonomní vozy.
Zatím mi to ale přijde, že autonomní vozy budou bezpečné pouze tehdy, pokud opravdu veškerý provoz na silnicích bude pouze skrze autonomní vozidla. Ta o sobě budou vědět navzájem, budou znát své trasy, budou schopny se synchronizovat na křižovatkách ... doprava tak bude mnohem plynulejší, kapacita komunikací bude vyšší a nehod bude také podstatně méně.
Ale nevěřím tomu, že bude možné provozovat běžné a autonomní vozy společně. Běžný řidič a autonomní vozidlo mají prostě naprosto rozdílné chování a reakce. A navzájem pro sebe budou nepředvídatelní. Plus pochybuji, že budou všichni lidé ochotni vzdát se své svobody řídit svoje auto nebo budou schopni takové vozidlo pořídit, protože ta cena je někde úplně jinde ­(myslím tím skutečně kvalitní autonomní systémy, ne Tesla a spol.­).
Podle mne se tedy spíše dočkáme většího rozšíření autonomních dopravních prostředků u kolejové dopravy, na silnicích tomu věštím dost trnitou cestu.
Odpovědět0  0
Gratuluji NASA ... v reálných podmínkách Marsu ověřila osvědčený způsob vytlačení beďaru ... u takové skupiny nerdů by člověk čekal, že toto téma budou mít celkem zmáknuté :­)
Odpovědět0  1
Chtělo by to něco. Atomy jsou neskutečně slabé, jak na jádro v multicore výkonu. Mají jak nízké IPC, tak nízkou pracovní frekvenci. Přitom do tabletu s Win je to prakticky jediná volba. Takže pokud by výrazně popohnali IPC a zajistili i o něco vyšší frekvence, tak by to bylo celkem fajn.
Odpovědět0  2
EV jsou tu déle než vozy se spalovacím motorem. A stále se nedokázaly vozům se spalovacím motorem vyrovnat.
Odpovědět0  0
Dají se recyklovat, ale je to velmi drahé. Kdyby měla být cena recyklace započtena v ceně vozu, tak jako se dávají příspěvky na recyklaci u běžné elektroniky, tak to bude ještě o dost dražší sranda ta Tesla.
Odpovědět0  1
Souhlas, proto mé závěrečné práce četla žena, naprosto neznalá daného tématu a oboru obecně ... pak se ty chyby daly najít celkem dobře ... protože autor je prostě nevidí :)
Odpovědět0  0
No jo nová sestava ... ještě nedávno mi 100Mega dodala PC, kde byly Win10 ve verzi 1709 ... v době, kdy byla dávno distribuována 1903 ... to je pak těžký taková sestava. A když jim to napíšu, tak se diví, co se mi nezdá. Než dělat update přes všechny verze, tak je pak vážně lepší dít na flash disk aktuální verzi a přeinstalovat to ...
Odpovědět0  0
Možná to ve skutečnosti kormidluje Vin Diesel :)
Odpovědět2  1
Ono hlavně je potřeba počítat s tím, že něco musí pohánět také veškeré systémy řídící loď ... ono radar, lidar senzory obecně, plus ICT technologie nutné k jejich funkčnosti rozhodně budou mít nějakou spotřebu. Tedy ty soláry bych viděl spíše jako zdroj energie pro tyto systémy.
Motor, který by tohle rozpohyboval je v řádu stovek kW nejméně, takže s nějakým elektrickým pohonem na slunce asi nelze moc počítat. Pohon je podle mne skutečně v režii vítr + diesel.
Odpovědět0  0
Tedy tu původní vizi OLED panelů stále nikdo není schopen vyrobit ... stále je to o tom, že je jednobarevný zdroj světla překrytý barevnou maskou.

Ale tak stále je to o parník lepší, jak ta dožívající ohavnost v podobě LCD ...
Odpovědět0  0
Přesně to mne hned napadlo, když jsem se dočetl, že mají většinou velikost kolem 5km ... něco takového počítat jako měsíc mi přijde zbytečné. Prostě tyto velké planety svou gravitací dokážou zachytit velké množství takových objektů, ale říkat tomu měsíc ... no jako chápu no, podle definice je to objekt přirozeného původu obíhající jiné větší těleso. Ale omezil bych tu definici nějakou minimální velikostí a zbytku bych říkal prostě satelit.
Odpovědět0  0
Jen pro nostalgiky a proto jsou plné servery, museli jich haldu přidat a Blizzard neustále otravuje se slevou asi 44% na aktuální verzi retailu :­).
Jinak úroveň grafiky si můžete nastavit, aby přesně odpovídala původní vanille nebo si ji můžete hodit na max a pak to vypadá jako současný retail. A ten pohyb a útok myší nefunguje jak? Já se tedy s postavou normálně pohybuji i jen pomocí myši, stejně tak mohu jedním klikem zadat útok na nějakou mobku.
Odpovědět0  0
Tak nevím. Classic jedu od prvního dne každý den a na problém nebo bug jsem nenarazil. V podstatě na jediný problém jsem nenarazil. Za mne ta hra naprosto splnila to, po čem lidé volali. Co se mne týká, tak se hra chová naprosto v pořádku a ani mezi lidmi v guildě jsem nenarazil na problém.
Odpovědět0  0
Tak si holt počkám ... nemám důvod si kvůli jedné hře stahovat Epic Fail Launcher ...
Odpovědět4  2
Asi tak ... často slýchám od kolegů s SK, že by chtěli vlastní servárko, aby se odstřihli od centrály. A když pak slyší, kolik by to stálo na vybavení typu rack, infrastruktura, napájení, chlazení, zálohování, zabezpečení, úpravy sítě a vše další okolo, tak čučí :­)
Odpovědět0  0
Taky je to vidět na tom, jak jim ten jejich produkt poslední dobou nefunguje.
Odpovědět6  2
Tak Čína představuje polovinu těžby BTC. Ono nečekal bych od toho, že to bylo zřízeno jako moderní datacentrum. Kdo ví, jak to tam zbastlili. A problém může být právě v té spotřebě. Prostě mohli rozšiřovat a rozšiřovat až přetížili vedení a někde jim blafnul kabel. Nedělal bych si iluze o nějaké vysoké profesionalitě, nebo že by to tam připomínalo moderní datová centra. Spíš změť kabelů odevšaď kamkoli, kdo ví jak dělané jističe ... a prostě nějakým kabelem té šťávy už teklo moc no.
Odpovědět3  0
ASIC asi blafnul no :)
Odpovědět0  0
Po pravdě u těchto zařízení mne zajímá, zda tam pustím standardní aplikace z PC. Ořezané tablety, kde buď jste omezeni na Android nebo pro změnu na variantu Windows, která umí pouštět jenom aplikace ze Storu, což je snad ještě horší ... to opravdu. Pokud to není schopné živit plnotučné Windows s aplikacemi, na které jsem zvyklý z PC, tak to není pro mne.
Odpovědět0  0
Tak Google se drží toho, že pokud nezaplatí, tak nesmí zobrazovat cizí obsah. On tedy říká fajn, platit nechci, tak to prostě nezobrazím.
A vydavatelé to zjevně pochopili tak, že Google si musí ten obsah kupovat ... prostě musí a basta. Naprosto mne zaráží, jak ti vydavatelé vůbec nepochopili, že Google jim doposud dělal obrovskou službu zdarma a nemá jediný důvod jim za to ještě platit. Teď budou teprve plakat nad výdělkem a patří jim to. Přeju jim to.
Odpovědět9  0
Motiv Íránu je zcela jasný. Pokud jste si nevšiml, tak už několik let probíhá v podstatě ­"občanská válka­" islámu šíitů a sunitů. V podstatě taková obdoba naší 30 leté války, což byla válka mezi katolíky a protestanty. Kdy hlavním zástupcem sunitů je SA a hlavním zástupcem šíitů je Írán. Ten boj probíhá jak na úrovni Sýrie, kde jsou tyto skupiny zastoupeny a kde je Írán velice aktivní k nelibosti Izraele, tak v především v poslední době na půdě Jemenu.
Takže motiv Íránu je zcela jasný. Oslabit pozici SA, která se pasuje v podstatě do role vůdčí země islámského světa, kde mají obecně sunité početní převahu.
Odpovědět3  0
Tady jde spíše o to, že pokud by to bylo povoleno, tak se kolem toho rozjede obchod a pro případného útočníka by bylo podstatně snažší sehnat potřebně vybavený dron. V podstatě by takový dron někde koupil a měl by vystaráno.

Takto v případě zákazu nebude na trhu hotové řešení, které by mohl jednoduše koupit a využít. A bude se tak muset snažit sám si vše sehnat, nějak vymyslet, jak to dát dohromady a následně sestavit. Bude ho to tak stát mnohem více úsilí a nakonec to třeba ani nemusí fungovat, protože se ukáže, že to prostě nezvládl. A i to může v konečném důsledku zachránit životy.
Odpovědět0  0
PLC jsou už v podstatě odpad. QLC jsem ochoten ještě zkousnout jako úložiště, prostě jako náhradu plotnových disků. PLC už ale podle mne zašlo příliš daleko.
Stejně jako TLC, které jsou již mizerné, když na nich chcete pracovat a vše záleží jen na SLC cache. Osobně mi nejvíce vyhovují MLC čipy, ale jejich kapacity prostě nedosahují takových hodnot a cenově jsou samozřejmě jinde.
Odpovědět4  0
Oni ji nijak neprosazují. Prostě tam dají svoje řešení a kdo chce jiné, tak si to změní. Stejně jako vás nikdo nenutí použít Edge.
Odpovědět0  0
Zkuste říct komukoli na obchodním, že mu seberete jeho Excel nebo obchoďákovi, že přijde o Outlook a dočkáte se defenestrace. Za Office prostě neexistuje plnohodnotná náhrada a proto lidé preferují Windows.
V případě linuxu je na výběr obrovské množství variant zdarma, kdejaké děcko si jej může nainstalovat místo Windows, ale stejně většina lidí jede na Windows. Linux je sice zdarma, ale pro většinu lidí prostě nepředstavuje plnohodnotnou náhradu Windows.
Odpovědět1  0
Pokud nedovedeme na této planetě udržet podmínky pro život a svojí činností ji vyhubíme, tak nemá smysl vyvíjet technologie, kterými se dostaneme na jiné planety. Je to jako virus ... u něj taky nechcete, aby se šířil.
Odpovědět1  1
No my spíš potřebujeme technologie na záchranu naší rodný hroudy. Protože pokud ji dovedeme do stavu, kdy i Mars pro nás bude najednou mít lepší podmínky k životu, tak potom je nám jakákoli technologie cestování na delší vzdálenosti k ničemu ... pokud to všude jen zasviníme a pak prchneme dál.
Odpovědět1  2
Bez politiků by už dávno byli bez peněz. Nebo oni si na svůj provoz dovedou vydělat? Kousat do prsu, ze kterého aktivně sosá by se mu nemuselo vyplatit.

A navíc, co na tom Marsu chtějí dělat tak převratného, co nemohou dělat sondy? Za cenu přepravy jednoho člověka by tam dostali několik sond, které tam budou v klidu makat řadu let. Člověk dokázal už dokonale zasvinit jednu planetu ... když se člověk na Mars dostane o pár desetiletí později, vůbec nic se nestane.
Odpovědět0  1
No tak to je jasné, že AMD okamžitě reaguje, protože pokud by se toho někdo chytnul a nebylo to správně vysvětleno, tak by to pro AMD mohl být celkem problém až by to začaly řešit úřady.
Odpovědět2  0
Naprostý souhlas. Díky 2200G a 2400G se dají najednou skládat opravdu zajímavé kancl stroje za velmi zajímavou cenu. A nové verze 3200G a 3400G navíc nabídnou už i zajímavé frekvence. Tyto dva procesory se mi opravdu líbí.
Odpovědět1  0
No vzhledem k tomu, že i 8C­/16T model na podobných frekvencích má 105W TDP, tak 16C­/32T model už bude podle mne s nároky na spotřebu někde úplně jinde. Tedy rozhodně bude možné fyzicky udělat 16C­/32T model. Ale bál bych se spotřeby, respektive schopnosti desky to uživit ... což bude limitovat výslednou frekvenci. Plus samozřejmě by takový model za cenu pro AM4 platformu mohl nepěkně kanibalizovat vyšší segment nabídky AMD.
Odpovědět0  6
Výhodou je, že už napevno zůstává klasický PC hardware a i systémově by to mělo být podobné, takže neměl by být problém, aby na tom běhaly všechny hry z předchozí generace. To byl vždy největší opruz, že hry ze staré konzole neběhaly na té nové.
Odpovědět3  0
Souhlas, dát na oba, od obou chtít stejnou částku a kdo pak prodá víc licencí, to už mne přeci nemusí zajímat. A zákazník má možnost výběru, takže bude taky spokojený. Exkluzivita pro jeden obchod pouze hráče štve.
Odpovědět0  0
Prostě další evoluční krůček. Ono byl bych opatrný s tím navýšením IPC o 15%. Ono nebude plošné ve všech typech aplikací. Takže ve většině aplikací bude nárůst výkonu zajištěn právě vyšší pracovní frekvencí. Zajímavé tedy bude all­-core turbo a spotřeba, protože i přes přechod na 7nm výrobu u čipletů se TDP drží na 105W u 3800X.
Odpovědět0  0
Škoda, že není nějaká předběžná forma přístupu jako u Star Citizen ... aspoň kousek něčeho. Ale tady to má být tak propojené, že by to ani nešlo ... doufejme, že se jim to vydaří. Pak už jenom vyřešit problém, kde na to vzít čas. Už to není jako za svobodna nebo v době studia :­).
Odpovědět0  0
A kolik je jejich vysněná meta ... 1000? :­)

Celkem pěkný překlep ideální na apríla :)
Odpovědět0  0
Jo jako 3200G bude vítaný kousek. Sám mám zatím dobré zkušenosti s 2200G, kde jsem jich už pár poslal v kancl sestavě do provozu a zatím spokojenost. Netopí to, dodaný box chladič funguje tiše. Má to slušně taktovaná 4 jádra. Pokud přidají na frekvenci, spotřeba zůstane stejná a zůstane i cenovka kolem 2 tisíc bez daně, tak je to ideální procesor na základní kancl PC.
Odpovědět2  0
Ano, najděte si, co znamená monopol. Pokud omezíte možnost vydání hry pouze na jednoho vydavatele, je to monopol. A i proti tomuto by měly antimonopolní úřady bojovat.
Odpovědět5  0
Přesně ... prodejní portál, kde si lidé nemohou vyměnit zkušenost, nemohou chtít peníze zpět pokud je hra mizerná a nemohou se dožadovat jakékoli podpory ... to je zjevně sen dnešních vývojářů. Rychle z lidí podojit co nejvíc peněz, než se rozkřikne, že hra za nic nestojí nebo že má technické problémy, se kterými si vývojáři nevědí rady.

Osobně to ale jako sen pro hráče moc nevidím. Steam je obecně důvěryhodná platforma. Epic je pouze způsob, jak hráče rychle podojit a nedat mu možnost volby nebo zpětné vazby. A to je v dnešní době prostě nehorázná ostuda.
Odpovědět4  0
A McAfee hned za ním ... šílený.
Odpovědět0  0
On ještě nějaký blázen pustí do PC Avast nebo AVG?
Odpovědět2  0
Takže kolikátá revoluční verze baterie to je za posledních 10 let? Dvacátá nebo třicátá? A kolik se jich dostalo do praktického využití? Zatím nula.
Odpovědět4  0
Hlavní důvod je spíše v tom, že Čína dlouhodobě bojuje s tím, že její obyvatelé využívají BTC a jiné měny, aby se dostali k dolarům nad rámec oficiálně povoleného množství. Plus samozřejmě BTC umožňuje ve své podstatě ukrýt i velké obnosy peněz tak, že vám je nikdo nesebere a případně ani nevypátrá. A korupce je v Číně obrovský problém od stranických špiček až po běžné lidi na ulici.
Vláda se prostě bojí, že s BTC ztrácí část kontroly nad svými obyvateli, které jinak detailně sleduje a monitoruje doslova každý jejich krok a v podstatě jejich chvoání hodnotí bodovým systémem, který pak rozhoduje o jejich životě. Se životním prostředím tohle vůbec nesouvisí.
Odpovědět2  2
Problém je v tom, že pokud by elektromobily měly nahradit běžné vozy zcela, tak by se ročně vyrobilo několik desítek milionů aut. K tomu miliony nákladních aut. A zajistit pro ně všechny baterie z materiálu, aby byl běžně dostupný, levný, auto s nimi dosahovalo podobného dojezdu jako se spalovacím motorem, měly dostatečnou životnost a pokud možno byl dobře recyklovatelný ... to je podle mne naprostá utopie.
Odpovědět2  0
A k čemu že je vlastně Epic Fail Store dobrý? Nebýt exkluzivity na některé tituly, tak si jej nikdo ani nevšimne.
Odpovědět1  0
Přesně tohle mne napadlo jako první. Za posledních 10 let vyrostla poměrně početná generace hráčů, kteří si hry začaly kupovat. Tohle je krok zpět a vidím v tom hrozbu, že lidé se opět začnou více zajímat o warez a spol. Prostě zase přibude lidí, kteří nezaplatí a stáhnou si to. A třeba zjistí, že v případě hry, kde není online obsah nepotřebují DRM, nemusí být stále online a jede jim to v pohodě. A problém je to v tom, že pro další hru už se nemusí vrátit do Steamu a spol, ale můžou si pro ni zajít zase na warez.
Přitom stačilo dát hru na obě platformy a na Steamu ji dá prostě o to procento dražší a bylo by. Kdo ji chce na Steamu, tak zaplatí o pár dolarů víc a bude s tím mít všechny výhody Steamu. Ale tam asi při strovnání Steam versus Epic Fail Store zjistili, že by jim moc lidí z toho Steamu neuteklo.
Podle mne si tím vydavatel jen zbytečně snížil prodeje a vybere z toho nakonec úplně stejně, jako kdyby to vydal na Steamu. Bohužel pro něj si akorát zbytečně utrhl ostudu.
Odpovědět1  0
Epic Fail Store ... jednoznačně. Aneb jak hráči prodat za tu samou cenu podstatně méně služeb, respektive absolutně žádné a dát mu jen možnosti si hru spustit, když je trvale online. To je v dnešní době v podstatě na defenestraci. Taková platforma je skutečně sen pro hráče navyklé na funkce Steamu.
Odpovědět0  0
Tak on obecně si soukromý sektor trochu více hlídá náklady než sektor placený z veřejných peněz. Tady je otázka spíše to, kam až je to marketingový sen a kde už začíná skutečná ekonomická realita.
Odpovědět2  0
Pro mne zatím nemají na Epic Store nic zajímavého. V podstatě je tam toho hodně poskrovnu. Podpora absolutně žádná. Je to jen takový hloupý spouštěč, co nic neumí. Hra je tam možná o kousek levnější, ale prostě nejen, že ten klient nešahá Steamu ani po kotníky, on se nečape ani na Origin a jiné již existující klienty.
Zatím je to jen taková prázdná schránka a celkem chápu hráče, že se jim ten balast nechce instalovat do PC. Chápu vývojáře, že se jim nechce dávat takový díl Steamu, ale tu podporu, kterou v tuto chvíli zajišťoval hráčům Steam, tu teď budou zajišťovat sami? Nebo budou jen na fórech nadávat všem, kterým se na hře něco nelíbí, nebo jim něco nefunguje?
Podle mne tento přístup k hráčům je značně dvojsečný. V poslední době vyrostla poměrně silná komunita hráčů, kteří si konečně zvykli za hry platit. Teď hrozí to, že hru, která nebude na Steamu si prostě stáhnou. A třeba znovu objeví, že taková hra je oproštěna bez dalšího DRM balastu a funguje nakonec líp, než přes Epic klienta. Je to podle mne cesta zpět.
Odpovědět2  0
FB měl nedávno takovou plodnou myšlenku ... nabízel uživatelům, že jim dá za jejich osobní data tuším 20 dolarů měsíčně? Tak zakažte FB sbírat osobní data o obyvatelích v EU a může přece těm lidem nabídnout, že za 20 dolarů měsíčně mohou FB dál používat.
Schválně kolik uživatelů v EU mu zůstane.
Odpovědět0  0