reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od potooczech
NAS je pro většinu domácností exotika a také jí zůstane. Uživatelé dnes spíš začínají stále více sypat data do cloudu a to je cesta, kterou se to bude ubírat. Navíc velká část dat, které domácnosti generují a ukládají pocházejí z mobilních zařízení, kdy často místo pevného PC mají NTB. Tedy klasické domácí pevné PC je stále více na okraji zájmu.

Tedy pro běžnou domácnost to není. A po pravdě s klesající cenou SSD mi dnes vyhovuje spíše řešení dvou SSD do M.2, kdy mám rychlé disky přímo na desce, bez kabelů, bez nutnosti je někam dávat ve skříni, naprosto ideální řešení. Pokud bych chtěl víc prostoru, jsou desky s více sloty, typicky třetí slot bývá SATA, což je ideální na média, ke kterým se nepřistupuje tak často.
Odpovědět0  0
Je to jednoduché. Apple tu platformu vybudoval ... komplet celou a komplet celou ji ovládá. Pak na ní i určuje pravidla.

Je to jako když si někde vybudujete obchod, který je úspěšný a každý u vás chce prodávat své produkty. A zkuste se zajít zeptat třeba do marketů typu Globus, Kaufland a spol. ... jak to tam chodí, pokud v nich chcete prodávat svoje produkty. Kolik musíte zaplatit za regál přímo u kasy. Kolik musíte zaplatit, pokud chcete, aby váš produkt měl zákazník ve výši očí nebo byl na regálu v prostoru, kudy projde nejvíc lidí.

Ano, nemusíte tam své zboží prodávat, můžete si založit vlastní řetězec marketů a prodávat to sami. A něm si pak můžete určovat vlastní pravidla. Ale pokud chcete využít úspěchu někoho jiného a prodávat v jeho prostorách, protože mu tam proudí zástupy lidí, tak se musíte přizpůsobit jeho pravidlům.

Je to naprosto jednoduché. Nemůžete přijít do cizího obchodu a říct, já si tady budu prodávat svůj produkt, dám vám tolik a tolik a vy se s tím nějak srovnejte nebo jdu k soudu. To budete mít otisk boty na zadku ještě půl roku.
Odpovědět1  1
Tak ten Opteron založený na líné architektuře Bulldozeru navíc na nízké frekvenci je dnes k ničemu. Nicméně Xeon založený na Haswellu nebo Broadwellu odvede poměrně dobrou práci.
Odpovědět0  0
Tak pokud cena všech surovin rychle stoupá, tak se žádné další poklesy cen nedají moc očekávat. A pokud má dojít k masovější výrobě než doposud, tak poptávka po surovinách bude stoupat a to dál požene cenu nahoru. Takže je otázka, kde budou ceny za rok za dva.
Odpovědět0  0
Starlink V2 se možná zpozdí ... to je tedy škody, že zaplevelí orbitu haldou šrotu o pár týdnů později ... kvůli tomu se zaměstnanci před Vánocemi určitě přetrhnou.
Odpovědět5  4
Tak s jádry Golden Cove a jejich IPC je jasné, že na tom bude Core i3 dobře.
Odpovědět5  0
Soudruzi mají neustálou potřebu něco regulovat. Otázka pak je, kde to skončí. Jakmile začnou regulovat těžbu kryptoměn, jak víme, že se pak nezaměří na hráče.
Ona ta ­"těžba­" za sebou totiž zanechává nějaký reálný výsledek, ocenitelný výsledek, ale co zůstane po hraní her? Tam je to opravdu jen spotřebovaná elektřina pouze a jen pro zábavu.
Tedy podle mne je lepší tuto Pandořinu skříňku vůbec neotevírat. Protože to může dopadnout tak, že kryptoměny, které se již pomalu více a více začleňují do finančního a obchodního systému zůstanou nedotčeny, ale ekologické cíle si někdo splní například na těch hráčích, což je komunita s minimálním vlivem.
Odpovědět4  7
Plakat nebudu ... jásal bych možná jedině, kdyby se vrátili ke způsobu aktualizací, které MS opustil s Win 8.1.
Odpovědět0  0
Tady podle mne budoucnost není. To, že Apple uspěl na své platformě, svých zařízeních, se svým operačním systémem a svým procesorem ... to je výsledek toho, že Apple tu platformu vlastní, tvoří, vyvíjí, ovládá komplet sám od A do Z. Toho prostě nějaký Qualcomm jako výrobce ARM procesorů nedosáhne a ani trochu se tomu neblíží.
Proč by si někdo měl dávat ARM procesor do PC platformy? Obzvláště na na ­"Wintel­" platformu? Nevidím jediný důvod. Pár nadšených linuxáků se asi najde, ale jinak k tomu nevidím žádnou motivaci.
Odpovědět5  1
Nejdřív je zařízne Apple, teď Čína ... už chybí jenom naštvat zbytek USA trhu a EU a mají vymalováno :)
Odpovědět0  0
Taky si pamatujete příchod SSD, kdy jejich hlavní výhodou tedy byla nižší spotřeba oproti plotnovým diskům, která zlepšovala výdrž baterie u NTB? Dneska SSD topí jak blázen a představa, že začnou být osazovány aktivním chladičem je dost ujetá.
Odpovědět2  0
Tesla měla obrovskou výhodu v tom, že jako první začala tu elektromobilitu brát opravdu vážně. Ne tak, že pouze vezmete dostupné technologie a splácáte něco dohromady jako eko projekt. Ale opravdu se zabývala vývojem technologií a celého ekosystému elektromobilu. Tento komplexní přístup spolu s využitím eko hypu a v kombinaci s mediální publicitou, kterou dokázala zajistit postava Elona Muska vedl k tomu, že ten projekt si získal podporu a důvěru investorů ... a pak už se jenom rozjela jedna obří investiční bublina. A proč doposud nesplaskla? Třeba proto, že běžní výrobci vozidel nebyli připraveni na legislativu, která je k elektromobilitě vyloženě nutí a využívali Teslu ke snížení emisí své flotily. Tesla se dostala do černých čísel pouze díky tomuto triku.
Nyní se situace opět začíná obracet. Velké koncerny už mají vlastní produktovou řadu elektromobilů. Tedy nejen že už Teslu nepotřebují jako zdroj ­"emisních povolenek­", ale začínají Tesle natvrdo konkurovat. Čili ta bublina během 2­-3 let splaskne a pak to bude řadu fondů opravdu hodně bolet. Protože ty peníze naházené do Tesly už nikdo nikdy neuvidí.
Odpovědět5  4
Organický materiál bude na Marsu celkem nedostatkové zboží, takže nějaká mumifikace nebo dokonce kremace nepřipadá v úvahu. Nic nepřijde nazmar, kdy možnosti využití asi v některých poněkud zničí romantické ideály o cestování do vesmíru :)
Odpovědět0  0
"Pasírovat přes mrkev­" ... tak to mne dostalo :)
Odpovědět0  0
Něco jako objektivní recenze prostě u Tesly neexistuje ... pouze lhát a lhát potenciálním zákazníkům a jakmile se chytí a zjistí, jak strašně nekvalitní krám to je, tak je ignorovat a dělat, jako že se nic neděje.
Tohle je opravdu společnost, od které bych si tak něco koupil. I ta Dacia je na tom líp z pohledu kvality výroby.
Odpovědět4  1
Já nenapadám samotný akt toho odvolání. Ale fakt, že se u soudu v Číně domáhají rozsudku proti organizaci v Číně ... to je asi jako soudit se v Rusku s Putinem :)
Odpovědět0  1
Tak soudit se v Číně proti Čínskému institutu ... to bude mít asi velkou šanci na úspěch. Nebylo lepší těch 31 milionů zaplatit a zkusit se dohodnout?
Odpovědět1  1
Ještě někdo slepě věří, že elektromobily budou zlevňovat? :)
Odpovědět7  0
Ten koncept mi přijde naprosto směšný. Využívají energii zdarma, aby složitě zachytávali plyn, který je ve vzduchu obsažen v koncentraci lehce přes 400ppm. To je asi jako snaha filtrovat molekuly moči jednoho malého dítěte z olympijského bazénu. Není lepší zajistit, aby to dítě do toho bazénu prostě nečůralo?
Tedy není lepší využít tu energii z výrobě produktů, na které se jinak využívá energie z fosilních paliv a tím tak zajistit, že se ten CO2 do vzduchu nedostane? Tedy ať tu čistou energii zdarma využijí na produkci, tím toho CO2 dostanou z ovzduší podstatně více než touto honbou za větrnými mlýny.
Odpovědět0  0
To by přineslo pouze kolaps světové ekonomiky. A jako ráj na zemi by to pak opravdu nevypadalo. Ono by úplně stačilo, kdyby na planetě nebylo skoro 8 miliard lidí. To je ten problém. Přelidnění.
Odpovědět6  0
To je ale problém politiky. Ano, skutečným řešením by bylo, pokud by se státy zavázaly že sníží počet narozených dětí na jednu ženu pod hodnotu 2. Ono to nemusí být nijak násilné. Prostě stačí standardní sociální politika. Tedy na první dítě dát rodičům přídavky, slevy na dani a tak dále. Ať o něj mohou spokojeně pečovat. Na druhé jim nedat vůbec nic a zrušit veškeré slevy na dani. A za třetí a případně další jim daň naopak dát. A ono to s tou porodností zamává.
Ono to nelze řešit v rámci dvou generací omezením maximálně na jedno dítě, protože pak vás to dožene ve chvíli, kdy početné ročníky jdou do důchodu a ty omezené na jedno dítě na ně mají vydělávat. Úplně stačí, pokud se statistická hodnota počtu dětí na ženu dostane někam kolem 1,5­-1,7 a ta populace bude přirozeně ubývat aniž by to způsobilo sociální problémy.
Jenže tohle žádný politik prosazovat nebude, protože by to bylo velmi negativně přijato a levicově zaměřené neziskové organizace by ho doslova snědly zaživa. Stejně tak nikdo oficiálně neřekne, že do Afriky a chudých zemí obecně se nemá vozit jídlo, ale kondomy a antikoncepce. Proto raději budou vymýšlet ekonomické nesmysly, které ale bohužel situaci pouze zhoršují.
Odpovědět6  0
Co je na těch nárocích krvavého? Pokud na Ultra ve 1440p a 60 fps stačí levný Ryzen 3600 a Radeon 5700XT, tak co je na tom krvavého? Vždyť to je ekvivalent Radeonu 6600XT, tedy klasického mainstreamu. Stačí sundat detaily z Ultra o stupeň níž a pojede to i na slabší grafice.
A není chyba vydavatelů her, že grafiky dnes stojí úplně jiné peníze. Loni jsem v polovině roku koupil právě zmiňovaný Radeon 5700XT na Alze za 9500 s daní.
Uvedené nároky, kde si v 1080p zahrajete i s opravdu letitým HW opravdu nepovažuji na krvavé.
Odpovědět0  0
Celé je to navrženo na kratší životnost, tedy tak, aby vás to před příchodem další generace nutilo koupit si další novou, až se tahle upeče.
Na tom rozhodně není nic, nad čím by ekologové měli jásat. Naopak jásat se dá pouze nad solidně navrženým výrobkem, který bude mít dlouhou životnost a tak nebude brzy nutné jej nahradit novým kusem.
Právě tento přístup, kdy se ze všeho udělal nechutný spotřebák, co nic nevydrží, škodí nejvíce.
Odpovědět0  0
Tak pokud je naměřená teplota vyšší o 3­-5 stupňů při čistém stavu, tak je celkem jasné, jak to bude vypadat, až se do té konzole dostane prach. A ten se tam zákonitě dostane.
Celé je to navrženo tak, aby to bylo levnější a nakonec se to upeklo. Rozhodně to není konzole, která by měla vydržet funkční do příchodu další generace. Takže splněno :­).
Odpovědět0  0
Tak u nás třeba restaurace bohužel omezit nic nesmí. Ale v zahraničí je třeba naprosto běžné, že jsou hotely, kam nesmí děti pod 12 let nebo kam smí jenom hosté od 18 let a ne kvůli nějakým explicitním aktivitám, ale jenom proto, že je to hotel založený na tom, že je v něm klid. Podobně třeba restaurace si mohou omezit klientelu podle věku. Opět hlavně proto, že chtějí hostům nabídnout klid bez dětí.
A když se podíváte dnes na šílenství kolem klimatu ... tak třeba banky vám dnes nedají úvěr na něco, co je v jejich očích neekologické. Prostě jasně deklarují, co svými produkty jsou ochotné podpořit a co ne.
Tedy pokud organizace, která stojí za nějakou platební metodou řekne, že nechce aby byl jejich produkt spojován se sexuálním obsahem na OnlyFans, protože velmi často je tam dostupná pornografie produkovaná nezletilými nebo ji sledují nezletilí, tak já v tom tedy problém nevidím.
Odpovědět0  0
Tak ono je to logické. Pokud mám iPhone, tak si logicky budu chtít pořídit hodinky také od Applu. Stejně jako když má někdo Samsung, tak je mnohem větší šance, že bude koukat po hodinkách od Samsungu.
U tabletů je to také celkem logické. Androidí tablet jsou na ústupu, protože lidé zjistili, že jsou v podstatě k ničemu. Pro mne třeba dával smysl tablet pouze s Windows, ale bohužel k němu chybí potřebný HW a pokud už se něco najde, tak je to v nesmyslných cenách a celkově to prostě úplně nefunguje. Kde to celkem funguje jsou právě ty iPady. Obecně jsem tak nakonec zjistil, že tablety jsou opravdu jen doplněk, který se rychle omrzí. Ostatně podle toho také vypadají prodeje.
Jako že se někdo drží platformy, u které již má nějaký produkt je celkem logické. Fakt, že ta platforma je dražší než jiná, to už je něco, co musí každý obhájit sám. Pro mne to třeba vyhozené peníze nejsou, prostě pokud jedinou alternativou bude Android, tak vlastně ani nemám kam bych přecházel.
Odpovědět2  0
Tak je to logické. Stejně tak protestovali, když se s novým standardem PCI­-E mělo přes desku přenášet více jak oněch 75W pro GPU v PCI­-E slotu. Tehdy to bylo také o tom, že low cost desky by to prodražilo, protože by PCB muselo mít více vrstev, aby to zvládalo ... a levné desky, kde se přitom moc s takovými GPU nepočítá by buď musely zdražit, aby ten standard obsahovaly a přitom zbytečně nebo by nový standard prostě nepodporovaly, což je marketingově průšvih.

V tomto případě je to stejné. Zjednoduší se zdroj a zjednoduší se napájecí kabeláž, což je super. Bohužel dost pochybuji, že by to na ceně zdroje bylo někde vidět ... bohužel.

A pro výrobce desek by to znamenalo, že by se o ta chybějící napětí museli postarat sami. To znamená citelný zásah do návrhu celé desky a komponenty navíc, které by desky zdražily. A opět by to bylo vidět hlavně na low cost modelech, kde se zdražuje dost těžko a kterých se přitom prodává hodně.
Odpovědět0  0
Pokud se nepletu, tak naše pracovní právo stanovuje váhový limit u břemene na 50kg pro muže a 25kg pro ženu. Takže tento pomocník toho tedy moc neunese. Ale pokud bude makat 24 hodin denně a nekecat o přesčasech, dovolené, volnu a odborech, tak asi dobrý :­)
Odpovědět0  0
Jenom takový krátký dotaz ... SpaceX ty skafandry vyvíjí také ... myslíte, že budou stát taky miliardu jako v případě NASA?
Odpovědět0  0
Tohle je základní problém jakýchkoli institucí placených z veřejných peněz ... termíny se nedrží a rozpočty jenom nekontrolovaně bobtnají ... protože oproti soukromým firmám si na své výdaje nemusí vydělat, ale pouze lobují u politických zástupců za přísun financí. Kdy následné politické obchody ovlivňují směr těchto agentur, protože těm politikům se následně musí nějak zavděčit, tedy část projektu přesunout do jejich volebního obvodu nebo jako kontraktory vybrat jejich kamarády, kteří pak na své části projektu naprosto napálí ceny.
Výsledkem jsou zdlouhavé, finančně velmi neefektivní projekty, které z velké části slouží jenom jako penězovody pro řadu firem a známých zainteresovaných osob.
V tomto směru prostě soukromý sektor, který si na sebe musí především vydělat, funguje mnohem efektivněji a rychleji.
Odpovědět4  0
Jako auto po německém lékaři v důchodu :)
Odpovědět4  0
Pokud se ze tří mizerných antivirů ... dá se to ještě nazývat skutečně antiviry? ... stane jeden mizerný antivirus ... tak žádná škoda. U mne a v naší firmě nemá šanci ani jeden. Už nikdy víc.
Odpovědět4  2
Mne třeba grafický výkon vůbec nezajímá ... spíš mne zajímá nějaké APU od AMD použitelné pro kancl PC ... od 3200G a 3400G, což jsou už fousaté Zen+ procesory AMD do segmentu desktopu žádné nové APU nepustilo, kromě uzavřeného OEM světa. V retailu prostě není nic. Což je celkem škoda. Do firmy tak prostě jdou PC postavená na Intelu, protože dedikovanou grafiku do kancl PC opravdu dávat nebudu.
Odpovědět3  0
Je to smutné, když si normálně fungující verzi hry nemůžete koupit a můžete ji pouze ukrást ... za plnou cenu dostanete produkt plný problémů, ukradením získáte naopak zcela bezproblémový produkt.
Tohle prostě není normální.
Odpovědět0  0
Přesně tak ... proč jim dávat ban ... nechte je pěkně hrát pouze s hráči se stejnými staty a pak ať si dělají, co chtějí. Podvodníci tu budou vždy, toho se nejde zbavit. Tedy udělejte jim oddělenou cheater league, kde budou oficiálně a viditelně zařazeni a je to.
Odpovědět0  0
Patentový troll je svinstvo. Celkem bych Britům přál, aby se Apple z jejich trhu zcela stáhl. Komplet produkty, komplet služby, komplet podpora. Nazdar ... ona malá Británie dnes není zase tak velký a významný trh, jak si možná myslí.
Odpovědět14  0
Opravdu věří, že po té době z toho disku ještě něco dostane, i kdyby jej nakonec opravdu našel? Po tolika letech na skládce už to zaručeně nebude ve stavu, kdy by to ještě mohl rozchodit. Měl by se s tím smířit.
Odpovědět0  0
Tyhle továrny jsou zajímavé pro státy, které se potýkají s vysokou nezaměstnaností především mladých obyvatel. Protože samy o sobě dost lidí zaměstnají, v rámci rekvalifikací pro ně si dost nezaměstnaných zvýší kvalifikaci, plus všechny na napojené provozy, servisní, obslužné a zásobovací společnosti zaměstnají dost lidí s nižší kvalifikací ... tedy ideál třeba pro takové Španělsko, které se pere s obrovskou nezaměstnaností mladých lidí. Kdy stát to sice zadotuje, ale výsledkem je snížení nezaměstnanosti a nemusí pak dlouhodobě ty lidi živit na dávkách.
Nicméně třeba pro nás, kde domácí firmy mají nedostatek zaměstnanců, nezaměstnanost je kolem 3,5% a pro spoustu oborů sem musíme pracovníky naopak dovážet, je to úplně nevhodný projekt. Nadělal by tu víc škody než užitku.
Odpovědět1  1
Intel sonduje, kde bude moci postavit továrnu v hodnotě 20 miliard Euro ... tedy který stát to pokud možno celé zadotuje, zajistí vykoupení pozemků a výstavbu potřebné infrastruktury, naslibuje daňové prázdniny, dodá dotovanou pracovní sílu a zaváže se k finanční podpoře studijních oborů potřebných pro tento typ produkce ... aby to měl Intel pokud možno skoro zadarmo a daný stát se mohl vytahovat, tak je na tom dobře v oblasti špičkových technologií.

Reálně to dopadne tak, že zastavíte obrovskou plochu úrodné půdy, kolem postavíte desítky obřích logistických a distribučních center, pro to celé musíte zajistit kompletní infrastrukturu včetně ubytování a dopravy. Jediný výsledek bude, že zhuntujete krajinu a region připravíte o spodní vodu, když vybetonujete, vyasfaltujete, vydláždíte a zastavíte obrovské plochy půdy, kde se voda již nebude vsakovat, ale rychle steče do kanálu a v případě masivních dešťů akorát rozvodní nejbližší vodní tok a bude působit škody. Stejně tak vzniklý nedostatek spodních vod se negativně projeví na celé oblasti. Zvýšená nákladní doprava se negativně podepíše na hustotě dopravy a stavu dopravní infrastruktury, nehledě na negativní vlivy v podobě hluku.
Ekonomický přínos pak díky všem úlevám, prázdninám a dotacím bude prakticky nulový.
Odpovědět1  1
Black screens matter :­)
Odpovědět13  0
Po pravdě každé 2 měsíce se člověk může dočíst o inovacích v oblasti baterií. Realita se ovšem stále moc nemění. Doposud prodávaná auta jsou slovy majitelů bazarů po 10 letech neprodejná právě díky bateriím. Je jedno, kolik ta auta mají najeto, po 10 letech je dojezd baterie kolem 50­-60km, což je absolutně k ničemu.
A pokud jsou ty vozy po 10 letech neprodejné v bazaru, tak je to celkem problém v zemi, kde je průměrné stáří vozového parku kolem 15 let. Drahé při pořízení, použitelnost značně omezená a výrazně nižší životnost proti spalovákům. Přitom s tou ekologií to také není slavné, jak ukazují aktuální data. A z pohledu ceny provozu ... ty nabíječky přestávají být zadarmo, protože za něco se postavit a provozovat musí a alternativa spotřební daně už se také začíná zavádět, kdy hodina servisu elektromobilu je výrazně dražší jak u spalováku, takže vlastně kde budou ty výhody elektromobilu?
A tato baterie na tom nic nezmění.
Odpovědět1  0
Tak u mne skončil hned u procesoru ... Core i7­-6700HQ prý není podporováno ... tak ten systém asi moc rozšířený nebude, jestli tohle myslí vážně :D
Odpovědět6  0
To sice ano, ale funkčně jsou na úrovni MS Office 2003­-2007 ... dnes už studenti chtějí pracovat trochu jinak.
Odpovědět2  2
Zemský zmocněnec ... jaképak vzdělání je u takového postu asi vyžadováno ... to by mne zajímalo. Zjevně nic moc, pokud tam má dotyčný takové nápady. Jestli si myslí, že studentům nějak pomůže, když je odkáže na náhražky typu Open Office nebo Libre Office, které jsou na úrovni MS Office před 15­-20 lety, tak je celkem na omylu.
Pokud jde o špehování a ochranu osobních údajů, tak první na seznamu by měla být dvojice Facebook a Google, která tyto údaje aktivně sbírá a obchod s nimi a na jejich základě cílená reklama jsou hlavní zdroje jejich příjmu.
Odpovědět4  0
Takže jako vážně budeme o další aktualizaci Windows 10, kde se změnilo pár ikonek a v podstatě jen motiv GUI jako o novém systému? Na tom systému není nic nového.
Odpovědět2  0
Informaci nikde nevidím ... předpokládám, že se jedná o IPS panely.
Odpovědět1  0
Epic je jako podomní prodejce, který vleze do restaurace plné lidí a začne jim nabízet svoje jídlo a pití a kasírovat za to zákazníky ... s tím, že majitel restaurace nemá nárok jej vyhodit a nemá nárok z jeho prodejů nic požadovat ... jak by asi takový prodejce v takové restauraci pochodil? Našli by ho ležet v bezvědomí na dlažbě před restaurací.
A tohle přesně dělá Epic ... chce vlízt do plné restaurace lidí a prodávat jim svoje produkty, aniž by z toho majitel restaurace něco měl a ještě tvrdí, že mu v tom majitel nesmí bránit.

Tohle v civilizované společnosti opravdu možné není. Ale chápu, že Číňany vlastněná společnost tohle nechápe.
Odpovědět0  0
Nechť si tedy EPIC začne produkovat vlastní telefony, vlastni OS a vlastní služby na tom ... uvidíme, kolik bude mít zákazníků.

Ono každému by se chtělo přijít k hotovému a přiživit se na úspěchu někoho jiného. Zkuste si přijít do nějaké restaurace plné hostů a začít v ní prodávat vlastní jídlo a pití s tím, že majitel restaurace nemá na nic nárok a musí vás tam pustit ... jak asi dopadnete? Přesně to je přístup Epicu.
Odpovědět0  0
EPIC chce vstoupit do platformy Applu. Ta platforma je tvořena skupinou zařízení, která jsou všechna vyráběna Applem. Operačním systémem, který je opět v režii Applu a dostupný pouze na jeho HW. A celý ten ekosystém je postaven kolem AppStoru, kde jsou pouze prověřené a schválené aplikace opět Applem.

Prostě je to platforma, kterou kompletně vybudoval Applu a pokud k ní chce mít někdo zvenčí přístup, tak to prostě bez klíčů a souhlasu Applu nejde.

Je to jako soukromý klub, kde majitel klubu má vlastní prostory, má tam vlastní obsluhu a služby pro zákazníky ... a najednou vám tam přijde nějaký Epic a začne se dožadovat možnosti prodávat těm návštěvníkům vlastní jídlo a pití, aniž by z toho ten klub něco měl. Což je samozřejmě nesmysl.

Apple je ten, kdo tu platformu a uživatele kolem ní stvořil. Proto Apple je ten, kdo vytváří pravidla pro vstup cizích firem do této platformy a poskytování služeb v rámci této platformy. Epic je ten, kdo se na tom celém chce jenom přiživit a ještě diktovat majiteli platformy své podmínky. ¨

Takto ale svět nefunguje.
Odpovědět0  0
... a tlačítkem Start v pravém horním rohu :)
Odpovědět0  0
Hele takové Win 8.1, když tam uživatelům dáte OpenShell, tak v podstatě nepoznají rozdíl proti prostředí ve Win 7. Je to rychlý systém, Ovládací panely jsou v původní podobě, dlaždice a nové rozhraní vůbec nemusíte používat, aktualizace tam probíhají ještě normálně po staru a úplně v pohodě. Jako po pravdě v aktuální podobě to vůbec není špatný systém na běžné pracovní PC.
Win 10 beru jako systém vhodný pro domácí uživatele a hráče ... ve firemním prostředí je to spíše taková osina v zadku. Jednak díky pravidelným reinstalům a pak hlavně schizofrenií, kde se nastavení pomalu přesouvá z přehledných Ovládacích panelů do Nastavení počítače, které je obecně nepřehledné a nejde otevřít ve více oknech.
Pokud by Win 11 byly postavené na Win 10, měly vyřešenou schizofrenii ohledně nastavení a měly vyřešení aktualizace, aby se systém každý půlrok nechtěl přeinstalovat na novou verzi, tak s nimi nemám problém.
Odpovědět0  0
Ovládací panely měly pro mne dvě zásadní výhody. Daly se otevřít ve více oknech najednou, ne pouze v jednom současně jako Nastavení počítače nyní. A hlavně byly celkem přehledné a vše bylo snadno dostupné.
Po pravdě nelíbí se mi ten trend, kdy se všechno nastavení stále více a více zahrabává a než se k němu proklikat, tak si musíte spíš pamatovat jeho název a nechat jej vyhledat. Což jde, pokud pracujete se systémem v jednom jazyce. Ale když máte spravovat PC v různých jazycích, tak pamatovat si to ve všech je vážně opruz. Mnohem lepší bylo jít po paměti po ikonách, dokud bylo vše na 3­-5 kliků daleko.
Odpovědět1  0
Tak jde třeba o licenci. Pokud někdo prohlásí, že Win 10 budou poslední, pak má smysl si koupit krabicovou licenci, kterou lze bez omezení přenášet na nový HW ... taková licence vám měla dle původního vyjádření vydržet prakticky již trvale. Nyní se dozvíte, že její podpora skončí v roce 2025 a pro další PC si vlastně máte koupit novou.
V USA, kde na obchodním domě vysoudíte odškodné i v případě, že zakopnete o vlastní dítě, které se vám motá pod nohama ... tam je možné na tomto vysoudit skutečné tučné odškodné.
Odpovědět1  0
Krásná práce, šifrované telefony, vše zakázané, ale pak si všichni nainstalují aplikaci od FBI a jedou spokojeně přes ni s pocitem bezpečnosti ... tohle je povedený kousek :)
Odpovědět0  0
Tady je jen otázka času, jak dlouho to bude MS tolerovat a dost pochybuji, že tato situace vydrží dlouho ... také takto provozuji jedno PC ... prostě stará krabicová licence s možností přenosu na nový HW a jedou na tom aktuální Windows 10 a pokud by MS nic nezměnil, tak by to nebyla krabicová, ale v podstatě doživotní licence :)
Odpovědět0  0
Hlavně starý ovládací panel umožňoval více otevřených oken najednou a celkově byl mnohem přehlednější.

To nutkání MS předělat GUI systému podle systému stvořeného pro mobilní telefony s dotykovým displejem, který se navíc neujal a naprosto tragicky zkrachoval ... a protlačovat to nesmyslně do desktopu, kde léta kraluje kombinace klávesnice + myš a tak je dotyk prakticky zbytečný ... to je prostě nesmysl.

Škoda že nerozvíjeli původní GUI a nepřidali k tomu formu grafické nadstavby, která by se mohla uplatnit u zařízení s dotykovým displejem a která by se aktivovala například při přepnutí do režimu tablet. Jako vidět ty dlaždice na Windows Serveru to je prostě úchylné ... to se jinak nazvat nedá.
Odpovědět1  1
No já se obávám, že MS bude chtít pořešit situaci kolem licencí. Aktuálně Windows 10 berou licenční čísla i z Windows 7 ... takže kdo má krabicovku Windows 7, tak v klidu jede na Windows 10. Stejně tak každý kdo má podobnou licenci na Windows 8 nebo 8.1 ... to podle mne Microsoftu nevadilo, dokud potřeboval lidi nahnat na Windows 10. Příští rok skončí podpora i pro Windows 8.1 a dovedu si tak představit, že by Microsoft utnul prodej Windows 10 a nahradil jej verzí, která bude jen dalším evolučním krokem, ale bude na ní třeba mít novou licenci.
Kdy MS navíc má záměry do budoucna protlačovat Windows ne jako jednorázově koupenou licenci, ale jako placenou službu v rámci M365.
Odpovědět0  0
A nebylo by spíš lepší ty kamery namířit na dělníky v jejich montovnách? Aby se ta auta alespoň trochu přiblížila kvalitou třeba aspoň Dacii a nechyběly tam šrouby v zavěšení kol a podobně?
Odpovědět0  3
To je tak, když si koupí drahé, ale přitom velmi nekvalitně zkompletované auto, které se nakonec nechová jako vaše, ale vlastně jako auto z půjčovny. Nikdy nad ním nemáte plnou kontrolu vy, vždy je nad vámi Tesla a určuje vaše aktuální limity.
Tohle je prostě model, na který nikdy nepřistoupím. Jak si jednou koupím auto, tak je prostě moje a nikdo mi nebude online měnit jeho vlastnosti bez mého souhlasu či mého požadavku.
Odpovědět0  0
Spoléhat se pouze na obrazová data? A za deště, mlhy, sněžení nebo obecně za zhoršené viditelnosti to bude fungovat jak? Ještě líp než současná verze, která to s vámi napere pod kamion?
Odpovědět1  0
To už tam měli dát volní blok a klasické fitinky pro napojení na okruh :)
Odpovědět0  0
Mne by spíš zajímalo, jak této klasice může dát někdo mínus ... to je projev zcela základní neznalosti.
Odpovědět5  0
Tak se těžaři prostě přesunou jinam. Mluví se o tom, jako by kromě Etherea už nic nebylo. Prostě si najdou novou měnu a u Etherea se uvidí, jak pak dopadne. Ono také může zcela zapadnout a zůstat bez zájmu.
Odpovědět2  0
Jako efekt je tam patrný, ale za mne to automaticky posouvá všechny scény světelně do situace, kdy je prostě zataženo a hnusně. A to bohužel i v situaci, kdy je ve scéně jasný den a polojasná obloha. Tedy za mne to působí opravdu dost nepřirozeně.
Ale jakmile to naučí i posuzovat právě to aktuální počasí ve scéně a podle něj to upravovat, tak by to mohl být dobrý posun.
V této podobě ale to má k dokonalosti opravdu hodně daleko.
Odpovědět7  0
Důchodci to raději vezmou k Vietnamcovi do večerky. Je prý levnější jak hodinář :)
Odpovědět1  0
Jako chápu, že Bezos není spokojen, ale kdy tedy letí jeho produkt, abychom se mohli podívat? V USA nejspíš přišli na to, že někdy spolu takto dvě firmy soupeří a přinese to lepší výsledky. A někdy to dopadne spíše tak, že druhá firma se tam přihlásí jen proto, že od vlády očekává budget, tedy příspěvek na vlastní vývoj.
Tak stále čekám, kdy Bezos také něco ukáže. SpaceX vynáší kvanta satelitů, vozí zásoby a astronauty k ISS ... kolik toho za loňský rok vynesly nosiče Bezosovi firmy?
Odpovědět3  1
Diskety byly v pohodě. Pouze ty poslední roky byly mechaniky dost nekvalitní a i ty diskety ztrácely na kvalitě. Ale jinak kdo se o diskety staral a neměl zadělanou mechaniku, tak to fungovalo celkem v pohodě.
Odpovědět0  0
Hele paradoxně v kanceláři jsou Windows 8.1 mnohem lepší jak Windows 10, protože nemají tak nesmyslné aktualizace, kdy se nepotřebují každý půlrok přeinstalovat. Svým fungováním se dost blíží Windows 7 a když tam dáte Open Shell, tak řada lidí to práce na sedmičkách ani nerozezná.
Jako s osmičkami není jediný problém. Naopak nejvíc problémů je s desítkami. Vždy když nějaká pobočka přešla na desítky, tak se začaly kupit problémy. Pobočky na osmičkách jsou přitom v pohodě. Desítky přidělávají spousty zbytečné práce navíc. Jako po pravdě nejméně problémů dělaly sedmičky ... tam se PC koupilo a v podstatě se na něj do vypršení morální životnosti nemuselo sáhnout. Osmičky jsou tomu dost podobné, když tam lidem přidáte klasický start, tak se uživatelé ke dlaždicím ani nedostanou a v ovládacích panelech je prakticky vše při starém a na svém místě.
Odpovědět0  0
Proč by měl člověk neustále jen něco zachraňovat? Já když ráno vstanu, tak mne záchrana světa opravdu nezajímá. Jdu do práce, po práci pro syna, uděláme úkoly, zajdeme nakoupit, uděláme něco k jídlu, poklidíme, přidáme nějakou zábavu a za chvíli je večer ... nějaká záchrana světa mne opravdu na mysl nepřijde. V první řadě řeším, abychom se měli dobře a nestrádali. A chápu, že pokud někde nemá kvalifikaci a má problém si to zajistit prací, tak hledá jiné formy, jak zajistit svou rodinu. Nevidím na tom nic špatného.
Jako opravdu nikdo se ráno nebudí s tím, že dnes bude zachraňovat svět.
Odpovědět0  0
Tak ono je to o tom, že drtivá většina lidí nejprve řeší, jak získat právě ty peníze ... a když pak nemusí pracovat jako otroci, tak pak se třeba zajímají, jak zlepšit svět. Ono dělat můžete cokoli, ale vždy potřebujete jíst, spát a někde bydlet :)
Odpovědět0  0
Ne já prostě čekám na měnu, která se bude těžit na klasickém modemu za charakteristického zvuku chrčení, vrčení, pískání a bzučení :)
Odpovědět0  0
Jako zaujal mne, dá se říci z 99%. Co mne nezaujalo jsou ty poslední řádky s cenou. Jako dát za monitor 3 tisíc dolarů je už trochu moc :­)
Přijde mi, že Asus si pomalu ale jistě začíná nechat platit víc za značku a méně a méně za produkt.
A 144Hz už dnes není nic, co by ohromilo. Nicméně ve 4K je to stejně jedno, tam to neudrží prakticky žádná karta. Pokud teda nechcete monitor za 3 tisíce dolarů na CS, Fortnite a spol. :)
Odpovědět0  0
Tak je to v podstatě jen přečerpávací elektrárna s tím rozdílem, že pracuje s plynem a to je vždy problém. Plyn je stlačitelný, jeho stlačením vzniká velké množství odpadního tepla, se kterým je třeba pracovat, jinak je to zbytečná ztráta. A při dekompresi zase hrozí opačný problém se zamrzáním. Proto je nutné zajistit, aby ten děj probíhal adiabaticky, což zajistí vyšší účinnost a bude předcházet problémům souvisejícím s teplotními změnami při kompresi a dekompresi plynu.

Jinak akumulátory jak autor zmiňuje mají vyšší efektivitu, ale na druhou stranu je otázka, kolik by stálo vybudovat úložiště s kapacitou 10GWh v podobě akumulátorů a jakou by to do budoucna představovalo ekologickou zátěž. Stejně tak ta životnost akumulátorů je někde úplně jinde. Tohle v podstatě přežije za svou životnost prakticky 3 akumulátorové ekvivalenty a nezbyde po tom naprosto nechutná halda akumulátorů k likvidaci. Naopak je to zajímavý způsob využití hlubinných důlních děl do budoucna. Protože ty jsou už nyní rozeseté po celém světě.
Odpovědět0  0
Možná by Bezos a jeho Blue Origin mohl začít ukazovat nějaké reálné výsledky. SpaceX posílá na orbitu haldy satelitů, pravidelně startují. Dokonce už obsluhují ISS zásobami a vozí tam i astronauty ... takže až tohle Bezos a jeho firma předvedou, tak potom si může stěžovat.
Připadá mi jako naše Škoda, která se odvolávala proti výsledkům výběrového řízení na lokomotivy, kdy konkurenci nabízeli funkční stroje a Škoda teprve něco, co sotva dokreslili.
Odpovědět5  0
Nakonec se snad začne těžit i na starých modemech :)
Odpovědět2  0
Tak prosím ať ji nějaký miner alespoň vyfotí, aby se na ni hráči mohli aspoň podívat :)
Odpovědět19  0
Tak on to tak nějak každý člověk vzdělaný v přírodovědném oboru předpokládal. Prostě ten tah tak nějak nebylo kde brát ... to už by pak musely nějaký tah generovat v podstatě i staré CRT televize a monitory :)
Odpovědět0  0
Právě ... bývala to záležitost pro nadšence, prostě něco jiného, zajímavého ... ty doby, kdy člověk každý den ­"natěžil­" jeden BTC ... kde ty časy jsou :­).
Dneska v tom jede každý druhý, vykoupené jsou prakticky i NTB s vhodnou grafikou, staví se obří rigy připomínající sálové počítače doby minulé, lidé se stěhují za levnější elektřinou ... to kouzlo se vytratilo a stal se z toho v podstatě tvrdý průmysl.
Odpovědět7  0
Na tu otázku bych řekl trochu jinou odpověď ... jsou to ty karty, které se vám podaří sehnat. :)
Odpovědět4  0
Nintendo hry nejsou o grafice, tedy nevidím moc potřebu tam provozovat 4K. Syn se stejně nehne od Maria a Pokemonů, kde to nic navíc nepřinese. Spíš by pomohlo, kdyby tam šla normálně dát aplikace pro přehrávání videa.
Odpovědět1  0
Tak ony se takto licence na Win 7 běžně prodávají kolem 5 stovek.

Jinak se současnou politikou MS ... kdo má Win 7 krabicovku ... retail, tak má prakticky legální Windows na stálo :­)
Odpovědět0  0
Tak tady je to spíše případ toho, že samotný prodávající žádnou licenci nevlastní a prodává pouze klíče, které byly většinou ukradeny někomu, kdo si tu licenci opravdu koupil. Tedy často jsou to klíče k MAK licencím, které si koupily nějaké firmy, ale nevyužily všechny aktivace. Nebo jsou to licence koupené kradenými kartami a tak dále. Tedy není to nákup licence, je to nákup klíče od někoho, kdo sám tu licenci vůbec nemá. Pak to samozřejmě legální ani nemůže být.

Něco jiného je, když si koupíte od někoho třeba krabicovou verzi Windows 7 a klíč z ní pak použijete na instalaci Windows 10. Vzhledem k tomu, že krabicová verze je volně přenosná a není vázaná na konktrétní HW a vzhledem k tomu, že Win 10 berou klíče z Win 7, tak s tím by neměl být problém.
Prodávají se takto i klíče k OEM verzím, ale tam už je to sporné. Tam už byste si to musel vyhádat a opírá se to v podstatě na jednom rozhodnutí jednoho konkrétního soudu.

Nicméně je rozdíl mezi nákupem kradeného klíče a nákupem použité licence, ať už ­"krabice­" nebo OEM.

Jinak samozřejmě souhlasím ... místní legislativa je vždy nadřazena jakékoli EULA smlouvě či čemukoli, co si do smlouvy napíše druhá strana. Kupní smlouva nikdy nesmí být v rozporu s platnou legislativou.
Odpovědět0  0
Víte, pokud by se na to podíval někdo zcela nezávislý, tak uvidí následující situaci. Jedna skupina ty kartu kupuje k tomu, aby pálila elektřina doslova a jen pro zábavu. To je jediný výstup ... spotřebovaná energie a zábava.
Pak by viděl druhou skupinu, která tu kartu koupí, propálí elektřinu, odvede nějakou práci a dostane za to odměnu ... tedy výstup zde je zcela jasný, odvedená práce a obdržená odměna.

A teď si zkuste tipnout, které skupině by takový nezávislý pozorovatel spíše zatnul tipec. Tomu, který něco produkuje a nebo tomu, kdo tu elektřinu pálí jen pro zábavu :­).
Odpovědět0  0
Tak ono obecně ... pro stav komponent jakéhokoli PC je mnohem lepší, pokud běží trvale pod konstantním zatížením a konstantní teplotou ... co PC nejvíce škodí jsou opakované změny teplot, opakované zapínání a vypínání, obecně chaotické zatížení.
Pokud si někdo myslí, že svému PC prospěje, když jej nenechá běžet a za den jej 10x zapne a vypne, tak je na omylu.
Odpovědět3  0
To není úvaha ... s těžbou mám 10 let zkušeností, takže vím, o čem to je. Při miningu karta jede na konstantní zátěži, upravená ­- s vyladěnou frekvencí čipu, pamětí a podvoltovaná, více si hlídáte chlazení ... tedy konstantní zátěž, konstantní teplota ... naprosto ideální stav.
Naopak při tom hraní ta grafika jede naprosto nárazově a její zatížení je naprosto chaotické jak během zátěž, kde máte špičky napětí, komponenty se nárazově zahřívají dle zatížení ... plus obecně režim hraju­-nehraju­-hraju vytváří na tu kartu stres, kdy se neustále nahřívá a zase chladne ... po fyzikální stránce je to pro tu kartu mnohem větší zátěž než mining.
Jediné, co při miningu trpí jsou ventilátory na chladiči, ty prostě mají danou jasnou životnost v počtu hodin provozu, kdy jim prostě po nějaké době odejdou ložiska ... a podle toho poznáte slušného výrobce grafik a průměrného. U slušného ty ventilátory neudoláte ani trvalým provozem.
Obecně je pro PC mnohem horší stav, když se neustále zapíná, vypíná, zapíná, uspává, probouzí ... než stav, kdy jede trvale s konstantní zátěží při konstantních teplotách.

Proto říkám ... přepastujte tu kartu z testu, klidně přepastujte i tu novou, aby na tom byly na stejno ... a výkon budou mít úplně stejný. Miningem tu kartu nijak nepoškodíte. A to říkám jako člověk, který s miningem začínal před 10 lety, v oblasti PC se živím desítky let a rukama mi prošlo opravdu hodně HW.
Odpovědět1  0
Aha ... takže na kartě, která jela 1,5 roku v kuse prostě odešla pasta na čipu, karta špatně chladí a čip nevytáhne takové frekvence, takže logicky je výkon o několik fps nižší.
Nicméně takto asi dopadne jakákoli 1,5 roku stará karta, na které se pravidelně hrálo.
Stačí kartu přepastovat třeba i něčím lepším, jak tou výrobní žvýkačkou a ony ty výsledky budou rázem trochu jiné. Tedy test absolutně k ničemu.
Odpovědět5  2
Média, na která neodkáže Google jsou mrtvá média. Na druhé straně vyhledávací služba, která nic nezobrazuje je mrtvá taky ... ale chtít po někom, kdo vám dělá reklamu a posílá vám na stránky lidi, ze kterých máte zisk, platbu ... to je hodně mimo.
Odpovědět0  0
To je tak, když vám někdo zdarma dělá reklamu, posílá vám tam lidi, ze kterých máte peníze a vy po něm nakonec ještě chcete, aby vám za to platil.
Ta chvíli budou chtít po automechanikovi, aby vám zaplatil, když vám opraví auto.
Odpovědět0  0
Jediný, komu by to prospělo, by byla Nvidia sama. Ona moc dobře ví, jak to končí, když horečka opadne. Bazary jsou zaplavené kartami z těžby a opadá zájem o nové karty.
Jediný důvod, proč vůbec Nvidia toto aktuálně řeší je právě snaha zabránit tomu, aby se za nějaký čas naplnily bazary funkčními kartami. Pokud vydá produkt uměle omezený jen na hraní a uměle omezení jen na těžbu, tak má následně jistotu, že ty karty z těžby se nakonec nenacpou mezi ty herní.
Nic jiného tím Nvidia řešit nechce.
Odpovědět0  0
Tak ono to také legálně nejde ... v USA by na ní za to vysoudili kalhoty. Prostě nemůžete zpětně omezovat vlastnosti svých výrobků, které si již někdo koupil, zasáhli byste tím do práv zákazníka.
Odpovědět0  0
Jo ... staré zlaté časy, kdy stavění PC ještě bylo pro lidi, kteří tomu rozumí a člověk musel vědět co dělá už od chvíle, kdy vybíral a objednávat díly ... aby to nejen dokázal složit, ale i následně zprovoznit :­)¨
No, ještě že už je to pryč :­)
Odpovědět2  1
Jo to se stávalo celkem běžně na AM3 platformě, pokud tam ten chladič byl již delší dobu ... pak zpravidla následovalo rovnání pinů. Ono na AM3 to ještě šlo, protože ty piny byly větší.
Ale rovnat piny na AM4 procesoru, kde jsou už o poznání drobnější a mnohem blíže u sebe, to už je větší problém. Viděl jsem takto Ryzen R7 1800X kolegy, který se jej po půl roce rozhodl vyndat a přepastovat ... nezáviděl jsem mu to rovnání pinů.
V tomto směru je možná škoda, že AMD také nepřešlo na LGA typ patice, kde na procesoru jsou již jen kontakty a vše ostatní je na patici na desce. I když tam zase někteří troubové dokáží zničit ty piny na desce ... ale přijde mi to méně nebezpečné, než trhat chladič i s procesorem z desky :)
Odpovědět0  0
JJ ... zakopla v obchodě o vlastní dítě, poranila si kotník a vysoudila na obchodu kompenzace ... to je tak 10 let zpátky.
Odpovědět0  0
Ano, prostě jak u toho není podrobný návod včetně všech varování typu ­"mikrovlnka neslouží k sušení koček­" nebo ­"nedávejte do pračky dítě­", tak jsou Američané kompletně nepoužitelní. Nejen, že netuší, co s tím mají dělat, ale v klidu pokračují, když vlastně ani netuší, co v té chvíli dělají.
Odpovědět0  0
Obecně mi scalping vadí ... protože přesně jak píše autor, uměle to křiví trh. Z maloprodeje si někdo dělá velkoobchod a pak vytváří další vrstvu maloprodeje s vlastní marží a zákazník na tom tratí.

Nicméně úplně nesouhlasím s tím, že ještě horší jsou těžaři. Ono ten těžař je uživatel té grafiky, stejně jako hráč. Nekupuje ji ke spekulacím, ale kupuje ji, protože ji chce užívat k vlastním účelům. Dál už je to na filosofickou debatu, co je lepší. Zda je lepší, když se v grafikách pálí elektřina k tomu, aby někdo hrál hry a jediným výstupem bylo odpadní teplo nebo zda je lepší, když se v nich pálí elektřina, aby to něco vyprodukovalo. Ono v podstatě si tak uvědomíte, že je to právě hraní, kdy ta elektřina vyletí zcela do luftu bez dalšího užitku, nicméně pro každého bude účelné využití vypadat jinak. A bylo by celkem nebezpečné zde zavádět nějakou regulaci, protože jednoho dne může někdo přijít nějaký ekopošuk a v zájmu klimatu hraní zakázat jako zcela bezúčelnou spotřebu energie nebo omezit maximální spotřebu GPU jako u vysavačů :­). Celkem se divím, že to žádného magora v EK ještě nenapadlo.

Bohužel za pokračující využívání GPU k těžbě může přesun těžařů ke kryptoměnám, které si zakládají na tom, že jsou ASIC rezistentní. Takže těžba na GPU jen tak neskončí. Zvlášť když centrální banky chrlí do oběhu neskutečné množství peněz a uměle tak nafukují cenu všech směnitelných komodit včetně kryptoměn. A pochybují, že výrobcům karet nějak extra vadí, že okamžitě prodají celou výrobu.
Odpovědět3  2
No pozor ... Briti už nejsou v EU, takže nemusí budovat socialismus jako my.
Odpovědět2  1
Tak zase ne každý si koupí stůl na PC za cenu ojeté Fabie :)
Odpovědět0  0
Ono to může souviset i s tím, že Intel hodlá obsadit poměrně značnou část výrobních kapacit TSMC a stát se u TSMC zákazníkem číslo 2 hned po Applu. Tedy ono by pak opravdu moc výrobních kapacit pro AMD nezbylo a proto je třeba se poohlédnout i jinde ... přesně jak píšete ... pro produkty, kde není třeba úplně špičkový výrobní proces, protože jsou samy o sobě malé čipy nebo čipy s malou spotřebou.
Odpovědět1  0
Jako používat systém recenzí uživatelů, ze kterých se pak nepohodlné recenze smažou, to pak dává výsledkům hodnocení uživatelů zcela jiný rozměr :­) Takový systém pak už vůbec není zavádějící :D
Odpovědět2  0
Je vidět, že Intel sice vyrobil produkt, který se snaží v něčem odpovídat dnešní době, ale funkčně tedy plně navázal na svůj produkt z roku 1998. To byla doba, kdy jste museli mít správný čipset, správné paměti, správné ovladače a pak vám to stejně nefungovalo kvůli něčemu jinému :­)
Bohužel Intelu asi nikdo neřekl, že dnes se už tyto praktiky moc nenosí a očekává se, že kartu koupím, zandám do slotu a tak nějak to šlape. A řeším pouze aktuálnost ovladačů.
Odpovědět5  0