www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP QTS 4.5.3 přináší AI s Google Edge TPU pro analýzu obrázků

QNAP QTS 4.5.3 přináší AI s Google Edge TPU pro analýzu obrázků
, , aktualita
QNAP uvedl novou verzi svého operačního systému QTS 4.5.3 pro své NASy. Novinka přináší podporu umělé inteligence s Google Edge TPU pro zpracování a rozpoznání fotografií. Máme zde i SNMP pro monitorování síťových zařízení.
K oblíbeným
reklama
Společnost QNAP po dvou měsících přichází s novou verzí operačního systému QTS 4.5.3, která nahradí původní 4.5.2. Vedle oprav bezpečnostních chyb, které se objevily v poslední době (např. CVE-2021-28806 a CVE-2021-28800), tu máme i několik nových funkcí. Jednou z nich je podpora Google Edge TPU. Ve spolupráci s QNAP AI Core lze např. v aplikaci QuMagie a QVR Face provést mnohem rychlejší rozpoznání obličejů a objektů s využitím systému umělé inteligence. Podle interních testů QNAPu tak např. TVS-872XT zpracoval běžně 2 snímky za sekundu, zatímco s Edge TPU dosáhl 22 fps. Toho lze využít např. v podnikových systémech využívajících rozpoznání tváří z velkého počtu kamer. Využít lze akcelerátory Coral M.2 (24,99 USD) nebo Coral USB (59,99 USD), podporovány jsou systémy s procesory x86.
 
QNAP QTS 4.5.3
 
Tím to ale zdaleka nekončí. Je zde nové centrum QuLog Center pro grafické statistické zobrazování chybových událostí, dále tu máme SNMP pro snazší monitorování síťových zařízení. Zapracovalo se i na virtualizaci, kdy lze např. s využitím karty PCIe-SmartNIC kompatibilní s SR-IOV alokovat prostředky z fyzické síťové karty přímo do virtuálního stroje. Intel QAT pak poskytuje hardwarovou akceleraci pro dosažení vyššího výkonu u komprese nebo kryptografie, podporována je ale jen u některých procesorů Intel Xeon a Atom. App Center bude nově ve výchozím nastavení automaticky instalovat požadované aktualizace. U modelů s 64bitovými procesory ARM lze nově využít až 4TB SSD cache.
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek