www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled Edition se dostal do německého obchodu

Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled Edition se dostal do německého obchodu
, , aktualita
Nejvýkonnější Radeon aktuální generace není Radeon RX 6900 XT, ale Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled Edition se zvýšeným TDP, taktem GPU a samozřejmě s vodním chlazením. S jeho sháněním to ale není lehké. 
K oblíbeným
reklama
Už dle naší zprávy z letošního června vyplynulo na povrch, že Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled Edition je určen pouze výrobcům počítačů, k dispozici jich nebude mnoho a ne na volném trhu. Jenomže z toho si trh jako obvykle moc nedělal a už krátce po představení tuto kartu začali nabízet prodejci v Indii, jak informuje server VideoCardz.
 
 
Nyní se dozvídáme, že ji od listopadu nabízí také známý německý obchod Mindfactory.de, a to za 1749 eur, přičemž na týden její cena spadla na 1679 eur. Tato karta je stále k dispozici se skladovými zásobami více než pěti kusů, přičemž cena 44.600 Kč není ani tak špatná, i když za velice podobnou lze u nás pořídit třeba Sapphire Radeon RX 6900 XT NITRO+ TOXIC GAMING Limited Edition, takže není ani výjimečně dobrá. 
 
 
Daná karta má evidentně referenční design a je vcelku jedno, že jde o PowerColor (AXRX 6900XT 16GBD6-MW2DHC). Vzhledem k označení Bulk lze také předpokládat, že nejde o krabicovou verzi, což ostatně plně odpovídá tomu faktu, že tyto karty nejsou určeny pro maloobchod.
 
Mohou tak být vůbec takto nabízeny? To už je otázka, kterou by měl případně řešit spíše prodejce než zákazník, přičemž my víme, že v Mindfactory.de si s takovými věcmi hlavu moc nelámou, jak ukázali i velice předčasným prodejem procesorů Core i7-11700K, čímž Intelu sice napálili kudrlinku, ale my se nakonec ani nedozvěděli, jaké následky to mělo, pokud vůbec nějaké. 
 
Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled Edition je verze s plnými 5120 Stream procesory na taktu 2250 MHz (Game Clock), který je o 200 MHz vyšší než v případě RX 6900 XT (včetně Navi 21 XTX). Maximální turbo pak je 2435 MHz, což si vyžádá také 330W TDP oproti 300 W na normální verzi karty. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti
Proslýchá se, že Apple dále vyvíjí nové modely bezdrátových nabíječek a možná se dočkáme takové, která bude přeci jen schopná nabíjet více zařízení než MagSafe Duo. Hovoří se i o bezdrátovém nabíjení na dálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření
Vedle mnohem populárnějšího Vesmírného teleskopu Jamese Webba a také nově vypuštěné mise DART se krčí IXPE, Imaging X-ray Polarimetry Explorer, který si ale rozhodně zaslouží pozornost. Na co se zaměří? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě
Dle evropského komisaře Thierry Bretona bychom se měli už brzy dozvědět konkrétnější informace o tom, jaké plány má Intel na expanzi svých výrobních kapacit v Evropě. Ve hře je až téměř sto miliard dolarů investic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit
Intel má z hlediska výrobních procesů co dohánět a dle Patricka Gelsingera se mu to daří dobře, a to dokonce až tak, že chystaný proces Intel 3 i další na něj navazující mají náskok oproti plánu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů